Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10726 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Meni malo fali da se pocnem voditi onom ako ne moze da ih pobijedis, pridruzi se. U dilemi sam. :lol:

Neki dan kod Kvadranta 20 auta u desnoj traci cekaju da se ukljuce u kruzni tok, lijevo nikog. I naravno svi idu vanjskom bez obzira na koji ce izlaz. :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10727 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

Seawolf wrote:
supercali wrote: Kako udjes u unutrasnju?
Rodio sam se u unutrašnjoj traci.
Upravo si sebe sam pobio za zmigavce posebno lijevi
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#10728 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seawolf »

supercali wrote:
Seawolf wrote:
supercali wrote: Kako udjes u unutrasnju?
Rodio sam se u unutrašnjoj traci.
Upravo si sebe sam pobio za zmigavce posebno lijevi
Ako si ovime htio sugerisati da ću dati lijevi žmigavac prije ulaska u kružni tok ... e pa, naravno da neću.

Ili ću:

- doći lijevom trakom, cestom koja ulazi u kružni tok i bez prestrojavanja (i bez žmigavca) ući pravo u unutrašnju traku kružnog toka, ili ću:

- ući u kružni tok (bez žmigavca) u vanjsku traku iz desne (ili jedine) trake ceste koja ulazi u kružni tok, i nakon toga unutar kružnog toka, dati lijevi žmigavac i prestrojiti se u unutrašnju traku.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#10729 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_milojica »

Seawolf wrote:
mali_milojica wrote:Neki dan umalo debila da udarim u kruznom na Ilidzi. Idem unutrasnjom trakom,hocu da izadjem prema Butmiru,na vrijeme dao desni zmigavac. Ali sreca,kao da sam znao,na faci kretenu vidis da ce ici pravo iz vanjske trake,a ne iskljuciti se sa mnom i na sirenu,samo gas dade i pobjeze kao mis
Sigurno si svjestan činjenice da je debil imao prednost.
Ako je vec u vanjskoj traci,valjda bi se trebao iskljuciti na prvom izlazu a ne kruziti i praviti cijeli krug,a ne da ja moram misliti i za sebe i za njega :?
Dosli iz grada obojica,on desnom ja lijevom trakom. Ja u unutrasnju,on u vanjsku. Ja izlazim za Butmir iz unutrasnje u lijevu traku,on pravi cijeli krug u vanjskoj :-)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#10730 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

mali_milojica wrote: Ako je vec u vanjskoj traci,valjda bi se trebao iskljuciti na prvom izlazu a ne kruziti i praviti cijeli krug,a ne da ja moram misliti i za sebe i za njega :?
Dosli iz grada obojica,on desnom ja lijevom trakom. Ja u unutrasnju,on u vanjsku. Ja izlazim za Butmir iz unutrasnje u lijevu traku,on pravi cijeli krug u vanjskoj :-)
To su ti što kruže vanjskom idioti...
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#10731 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:
Seawolf wrote:
mali_milojica wrote:Neki dan umalo debila da udarim u kruznom na Ilidzi. Idem unutrasnjom trakom,hocu da izadjem prema Butmiru,na vrijeme dao desni zmigavac. Ali sreca,kao da sam znao,na faci kretenu vidis da ce ici pravo iz vanjske trake,a ne iskljuciti se sa mnom i na sirenu,samo gas dade i pobjeze kao mis
Sigurno si svjestan činjenice da je debil imao prednost.
Ako je vec u vanjskoj traci,valjda bi se trebao iskljuciti na prvom izlazu a ne kruziti i praviti cijeli krug,a ne da ja moram misliti i za sebe i za njega :?
Ako ne postoji odgovarajuća horizontalna i/ili vertikalna signalizacija koja obavezuje vozače na izbor neke od traka, onda je stvar ličnih afiniteta da li će neko odabrati vanjsku, ili unutrašnju traku, kao i toga šta će raditi u toj traci, a smije sve osim da se zaustavi (sem na semaforu, ili dok čeka da se oslobodi traka lijevo, ili desno, kako bi se prestrojio).
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#10732 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seawolf »

530i wrote:
mali_milojica wrote: Ako je vec u vanjskoj traci,valjda bi se trebao iskljuciti na prvom izlazu a ne kruziti i praviti cijeli krug,a ne da ja moram misliti i za sebe i za njega :?
Dosli iz grada obojica,on desnom ja lijevom trakom. Ja u unutrasnju,on u vanjsku. Ja izlazim za Butmir iz unutrasnje u lijevu traku,on pravi cijeli krug u vanjskoj :-)
To su ti što kruže vanjskom idioti...
Da, ali idioti sa pravom prvenstva ... sve dok se ne prestrojavaju iz trake kojom se kreću.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10733 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

Seawolf wrote:
supercali wrote:
Seawolf wrote: Rodio sam se u unutrašnjoj traci.
Upravo si sebe sam pobio za zmigavce posebno lijevi
Ako si ovime htio sugerisati da ću dati lijevi žmigavac prije ulaska u kružni tok ... e pa, naravno da neću.

