Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#10651 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by cassius »

SanskiBiser wrote:Bloodline (Netflix) spora prvih 5 epizoda, rekao bi sapunica neka, a u stvari samo su dobro pripremali teren za ostatak serije i poslije se vidi zasto - odlicna drama/krimi-triler s naglaskom na porodicne odnose...

Uskoro izlazi druga sezona.



mehhh , prva sezona je cisto et onako. Ni tamo ni ovamo :)
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#10652 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

Odlična je Bloodline. Nekome se možda ne sviđa taj malo sporiji tempo, fokus na odnose među likovima i kako njihove akcije utiču na ostale... ali to je upravo ono što čini dobru dramu. Kome ne leži taj žanr bolje neka preskoči.
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10653 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

nema to veze sa tempom. ta serija je prosjecna u svakom pogledu. providna prica, pojeftini likovi, gluma onako, jedino onaj australijski glumac odskace. jos jedna u nizu serija koja misli da se dobra drama dobija sklepavanjem "prestige drama kit".
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#10654 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

omar little wrote:nema to veze sa tempom. ta serija je prosjecna u svakom pogledu. providna prica, pojeftini likovi, gluma onako, jedino onaj australijski glumac odskace. jos jedna u nizu serija koja misli da se dobra drama dobija sklepavanjem "prestige drama kit".
OK, to je tvoje mišljenje koje poštujem, ali ne slažem se ni sa jednom primjedbom :D Ben Mendelsohn jeste odličan ovdje, ali to ne znači da je ostali cast loš. Sam Shepard, Sissy Spacek, pa sestra i mlađi brat su meni bili odlični. Jedino onaj (jel ono bi srednji?) brat policajac mi je malo onako... prosječan što ti reče. Priča mi nije providna, jedino možda u dijelu sa ovim najstarijijm belajsuzom, znamo sve vrijeme da se on neće promijeniti...
Ma nebitno, tebi ne valja, meni je dobra i to je to :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#10655 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

Banshee vrhunske 3 epizode, ne mozes da vjeruješ da je zadnja sezona..
A raznorazne imaju po 6, 7..
User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#10656 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dulekrele »

nema me tamo wrote:Banshee vrhunske 3 epizode, ne mozes da vjeruješ da je zadnja sezona..
A raznorazne imaju po 6, 7..
Banshee veoma dobra serija :thumbup:
User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#10657 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dulekrele »

omar little wrote:nema to veze sa tempom. ta serija je prosjecna u svakom pogledu. providna prica, pojeftini likovi, gluma onako, jedino onaj australijski glumac odskace. jos jedna u nizu serija koja misli da se dobra drama dobija sklepavanjem "prestige drama kit".
nit je providna nit je prosjecna. ha ja.vrijedi je pogledati. ko ne voli spori tempo nek je se mane.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10658 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

To je problem danas kada je dobrih serija jako, jako puno. Prije 17-18 godina ovo bi bio vrh televizije uopšte, a evo danas je tek još jedna u nizu dobrih serija.

Meni je isto dobra makar zbog tog jednog lika i nekoliko sporednih glumaca koji su mi dragi. Nije savršenstvo, nije epska, nije bezvremenski klasik, ali opet vrlo, vrlo dobra i vrijedna gledanja.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#10659 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ultima_palabra »

zomri wrote:To je problem danas kada je dobrih serija jako, jako puno. Prije 17-18 godina ovo bi bio vrh televizije uopšte, a evo danas je tek još jedna u nizu dobrih serija.

Meni je isto dobra makar zbog tog jednog lika i nekoliko sporednih glumaca koji su mi dragi. Nije savršenstvo, nije epska, nije bezvremenski klasik, ali opet vrlo, vrlo dobra i vrijedna gledanja.
To.

