ima naravno, taj filter/sito dodje sa pumpon integrisan dole na dnu; i to da ocistiti tek toliko da nema sta zapinjati drugi put530i wrote:Ne moraš čistiti rezervoar, pretpostavljam da je plastični...samo bezveze posla. Naravno, ako nešto vidljivo nema u njemu. Radije obrati pažnju da li ćeš dobiti i novo sito na dnu pumpe (ako uopšte postoji na tvom autu) ili ne...ako ostaje staro prekontroliši-očisti njega.corolla02 wrote:![]()
![]()
sreca pa je auto na rezervi, tako potrefilo; klemu trebam skinuti; kontam ocistiti cijeli rezervoar kad vec otvaram; pretpostavljam goriva ce biti malo u crijevu, kazu kad je gorivo na rezervi mnogo je lakse za zamjeniti I tako ocistiti; takodjer planiram ocistiti dobro po vrhu, prije skidanja tako ne bude dupli poso;
I da naravno, aparat za gasenje vatre je tu, za svaki slucaj....
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- corolla02
- Posts: 11334
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#10651 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10652 Re: Pitamo Mehanicare ?
E nije srecacorolla02 wrote:![]()
![]()
sreca pa je auto na rezervi, tako potrefilo; klemu trebam skinuti; kontam ocistiti cijeli rezervoar kad vec otvaram; pretpostavljam goriva ce biti malo u crijevu, kazu kad je gorivo na rezervi mnogo je lakse za zamjeniti I tako ocistiti; takodjer planiram ocistiti dobro po vrhu, prije skidanja tako ne bude dupli poso;
I da naravno, aparat za gasenje vatre je tu, za svaki slucaj....
Nije dobro drzat na rezervi bas zbog pumpe
Kako si utvrdio da je do pumpe? Nije bilo goriva u filteru od goriva jel ?
Jaka mi ta cijena za aftermarket. Ne znam koje je auto i gdje kupujes, al za VW vozila zavisno od modela i vozila aftermarket bosch ide od oko 100 eura, a OE oko 300 eura pa navise.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10653 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cuj vw
, 180e OE je kod nas , cini mi se mazda 6 2.0 benzin je kod njega 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10654 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za koje auto je oe 180e...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10655 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa za tu sesticu , u USA je ocigledno skupljecondy wrote:Za koje auto je oe 180e...
- JohnyWalker
- Posts: 43
- Joined: 09/01/2014 16:17
#10656 Re: Pitamo Mehanicare ?
Autoservis "Braća" u Rajlovcu, sa glavne ceste na desnu stranu, medju onim kineskim prodavnicama. Ja radio 3 felge - 16" - cini mi se 25 KM po felgi da je bilo.Dope_Man wrote:Gdje u Sa, a moze i u blizim gradovima/naseljima, nije mi mrsko vozati se, moze da se odradi ispravljanje felgi. Moradoh mijenjati jednu gumu, i rece mi vulkanizer kod balansiranja da je i sama felga nekad negdje stradala pa bi je trebalo ispraviti. Spomenu mi nekog u Rajlovcu, al evo da provjerim i ovdje ima li jos ko, i gdje je najsigurnije.
Kvalitet mi je bitniji od cijene, ali kako ne znam ni koliko uopste kosta prosvijetlite me koliko ce me otprilie to zadovoljstvo doci.
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#10657 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovako ne radi mi grijanje u autu .. bilo da okrenem na vruce il hladno ono puse uvijek hladno sa i bez klime ?
Clio RS , šta bi moglo biti ?
Clio RS , šta bi moglo biti ?
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#10658 Re: Pitamo Mehanicare ?
prvo pogledaj da ti nije pukla ruckica ili sajla kojom se prebacuje. meni se to jednom desilo na cliju, samo sto je ostala na grijanjju...
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#10659 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ulje i filteri se uradili, dosao red na G12. Bio mi je crveni Antifriz u autu a trebao je G12 biti. Je l se smije G12 mijesat sa tim crvenim antifrizom ili se mora ispustit antifriz pa G12 natocit? Hvala.
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#10660 Re: Pitamo Mehanicare ?
E da, Braća, taj su mi i ovi vulkanizeri spomenuli.JohnyWalker wrote:Autoservis "Braća" u Rajlovcu, sa glavne ceste na desnu stranu, medju onim kineskim prodavnicama. Ja radio 3 felge - 16" - cini mi se 25 KM po felgi da je bilo.Dope_Man wrote:Gdje u Sa, a moze i u blizim gradovima/naseljima, nije mi mrsko vozati se, moze da se odradi ispravljanje felgi. Moradoh mijenjati jednu gumu, i rece mi vulkanizer kod balansiranja da je i sama felga nekad negdje stradala pa bi je trebalo ispraviti. Spomenu mi nekog u Rajlovcu, al evo da provjerim i ovdje ima li jos ko, i gdje je najsigurnije.
