Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#10676 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala momci!
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#10677 Re: Pitamo Mehanicare ?
Textar ili TRW prednji diskovi i pločice za c clasu? Koji su bolji?
Textar prednji diskovi i pločice 190KM.
TRW prednji diskovi i pločice 256KM.
Jel vrijedna razlika u cijeni?
Textar prednji diskovi i pločice 190KM.
TRW prednji diskovi i pločice 256KM.
Jel vrijedna razlika u cijeni?
- ElRe
- Posts: 16938
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10678 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ljudi hvale Textar. Da li je opravdana razlika u cijeni za TRW ne znam. TRW mi se licno ne svidja, jer sve sto su oni radili na ITA vozilima koja sam ja vozio nije valjalo.
Na 308ici sam skoro mijenjao diskove i plocice, plocice Valeo, diskovi Fremax. Za sada sve djeluje uredno.
Na 308ici sam skoro mijenjao diskove i plocice, plocice Valeo, diskovi Fremax. Za sada sve djeluje uredno.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10679 Re: Pitamo Mehanicare ?

Evo spremam limuzinu za zime... Stari cu antifriz pustit u saKt, ali jos moram saĆekat bitangu da mi kaze kako cu odzraĆit sistem..
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#10680 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dje Bitanga ? Nema ga .
Da ga nisu dje cuneri sacekali
Da ga nisu dje cuneri sacekali
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#10681 Re: Pitamo Mehanicare ?
Textar OEM za vecinu mercedes vozila, ako mozes povuci cijenu za ATE ili Zimmerman. Zimmerman pravi jedne od najboljih diskova.hladan.preminger wrote:Textar ili TRW prednji diskovi i pločice za c clasu? Koji su bolji?
Textar prednji diskovi i pločice 190KM.
TRW prednji diskovi i pločice 256KM.
Jel vrijedna razlika u cijeni?
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#10682 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas sam obisao bihac i nema nista poznato osim textara i trw-a.kabal1337 wrote:Textar OEM za vecinu mercedes vozila, ako mozes povuci cijenu za ATE ili Zimmerman. Zimmerman pravi jedne od najboljih diskova.hladan.preminger wrote:Textar ili TRW prednji diskovi i pločice za c clasu? Koji su bolji?
Textar prednji diskovi i pločice 190KM.
TRW prednji diskovi i pločice 256KM.
Jel vrijedna razlika u cijeni?
Moj majstor mi kaze da uzmem trw i on garantuje da nece skripati i da ce raditi perfektno.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10683 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vec kad si tu , znas li oko ovogahladan.preminger wrote:
http://forscan.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=4
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#10684 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja imam odb 2 scanner i torque pro app i radi prilicno dobro. Cita dosta podataka, mada ne moze pristupiti specificnim mercedes pid-ovima.amar1994 wrote:Vec kad si tu , znas li oko ovogahladan.preminger wrote:![]()
![]()
http://forscan.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=4
Ovo sa linka izgleda prilicno jednostavno, ali opet mozes sjebati nesto, a te popravke elektronike se skupo placaju.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10685 Re: Pitamo Mehanicare ?
Radi i meni al ne mogu DPF ocitat , jer mi treba drugaciji rad citaca ko na linku , bolje mi je onda kupit malo skuplji koji podrzava fordov protokolhladan.preminger wrote:Ja imam odb 2 scanner i torque pro app i radi prilicno dobro. Cita dosta podataka, mada ne moze pristupiti specificnim mercedes pid-ovima.amar1994 wrote:Vec kad si tu , znas li oko ovogahladan.preminger wrote:![]()
![]()
http://forscan.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=4
Ovo sa linka izgleda prilicno jednostavno, ali opet mozes sjebati nesto, a te popravke elektronike se skupo placaju.
U svakom slucaju hvala
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#10686 Re: Pitamo Mehanicare ?
Haj Boga ti vidi pa javiNediM17 wrote:
Evo spremam limuzinu za zime... Stari cu antifriz pustit u saKt, ali jos moram saĆekat bitangu da mi kaze kako cu odzraĆit sistem..