Često razmišljam da li bi Twin Peaks bio baš toliko slavljen da je izašao u ovoj deceniji.
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10660 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

vicious wrote:
omar little wrote:nema to veze sa tempom. ta serija je prosjecna u svakom pogledu. providna prica, pojeftini likovi, gluma onako, jedino onaj australijski glumac odskace. jos jedna u nizu serija koja misli da se dobra drama dobija sklepavanjem "prestige drama kit".
OK, to je tvoje mišljenje koje poštujem, ali ne slažem se ni sa jednom primjedbom :D Ben Mendelsohn jeste odličan ovdje, ali to ne znači da je ostali cast loš. Sam Shepard, Sissy Spacek, pa sestra i mlađi brat su meni bili odlični. Jedino onaj (jel ono bi srednji?) brat policajac mi je malo onako... prosječan što ti reče. Priča mi nije providna, jedino možda u dijelu sa ovim najstarijijm belajsuzom, znamo sve vrijeme da se on neće promijeniti...
Ma nebitno, tebi ne valja, meni je dobra i to je to :D
nisam rekla da ne valja, rekla sam da je prosjek. nije mi odlicna (kao sto si ti rekao, zato sam i reagirala) ali nije ni odron. izgleda da trebam prevoditi s naseg na nas. :D

nakon par epizoda sam odmah znala sta je bilo (da ne spojlamo) i sta je u epicentru te obiteljske tragedije. posebice nakon odgledane the affair.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10661 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote:nema to veze sa tempom. ta serija je prosjecna u svakom pogledu. providna prica, pojeftini likovi, gluma onako, jedino onaj australijski glumac odskace. jos jedna u nizu serija koja misli da se dobra drama dobija sklepavanjem "prestige drama kit".
Za vas 1337 gledatelje serija koji volite da ih "secirate" i analizirate ko dr. House svoje pacijente predlazem da se otvori posebna tema. :lol:

inace:

Image

i da Jacinda Barrett je #BETON #MILF :gunjastajl:

Image
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#10662 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

omar little wrote:
vicious wrote:
omar little wrote:nema to veze sa tempom. ta serija je prosjecna u svakom pogledu. providna prica, pojeftini likovi, gluma onako, jedino onaj australijski glumac odskace. jos jedna u nizu serija koja misli da se dobra drama dobija sklepavanjem "prestige drama kit".
OK, to je tvoje mišljenje koje poštujem, ali ne slažem se ni sa jednom primjedbom :D Ben Mendelsohn jeste odličan ovdje, ali to ne znači da je ostali cast loš. Sam Shepard, Sissy Spacek, pa sestra i mlađi brat su meni bili odlični. Jedino onaj (jel ono bi srednji?) brat policajac mi je malo onako... prosječan što ti reče. Priča mi nije providna, jedino možda u dijelu sa ovim najstarijijm belajsuzom, znamo sve vrijeme da se on neće promijeniti...
Ma nebitno, tebi ne valja, meni je dobra i to je to :D
nisam rekla da ne valja, rekla sam da je prosjek. nije mi odlicna (kao sto si ti rekao, zato sam i reagirala) ali nije ni odron. izgleda da trebam prevoditi s naseg na nas. :D

nakon par epizoda sam odmah znala sta je bilo (da ne spojlamo) i sta je u epicentru te obiteljske tragedije. posebice nakon odgledane the affair.
Dobro, nećemo sad cjepidlačiti, ali ja kad vidim "providna priča, pojeftini likovi, gluma onako" - ne mogu pomisliti ni da je prosječno, nego odmah mi vrišti "ne valja, ne valja!" :D

Da nisam gledao i da si mi ovako napisala ne bih je sigurno ni pogledao, a ono odlična ja nisam napisao u smislu 10/10, nego više onako 8/10. :D

Kad već spomenu The Affair, tu su mi negdje (samo što sam je ja gledao tek kasnije, poslije Bloodline). :) Interesantan mi je bio onaj fazon sa epizodama koje naizmjenično prikazuju dešavanja iz njene i njegove vizure, mada mi je u neko doba počelo smetati, rekoh hajde dalje, nemoj mi sad opet vrtiti isti film :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10663 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

vicious wrote:
omar little wrote:
nisam rekla da ne valja, rekla sam da je prosjek. nije mi odlicna (kao sto si ti rekao, zato sam i reagirala) ali nije ni odron. izgleda da trebam prevoditi s naseg na nas. :D

nakon par epizoda sam odmah znala sta je bilo (da ne spojlamo) i sta je u epicentru te obiteljske tragedije. posebice nakon odgledane the affair.
Dobro, nećemo sad cjepidlačiti, ali ja kad vidim "providna priča, pojeftini likovi, gluma onako" - ne mogu pomisliti ni da je prosječno, nego odmah mi vrišti "ne valja, ne valja!" :D

Da nisam gledao i da si mi ovako napisala ne bih je sigurno ni pogledao, a ono odlična ja nisam napisao u smislu 10/10, nego više onako 8/10. :D