Kvalitet mi je bitniji od cijene, ali kako ne znam ni koliko uopste kosta prosvijetlite me koliko ce me otprilie to zadovoljstvo doci.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10661 Re: Pitamo Mehanicare ?
ako ces mijenjat pravo , ispusti sve pa ponovo , to je vjerovatno bio G12 , vecinom su narandzasti , crveni , a nekad i ljubicastRockefeller wrote:Ulje i filteri se uradili, dosao red na G12. Bio mi je crveni Antifriz u autu a trebao je G12 biti. Je l se smije G12 mijesat sa tim crvenim antifrizom ili se mora ispustit antifriz pa G12 natocit? Hvala.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10662 Re: Pitamo Mehanicare ?
G11 - zuti (ne valja iz razloga jer poslije godinu-dvije pocne stvarati talog)
G11- plavi/zeleni (odlican antifriz, malo manje trajan nego G12, a nije toliko agresivan)
G12- crveni (najbolji, ali i najagresivniji, ne sipati u aute u kojima je bio zuti, plavi ili zeleni jer ce u dogledno vrijeme sve pojesti i napraviti haos)
G11- plavi/zeleni (odlican antifriz, malo manje trajan nego G12, a nije toliko agresivan)
G12- crveni (najbolji, ali i najagresivniji, ne sipati u aute u kojima je bio zuti, plavi ili zeleni jer ce u dogledno vrijeme sve pojesti i napraviti haos)
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10663 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jbga meni nasuli G12 
Mada Nedime , u manualu za moj pise da mogu i drugi mimo zelenog , ali da se mijenja cesce
Mada Nedime , u manualu za moj pise da mogu i drugi mimo zelenog , ali da se mijenja cesce
Last edited by amar1994 on 21/09/2017 11:30, edited 1 time in total.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#10664 Re: Pitamo Mehanicare ?
antifrizi razlicitih boja se ne smiju mijesati. dosipati destilovanu vodu a ne obicnu prilikom dodavanja ili razblazivanja.Rockefeller wrote:Ulje i filteri se uradili, dosao red na G12. Bio mi je crveni Antifriz u autu a trebao jane G12 biti. Je l se smije G12 mijesat sa tim crvenim antifrizom ili se mora ispustit antifriz pa G12 natocit? Hvala.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10665 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nedavno roditeljima puklo crijevo od vode, otac trebao doci i nazovem ga da kupi 5-10 litara destilovane vode pa da dosipamo i spustimo auto na tockovima do majstora, otisao na benzinsku, reko mu radnik da džaba ne kupuje, da kanister cesmovace naspe u bocu 
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10666 Re: Pitamo Mehanicare ?
Plavi/zeleni je puno "njezniji", i ja bih se prvom prilikom vratio na njih.amar1994 wrote:Jbga meni nasuli G12
Mada Nedime , u manualu za moj pise da mogu i drugi mimo zelenog , ali da se mijenja cesce
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#10667 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto trza prilikom kretanja.
Cudna stvar se desava na mom Pasatu 5+ dizel , kada god je kisa ili je velika vlaznost u zraku auto trza- kao blago poskakuje prednja osovina prilikom pustanja kvacila.
Ne znam kako izgleda kada ode zamajac ali mislim da su simptomi slicni
ne trza kada se pali ili gasi, kada je zima ili vrucina ne trza
ALI uvijek kada je kisa trza prilikom kretanja, nema vibracija na kvacilu, sve ostalo normalno- I tako se ponasa vec 3 godine od kako sam ga kupio- inace je presao cca 200 000 km.
Zna li neko sta bi to moglo biti
Znaci trzaju prednji tockovi prilikom kretanja SAMO KADA JE KISA

Cudna stvar se desava na mom Pasatu 5+ dizel , kada god je kisa ili je velika vlaznost u zraku auto trza- kao blago poskakuje prednja osovina prilikom pustanja kvacila.
Ne znam kako izgleda kada ode zamajac ali mislim da su simptomi slicni
ALI uvijek kada je kisa trza prilikom kretanja, nema vibracija na kvacilu, sve ostalo normalno- I tako se ponasa vec 3 godine od kako sam ga kupio- inace je presao cca 200 000 km.
Zna li neko sta bi to moglo biti
Znaci trzaju prednji tockovi prilikom kretanja SAMO KADA JE KISA
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10669 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene je G12, ja jednom malo dosuo za 10 godina.
- corolla02
- Posts: 11334
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#10670 Re: Pitamo Mehanicare ?
Malo sam se napatio, ali eto vrijedilo je




-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10671 Re: Pitamo Mehanicare ?
Drugi put će biti lakše 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10672 Re: Pitamo Mehanicare ?
radi li sada mazGacorolla02 wrote:Malo sam se napatio, ali eto vrijedilo je
- corolla02
- Posts: 11334
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#10673 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nakon muke uvjek olakšanje; Idem sipati gorivo
Zahvaljujemo svim konstruktivnim comentarima
Zahvaljujemo svim konstruktivnim comentarima
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#10674 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze li to biti ?Ned071 wrote:ASR
Ali, imalo bi logike vlaga i elektronika
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#10675 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prvo provjeri da li ti fali tečnosti ( permanta ) u sistemu hlađenja auta .Muuky wrote:Ovako ne radi mi grijanje u autu .. bilo da okrenem na vruce il hladno ono puse uvijek hladno sa i bez klime ?
Clio RS , šta bi moglo biti ?
A dalje ideš i pregledaj taj preklopnik toplo hladno ...
