Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10676 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Hvala momci!
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#10677 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Textar ili TRW prednji diskovi i pločice za c clasu? Koji su bolji?

Textar prednji diskovi i pločice 190KM.

TRW prednji diskovi i pločice 256KM.

Jel vrijedna razlika u cijeni?
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#10678 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Ljudi hvale Textar. Da li je opravdana razlika u cijeni za TRW ne znam. TRW mi se licno ne svidja, jer sve sto su oni radili na ITA vozilima koja sam ja vozio nije valjalo.

Na 308ici sam skoro mijenjao diskove i plocice, plocice Valeo, diskovi Fremax. Za sada sve djeluje uredno.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10679 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Image

Evo spremam limuzinu za zime... Stari cu antifriz pustit u saKt, ali jos moram saĆekat bitangu da mi kaze kako cu odzraĆit sistem.. :lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10680 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Dje Bitanga ? Nema ga .
Da ga nisu dje cuneri sacekali :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#10681 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

hladan.preminger wrote:Textar ili TRW prednji diskovi i pločice za c clasu? Koji su bolji?

Textar prednji diskovi i pločice 190KM.

TRW prednji diskovi i pločice 256KM.

Jel vrijedna razlika u cijeni?
Textar OEM za vecinu mercedes vozila, ako mozes povuci cijenu za ATE ili Zimmerman. Zimmerman pravi jedne od najboljih diskova.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#10682 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

kabal1337 wrote:
hladan.preminger wrote:Textar ili TRW prednji diskovi i pločice za c clasu? Koji su bolji?

Textar prednji diskovi i pločice 190KM.

TRW prednji diskovi i pločice 256KM.

Jel vrijedna razlika u cijeni?
Textar OEM za vecinu mercedes vozila, ako mozes povuci cijenu za ATE ili Zimmerman. Zimmerman pravi jedne od najboljih diskova.
Danas sam obisao bihac i nema nista poznato osim textara i trw-a.

Moj majstor mi kaze da uzmem trw i on garantuje da nece skripati i da ce raditi perfektno.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10683 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

hladan.preminger wrote:
Vec kad si tu , znas li oko ovoga :D :D

http://forscan.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=4
:thumbup:
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#10684 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

amar1994 wrote:
hladan.preminger wrote:
Vec kad si tu , znas li oko ovoga :D :D

http://forscan.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=4
:thumbup:
Ja imam odb 2 scanner i torque pro app i radi prilicno dobro. Cita dosta podataka, mada ne moze pristupiti specificnim mercedes pid-ovima.

Ovo sa linka izgleda prilicno jednostavno, ali opet mozes sjebati nesto, a te popravke elektronike se skupo placaju.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10685 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

hladan.preminger wrote:
amar1994 wrote:
hladan.preminger wrote:
Vec kad si tu , znas li oko ovoga :D :D

http://forscan.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=4
:thumbup:
Ja imam odb 2 scanner i torque pro app i radi prilicno dobro. Cita dosta podataka, mada ne moze pristupiti specificnim mercedes pid-ovima.

Ovo sa linka izgleda prilicno jednostavno, ali opet mozes sjebati nesto, a te popravke elektronike se skupo placaju.
Radi i meni al ne mogu DPF ocitat , jer mi treba drugaciji rad citaca ko na linku , bolje mi je onda kupit malo skuplji koji podrzava fordov protokol :thumbup:

U svakom slucaju hvala :)
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10686 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

NediM17 wrote:Image

Evo spremam limuzinu za zime... Stari cu antifriz pustit u saKt, ali jos moram saĆekat bitangu da mi kaze kako cu odzraĆit sistem.. :lol:
Haj Boga ti vidi pa javi :lol:

Moram i ja u utorak :run:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10687 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Evo promijenio sam maloprije. Na mom autu je veoma jednostavno.

Odvrne se cep na hladnjaku, izadje stari antifriz (ne sve, 6.3l je kapacitet sistema, a napolje ide 5l), ulijes novi, pustis auto da radi i otvori termostat dok je ekspanziona posuda otvorena, doljevas jos zeljene tecnosti kako zrak izlazi napolje, i to je to.

Nasuo 3.15l antifriza, dolio destilovane vode koliko je jos moglo stati. Sad imam u sistemu nov antifriz u omjeru 50:50 sa destilovanom vodom (mozda jos koji % vise ako je zaostalo sta starog antifriza nakon dva ispiranja), Wurth kaze da je to -37. :thumbup:

Ne znam samo sad sta uraditi sa starim antifrizom, eno ga zapakovan u garazi.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#10688 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

NediM17 wrote:Evo promijenio sam maloprije. Na mom autu je veoma jednostavno.

Odvrne se cep na hladnjaku, izadje stari antifriz (ne sve, 6.3l je kapacitet sistema, a napolje ide 5l), ulijes novi, pustis auto da radi i otvori termostat dok je ekspanziona posuda otvorena, doljevas jos zeljene tecnosti kako zrak izlazi napolje, i to je to.

Nasuo 3.15l antifriza, dolio destilovane vode koliko je jos moglo stati. Sad imam u sistemu nov antifriz u omjeru 50:50 sa destilovanom vodom (mozda jos koji % vise ako je zaostalo sta starog antifriza nakon dva ispiranja), Wurth kaze da je to -37. :thumbup:

Ne znam samo sad sta uraditi sa starim antifrizom, eno ga zapakovan u garazi.
Tako je sefe, zaboravi upaliti grijanje. hahaha neces imati grijanja. Kada ozracujes, upali grijanje na max.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10689 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

kabal1337 wrote:
NediM17 wrote:Evo promijenio sam maloprije. Na mom autu je veoma jednostavno.

