Milanović više nije levičar, njegova trenutna politika je najbliža Dodikovom SNSDzg1911 wrote:ne bih stel branit milanovica, al lijevima je puno teze doci na vlast. vecina glasackog tijela u rh se percipira vise desnima no lijevima, tome treba dodati i dijasporu koja je apsolutno desno te cinjenicu da su desni poslusniji glasaci koje manje treba animirati za izlazak na izbore. ne treba zaboravit da hdz broji daleko najvise clanova. uostalom, lijevi su dosada vladali 2 mandata, ostalo desni. poanta, tesko ce lijevi dobit vlast ukoliko hdz bas ekstremno jako ne kiksajucyprus wrote:Milanović je baš ispao glupan na kvadrat... Gdje je logika u tome da se ideš udvarat desnom glasačkom tijelu, kad oni neće glasat za tebe dok si crveni, taman da dubiš na glavi... Možeš samo otjerat naštetit svom ciljanom korpusu, koji u Hrvatskoj realno nije ni mali, te je kao takav dovoljan da ne moraš ići na catch-all...
Glupan godine, definitivno...
http://www.vecernji.hr/hrvatska/jesu-li ... ru-1096694
nedavno nesto slicno procitah - 40ak % bi se opisalo desnima, 30ak% glasacima centra i 25% lijevima... ili tako nesto. po sjecanju...
na ovim izborima opet klasika - trojedino kraljevstvo - hrvati lijevo, dalmatinci i slavonci desno
Desavanja u Hrvatskoj
-
Pedja123
- Posts: 289
- Joined: 28/07/2016 19:29
#10726 Re: Desavanja u Hrvatskoj
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#10727 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Hasanbegovic dobio preferencijani glas
Kaze mu kolega HDZ bio dovar ministar 
-
plinas
- Posts: 104
- Joined: 07/09/2016 13:40
#10728 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Pedja ti se razumijes u politiku ko gospidja mara kriv k....
-
plinas
- Posts: 104
- Joined: 07/09/2016 13:40
#10729 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Eto sad ce vas podrzat da po onom ustaskom hodzici nazovete skolu...KatarinaKosaca wrote:Hasanbegovic dobio preferencijani glasKaze mu kolega HDZ bio dovar ministar
-
doktor78
- Posts: 3950
- Joined: 14/09/2006 11:02
#10730 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Koliko su oni normalnija drzava od nas. Jedno od glavnih pitanja u kampanji nacin upravljanja otpadom...
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#10731 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Pa nije skola dobila ime....plinas wrote:Eto sad ce vas podrzat da po onom ustaskom hodzici nazovete skolu...KatarinaKosaca wrote:Hasanbegovic dobio preferencijani glasKaze mu kolega HDZ bio dovar ministar
Pobrkao si sa studentskim domom na Palama...tamo zlocinci daju imena
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10732 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ma naravnoPedja123 wrote:Milanović više nije levičar, njegova trenutna politika je najbliža Dodikovom SNSDzg1911 wrote:ne bih stel branit milanovica, al lijevima je puno teze doci na vlast. vecina glasackog tijela u rh se percipira vise desnima no lijevima, tome treba dodati i dijasporu koja je apsolutno desno te cinjenicu da su desni poslusniji glasaci koje manje treba animirati za izlazak na izbore. ne treba zaboravit da hdz broji daleko najvise clanova. uostalom, lijevi su dosada vladali 2 mandata, ostalo desni. poanta, tesko ce lijevi dobit vlast ukoliko hdz bas ekstremno jako ne kiksajucyprus wrote:Milanović je baš ispao glupan na kvadrat... Gdje je logika u tome da se ideš udvarat desnom glasačkom tijelu, kad oni neće glasat za tebe dok si crveni, taman da dubiš na glavi... Možeš samo otjerat naštetit svom ciljanom korpusu, koji u Hrvatskoj realno nije ni mali, te je kao takav dovoljan da ne moraš ići na catch-all...