Moram i ja u utorak
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10687 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo promijenio sam maloprije. Na mom autu je veoma jednostavno.
Odvrne se cep na hladnjaku, izadje stari antifriz (ne sve, 6.3l je kapacitet sistema, a napolje ide 5l), ulijes novi, pustis auto da radi i otvori termostat dok je ekspanziona posuda otvorena, doljevas jos zeljene tecnosti kako zrak izlazi napolje, i to je to.
Nasuo 3.15l antifriza, dolio destilovane vode koliko je jos moglo stati. Sad imam u sistemu nov antifriz u omjeru 50:50 sa destilovanom vodom (mozda jos koji % vise ako je zaostalo sta starog antifriza nakon dva ispiranja), Wurth kaze da je to -37.
Ne znam samo sad sta uraditi sa starim antifrizom, eno ga zapakovan u garazi.
Odvrne se cep na hladnjaku, izadje stari antifriz (ne sve, 6.3l je kapacitet sistema, a napolje ide 5l), ulijes novi, pustis auto da radi i otvori termostat dok je ekspanziona posuda otvorena, doljevas jos zeljene tecnosti kako zrak izlazi napolje, i to je to.
Nasuo 3.15l antifriza, dolio destilovane vode koliko je jos moglo stati. Sad imam u sistemu nov antifriz u omjeru 50:50 sa destilovanom vodom (mozda jos koji % vise ako je zaostalo sta starog antifriza nakon dva ispiranja), Wurth kaze da je to -37.
Ne znam samo sad sta uraditi sa starim antifrizom, eno ga zapakovan u garazi.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#10688 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako je sefe, zaboravi upaliti grijanje. hahaha neces imati grijanja. Kada ozracujes, upali grijanje na max.NediM17 wrote:Evo promijenio sam maloprije. Na mom autu je veoma jednostavno.
Odvrne se cep na hladnjaku, izadje stari antifriz (ne sve, 6.3l je kapacitet sistema, a napolje ide 5l), ulijes novi, pustis auto da radi i otvori termostat dok je ekspanziona posuda otvorena, doljevas jos zeljene tecnosti kako zrak izlazi napolje, i to je to.
Nasuo 3.15l antifriza, dolio destilovane vode koliko je jos moglo stati. Sad imam u sistemu nov antifriz u omjeru 50:50 sa destilovanom vodom (mozda jos koji % vise ako je zaostalo sta starog antifriza nakon dva ispiranja), Wurth kaze da je to -37.![]()
Ne znam samo sad sta uraditi sa starim antifrizom, eno ga zapakovan u garazi.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10689 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema to veze, voda na mom autu ide stalno kroz mali hladnjak, a bilo je okrenuto grijanje na max. za svaki slucaj.kabal1337 wrote:Tako je sefe, zaboravi upaliti grijanje. hahaha neces imati grijanja. Kada ozracujes, upali grijanje na max.NediM17 wrote:Evo promijenio sam maloprije. Na mom autu je veoma jednostavno.
Odvrne se cep na hladnjaku, izadje stari antifriz (ne sve, 6.3l je kapacitet sistema, a napolje ide 5l), ulijes novi, pustis auto da radi i otvori termostat dok je ekspanziona posuda otvorena, doljevas jos zeljene tecnosti kako zrak izlazi napolje, i to je to.
Nasuo 3.15l antifriza, dolio destilovane vode koliko je jos moglo stati. Sad imam u sistemu nov antifriz u omjeru 50:50 sa destilovanom vodom (mozda jos koji % vise ako je zaostalo sta starog antifriza nakon dva ispiranja), Wurth kaze da je to -37.![]()
Ne znam samo sad sta uraditi sa starim antifrizom, eno ga zapakovan u garazi.
Zadnji auto koji sam imao i na kojem sam vidio da ima ventil na malom hladnjaku je Ford Fiesta MK4. Na svim ostalim je to regulisano preko klapne u kabini, a voda kroz mali hladnjak stalno kola.
Tako da ubuduce, prvo skoci, pa reci hop.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#10690 Re: Pitamo Mehanicare ?
.... za svaki slucaj
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10691 Re: Pitamo Mehanicare ?
