Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#10651 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

530i wrote:
corolla02 wrote::thumbup: :thumbup:

sreca pa je auto na rezervi, tako potrefilo; klemu trebam skinuti; kontam ocistiti cijeli rezervoar kad vec otvaram; pretpostavljam goriva ce biti malo u crijevu, kazu kad je gorivo na rezervi mnogo je lakse za zamjeniti I tako ocistiti; takodjer planiram ocistiti dobro po vrhu, prije skidanja tako ne bude dupli poso;

I da naravno, aparat za gasenje vatre je tu, za svaki slucaj....
Ne moraš čistiti rezervoar, pretpostavljam da je plastični...samo bezveze posla. Naravno, ako nešto vidljivo nema u njemu. Radije obrati pažnju da li ćeš dobiti i novo sito na dnu pumpe (ako uopšte postoji na tvom autu) ili ne...ako ostaje staro prekontroliši-očisti njega.
ima naravno, taj filter/sito dodje sa pumpon integrisan dole na dnu; i to da ocistiti tek toliko da nema sta zapinjati drugi put :-D mada mislim da je generalno cist
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10652 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

corolla02 wrote::thumbup: :thumbup:

sreca pa je auto na rezervi, tako potrefilo; klemu trebam skinuti; kontam ocistiti cijeli rezervoar kad vec otvaram; pretpostavljam goriva ce biti malo u crijevu, kazu kad je gorivo na rezervi mnogo je lakse za zamjeniti I tako ocistiti; takodjer planiram ocistiti dobro po vrhu, prije skidanja tako ne bude dupli poso;

I da naravno, aparat za gasenje vatre je tu, za svaki slucaj....
E nije sreca :mrgreen:

Nije dobro drzat na rezervi bas zbog pumpe :P

Kako si utvrdio da je do pumpe? Nije bilo goriva u filteru od goriva jel ?

Jaka mi ta cijena za aftermarket. Ne znam koje je auto i gdje kupujes, al za VW vozila zavisno od modela i vozila aftermarket bosch ide od oko 100 eura, a OE oko 300 eura pa navise.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10653 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Cuj vw :D :D , 180e OE je kod nas , cini mi se mazda 6 2.0 benzin je kod njega :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10654 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Za koje auto je oe 180e...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10655 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

condy wrote:Za koje auto je oe 180e...
pa za tu sesticu , u USA je ocigledno skuplje :-)
User avatar
JohnyWalker
Posts: 43
Joined: 09/01/2014 16:17

#10656 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JohnyWalker »

Dope_Man wrote:Gdje u Sa, a moze i u blizim gradovima/naseljima, nije mi mrsko vozati se, moze da se odradi ispravljanje felgi. Moradoh mijenjati jednu gumu, i rece mi vulkanizer kod balansiranja da je i sama felga nekad negdje stradala pa bi je trebalo ispraviti. Spomenu mi nekog u Rajlovcu, al evo da provjerim i ovdje ima li jos ko, i gdje je najsigurnije.

Kvalitet mi je bitniji od cijene, ali kako ne znam ni koliko uopste kosta prosvijetlite me koliko ce me otprilie to zadovoljstvo doci.
Autoservis "Braća" u Rajlovcu, sa glavne ceste na desnu stranu, medju onim kineskim prodavnicama. Ja radio 3 felge - 16" - cini mi se 25 KM po felgi da je bilo.
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#10657 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Muuky »

Ovako ne radi mi grijanje u autu .. bilo da okrenem na vruce il hladno ono puse uvijek hladno sa i bez klime ?
Clio RS , šta bi moglo biti ?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10658 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

prvo pogledaj da ti nije pukla ruckica ili sajla kojom se prebacuje. meni se to jednom desilo na cliju, samo sto je ostala na grijanjju...
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10659 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Ulje i filteri se uradili, dosao red na G12. Bio mi je crveni Antifriz u autu a trebao je G12 biti. Je l se smije G12 mijesat sa tim crvenim antifrizom ili se mora ispustit antifriz pa G12 natocit? Hvala.
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#10660 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dope_Man »

JohnyWalker wrote:
Dope_Man wrote:Gdje u Sa, a moze i u blizim gradovima/naseljima, nije mi mrsko vozati se, moze da se odradi ispravljanje felgi. Moradoh mijenjati jednu gumu, i rece mi vulkanizer kod balansiranja da je i sama felga nekad negdje stradala pa bi je trebalo ispraviti. Spomenu mi nekog u Rajlovcu, al evo da provjerim i ovdje ima li jos ko, i gdje je najsigurnije.

