Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10601 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tomahawk11 »

Kinesko prkno wrote:
Tomahawk11 wrote:11.22.63. Pregledano. Isto izgleda zbrzali. Ili su ostavili dio radnje za 2. sezonu, ali nema naznaka da ce biti snimana.
Meni je bila ok, dobra, ima nesto svoje.
Najbolja stvar je sto uvijek cekas da se nesto spektakularno desi a ono nista :) .
Serija je ok ali James Franco je po mojim kriterijima uzasan glumac,koordinacija izmedju emocija i facijalne ekspresije je ravna nuli,ne lezi mu drama ,ne lezi komedija.
Serija je imala veci potencijal,al sta bi sad
Sta znam, meni je ok za ovu ulogu.
Istina je da sam ocekivao vise, cak da ce ovo biti polusezona, ali puno ranije se vidjelo da idu na to da je zavrse. Zasto, ko ce ga znati?
Realno su potrosili pricu u ovih 8 epizoda i spustili joj rejting s tim brzanjem kako bi zavrsili. Moglo je i moralo bolje.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#10602 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

ultima_palabra wrote:Image
Image
Može :mrgreen:
A šta ako ti se pojavi ovaj gospodin? :D
Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#10603 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ultima_palabra »

On bi ih ubio pričom... ili bi me pustili od muke, ili bi nas sve pobili :D
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10604 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Samo da prijavim da je krenula nova sezona Americansa i odlična je! 8)

Image
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#10605 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

Ne da mi se gledat dok ne izađu sve epizode. :mrgreen:

A samo se nadam da će konačno neko od njih dvoje išamarat Paige. :lol:
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#10606 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Kinesko prkno »

Tomahawk11 wrote:
Kinesko prkno wrote:
Tomahawk11 wrote:11.22.63. Pregledano. Isto izgleda zbrzali. Ili su ostavili dio radnje za 2. sezonu, ali nema naznaka da ce biti snimana.
Meni je bila ok, dobra, ima nesto svoje.
Najbolja stvar je sto uvijek cekas da se nesto spektakularno desi a ono nista :) .
Serija je ok ali James Franco je po mojim kriterijima uzasan glumac,koordinacija izmedju emocija i facijalne ekspresije je ravna nuli,ne lezi mu drama ,ne lezi komedija.
Serija je imala veci potencijal,al sta bi sad
Sta znam, meni je ok za ovu ulogu.
Istina je da sam ocekivao vise, cak da ce ovo biti polusezona, ali puno ranije se vidjelo da idu na to da je zavrse. Zasto, ko ce ga znati?
Realno su potrosili pricu u ovih 8 epizoda i spustili joj rejting s tim brzanjem kako bi zavrsili. Moglo je i moralo bolje.
Moglo i moralo.Ovako ispade ko kakva ljubavna prica.Da je bar neku lovu na kladionici uzeo :-)
mokhac
Posts: 445
Joined: 02/06/2012 21:15

#10607 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by mokhac »

Poceo gledati Mad Men. Ne znam zasto sam je zaobilazio. Nakon 5 epizoda jako dobra. I cini se da ce biti samo bolja.

Ko nije gledao Justified, preporucujem.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#10608 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by cassius »

mokhac wrote:Poceo gledati Mad Men. Ne znam zasto sam je zaobilazio. Nakon 5 epizoda jako dobra. I cini se da ce biti samo bolja.

Ko nije gledao Justified, preporucujem.

Mad Men je prejaka. Pogotov ako ti nije problem pratit malo sporije serije :D
mokhac
Posts: 445
Joined: 02/06/2012 21:15

#10609 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by mokhac »

I treba da bude "sporo". A kako drugacije izgraditi likove nego detaljima? Nazalost, nase vrijeme je naucilo ljude na brzinu koja stvara iluziju dogadjanja. Mislim na brzu montazu i tras-bum efekte.
Mad Men mi se svidja zbog odlicne zajebancije koja je komentar Amerike tog vremena. Sav onaj dim, zene u kuhinji, strah mahale od raspustenice, malogradjanstina. Haman svijet ko i svaki drugi.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#10610 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by annoy »

Saian wrote:Image
Image

bolje da bježim odma :D
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#10611 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Saian »

http://www.theguardian.com/tv-and-radio ... depression

http://www.nytimes.com/2015/06/18/arts/ ... .html?_r=0

Image

(3rd wedding anniversary)
-Do you ever think about cheating on me now?
-Mhm.
-But you haven't ever cheated on me?
-No.
-Why not?
-Why have I never cheated on you, because loads of reasons. I mean the biggest is you've been pregnant so much, to not fucking some prostitute is the least I can do, when you've been carting around our babies in your body.
-Haha, why does it have to be a prostitute?
-Because if you think I'm gonna put time, money and effort into maybe getting into some woman's pants, you're crazy. If I ever do cheat on you, it's gonna be a cash transaction, with a guaranteed ejaculation, after which she immediately leaves, so I can ponder suicide because of how guilty I feel.
-Aw that's so sweet!
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#10612 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by relativno84 »