Glupan godine, definitivno...
http://www.vecernji.hr/hrvatska/jesu-li ... ru-1096694
nedavno nesto slicno procitah - 40ak % bi se opisalo desnima, 30ak% glasacima centra i 25% lijevima... ili tako nesto. po sjecanju...
na ovim izborima opet klasika - trojedino kraljevstvo - hrvati lijevo, dalmatinci i slavonci desno
a vuciceva ghandijevoj
-
plinas
- Posts: 104
- Joined: 07/09/2016 13:40
#10733 Re: Desavanja u Hrvatskoj
nije hvala Bogu, al vidim kukas sto nije na onom topicu 
- Truba
- Posts: 93849
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10734 Re: Desavanja u Hrvatskoj
sta bre trabunjasKatarinaKosaca wrote:Pa nije skola dobila ime....plinas wrote:Eto sad ce vas podrzat da po onom ustaskom hodzici nazovete skolu...KatarinaKosaca wrote:Hasanbegovic dobio preferencijani glasKaze mu kolega HDZ bio dovar ministar
Pobrkao si sa studentskim domom na Palama...tamo zlocinci daju imena
samo su ustase zlocinci
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#10735 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ma tako je skoro svugdje sa ljevicom... Mene najlakše izbije iz cipela ono "nema se za koga glasati, svi su isti", jer ćeš to uglavnom čuti od lijevo/liberalno/građanski (zovi kako ho'š, znam o na šta se misli) orijentisanog čovjeka, skoro nikad od desničara/nacionaliste/konzervativca...zg1911 wrote:ne bih stel branit milanovica, al lijevima je puno teze doci na vlast. vecina glasackog tijela u rh se percipira vise desnima no lijevima, tome treba dodati i dijasporu koja je apsolutno desno te cinjenicu da su desni poslusniji glasaci koje manje treba animirati za izlazak na izbore. ne treba zaboravit da hdz broji daleko najvise clanova. uostalom, lijevi su dosada vladali 2 mandata, ostalo desni. poanta, tesko ce lijevi dobit vlast ukoliko hdz bas ekstremno jako ne kiksajucyprus wrote:Milanović je baš ispao glupan na kvadrat... Gdje je logika u tome da se ideš udvarat desnom glasačkom tijelu, kad oni neće glasat za tebe dok si crveni, taman da dubiš na glavi... Možeš samo otjerat naštetit svom ciljanom korpusu, koji u Hrvatskoj realno nije ni mali, te je kao takav dovoljan da ne moraš ići na catch-all...
Glupan godine, definitivno...
http://www.vecernji.hr/hrvatska/jesu-li ... ru-1096694
nedavno nesto slicno procitah - 40ak % bi se opisalo desnima, 30ak% glasacima centra i 25% lijevima... ili tako nesto. po sjecanju...
na ovim izborima opet klasika - trojedino kraljevstvo - hrvati lijevo, dalmatinci i slavonci desno![]()
No, da ostavimo pekavost lijevih glasača po strani... SDP je po svim anketama imao značajnu prednost, što je logično, jer je iza HDZ-a i Mosta grozomorna godina, sve dok Milanović nije počeo pričati priče iz desnog spektra... Epilog vidimo večeras, a sve je bilo jasno i kada se čulo kolika je izlaznost...
- kamberovica polje
- Posts: 4111
- Joined: 28/01/2012 11:38
#10736 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Pa naravno jer je potrebno malo više kritičkog razmišljanja što je za desničare i konzervativce misaona imenica. Ja ne mogu da zamislim šta HDZ treba da napravi u Hrvatskoj da ne ostane na fiksnih 200 000 glasova. Jedino da stave kokarde puse brade i promjene grb stranke u četničku zastavu a čak i tad će dobit izbore. Jebiga tako ti je i gotovo.cyprus wrote:
Ma tako je skoro svugdje sa ljevicom... Mene najlakše izbije iz cipela ono "nema se za koga glasati, svi su isti", jer ćeš to uvijek čuti od lijevo/liberalno/građanski (zovi kako ho'š, znam o na šta se misli) orijentisanog čovjeka, skoro nikad od desničara/nacionaliste/konzervativca...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83552
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10737 Re: Desavanja u Hrvatskoj
I opet HDZ Most vlada.
Hrvatska je sampion trosenja miliona na copy paste rjesenja
Prvo U ime obitelji, a sad ovo
Hrvatska je sampion trosenja miliona na copy paste rjesenja
Prvo U ime obitelji, a sad ovo
- Danguba
- Posts: 15937
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#10738 Re: Desavanja u Hrvatskoj
'naci u Croata nista novo.
Milanovic je mozda i imao sanse dok nije usta otvorio...a sad adio i ko zna gdje i ko zna kad.
Milanovic je mozda i imao sanse dok nije usta otvorio...a sad adio i ko zna gdje i ko zna kad.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#10739 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ne bih ja bila tako kategoricna u otpisu Milanovica. Sa strankom iz Istre i nacionalnim manjinama , ciju potporu gotovo izvjesno ima, penje se na isti broj mandata kao HDZ. Tad odlucuje Most. Kako god, odlucuje Most. Mozda ih ceka Spanjolski scenario. Mada Plenkovic je krvozedan vlasti, iako tako otmjeno i pitomo izgleda u odijelu. 
