Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#10551 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jel ko mjenjao u makbelu skoro ?
Promjenili su zgradu. Znal ko koliko imaju sada ulaza za mjenjanje guma uopste? Jel se dugo ceka?
Promjenili su zgradu. Znal ko koliko imaju sada ulaza za mjenjanje guma uopste? Jel se dugo ceka?
- mousstapha
- Posts: 4189
- Joined: 14/07/2008 03:13
- Location: Stuttgart
#10552 Re: Dolazi zima - zimske gume
Danas narucio zimske gume i izmedju Michelin i Dunlop, odlucim se za ove druge. Na konfiguratoru stoji da su performanse gotovo jednake. Nadam se da se nisam zezno sto sam poletio za manjom ustedom. Jeli Michelin stoji kao top marka, koliko su ostali blizu? Duduk sam za ove stvari, pustio sam lika da me savjetuje i da zajedno pokusamo naci sta je dobro za mene.
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#10553 Re: Dolazi zima - zimske gume
jesi zajebao si se
ali eto daj ih meni slobodno, pobrinem se ja za njih
ali eto daj ih meni slobodno, pobrinem se ja za njih
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#10554 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kad imajz 6mm mesa samo gargajbeni-bu-man wrote:dobro si se sjetioArmin2013 wrote:Pozdrav,
Mišljenje:
205/55 R16 91T MICHELIN ALPIN 6 ili neka druga u tom cjenovnom rangu: GY, Dunlop
Već imam Michelin 4 zimske gume, ali dvije su iz 2011, pa bih te dvije zamjenio.
Hvala.
lp,![]()
![]()
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10555 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koji Dunlop ??? Winter sport 5 ??? Ima jako dobre recenzije zbog cega sam i ja ozbiljano zagrijan za te gume.mousstapha wrote:Danas narucio zimske gume i izmedju Michelin i Dunlop, odlucim se za ove druge. Na konfiguratoru stoji da su performanse gotovo jednake. Nadam se da se nisam zezno sto sam poletio za manjom ustedom. Jeli Michelin stoji kao top marka, koliko su ostali blizu? Duduk sam za ove stvari, pustio sam lika da me savjetuje i da zajedno pokusamo naci sta je dobro za mene.
Ne mozes se zeznuti ni sa jednim niti sa drugim gumama.
- Reisova
- Posts: 1018
- Joined: 15/08/2011 16:28
#10556 Re: Dolazi zima - zimske gume
Gdje su Michelin I ove malo bolje gume najpovoljnije 205/55/16
-
scootxt
- Posts: 23
- Joined: 16/06/2015 21:27
#10557 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jučer otišao u Majagume, a prije toga sam rezervisao termin za isti dan u 11 ujutro. Došao sam i rekao da želim Hankook gume i zammolio ih lijepo da gumu sa prednje osovine (prednja lijeva) u ovom slucaju Michelin iz 2013 zamjeni sa rezervnom gumom koji je neki brend (pojma nemam) iz 2004 godine.
Uglavnom sve je bilo gotovo za 45 min, ljubazno osoblje.
(Hankook Winter i*cept RS2 W452 82T M+S i montaža i balans za 92 KM po gumi u dimenzijama 185/60/R14)
A za Makbel Gumu, otišao do njih i kad hooop, 15 automobila čeka da dođe na red.

(Hankook Winter i*cept RS2 W452 82T M+S i montaža i balans za 92 KM po gumi u dimenzijama 185/60/R14)
A za Makbel Gumu, otišao do njih i kad hooop, 15 automobila čeka da dođe na red.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#10558 Re: Dolazi zima - zimske gume
Navika iz rata ,raja voli cekati u redu 
- problemnatravunu
- Posts: 18746
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#10559 Re: Dolazi zima - zimske gume
Upravo mijenjao gume kod njih, imaju 7 dizalica u velikoj hali, puštaju lijepo jedan po jedan auto unutra, da se ni majstori ni musterije ne mrznu napolju, naravno, njihova stara papanka priča o jako problematičnom izdavanju fiskalnih racuna za usluge i dalje stoji!pepeljara wrote:Jel ko mjenjao u makbelu skoro ?
