Tomahawk11 wrote:Kruzni kod vogoscanske petlje. Guzva, mic po mic, dolazim sa autoputa i sad idem unutrasnjom, hocu se iskljuciti prema Vogosci. Hoces qurko. Kraljica sa Fabiom karavan upravila, ko sam ja da se njoj uvaljujem. Jos digla glavu, ono ko nje se ne tice

Sudeći prema ovoj fotografiji, prilikom manevra koji si opisao u svojem postu, uspio si počiniti 3 prekršaja:
1. Prelazak preko pune linije (na ovome kružnom toku su sva mjesta na kojima bi se mogao isključiti iz kružnog toka iz unutrašnje trake, označena punom linijom između unutrašnje i vanjske trake);
2. Pogrešno prestrojavanje (na ovome kružnom toku, na kojemu sve 4 izlazne ceste, imaju samo po jednu saobraćajnu traku za kretanje u jednom smjeru, isključenje iz kružnog toka je dopušteno samo iz vanjske trake. To je, uostalom jasno naznačeno horizontalnom signalizacijom - vidjeti pod 1.) i
3. Oduzimanje prava prvenstva (ovo je, doduše bilo u pokušaju), jer si krenuo da se uvaljuješ (tako si ti napisao) gospođi koja se kretala u vanjskoj traci.
I da, petlja se zove jošanička, a ne vogošćanska.
Ovo je, npr. kružni tok, iz kojega na bilo kojem od 4 izlaza, možeš izaći iz unutrašnje trake, jer svaka od cesta koje izlaze iz ovoga kružnog toka ima po dvije saobraćajne trake za kretanje u jednom smjeru. Uostalom to je i jasno naznačeno horizontalnom signalizacijom, jer su unutar ovoga kružnog toka unutrašnja i vanjska traka odvojene isprekidanom linijom, kroz cijeli kružni tok:
