Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#10551 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

NediM17 wrote:
un1ted wrote:Ako ne steti autu, zasto vrsite zamjenu EGR-a? Mislim, ako iskljucimo ekologiju? Samo nemoj rasprave o ekologiji :)
ne steti, cak godi, jer ne vraca smece u usis... recimo legendarne svirlove na jtd motorima upravo unisti egr koji vrac smece u usis i vremenom se sve ulijepi.

jedina negativna strana uz ekologiju jeste sto malo duze zimi treba da se ugrije motor nego ranije, ali to je neznatno...
zato kod mene šajba iznutra crna

onih obrusa 10 promijenio dok sam očistio, još alkoholom morao
a sve više zagađivača... kad sam danas prema srednjem vidio autobus, pa jebote ko tenk dimi
zatvaram ventilaciju redovno... :skoljka:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#10552 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Sinoc sipam pun rezervoar dizela na Gazpromu na Stupu i govori meni radnik nicim izazvan da naspem par litara benzina, nece mu nista stetiti. Kaze dosao mu neki dan lik sa dzipom, trazio da mu prvo naspe 2-3l benzina pa onda do vrha dizela. Kao da procisti. "Benzin je eksplozivniji od dizela, procistit ce dizne i ostalo". Nisam ga vise mogao slusati...

E Boze kakvih se sve gluposti naslusati... :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10553 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

cuj da procisti...mozak mu treba procistit.kakvi debili rade po tim pumpama....ja za svako pametovanje pitam sta je oktanski broj...nijedan ne zna....reko nije te sramota raditi na benzinskoj i ne znati sta je oktanski broj? odgovora nema...tisina :lol: :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10554 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Oni i frizeri su stucnjaci opste prakse.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10555 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10556 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Joj neki dan sam se sisao kod je'ne, jedva sam cekao da me zavrsi da idem kuci. :shock: :lol:
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#10557 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Odem ja juce da zamjenim ulje i filtere na meganu 1.5 dci. I tako u prici sa mehanicarom, on govori da bi trebalo svako odredjeno vrijeme da u rezervoar dodam slijedeci koktel: litar atf ulja + litar dvotaktola + aditiv za ciscenje dizna. To sve pomjesam na pola rezervoara. Kao odrzava dizne u zivotu. Nisam imao komentara na to, samo sam podigao obrve.
Pitanje za forumase: ima li to smisla i da li da mijenjam mehanicara?
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#10558 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10559 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

preludezalude wrote:Odem ja juce da zamjenim ulje i filtere na meganu 1.5 dci. I tako u prici sa mehanicarom, on govori da bi trebalo svako odredjeno vrijeme da u rezervoar dodam slijedeci koktel: litar atf ulja + litar dvotaktola + aditiv za ciscenje dizna. To sve pomjesam na pola rezervoara. Kao odrzava dizne u zivotu. Nisam imao komentara na to, samo sam podigao obrve.
Pitanje za forumase: ima li to smisla i da li da mijenjam mehanicara?
Za aditive pise u upustvu da 250ml, znaci jedna cijela bocica ide na 70 litara goriva. Tako da bi se ja pridrzavao tih uputa od proizvodjaca.

1l atf-a ide na pun rezervoar, pod uvjetom da nemas dpf ili fap filter.

Ne bih ja to mijesao... :)
Fast Driver
Posts: 464
Joined: 09/01/2013 16:57

#10560 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Fast Driver »

condy wrote:
preludezalude wrote:Odem ja juce da zamjenim ulje i filtere na meganu 1.5 dci. I tako u prici sa mehanicarom, on govori da bi trebalo svako odredjeno vrijeme da u rezervoar dodam slijedeci koktel: litar atf ulja + litar dvotaktola + aditiv za ciscenje dizna. To sve pomjesam na pola rezervoara. Kao odrzava dizne u zivotu. Nisam imao komentara na to, samo sam podigao obrve.
Pitanje za forumase: ima li to smisla i da li da mijenjam mehanicara?
Za aditive pise u upustvu da 250ml, znaci jedna cijela bocica ide na 70 litara goriva. Tako da bi se ja pridrzavao tih uputa od proizvodjaca.

1l atf-a ide na pun rezervoar, pod uvjetom da nemas dpf ili fap filter.

Ne bih ja to mijesao... :)

Ne znam za atf ulje i dvotaktol, ali aditiv za ciscenje dizni svakako da treba nasuti sa vremena na vrijeme i to na pun rezervar jednu bocicu od 200-250 ml.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10561 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

preludezalude wrote:Odem ja juce da zamjenim ulje i filtere na meganu 1.5 dci. I tako u prici sa mehanicarom, on govori da bi trebalo svako odredjeno vrijeme da u rezervoar dodam slijedeci koktel: litar atf ulja + litar dvotaktola + aditiv za ciscenje dizna. To sve pomjesam na pola rezervoara. Kao odrzava dizne u zivotu. Nisam imao komentara na to, samo sam podigao obrve.
Pitanje za forumase: ima li to smisla i da li da mijenjam mehanicara?
da je uz to naveo koru od banane,psece govno i sivu americku traku pomislio bi da je mekgajver....ovako ga slobodno pitaj na kom principu radi dizel motor,koja su 4 takta i kako rade dizne na dci motoru .ako bude znao odgovore pitaj da nije nagazio na neke mrve,a ako ne zna reci mu nek se fata lopate i krampe.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#10562 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Dizne se najsigurnije ciste na autoputu. :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10563 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Pojasni ;-)

Visoki obrtaji i temp , visok pritisak raila ili nesto trece ??? :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10564 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja svoje dizne cistim celicnom cetkom :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10565 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#10566 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

ja svoje procistim kad zguzim zenu
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10567 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Svoje il zeninu :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10568 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10569 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Ja ponekad u svoj dCi naspem onaj Liqui moly aditiv, cisto ono preventivno, 10 KM, nece stetit garant
A ta ulja i kokteli, moj mehanicar kaze da nema potrebe nikakve to radit
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10570 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

commendatore wrote:ja svoje procistim kad zguzim zenu
honujes stublinu :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#10571 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

bitanga_sa_otesa wrote:
commendatore wrote:ja svoje procistim kad zguzim zenu
honujes stublinu :lol:
a zato ona meni vice honi honi..... ej nek sam nadoso i ja
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#10572 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

Throttle wrote:Svoje il zeninu :lol:
vodim se njutnovim zakonima a ne bh zakonima
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10573 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Neki dan, radnik petrola nasuo u rezervoar xsare picasso onaj radiator stop leak kuratz palac, misleci da je aditiv za benzince. Pumpa goriva, i Mnogo drugih dzidza, dizna, rezervoar, ostalo u kurcslusu. Petrol preuzeo na sebe opravku.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10574 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

aj hahah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:

:run:
Last edited by amar1994 on 16/09/2017 21:21, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10575 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

treba mu rec nek ne misli vise...
Post Reply