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#10740 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Nakon fijaska s Mostom i HDZom, SDP je trebao bez vecih problema dobiti najvise mandata
Ovo im je totalni poraz
Izgleda da ce im Milanovic doc glave
I sad opet cirkus danima, dok se ne dogovore. Al zna se sta ce vjerojatno bit - HDZ i Most vlada - a koliko su se oni promijenili u ovih par mjeseci otkad su zakrvili, ne vjerujem da ista
Sve skupa pretuzno
Zao mi je sto Pametno ne osvaja nijedan mandat. Al drago mi je zbog ŽZ
Ovo im je totalni poraz
Izgleda da ce im Milanovic doc glave
I sad opet cirkus danima, dok se ne dogovore. Al zna se sta ce vjerojatno bit - HDZ i Most vlada - a koliko su se oni promijenili u ovih par mjeseci otkad su zakrvili, ne vjerujem da ista
Sve skupa pretuzno
Zao mi je sto Pametno ne osvaja nijedan mandat. Al drago mi je zbog ŽZ
- kamberovica polje
- Posts: 4111
- Joined: 28/01/2012 11:38
#10741 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Sad RH ima na vlasti pravog pravcatog briselskog potrčka. Kakav god da je Milanović bio znao se nositi s pritiscima iz Brisela posebno kad je u pitanju izbjeglički val. Gotovo je sigurno da će Plenković bude li premijer na idućem valu skinuti gaće pred svojim gazdama što baš i nije dobro za Hrvatsku.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83552
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10742 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Kakve su sanse da Most napravi dil sa Ez De Pe?
- kamberovica polje
- Posts: 4111
- Joined: 28/01/2012 11:38
#10743 Re: Desavanja u Hrvatskoj
_BataZiv_0809 wrote:Kakve su sanse da Most napravi dil sa Ez De Pe?
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#10744 Re: Desavanja u Hrvatskoj
SDP su u prilicno nezavidnoj poziciji
Nekako mislim da im nitko nije bas naklonjen
Nekako mislim da im nitko nije bas naklonjen
- dale cooper
- Posts: 31384
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#10745 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ovo se dešava kada si neprincipijelni šupak i beskičmenjak Milanoviću. Da se razumijemo pobjeda HDZ-a me
nimalo ne raduje, ali Milanović je ovo zaslužio nakon svih ovih sranja koje je napravio tokom kampanje.
Jebote, prvo je dozvolio da se politički mrtav HDZ vrati zahvaljujući svojim katastrofalno lošim
mandatom vladanja Hrvatskom, a onda je propustio zicer da nakon sranja koje je Karamarko priredio ispravi
tu grešku. To može samo neko ko je diletant i nesposobnjaković. Nadam se samo da je ovo i kraj njegove
političke karijere. SDP-u se ne piše dobro ako ga se ubrzo ne riješe.
nimalo ne raduje, ali Milanović je ovo zaslužio nakon svih ovih sranja koje je napravio tokom kampanje.
Jebote, prvo je dozvolio da se politički mrtav HDZ vrati zahvaljujući svojim katastrofalno lošim
mandatom vladanja Hrvatskom, a onda je propustio zicer da nakon sranja koje je Karamarko priredio ispravi
tu grešku. To može samo neko ko je diletant i nesposobnjaković. Nadam se samo da je ovo i kraj njegove
političke karijere. SDP-u se ne piše dobro ako ga se ubrzo ne riješe.
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10746 Re: Desavanja u Hrvatskoj
cyprus wrote:
Ma tako je skoro svugdje sa ljevicom... Mene najlakše izbije iz cipela ono "nema se za koga glasati, svi su isti", jer ćeš to uglavnom čuti od lijevo/liberalno/građanski (zovi kako ho'š, znam o na šta se misli) orijentisanog čovjeka, skoro nikad od desničara/nacionaliste/konzervativca...
No, da ostavimo pekavost lijevih glasača po strani... SDP je po svim anketama imao značajnu prednost, što je logično, jer je iza HDZ-a i Mosta grozomorna godina, sve dok Milanović nije počeo pričati priče iz desnog spektra... Epilog vidimo večeras, a sve je bilo jasno i kada se čulo kolika je izlaznost...