Kvalitet mi je bitniji od cijene, ali kako ne znam ni koliko uopste kosta prosvijetlite me koliko ce me otprilie to zadovoljstvo doci.
Autoservis "Braća" u Rajlovcu, sa glavne ceste na desnu stranu, medju onim kineskim prodavnicama. Ja radio 3 felge - 16" - cini mi se 25 KM po felgi da je bilo.
E da, Braća, taj su mi i ovi vulkanizeri spomenuli.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10661 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Rockefeller wrote:Ulje i filteri se uradili, dosao red na G12. Bio mi je crveni Antifriz u autu a trebao je G12 biti. Je l se smije G12 mijesat sa tim crvenim antifrizom ili se mora ispustit antifriz pa G12 natocit? Hvala.
ako ces mijenjat pravo , ispusti sve pa ponovo , to je vjerovatno bio G12 , vecinom su narandzasti , crveni , a nekad i ljubicast :thumbup:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10662 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

G11 - zuti (ne valja iz razloga jer poslije godinu-dvije pocne stvarati talog)
G11- plavi/zeleni (odlican antifriz, malo manje trajan nego G12, a nije toliko agresivan)
G12- crveni (najbolji, ali i najagresivniji, ne sipati u aute u kojima je bio zuti, plavi ili zeleni jer ce u dogledno vrijeme sve pojesti i napraviti haos)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10663 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Jbga meni nasuli G12 :run:

Mada Nedime , u manualu za moj pise da mogu i drugi mimo zelenog , ali da se mijenja cesce :thumbup:
Last edited by amar1994 on 21/09/2017 11:30, edited 1 time in total.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10664 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Rockefeller wrote:Ulje i filteri se uradili, dosao red na G12. Bio mi je crveni Antifriz u autu a trebao jane G12 biti. Je l se smije G12 mijesat sa tim crvenim antifrizom ili se mora ispustit antifriz pa G12 natocit? Hvala.
antifrizi razlicitih boja se ne smiju mijesati. dosipati destilovanu vodu a ne obicnu prilikom dodavanja ili razblazivanja.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10665 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Nedavno roditeljima puklo crijevo od vode, otac trebao doci i nazovem ga da kupi 5-10 litara destilovane vode pa da dosipamo i spustimo auto na tockovima do majstora, otisao na benzinsku, reko mu radnik da džaba ne kupuje, da kanister cesmovace naspe u bocu :lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10666 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:Jbga meni nasuli G12 :run:

Mada Nedime , u manualu za moj pise da mogu i drugi mimo zelenog , ali da se mijenja cesce :thumbup:
Plavi/zeleni je puno "njezniji", i ja bih se prvom prilikom vratio na njih.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#10667 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TDK-90 »

Auto trza prilikom kretanja.

Cudna stvar se desava na mom Pasatu 5+ dizel , kada god je kisa ili je velika vlaznost u zraku auto trza- kao blago poskakuje prednja osovina prilikom pustanja kvacila.

Ne znam kako izgleda kada ode zamajac ali mislim da su simptomi slicni :-? ne trza kada se pali ili gasi, kada je zima ili vrucina ne trza
ALI uvijek kada je kisa trza prilikom kretanja, nema vibracija na kvacilu, sve ostalo normalno- I tako se ponasa vec 3 godine od kako sam ga kupio- inace je presao cca 200 000 km.

Zna li neko sta bi to moglo biti :?

Znaci trzaju prednji tockovi prilikom kretanja SAMO KADA JE KISA :? :? :?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10668 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

ASR :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10669 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

Kod mene je G12, ja jednom malo dosuo za 10 godina.
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#10670 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

Malo sam se napatio, ali eto vrijedilo je

Image

Image
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10671 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Drugi put će biti lakše :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10672 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

corolla02 wrote:Malo sam se napatio, ali eto vrijedilo je
radi li sada mazGa :D :thumbup:
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#10673 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

Nakon muke uvjek olakšanje; Idem sipati gorivo :D

Zahvaljujemo svim konstruktivnim comentarima :thumbup:
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#10674 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TDK-90 »

Ned071 wrote:ASR :D
Moze li to biti ? :shock: samo nista mi ne javlja na tabli :-?
Ali, imalo bi logike vlaga i elektronika :?
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#10675 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

Muuky wrote:Ovako ne radi mi grijanje u autu .. bilo da okrenem na vruce il hladno ono puse uvijek hladno sa i bez klime ?
Clio RS , šta bi moglo biti ?
Prvo provjeri da li ti fali tečnosti ( permanta ) u sistemu hlađenja auta .
A dalje ideš i pregledaj taj preklopnik toplo hladno ...
Post Reply