Kad već spomenu The Affair, tu su mi negdje. Interesantan mi je bio onaj fazon sa epizodama koje naizmjenično prikazuju dešavanja iz njene i njegove vizure, mada mi je u neko doba počelo smetati, rekoh hajde dalje, nemoj mi sad opet vrtiti isti film :D
eto vidis, sad se skroz bolje razumijemo. :D

te dvije serije su vise nego slicne, ista tragedija, turizam, obala, obiteljski odnosi, voda, ubojstvo. malo mi je bizarno bilo kad sam odgledala bloodline nakon the affair koliko su slicne.

jos nisam odlucila jel mi se svidja taj gimmick u the affair ili ne. :D u pocetku je bilo zabavno jer je novo i neobicno, a onda je nekad bilo naporno, nekad zbunjujuce, nekad mi se cinilo da prikrivaju scenaristicke probleme s tim trikom. u drugoj sezoni sam zeljela vise 4 way :D, da se ukljuce njegova zena i joshua jackson (iznenadio me kako je skroz dobro odigrao svoju ulogu), ali nisu bas bili konzistentni s tim mijenjanjem. okej je to serija.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#10664 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

omar little wrote:
vicious wrote: Kad već spomenu The Affair, tu su mi negdje. Interesantan mi je bio onaj fazon sa epizodama koje naizmjenično prikazuju dešavanja iz njene i njegove vizure, mada mi je u neko doba počelo smetati, rekoh hajde dalje, nemoj mi sad opet vrtiti isti film :D
eto vidis, sad se skroz bolje razumijemo. :D

te dvije serije su vise nego slicne, ista tragedija, turizam, obala, obiteljski odnosi, voda, ubojstvo. malo mi je bizarno bilo kad sam odgledala bloodline nakon the affair koliko su slicne.

jos nisam odlucila jel mi se svidja taj gimmick u the affair ili ne. :D u pocetku je bilo zabavno jer je novo i neobicno, a onda je nekad bilo naporno, nekad zbunjujuce, nekad mi se cinilo da prikrivaju scenaristicke probleme s tim trikom. u drugoj sezoni sam zeljela vise 4 way :D, da se ukljuce njegova zena i joshua jackson (iznenadio me kako je skroz dobro odigrao svoju ulogu), ali nisu bas bili konzistentni s tim mijenjanjem. okej je to serija.
Čekaj dok odgledam drugu sezonu, tek sam je načeo. :D
Baš tako, ispočetka nov i neobičan fol, kasnije malo počne peglati. O scenarističkim problemima nisam razmišljao. :D
Joshua Jackson mi malo ide na živce, možda mu je i uloga takva, ali nekako imam utisak da mu uvijek ista faca. Žena u pisca mi je solidan milf, tako da bih i ja volio da se više uključi... u šta god :D

E gore me kolega SanskiBiser podsjeti sa slikom one milfice, rekoh gdje sam je gledao - i nađem da je glumila u Zero Hour
http://www.imdb.com/title/tt2215797/ oooo kakav neopjevani shit!
Znači apsolutni materijal za onu temu "ne preporučujem", ali evo kad sam se sjetio, da je spomenem i ovdje i najebem se kreatorima svega po spisku. Mislim da je čak i otkazana nakon svega par epizoda, samo je prestali prikazivati u po sezone! :lol:
Preostale epizode su se mogle skinuti s neta, i što je najgore mučio sam se do kraja s tim sranjem, nekako nisam htio samo tako prestati. A odustajao sam u po gledanja puno boljih serija jbt... Jebi ga, imala potencijala i ispočetka djelovala interesantna tema, a onda - slobodni pad u bezdan bez dna. :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10665 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

ja jacksona pamtim i poredim iz dawson's creek od prije dvajs godina :D , naspram toga ovo mu je poso i po. :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10666 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

kad sam vec tu, jel gledao neko americku verziju mad dogs? http://www.imdb.com/title/tt2805574/ kako izgleda?
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#10667 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

omar little wrote:kad sam vec tu, jel gledao neko americku verziju mad dogs? http://www.imdb.com/title/tt2805574/ kako izgleda?
kad si već tu, kakva je engleska, vrijedi li gledati? :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10668 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