Ili ću:

- doći lijevom trakom, cestom koja ulazi u kružni tok i bez prestrojavanja (i bez žmigavca) ući pravo u unutrašnju traku kružnog toka, ili ću:

- ući u kružni tok (bez žmigavca) u vanjsku traku iz desne (ili jedine) trake ceste koja ulazi u kružni tok, i nakon toga unutar kružnog toka, dati lijevi žmigavac i prestrojiti se u unutrašnju traku.
Jbt pravi se pametan a ne mozes skontati voznju u kruznom
Samo nastavi kako vozis
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#10734 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Seawolf wrote: Da, ali idioti sa pravom prvenstva ... sve dok se ne prestrojavaju iz trake kojom se kreću.
Ali ne uvijek i ne svugdje. Ja aludiram na one koji voze vanjskom trakom po svaku cijenu jer im je problematično na bilo koji drugi način savladati kružni tok. I koriste one raskrsnice koje još nisu u potpunosti uređene.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10735 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MOSALJOZE »

Image
Image
Image
Jel toliko teško :zoka:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10736 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

Ocito je tesko upaliti zmigavac potrosit ce om struje i 5 litara goriva ako upale
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10737 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

ovo još rasparava o žmigavcu prilikom ulaska u kružni tok :?
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10738 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

Seawolf wrote:
mali_milojica wrote:Neki dan umalo debila da udarim u kruznom na Ilidzi. Idem unutrasnjom trakom,hocu da izadjem prema Butmiru,na vrijeme dao desni zmigavac. Ali sreca,kao da sam znao,na faci kretenu vidis da ce ici pravo iz vanjske trake,a ne iskljuciti se sa mnom i na sirenu,samo gas dade i pobjeze kao mis
Sigurno si svjestan činjenice da je debil imao prednost.
NIKAD a možda ni tad :-) u kružnom toku prednost ima onaj ko je u lijevoj traKi :)


pošto smo mi najpametniji i kružni tok je naš izum mi mEremo kako nam cejf :lol:
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#10739 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seawolf »

MOSALJOZE wrote: ...
Jel toliko teško :zoka:
Paljenja lijevog žmigavca koja su prikazana na drugoj i trećoj animaciji su (po propisima u BiH, a sudeći po tome šta je napisano na ovome sajtu sa kojega si skinuo animacije, i u Srbiji) suvišna ... Nema prestrojavanja, nema potrebe za lijevim žmigavcem.
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10740 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

Seawolf wrote:
MOSALJOZE wrote: ...
Jel toliko teško :zoka:
Paljenja lijevog žmigavca koja su prikazana na drugoj i trećoj animaciji su (po propisima u BiH, a sudeći po tome šta je napisano na ovome sajtu sa kojega si skinuo animacije, i u Srbiji) suvišna ... Nema prestrojavanja, nema potrebe za lijevim žmigavcem.
kod nas je sve naopako te nas ništa ne treba ni cudit :-)

u normalnoj zemlji koja je ispred nas nekoliko svjetlosnih godina u svemu pa i u kružnim tokovima lijevi žmigavac je obavezan prilikom ulaska u kružni ako ne izlaziš na prvom izlazu
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10741 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MOSALJOZE »

Seawolf wrote:
MOSALJOZE wrote: ...
Jel toliko teško :zoka:
Paljenja lijevog žmigavca koja su prikazana na drugoj i trećoj animaciji su (po propisima u BiH, a sudeći po tome šta je napisano na ovome sajtu sa kojega si skinuo animacije, i u Srbiji) suvišna ... Nema prestrojavanja, nema potrebe za lijevim žmigavcem.
Zanemari lijevi migalec

POENTA POENTA POENTA!!!
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10742 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by triconja »

Seawolf wrote:
MOSALJOZE wrote: ...
Jel toliko teško :zoka:
Paljenja lijevog žmigavca koja su prikazana na drugoj i trećoj animaciji su (po propisima u BiH, a sudeći po tome šta je napisano na ovome sajtu sa kojega si skinuo animacije, i u Srbiji) suvišna ... Nema prestrojavanja, nema potrebe za lijevim žmigavcem.
To sto nema logike nema veze, mi se moramo toga pridrzavati, nije ni prva ni zadnja stvar :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10743 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

