Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10701 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Romeo 80 wrote:
amar1994 wrote:Imam i ja problemcic sa kocnicama , al jeben :run:

Sifra: ne mogu se pomac :sax:
Bolje i to nego sifra: ne mogu stat :D

Nego, rijesi li problem?!
hahah jest :lol:

nisam , ne rade danas , vidjet cemo u pon :thumbup:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10702 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Japanski shrot... :mrgreen:

Ti se amare ispisi iz teretane... Vazda guras tog mutanta..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10703 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ma jebat ga , nesto je bezveze 100% :D

Moglo se vozit al bolje da nisam , sprzio bi i lamelu i diskove zadnje :-)

Jebena sestica benzin sa 600000km dodje , nikad nikakvih vanrednih kvarova , samo potrosni materijal , bolan ja da kupim Ferrari kvario bi se , peh , jutros mi i graficka na pc crkla :lol: :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10704 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

amar1994 wrote:Ma jebat ga , nesto je bezveze 100% :D

Moglo se vozit al bolje da nisam , sprzio bi i lamelu i diskove zadnje :-)

Jebena sestica benzin sa 600000km dodje , nikad nikakvih vanrednih kvarova , samo potrosni materijal , bolan ja da kupim Ferrari kvario bi se , peh , jutros mi i graficka na pc crkla :lol: :lol:
Jeli rucna zapela? Treba auto vrtiti pod rucnom i nece se desavati.
Kakva je to graficka koja brazzerz hd ne izdrzi? :mrgreen:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10705 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »

Nisi peh nego vauvau>ostala auta :mrgreen:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10706 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »

E da Amar svoje održava,šta je sa onim ostalim.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10707 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote:Ma jebat ga , nesto je bezveze 100% :D

Moglo se vozit al bolje da nisam , sprzio bi i lamelu i diskove zadnje :-)

Jebena sestica benzin sa 600000km dodje , nikad nikakvih vanrednih kvarova , samo potrosni materijal , bolan ja da kupim Ferrari kvario bi se , peh , jutros mi i graficka na pc crkla :lol: :lol:
Jeli rucna zapela? Treba auto vrtiti pod rucnom i nece se desavati.
Kakva je to graficka koja brazzerz hd ne izdrzi? :mrgreen:
Popustili sajle skroz , nije do rucne , isto stanje , a upaljena lampica od TC , kad smo je resetovali popustili , a cim se vratila odma steglo i tvrda kocnica .

Provjerili sve senzore , nigdje greske :run:

Ma gtx nvidia haha
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10708 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

MOSALJOZE wrote:Nisi peh nego vauvau>ostala auta :mrgreen:
Uh jeat jest , ako je pola l ulja na 1000km dobro onda ga jebi :D

btw. proizvodjac celjusti je ATE :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10709 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Nesto sad kontam , kolike su sanse da obje celjusti zapeknu , skoro nikakve koliko ja poznajem mehaniku :-) :zoka:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4629
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#10710 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

Kontam onako laicki da ti mozda nesto sa servom kocnica nije u dure, pa je pedala tvrda?! Hajde, valjda ces znati u pon. ;-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10711 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Romeo 80 wrote:Kontam onako laicki da ti mozda nesto sa servom kocnica nije u dure, pa je pedala tvrda?! Hajde, valjda ces znati u pon. ;-)
ma ja kontam da oni nisu sjebali sta , jer sam u petak , a i evo 3god prije toga vozio sasvim normalno :run:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10712 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Uh treba mi pomoc :)
Sad stao na parking kad ispod auta lokva, kapa voda i g12 iz hladnjaka. Ma ne da kapa nego lije :/ Prosle godine kad sam mijenjao kuciste termostata isto je kapalo iz hladnjaka ali je majstor nasuo neku tecnost i prestalo je. Cini mi se da je tad rekao da se ti hladnjaci ne vare. U pitanju je Peugeot 207 1.4 benzin. Neki savjet sta da radim? Varenje ili kupovina novog? Koja je cijena novog? Auto je preslo 115000, mozda koju hiljadu vise.
Ps kad sam otvorio cep od posude gdje se dosipa tecnost umanjilo je kapanje...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10713 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma ako imas para kupi novi. Ta krpljenja su drzi vodu dok majstori odu, i nemoj vise ni slucajno sipati taj prah za hladnjak.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10714 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

NediM17 wrote:Ma ako imas para kupi novi. Ta krpljenja su drzi vodu dok majstori odu, i nemoj vise ni slucajno sipati taj prah za hladnjak.
Neka preporuka gdje kupiti? Koja marka hladnjaka? Koliko kosta nov hladnjak? Gdje ima radnju ovaj bitanga? Mozda da kod njega odem
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10715 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Nazovi ovlastene, Motorex, itd., raspitaj se pa vidi sta ti najbolje odgovara. Ako nije velika razlika u cijeni izmedju originalnog hladnjaka i nekog zamjenskog, radije onda kupi originalni.