![]()
ma jebes ankete, ankete bas uvijek zakidaju hdz u odnosu na stvarno stanje. ankete se rade po gradovima. moras imat intermet ili telefon da bi se doslo do toga da sudjelujes u anketi. a vojska ovih krezubih s vilama ce izac makar vani bilo -37. a ima tu i mrtvih koji nikako doci itd. na mom birackom mjestu u zg ispred birackog mjesta autobus s daruvarskim tablicama (u daruvaru regaju firme jer je tamo najnizi izdatak za osiguranje) sa velikim krizem na displeju (cca metar sa metar)
lijevi da bi dobili izlaznost mora biti debelo preko 50%
no ne treba plakati, bili su kriminalni na vlasti. nakon proslih izbora su morali promijeniti vodstvo, pa makar samo predsjednika, jer u rh to ljudi puse. koliko li je puta do sada hdz promijenio samo celnu osobu da bi nakon toga narod pusio pricu o "transformiranom, novom hdz-u". milanovic, budala kakav je, je imao prejak ego za to. da su izabrali nekog finog, umjerenog, tipa npr picula, moguce da bi oni sada bili relativni pobjednici. ovako ce sada vjerojatno napokon supirat snake eyesa pa 4 godine smisljat kako, sto i gdje. izaberu li nekog tko je bio ministar u prosloj vladi; ostojic, mrsic, grcic, maras, opacic, hajdas doncic itd moj glas nece dobiti ni na iducim izborima
a i vrijeme je da se rijese krvopija zvanih hns. smetlarska, sada vec regionalna stranka moze dobit eventualno jedan mandat na krajnjem sjeveru a na racun koalicije dobiva 10ak mandata u saboru, a sto je najgore, u izvrsnoj vlasti su dobili cijeli energetski sektor za uhljebljivanje
- Toto
- Posts: 8193
- Joined: 21/04/2009 11:09
- Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
- Grijem se na: solarno
- Vozim: EJ
#10747 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Zivi zid plaho zivno?sherbett wrote:@zg1911![]()
To je to..Milanovic je upropastio esdepe svojim egoteipom
adeze bar smjeni sve koji nastete ugledu stranke..kakvi god da jesu
Sta bi sa onim "vrtnim patuljcima"?
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10748 Re: Desavanja u Hrvatskoj
bojim se da se zivi zid grdo zajebao pruzivsi sansu ovim starim prdonjama. sumnjam da su im donijeli ista glasova, a vrlo moguce da ce im sad okrenuti ledja. ne bi da vec nisu mostu. ti prdonje pak sami nikad nebi bili niti blizu mandatu. suradnja s udrogom franak je logicna, ali s ovima iz promijenimo hrvatsku ili kako li vec nikako? ma mislim cim se zovu jure, jozo itd zna se tko su i sta su
-
elk
- Posts: 3154
- Joined: 14/08/2006 12:03
#10749 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Zoki po bildanju ega i nadmenoscu neodoljivo podsjeca na covjeka koji je kod nas sahranio sdp.ne zove se zeljko(hint).smucko je ipak klasa jalijasa ispod ove dvojice.
jebemtisunce,hdz(citaj sda) isto zohari poslije atomske.ufatis ih sa prstima u dzemu,a oni opet izmile i dobiju izbore.i naravno da je do nas.
jebemtisunce,hdz(citaj sda) isto zohari poslije atomske.ufatis ih sa prstima u dzemu,a oni opet izmile i dobiju izbore.i naravno da je do nas.
- kamberovica polje
- Posts: 4111
- Joined: 28/01/2012 11:38
#10750 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ma isto ko SDA. Kad ti je biracko tijelo mahom sastavljeno od tvrdoglavih staraca, maloumnih provincijalaca i uhljeba nema za tebe zime. Oni ce uvijek dobijati ovakav broj glasova bez obzira na sve afere kradje i lopovluk i sve ce ih pravdati domoljubljem i vjerom. U RH je posbeno zanimljivo kako se stalno potencira da se trebaju maknuti i kazniti SDP i HDZ i sve se ovo dogodi s SDPom a HDZ ostane neokrznut e to ti govori o intelgenciji birackog tijela.elk wrote:Zoki po bildanju ega i nadmenoscu neodoljivo podsjeca na covjeka koji je kod nas sahranio sdp.ne zove se zeljko(hint).smucko je ipak klasa jalijasa ispod ove dvojice.
jebemtisunce,hdz(citaj sda) isto zohari poslije atomske.ufatis ih sa prstima u dzemu,a oni opet izmile i dobiju izbore.i naravno da je do nas.