Odvrne se cep na hladnjaku, izadje stari antifriz (ne sve, 6.3l je kapacitet sistema, a napolje ide 5l), ulijes novi, pustis auto da radi i otvori termostat dok je ekspanziona posuda otvorena, doljevas jos zeljene tecnosti kako zrak izlazi napolje, i to je to.

Nasuo 3.15l antifriza, dolio destilovane vode koliko je jos moglo stati. Sad imam u sistemu nov antifriz u omjeru 50:50 sa destilovanom vodom (mozda jos koji % vise ako je zaostalo sta starog antifriza nakon dva ispiranja), Wurth kaze da je to -37. :thumbup:

Ne znam samo sad sta uraditi sa starim antifrizom, eno ga zapakovan u garazi.
Tako je sefe, zaboravi upaliti grijanje. hahaha neces imati grijanja. Kada ozracujes, upali grijanje na max.
Nema to veze, voda na mom autu ide stalno kroz mali hladnjak, a bilo je okrenuto grijanje na max. za svaki slucaj. ;-)

Zadnji auto koji sam imao i na kojem sam vidio da ima ventil na malom hladnjaku je Ford Fiesta MK4. Na svim ostalim je to regulisano preko klapne u kabini, a voda kroz mali hladnjak stalno kola. ;-)

Tako da ubuduce, prvo skoci, pa reci hop.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#10690 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

.... za svaki slucaj
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10691 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Apsolutno je svejedno, jer voda ide stalno kroz mali hladnjak.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#10692 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

hladan.preminger wrote:
kabal1337 wrote:
hladan.preminger wrote:Textar ili TRW prednji diskovi i pločice za c clasu? Koji su bolji?

Textar prednji diskovi i pločice 190KM.

TRW prednji diskovi i pločice 256KM.

Jel vrijedna razlika u cijeni?
Textar OEM za vecinu mercedes vozila, ako mozes povuci cijenu za ATE ili Zimmerman. Zimmerman pravi jedne od najboljih diskova.
Danas sam obisao bihac i nema nista poznato osim textara i trw-a.

Moj majstor mi kaze da uzmem trw i on garantuje da nece skripati i da ce raditi perfektno.
Majstor kojeg poznajem kupio TRW diskove/pločice na E60 nove, i opet mu škripi :$
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10693 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Imam i ja problemcic sa kocnicama , al jeben :run:

Sifra: ne mogu se pomac :sax:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#10694 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

@ Ja imam Textar kod sebe, i ne skripi mi. (PS: Ne kupuj od Textara keramicke disk plocice, trose disk uzasno brzo)
je li to neki klip "zapekao" ?
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10695 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ja na Cee'd-u imam JapanParts (italijanski prepakivaci). Fabricke su bile super, ali su se nakon 5 godina bukvalno raspale i poceli otpadati komadi, a imale su jos mesa.

Ove JapanParts su me pozitivno iznenadile (jer sam mislio da su smece dok nisam probao), koce super, ne skripe, ne prase, ne ostavljaju risove po disku, ne trose se puno, a diskovi i dalje kao novi, a 82.000km na ledjima. :thumbup:

Izgleda da je takav vakat dosao, da moras imati i srece da kupis dobar set plocica/diskova, da nije sve koliko para toliko muzike. :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#10696 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ma i nije tako vala. To ti je isto kao i sa gumama. Ako hoces ljepljivu ona ce se brze trositi. Ista stvar sa disk plocicama. Treba pronaci odgovarajuce za trazenu namjenu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10697 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

kabal1337 wrote: je li to neki klip "zapekao" ?
Ma Bog sami zna , ostavio na servisu da nesto rijese i probali auto sve pet , vratimo se u servis i nema mrdnut nigdje , obje celjusti drze i DSC-traction control lampica gori :shock: , resetovali i provjerili dijagnostikom , svi senzori ispravni i ugasi se , hajde kaze probaj , taman sto sam krenuo upali se opet i kocnica tvrda ko kamen , jedva je dovukao u servis , ostali do 9 sinoc :run:

Takodje nivo kocionog ulja se ne pomjera kad se pritisce i pusta kocnica .
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10698 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

NediM17 wrote:
Izgleda da je takav vakat dosao, da moras imati i srece da kupis dobar set plocica/diskova, da nije sve koliko para toliko muzike. :D
Tako ti je u svemu, setovi kvacila, ulja itd itd. Nikad neces prodati dupljak po cijeni dupljaka nego po cijeni original dijela.
Upravo zbog toga razumijem kupovinu dijelova u ovl. servisima, ne zbog visokih marzi i sto se isti dio u ne OEM ambalazi moze naci jeftinije, nego kad nadjes taj OEM dio hoce li biti original. Meni se nekad vise isplati preplatiti dio u ovl. servisu nego rizikovati da sam kupio dupljaka.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10699 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Sta mislite o ovom autu? Prijatelju se svidja pa ako imate neki savjet ili znate nesto o autu pisite :D

https://www.olx.ba/artikal/26873166/cit ... automatik/
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#10700 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

amar1994 wrote:Imam i ja problemcic sa kocnicama , al jeben :run:

Sifra: ne mogu se pomac :sax:
Bolje i to nego sifra: ne mogu stat :D

Nego, rijesi li problem?!
Post Reply