A Bitangi najbolje posalji privatnu poruku pa se dogovorite oko zamjene. :thumbup:

Mislim da Motorex drzi danske Nissens hladnjake, i nisu nimalo losi.
Last edited by NediM17 on 24/09/2017 18:35, edited 1 time in total.
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#10716 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adodbr »

Kolko je realno da me izadje permant + da mi se to uradi ovo ispusti sta ima to stavi i tu da kupim permant jel ok cifra 50 km kolko mi je ponudjeno ? citroen c4
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#10717 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

adodbr wrote:Kolko je realno da me izadje permant + da mi se to uradi ovo ispusti sta ima to stavi i tu da kupim permant jel ok cifra 50 km kolko mi je ponudjeno ? citroen c4
Jest ako radi u zlatnim rukavicama :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10718 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

adodbr wrote:Kolko je realno da me izadje permant + da mi se to uradi ovo ispusti sta ima to stavi i tu da kupim permant jel ok cifra 50 km kolko mi je ponudjeno ? citroen c4
gdje ti je ponudjeno
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#10719 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adodbr »

Dole u servisu gdje sam radio blizu autopijace ove ostale stvari i pito za permant posto mi to treba i rekose mi oko 50-tak maraka da mi oni zamjene to ovo staro sta ima unutra valjda izliju , i da kod njih uzmem taj permant od citroena , tj valjda od renola sta ja znam koji ej valjda orginalni , pa nako da vidim jel to realno nisu me dosad ni oko cega zajebali pa ne znam
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#10720 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

3 litra 100% permanta max 15 KM, znači 35 markica platiš da čiko odvrne čep na hladnjaku ispusti stari permant, otvori čep na boci uspe novi i ozrači sistem.

Ti sam skontaj jel puno :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10721 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

LikeLike wrote:Uh treba mi pomoc :)
Sad stao na parking kad ispod auta lokva, kapa voda i g12 iz hladnjaka. Ma ne da kapa nego lije :/ Prosle godine kad sam mijenjao kuciste termostata isto je kapalo iz hladnjaka ali je majstor nasuo neku tecnost i prestalo je. Cini mi se da je tad rekao da se ti hladnjaci ne vare. U pitanju je Peugeot 207 1.4 benzin. Neki savjet sta da radim? Varenje ili kupovina novog? Koja je cijena novog? Auto je preslo 115000, mozda koju hiljadu vise.
Ps kad sam otvorio cep od posude gdje se dosipa tecnost umanjilo je kapanje...
prvo odeš tom mehanicaru što ti je nasuo taj neki prah za zacepljenje rupa :-) kažeš mu da je idiot-klasicni idiot taj prašak zna napravit tešku havariju :-)
onda odeš drugom majstoru da ti skine hladnjak pa taj hladnjak odneseš u Hotonj kod Gabeljica--ispitaju da li se može popravit i ako može poprave ga---al ti to nije neka garancija koliko ce izdržat--može mjesec može godinu a može i za heftu procurit :-)
možeš kod njih i novi narucit
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#10722 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adodbr »

bleee_sa wrote:3 litra 100% permanta max 15 KM, znači 35 markica platiš da čiko odvrne čep na hladnjaku ispusti stari permant, otvori čep na boci uspe novi i ozrači sistem.

Ti sam skontaj jel puno :D
To kad naspem jel to stoji godinama tako do maxa ili se to trosi vremenom ? pitam ovo jer mi je spominjo kao dobijem da mi to naspu zamjene i daju 2 boce jos (?) ako sam dobro skonto
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10723 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

NediM17 wrote:Nazovi ovlastene, Motorex, itd., raspitaj se pa vidi sta ti najbolje odgovara. Ako nije velika razlika u cijeni izmedju originalnog hladnjaka i nekog zamjenskog, radije onda kupi originalni.

A Bitangi najbolje posalji privatnu poruku pa se dogovorite oko zamjene. :thumbup:

Mislim da Motorex drzi danske Nissens hladnjake, i nisu nimalo losi.
Sutra cu se raspitati za cijene, a bitangi cu poslati privatnu poruku. Ako mi bitanga bude daleko, ima li preporuka za jos nekog majstora ovdje s foruma?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10724 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

adodbr wrote:Dole u servisu gdje sam radio blizu autopijace ove ostale stvari i pito za permant posto mi to treba i rekose mi oko 50-tak maraka da mi oni zamjene to ovo staro sta ima unutra valjda izliju , i da kod njih uzmem taj permant od citroena , tj valjda od renola sta ja znam koji ej valjda orginalni , pa nako da vidim jel to realno nisu me dosad ni oko cega zajebali pa ne znam
nisu ovlasteni , preskupo :wink:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#10725 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

adodbr wrote:
bleee_sa wrote:3 litra 100% permanta max 15 KM, znači 35 markica platiš da čiko odvrne čep na hladnjaku ispusti stari permant, otvori čep na boci uspe novi i ozrači sistem.

Ti sam skontaj jel puno :D
To kad naspem jel to stoji godinama tako do maxa ili se to trosi vremenom ? pitam ovo jer mi je spominjo kao dobijem da mi to naspu zamjene i daju 2 boce jos (?) ako sam dobro skonto
Vremenski bi ga trebao mjenjati svake 3 godine, ili pri velikom servisu, šta te prije stigne.
Ako je sve uredu ne bi trebalo išta da se troši, to je zatvoreni sistem kroz koji tečnost kruži.
Post Reply