Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#10551 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by pepeljara »

Jel ko mjenjao u makbelu skoro ?
Promjenili su zgradu. Znal ko koliko imaju sada ulaza za mjenjanje guma uopste? Jel se dugo ceka?
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#10552 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mousstapha »

Danas narucio zimske gume i izmedju Michelin i Dunlop, odlucim se za ove druge. Na konfiguratoru stoji da su performanse gotovo jednake. Nadam se da se nisam zezno sto sam poletio za manjom ustedom. Jeli Michelin stoji kao top marka, koliko su ostali blizu? Duduk sam za ove stvari, pustio sam lika da me savjetuje i da zajedno pokusamo naci sta je dobro za mene.
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#10553 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

jesi zajebao si se
ali eto daj ih meni slobodno, pobrinem se ja za njih :thumbup:
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#10554 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

beni-bu-man wrote:
Armin2013 wrote:Pozdrav,

Mišljenje:

205/55 R16 91T MICHELIN ALPIN 6 ili neka druga u tom cjenovnom rangu: GY, Dunlop

Već imam Michelin 4 zimske gume, ali dvije su iz 2011, pa bih te dvije zamjenio.

Hvala.

lp,
dobro si se sjetio :lol: :lol: :lol:
Kad imajz 6mm mesa samo gargaj
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10555 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

mousstapha wrote:Danas narucio zimske gume i izmedju Michelin i Dunlop, odlucim se za ove druge. Na konfiguratoru stoji da su performanse gotovo jednake. Nadam se da se nisam zezno sto sam poletio za manjom ustedom. Jeli Michelin stoji kao top marka, koliko su ostali blizu? Duduk sam za ove stvari, pustio sam lika da me savjetuje i da zajedno pokusamo naci sta je dobro za mene.
Koji Dunlop ??? Winter sport 5 ??? Ima jako dobre recenzije zbog cega sam i ja ozbiljano zagrijan za te gume.

Ne mozes se zeznuti ni sa jednim niti sa drugim gumama.
User avatar
Reisova
Posts: 1018
Joined: 15/08/2011 16:28

#10556 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Reisova »

Gdje su Michelin I ove malo bolje gume najpovoljnije 205/55/16
scootxt
Posts: 23
Joined: 16/06/2015 21:27

#10557 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by scootxt »

Jučer otišao u Majagume, a prije toga sam rezervisao termin za isti dan u 11 ujutro. Došao sam i rekao da želim Hankook gume i zammolio ih lijepo da gumu sa prednje osovine (prednja lijeva) u ovom slucaju Michelin iz 2013 zamjeni sa rezervnom gumom koji je neki brend (pojma nemam) iz 2004 godine. :zid: Uglavnom sve je bilo gotovo za 45 min, ljubazno osoblje.

(Hankook Winter i*cept RS2 W452 82T M+S i montaža i balans za 92 KM po gumi u dimenzijama 185/60/R14)

A za Makbel Gumu, otišao do njih i kad hooop, 15 automobila čeka da dođe na red. :izet: :izet:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10558 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Navika iz rata ,raja voli cekati u redu :izet:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18746
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#10559 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by problemnatravunu »

pepeljara wrote:Jel ko mjenjao u makbelu skoro ?
Promjenili su zgradu. Znal ko koliko imaju sada ulaza za mjenjanje guma uopste? Jel se dugo ceka?
Upravo mijenjao gume kod njih, imaju 7 dizalica u velikoj hali, puštaju lijepo jedan po jedan auto unutra, da se ni majstori ni musterije ne mrznu napolju, naravno, njihova stara papanka priča o jako problematičnom izdavanju fiskalnih racuna za usluge i dalje stoji!
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10560 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Pa treba otplatit dizalice :lol:
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#10561 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by zdruzdjo »

Malo je ot ali tice se zime i guma.

Vidjeh neki dan one vezice za tockove na pumpi el tarik u velesicima. 16 km cini mi se 8 komada.
Iako imam lance i zimske gume, pitam cisto onako.
Da li je neko koristio i valja li to.
Obzirom da se rano dizem ujutro pola pet, a brdo u mahali, kad klepi snijeg zna mi se desiti da ujutro na sabahu moram lance montirati zbog 100 metara.
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#10562 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

zdruzdjo wrote:Malo je ot ali tice se zime i guma.

Vidjeh neki dan one vezice za tockove na pumpi el tarik u velesicima. 16 km cini mi se 8 komada.
Iako imam lance i zimske gume, pitam cisto onako.
Da li je neko koristio i valja li to.
Obzirom da se rano dizem ujutro pola pet, a brdo u mahali, kad klepi snijeg zna mi se desiti da ujutro na sabahu moram lance montirati zbog 100 metara.
ako su ti alu felge ok, ako su celicare puknu cim krug okrenu jer su rupe na celicnim pozicionirane tako da jedan okret tocka prekine svaku vezicu(kociona klijesta), mozda i mogu iskopati u nekoj situaciji, al obicni lanci su za ove prilike zakon
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#10563 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Zakon je auto sa pogonom na svim tockovima. :-D

