_BataZiv_0809 wrote:Koliko su para te all season gume
Pa evo Michko zimski je bio 780 maraka 4 kom 195/55 R16, a ove su bile 936 sa montažom.
GY UG9 165/70 R13 i GY Vector 4S G2 skoro identična cijena.
Auti su gradski, za izlazak vani ima vece auto sa dva seta guma. Nije mi bilo logike kupovati setove koji ce preci po 10K prije nego se bace radi starosti, ili jos gore voziti MS gumu cijelu godinu, kao sto je do sad rađeno. Siguran sam da je ova all season bolja u drugoj zimi od MS vozene cijelu godinu. A sigurniji si i ljeti na suhom nego sa MS.
Zapravo uslovi voznje mahom su mokar kolovoz, za sta su ove gume idealne, jer su najbolje upravo u tim uslovima.
A ovaj GY Vector G2 je na snijegu dobar kao i svaka bolja zimska guma.
Evo ovdje imas testove all season guma uz usporedni rezultat najbolje ljetne i zimske gume.
https://www.autoexpress.co.uk/accessori ... res-tested
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
Nije to los izbor ako znas zasto to radis, i narocito ako nisi primoran da vozis po svaku cijenu, tj. zapadalo a ti moras nekud danas.