Promjenili su zgradu. Znal ko koliko imaju sada ulaza za mjenjanje guma uopste? Jel se dugo ceka?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10560 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa treba otplatit dizalice 
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#10561 Re: Dolazi zima - zimske gume
Malo je ot ali tice se zime i guma.
Vidjeh neki dan one vezice za tockove na pumpi el tarik u velesicima. 16 km cini mi se 8 komada.
Iako imam lance i zimske gume, pitam cisto onako.
Da li je neko koristio i valja li to.
Obzirom da se rano dizem ujutro pola pet, a brdo u mahali, kad klepi snijeg zna mi se desiti da ujutro na sabahu moram lance montirati zbog 100 metara.
Vidjeh neki dan one vezice za tockove na pumpi el tarik u velesicima. 16 km cini mi se 8 komada.
Iako imam lance i zimske gume, pitam cisto onako.
Da li je neko koristio i valja li to.
Obzirom da se rano dizem ujutro pola pet, a brdo u mahali, kad klepi snijeg zna mi se desiti da ujutro na sabahu moram lance montirati zbog 100 metara.
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#10562 Re: Dolazi zima - zimske gume
ako su ti alu felge ok, ako su celicare puknu cim krug okrenu jer su rupe na celicnim pozicionirane tako da jedan okret tocka prekine svaku vezicu(kociona klijesta), mozda i mogu iskopati u nekoj situaciji, al obicni lanci su za ove prilike zakonzdruzdjo wrote:Malo je ot ali tice se zime i guma.
Vidjeh neki dan one vezice za tockove na pumpi el tarik u velesicima. 16 km cini mi se 8 komada.
Iako imam lance i zimske gume, pitam cisto onako.
Da li je neko koristio i valja li to.
Obzirom da se rano dizem ujutro pola pet, a brdo u mahali, kad klepi snijeg zna mi se desiti da ujutro na sabahu moram lance montirati zbog 100 metara.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10563 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zakon je auto sa pogonom na svim tockovima. 
Na Suzukiju palim AUTO pogon cim se naoblaci.
Na Suzukiju palim AUTO pogon cim se naoblaci.
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#10564 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma znamnivla wrote: ako su ti alu felge ok, ako su celicare puknu cim krug okrenu jer su rupe na celicnim pozicionirane tako da jedan okret tocka prekine svaku vezicu(kociona klijesta), mozda i mogu iskopati u nekoj situaciji, al obicni lanci su za ove prilike zakon
Nije mi fakat mrsko montirati lance ako cu voziti dva tri kilometra.
Ali ujutro u pola 5 montiram lance i onda za 15 sekundi ih skinem.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10565 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imam ti dobar auto za prodati. 
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#10566 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mozes ti paliti i raketni pogon, ali ako su jull-brinerke na autu.NediM17 wrote:Zakon je auto sa pogonom na svim tockovima.
Na Suzukiju palim AUTO pogon cim se naoblaci.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10567 Re: Dolazi zima - zimske gume
Michelin Alpin 5 + Suzuki pogon na svim tockovima.zdruzdjo wrote:Mozes ti paliti i raketni pogon, ali ako su jull-brinerke na autu.NediM17 wrote:Zakon je auto sa pogonom na svim tockovima.
Na Suzukiju palim AUTO pogon cim se naoblaci.