Na Suzukiju palim AUTO pogon cim se naoblaci. :-D
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#10564 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by zdruzdjo »

nivla wrote: ako su ti alu felge ok, ako su celicare puknu cim krug okrenu jer su rupe na celicnim pozicionirane tako da jedan okret tocka prekine svaku vezicu(kociona klijesta), mozda i mogu iskopati u nekoj situaciji, al obicni lanci su za ove prilike zakon
Ma znam
Nije mi fakat mrsko montirati lance ako cu voziti dva tri kilometra.
Ali ujutro u pola 5 montiram lance i onda za 15 sekundi ih skinem.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#10565 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Imam ti dobar auto za prodati. :-D
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#10566 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by zdruzdjo »

NediM17 wrote:Zakon je auto sa pogonom na svim tockovima. :-D

Na Suzukiju palim AUTO pogon cim se naoblaci. :-D
Mozes ti paliti i raketni pogon, ali ako su jull-brinerke na autu.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#10567 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

zdruzdjo wrote:
NediM17 wrote:Zakon je auto sa pogonom na svim tockovima. :-D

Na Suzukiju palim AUTO pogon cim se naoblaci. :-D
Mozes ti paliti i raketni pogon, ali ako su jull-brinerke na autu.
Michelin Alpin 5 + Suzuki pogon na svim tockovima. :izet:
I onda gledam ove sa SUV-ovima sa prednjim pogonom, iz tople kabine, kako promrzlim rucicama montiraju lance dok ja prolazim pored njih. :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10568 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Pa ko ima brda i svaki dan koristi auto trebao bi svakako gledat nesto sa pogonom na sve tockove :roll:
Ja sam rekao, kad dodje do toga da moram stavit lance, odoh pjeske :lol:
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#10569 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by zdruzdjo »

Throttle wrote:Pa ko ima brda i svaki dan koristi auto trebao bi svakako gledat nesto sa pogonom na sve tockove :roll:
Ja sam rekao, kad dodje do toga da moram stavit lance, odoh pjeske :lol:
Pa vala zbog 100 metara fakat ne bih bas pjeske isao.

Izadjem iz kuce, vidim snijeg klepio, u garazi namontiram lance, izadjem, skinem i kraj.
Ali eto one vezice su fakat elegantno rjesenje. Za ove situacije.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10570 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beni-bu-man »

zdruzdjo wrote:
Throttle wrote:Pa ko ima brda i svaki dan koristi auto trebao bi svakako gledat nesto sa pogonom na sve tockove :roll:
Ja sam rekao, kad dodje do toga da moram stavit lance, odoh pjeske :lol:
Pa vala zbog 100 metara fakat ne bih bas pjeske isao.

Izadjem iz kuce, vidim snijeg klepio, u garazi namontiram lance, izadjem, skinem i kraj.
Ali eto one vezice su fakat elegantno rjesenje. Za ove situacije.
preselite u ravnicu :lol: :lol: :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10571 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

To je iskljucivo moj primjer, zivim u gradu i nemam potrebu za vozanjem nekim brdima. Lanci su mi zadnja opcija, ako je toliko gadno da ne moze guma izvuci ne bih ni isao. Da zivim u brdu vozio bih neki AWD, opet bez lanaca :mrgreen:
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#10572 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mousstapha »

condy wrote:
mousstapha wrote:Danas narucio zimske gume i izmedju Michelin i Dunlop, odlucim se za ove druge. Na konfiguratoru stoji da su performanse gotovo jednake. Nadam se da se nisam zezno sto sam poletio za manjom ustedom. Jeli Michelin stoji kao top marka, koliko su ostali blizu? Duduk sam za ove stvari, pustio sam lika da me savjetuje i da zajedno pokusamo naci sta je dobro za mene.
Koji Dunlop ??? Winter sport 5 ??? Ima jako dobre recenzije zbog cega sam i ja ozbiljano zagrijan za te gume.

Ne mozes se zeznuti ni sa jednim niti sa drugim gumama.
Jeste Winter sport 5. Ma kasnije nesto dumam i kontam jesam li se zezno radi zelje da malo ustedim.
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#10573 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by isx »

nivla wrote:
zdruzdjo wrote:Malo je ot ali tice se zime i guma.

Vidjeh neki dan one vezice za tockove na pumpi el tarik u velesicima. 16 km cini mi se 8 komada.
Iako imam lance i zimske gume, pitam cisto onako.
Da li je neko koristio i valja li to.
Obzirom da se rano dizem ujutro pola pet, a brdo u mahali, kad klepi snijeg zna mi se desiti da ujutro na sabahu moram lance montirati zbog 100 metara.
ako su ti alu felge ok, ako su celicare puknu cim krug okrenu jer su rupe na celicnim pozicionirane tako da jedan okret tocka prekine svaku vezicu(kociona klijesta), mozda i mogu iskopati u nekoj situaciji, al obicni lanci su za ove prilike zakon
Koliko je pametno ostaviti alu felge zimi?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#10574 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Slo Burner »

Reisova wrote:Gdje su Michelin I ove malo bolje gume najpovoljnije 205/55/16
Euro Dam-Jas Lukavac, ako ti nije daleko, oni su uvoznici
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10575 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

Kad vec spominjete lance. Jesu li obavezno imati lance u gepeku ako zimske gume zadovoljavaju one kriterije koliko sara mora imati mm? :D
Post Reply