britanski original dvije sezone je bio okej http://www.imdb.com/title/tt1652218/?ref_=tt_rec_tt, malo se pogube pred kraj s pricom. meandering at times, sto bi rekli englezi :D, ali sve u svemu okej. nisam ove nove sezone gledala. ja volim simma i glenistera bas pa cu trpjeti svasta zbog njih. :D

mracno, "sporo", krvavo, beizlazno, mozda nekima i besmisleno, jezivo, sa mracnim i subdued humorom. kad se na momente pogube s pricom dosadno. gluma je dobra, lokacije pasu radnji i opcoj atmosferi izgubljenosti. tako. nekih 7/10. :D da ne moram opet prevoditi. :D
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#10669 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

omar little wrote:britanski original dvije sezone je bio okej http://www.imdb.com/title/tt1652218/?ref_=tt_rec_tt, malo se pogube pred kraj s pricom. meandering at times, sto bi rekli englezi :D, ali sve u svemu okej. nisam ove nove sezone gledala. ja volim simma i glenistera bas pa cu trpjeti svasta zbog njih. :D

mracno, "sporo", krvavo, beizlazno, mozda nekima i besmisleno, jezivo, sa mracnim i subdued humorom. kad se na momente pogube s pricom dosadno. gluma je dobra, lokacije pasu radnji i opcoj atmosferi izgubljenosti. tako. nekih 7/10. :D da ne moram opet prevoditi. :D
e hvala :D
i ja volim Simma gledati, vjerovatno ću onda potražiti ovu englesku. sad gledam u američkoj verziji glume Billy Zane, Ben Chaplin, Michael Imperioli i Steve Zahn. Teško da su mogli nesimpatičniju ekipu sastaviti :lol:
(mada možda eto Zahn ima nekih momenata kad nije baš totalni moron)
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10670 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

vicious wrote:
omar little wrote:britanski original dvije sezone je bio okej http://www.imdb.com/title/tt1652218/?ref_=tt_rec_tt, malo se pogube pred kraj s pricom. meandering at times, sto bi rekli englezi :D, ali sve u svemu okej. nisam ove nove sezone gledala. ja volim simma i glenistera bas pa cu trpjeti svasta zbog njih. :D

mracno, "sporo", krvavo, beizlazno, mozda nekima i besmisleno, jezivo, sa mracnim i subdued humorom. kad se na momente pogube s pricom dosadno. gluma je dobra, lokacije pasu radnji i opcoj atmosferi izgubljenosti. tako. nekih 7/10. :D da ne moram opet prevoditi. :D
e hvala :D
i ja volim Simma gledati, vjerovatno ću onda potražiti ovu englesku. sad gledam u američkoj verziji glume Billy Zane, Ben Chaplin, Michael Imperioli i Steve Zahn. Teško da su mogli nesimpatičniju ekipu sastaviti :lol:
(mada možda eto Zahn ima nekih momenata kad nije baš totalni moron)
okej je zahn kad se na njega naviknes. bio je dobar kod simona u treme. ne odstupa bas od njegovog raspona uloga, ali je bio simpa u toj svojoj tupavosti. :D imperiolli vazda isto glumi, a i da ne glumi dzaba mu kad je chris moltisanti do kraja zivota :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11653
Joined: 15/01/2010 18:31

#10671 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

Bloodline nisam jos dogledao, mislim da sam dogurao do 8. epizode. Svidja mi se samo zbog one iz Freaks and Geeks. Serija ima svojih momenata.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10672 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

5 maja svjetska premijera, izgleda zanimljivo :-)





Top comment na YT :lol:
House of Cards meets Narcos in France
House of Croissants
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#10673 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by So What! »

Image

The Ranch, Netflixov projekt gdje su dvije glavne uloge izdanci serije Lude sedamdesete Ahston Kutcher i Danny Masterson uz legendu Sama Eliotta. Jako fin sitcom uz zanimljivo okruženje uz odličan catsing ženskih uloga. S početka su malo iritantne Roosterove doskočice i prenaglašenost father-son sukoba, čak i preozbiljno za klasični sitcom. Ipak ja sam uživao u prvoj sezoni.

Image

Fantastična serija, odlični glumci, genijalan set i priča. Odavno bolju englesku seriju nisam gledao.
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#10674 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sha_ba »

lucifer :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10675 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Truba »

moram priznati da je na ovom topiku trenutno najjača diskusija na podforumu :D
za koju nemam ni znanja ni hrabrosti :D
Post Reply