I onda gledam ove sa SUV-ovima sa prednjim pogonom, iz tople kabine, kako promrzlim rucicama montiraju lance dok ja prolazim pored njih.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10568 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa ko ima brda i svaki dan koristi auto trebao bi svakako gledat nesto sa pogonom na sve tockove
Ja sam rekao, kad dodje do toga da moram stavit lance, odoh pjeske
Ja sam rekao, kad dodje do toga da moram stavit lance, odoh pjeske
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#10569 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa vala zbog 100 metara fakat ne bih bas pjeske isao.Throttle wrote:Pa ko ima brda i svaki dan koristi auto trebao bi svakako gledat nesto sa pogonom na sve tockove![]()
Ja sam rekao, kad dodje do toga da moram stavit lance, odoh pjeske
Izadjem iz kuce, vidim snijeg klepio, u garazi namontiram lance, izadjem, skinem i kraj.
Ali eto one vezice su fakat elegantno rjesenje. Za ove situacije.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10570 Re: Dolazi zima - zimske gume
preselite u ravnicuzdruzdjo wrote:Pa vala zbog 100 metara fakat ne bih bas pjeske isao.Throttle wrote:Pa ko ima brda i svaki dan koristi auto trebao bi svakako gledat nesto sa pogonom na sve tockove![]()
Ja sam rekao, kad dodje do toga da moram stavit lance, odoh pjeske
Izadjem iz kuce, vidim snijeg klepio, u garazi namontiram lance, izadjem, skinem i kraj.
Ali eto one vezice su fakat elegantno rjesenje. Za ove situacije.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10571 Re: Dolazi zima - zimske gume
To je iskljucivo moj primjer, zivim u gradu i nemam potrebu za vozanjem nekim brdima. Lanci su mi zadnja opcija, ako je toliko gadno da ne moze guma izvuci ne bih ni isao. Da zivim u brdu vozio bih neki AWD, opet bez lanaca 
- mousstapha
- Posts: 4189
- Joined: 14/07/2008 03:13
- Location: Stuttgart
#10572 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jeste Winter sport 5. Ma kasnije nesto dumam i kontam jesam li se zezno radi zelje da malo ustedim.condy wrote:Koji Dunlop ??? Winter sport 5 ??? Ima jako dobre recenzije zbog cega sam i ja ozbiljano zagrijan za te gume.mousstapha wrote:Danas narucio zimske gume i izmedju Michelin i Dunlop, odlucim se za ove druge. Na konfiguratoru stoji da su performanse gotovo jednake. Nadam se da se nisam zezno sto sam poletio za manjom ustedom. Jeli Michelin stoji kao top marka, koliko su ostali blizu? Duduk sam za ove stvari, pustio sam lika da me savjetuje i da zajedno pokusamo naci sta je dobro za mene.
Ne mozes se zeznuti ni sa jednim niti sa drugim gumama.
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#10573 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koliko je pametno ostaviti alu felge zimi?nivla wrote:ako su ti alu felge ok, ako su celicare puknu cim krug okrenu jer su rupe na celicnim pozicionirane tako da jedan okret tocka prekine svaku vezicu(kociona klijesta), mozda i mogu iskopati u nekoj situaciji, al obicni lanci su za ove prilike zakonzdruzdjo wrote:Malo je ot ali tice se zime i guma.
Vidjeh neki dan one vezice za tockove na pumpi el tarik u velesicima. 16 km cini mi se 8 komada.
Iako imam lance i zimske gume, pitam cisto onako.
Da li je neko koristio i valja li to.
Obzirom da se rano dizem ujutro pola pet, a brdo u mahali, kad klepi snijeg zna mi se desiti da ujutro na sabahu moram lance montirati zbog 100 metara.
- Slo Burner
- Posts: 5899
- Joined: 09/03/2012 14:20
- Location: Apsurdistan
- Grijem se na: Pelet
- Vozim: Bembaru
#10574 Re: Dolazi zima - zimske gume
Euro Dam-Jas Lukavac, ako ti nije daleko, oni su uvozniciReisova wrote:Gdje su Michelin I ove malo bolje gume najpovoljnije 205/55/16
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10575 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kad vec spominjete lance. Jesu li obavezno imati lance u gepeku ako zimske gume zadovoljavaju one kriterije koliko sara mora imati mm? 