Apsolutno je svejedno, jer voda ide stalno kroz mali hladnjak.
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#10692 Re: Pitamo Mehanicare ?
Majstor kojeg poznajem kupio TRW diskove/pločice na E60 nove, i opet mu škripi :$hladan.preminger wrote:Danas sam obisao bihac i nema nista poznato osim textara i trw-a.kabal1337 wrote:Textar OEM za vecinu mercedes vozila, ako mozes povuci cijenu za ATE ili Zimmerman. Zimmerman pravi jedne od najboljih diskova.hladan.preminger wrote:Textar ili TRW prednji diskovi i pločice za c clasu? Koji su bolji?
Textar prednji diskovi i pločice 190KM.
TRW prednji diskovi i pločice 256KM.
Jel vrijedna razlika u cijeni?
Moj majstor mi kaze da uzmem trw i on garantuje da nece skripati i da ce raditi perfektno.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10693 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam i ja problemcic sa kocnicama , al jeben 
Sifra: ne mogu se pomac
Sifra: ne mogu se pomac
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#10694 Re: Pitamo Mehanicare ?
@ Ja imam Textar kod sebe, i ne skripi mi. (PS: Ne kupuj od Textara keramicke disk plocice, trose disk uzasno brzo)
je li to neki klip "zapekao" ?
je li to neki klip "zapekao" ?
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10695 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja na Cee'd-u imam JapanParts (italijanski prepakivaci). Fabricke su bile super, ali su se nakon 5 godina bukvalno raspale i poceli otpadati komadi, a imale su jos mesa.
Ove JapanParts su me pozitivno iznenadile (jer sam mislio da su smece dok nisam probao), koce super, ne skripe, ne prase, ne ostavljaju risove po disku, ne trose se puno, a diskovi i dalje kao novi, a 82.000km na ledjima.
Izgleda da je takav vakat dosao, da moras imati i srece da kupis dobar set plocica/diskova, da nije sve koliko para toliko muzike.
Ove JapanParts su me pozitivno iznenadile (jer sam mislio da su smece dok nisam probao), koce super, ne skripe, ne prase, ne ostavljaju risove po disku, ne trose se puno, a diskovi i dalje kao novi, a 82.000km na ledjima.
Izgleda da je takav vakat dosao, da moras imati i srece da kupis dobar set plocica/diskova, da nije sve koliko para toliko muzike.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#10696 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma i nije tako vala. To ti je isto kao i sa gumama. Ako hoces ljepljivu ona ce se brze trositi. Ista stvar sa disk plocicama. Treba pronaci odgovarajuce za trazenu namjenu.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10697 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma Bog sami zna , ostavio na servisu da nesto rijese i probali auto sve pet , vratimo se u servis i nema mrdnut nigdje , obje celjusti drze i DSC-traction control lampica gorikabal1337 wrote: je li to neki klip "zapekao" ?
Takodje nivo kocionog ulja se ne pomjera kad se pritisce i pusta kocnica .
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#10698 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako ti je u svemu, setovi kvacila, ulja itd itd. Nikad neces prodati dupljak po cijeni dupljaka nego po cijeni original dijela.NediM17 wrote:
Izgleda da je takav vakat dosao, da moras imati i srece da kupis dobar set plocica/diskova, da nije sve koliko para toliko muzike.
Upravo zbog toga razumijem kupovinu dijelova u ovl. servisima, ne zbog visokih marzi i sto se isti dio u ne OEM ambalazi moze naci jeftinije, nego kad nadjes taj OEM dio hoce li biti original. Meni se nekad vise isplati preplatiti dio u ovl. servisu nego rizikovati da sam kupio dupljaka.
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10699 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta mislite o ovom autu? Prijatelju se svidja pa ako imate neki savjet ili znate nesto o autu pisite 
https://www.olx.ba/artikal/26873166/cit ... automatik/
https://www.olx.ba/artikal/26873166/cit ... automatik/
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#10700 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bolje i to nego sifra: ne mogu statamar1994 wrote:Imam i ja problemcic sa kocnicama , al jeben
Sifra: ne mogu se pomac
Nego, rijesi li problem?!