Jimmy McNulty wrote:Ne da mi se gledat dok ne izađu sve epizode. :mrgreen:

A samo se nadam da će konačno neko od njih dvoje išamarat Paige. :lol:
+1 :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#10613 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

ultima_palabra wrote:On bi ih ubio pričom... ili bi me pustili od muke, ili bi nas sve pobili :D
:lol: :thumbup:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#10614 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Diwan »

zomri wrote:Samo da prijavim da je krenula nova sezona Americansa i odlična je! 8)

Image
već su bile 4 epizode - čekam da se završi pa polako, a inače ne sumnjam da je i ove sezona kao i prethodne odlična
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#10616 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

11.22.63.

kao sto je gore receno, serija je imala potencijal ali ga nije ispunila.
na kraju prica o kenediju postade totalno nebitna. mogo se vratiti i da sprijeci svoju babu od kakljenja u gace 14.9.1961. i poenta i kraj serije bi mogli biti isti. nikakvog razvijanja plota kada je u pitanju ubistvo nije bilo. pojavi se cia i nikakvog razloga, nema poente mnogim dogadjajima. ko sto neko rece, puno interesantnije bi bilo da su nam vise pokazivali njegov zivot te 3 godine u proslosti sa njegovim znanjem buducnosti, tipa da se kladi ili nesto slicno pa da pratimo te dogodovstine a ne da gledamo ono sto smo vidjeli.
User avatar
Bansuri
Posts: 491
Joined: 13/10/2013 00:36

#10617 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bansuri »

Image

http://www.imdb.com/title/tt3747572/

za dramatičare,, dinamično, toplo, glumački žestoko, sranja završi jazz.
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#10618 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tyke »

Steta sto je Banshee-ju ovo posljednja sezona, radije bih da nju razvuku, nego Arrow i Flash sto cu trpiti jos par sezona.
User avatar
yoda82
Posts: 1993
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#10619 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by yoda82 »

Tyke wrote:Steta sto je Banshee-ju ovo posljednja sezona, radije bih da nju razvuku, nego Arrow i Flash sto cu trpiti jos par sezona.
Bolje što nisu. Otišla bi i ona u k. Ove dvije su svakako u k. od početka.
AdrianMole
Posts: 733
Joined: 08/05/2007 14:00

#10620 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by AdrianMole »

karanana wrote:11.22.63.

kao sto je gore receno, serija je imala potencijal ali ga nije ispunila.
na kraju prica o kenediju postade totalno nebitna. mogo se vratiti i da sprijeci svoju babu od kakljenja u gace 14.9.1961. i poenta i kraj serije bi mogli biti isti. nikakvog razvijanja plota kada je u pitanju ubistvo nije bilo. pojavi se cia i nikakvog razloga, nema poente mnogim dogadjajima. ko sto neko rece, puno interesantnije bi bilo da su nam vise pokazivali njegov zivot te 3 godine u proslosti sa njegovim znanjem buducnosti, tipa da se kladi ili nesto slicno pa da pratimo te dogodovstine a ne da gledamo ono sto smo vidjeli.
Serije je rađena po romanu Stephena Kinga i tu nije bilo mnogo odstupanja u odnosu na literarni predložak.Sam King je izjavio kako ovo jedna od najvjernijih ekranizacija njegovih knjiga .Postoji i naš prevod knjige ,pa kome je stalo može i da uporedi....
Moenx
Posts: 2064
Joined: 26/06/2013 10:36

#10621 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Moenx »

11 22 63 meni nije ispala lose
SAm kraj nosi poruku bilo je super sve u proslosti sto je lik radio, naso trebu pokusao spasiti svijet i onda je shvatio da bi svijet jos vise najebo pa je sve vratio
Meni je to super, pokgotovo ako se radi o knjizevnom radu poenta je zaokruzena ismislena
User avatar
Filter
Posts: 8665
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#10622 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Filter »

neko je ranije preporucio i :thumbup:
trapped http://www.imdb.com/title/tt3561180/?ref_=fn_al_tt_1 odlicna krimi drama, smekom me podsjetila na broadchurch
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10623 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Pandakonda »

Fina serija za gledat, malo opuštenija varijanta zombija :-D

http://www.imdb.com/title/tt3501584/
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#10624 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zigson »

Ko Boša preporuči ovdje svaka mu dala :D
howdy
Posts: 3605
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#10625 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by howdy »

Image



dosli na red :D :izet:
Post Reply