:meza1: :gunjastajl:
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#10744 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seawolf »

muha_sa wrote:
Seawolf wrote:
MOSALJOZE wrote: ...
Jel toliko teško :zoka:
Paljenja lijevog žmigavca koja su prikazana na drugoj i trećoj animaciji su (po propisima u BiH, a sudeći po tome šta je napisano na ovome sajtu sa kojega si skinuo animacije, i u Srbiji) suvišna ... Nema prestrojavanja, nema potrebe za lijevim žmigavcem.
kod nas je sve naopako te nas ništa ne treba ni cudit :-)

u normalnoj zemlji koja je ispred nas nekoliko svjetlosnih godina u svemu pa i u kružnim tokovima lijevi žmigavac je obavezan prilikom ulaska u kružni ako ne izlaziš na prvom izlazu
Nije u Njemačkoj, a Njemačka je za tu normalnu zemlju koju Ti spominješ, i figurativno i doslovno izmislila automobil.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#10745 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bleee_sa »

muha_sa wrote:
Seawolf wrote:
mali_milojica wrote:Neki dan umalo debila da udarim u kruznom na Ilidzi. Idem unutrasnjom trakom,hocu da izadjem prema Butmiru,na vrijeme dao desni zmigavac. Ali sreca,kao da sam znao,na faci kretenu vidis da ce ici pravo iz vanjske trake,a ne iskljuciti se sa mnom i na sirenu,samo gas dade i pobjeze kao mis
Sigurno si svjestan činjenice da je debil imao prednost.
NIKAD a možda ni tad :-) u kružnom toku prednost ima onaj ko je u lijevoj traKi :)


pošto smo mi najpametniji i kružni tok je naš izum mi mEremo kako nam cejf :lol:
"Debil" jeste imao prednost.
User avatar
Rofix
Posts: 35
Joined: 06/06/2017 11:22

#10746 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Rofix »

Kruzni tokovi su jos uvijek tamna misterija SA ulica :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10747 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by triconja »

Rofix wrote:Kruzni tokovi su jos uvijek tamna misterija SA ulica :D
Trebali su prvo ljude poslati da se doedukuju jedno dva casa i test prije ovih kruznih tokova, ovako ovo nema smisla, ljudi ceraju ko da konjska kola voze, ne zna se ni ko pije ni ko placa :lol:
User avatar
arslanica
Posts: 292256
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#10748 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by arslanica »

sve dok budete/budemo izmišljali pravila, vozit će se tako kako se vozi ...

do sada sam pročitala najmanje sto varijanti vožnje kroz kružni tok ... slabo ko se od nas/vas učio pravililma kružnog toka .. ali "ja sam najpametniji, jer sjedim s ove strane volana"

IZBACUJU SE SEMAFORI I RASKRSNICE .... A UBACUJU KRUŽNI TOKOVI ... ZAŠTO? JER JE KRUŽNIM TOKOM BRŽI PROTOK VOZILA ... KRAJ PRIČE
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#10749 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seawolf »

MOSALJOZE wrote:
Seawolf wrote:
MOSALJOZE wrote: ...
Jel toliko teško :zoka:
Paljenja lijevog žmigavca koja su prikazana na drugoj i trećoj animaciji su (po propisima u BiH, a sudeći po tome šta je napisano na ovome sajtu sa kojega si skinuo animacije, i u Srbiji) suvišna ... Nema prestrojavanja, nema potrebe za lijevim žmigavcem.
Zanemari lijevi migalec

POENTA POENTA POENTA!!!
Poenta je jasna ... ali radi se samo o preporuci, a ne o zakonom propisanoj obavezi.

Prilikom voženja kroz kružni tok, moraju se poštovati slijedeće zakonom propisane stvari:

- poštivanje prava prvenstva prolaza definisano vertikalnom i horizontalnom signalizacijom, pravilom desne strane i pravilom nemijenjanja trake kretanja;

- poštivanje pravila prestrojavanja i davanja žmigavca pri prestrojavanju i

- poštivanje zabrane prelaska (i gaženja) preko pune linije.

Propisi ne definišu i ne obavezuju na izbor određene trake prilikom prolaska kroz kružni tok, sve dok se poštuju gore navedeni propisi ili ako je drugačije definisano horizontalnom i vertikalnom signalizacijom.
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#10750 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by __Phoenix__ »

Jedini normalni kružni je onaj prema Hrasnici, svi ostali su tijesni i neopravdavaju svrhu, pogotovo onaj na ulazu u Ilidžu, i ne možeš očekivati da ako skrećeš iz unutrašnje trake prema Butmiru da imaš prednost nad nekim ko nastavlja pravo.
Post Reply