Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10551 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

omar little wrote:

oke. probacu leftoverse.

znam ja oko cega se vrte danasnje serije, ali je problem sto je meni sve to plitko. (louie nije plitak, ali on nije cista drama, on je taj neki novi dramedy hibrid.) niko se jos nije ni usudio uraditi neku refleksiju na utjecaj tehnoloskih dostignuca i njihovih manifestacija na covjeka, tog tvog modernog kako ga gore nazivas , drustvo, institucije sistema, politike i ekonomije, drzavu. kako se svi skupa odnosimo, postavljamo i ucestvujemo u fundamentalnom pitanju danasnjice sto je redefiniranje slobode (u smislu privatnosti, to je moderni ekvivalent slobode) i kakve efekte to ima...jedini koji se takvim stvarima na profesionalan i "zahtjevan" nacin bavio je bio charlie brooker, ali black mirror je vise visual short story nego roman.

elem, tako. nek' smo se malo procakulali.

nevidjeno je zadovoljstvo vidjeti da se sedam sezona nijansirane, zanimljive, intrigantne, analiticne, odlicno odglumljene i vrlo dobro napisane drame uspjelo svesti na "o, jebo joj ja mater". :-)
probaj. to ima taj štih koji tebi paše. težina, dubina, weltschmerz i to :)

štajaznam, meni to koliko je serija duboka ne mora biti proporcionalno tome koliko je dobra. zapravo rijetko i jeste. opet meni su i ove druge dvije jako "duboke". hannibal mi ima onoliko slojeva koliko gledanja i još plus dobro izgleda i zvuči. pravi je užitak gledati ga (i leftoverse recimo) na pristojnom zvuku ili ako nema ništa bolje onda bar slušalicama. potpuno nova dimenzija gledanja!
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10552 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

ima serija raznih vrsta i sve mogu biti dobre u svom nekom svijetu. ja sam, valjda, jedna od rijetkih koja je ispratila the killing i mislim da je, uz sve mane i propuste, ono dobra serija. glumci odlicno upareni i taj rainy, gloomy, mood su tako dobro potrefili vizualno, opcenito atmosferu, meni sasvim dovoljno za uzivanje. ne mogu, niti trebaju, sve serije biti "duboke", ali ja volim kada u opticaju imaju makar jedna-dvije takve. trenutno nema pa tersam. :D
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#10553 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by relativno84 »

The Killing odlicna, steta sto nema vise na ovaj fazon. I specifican primjer gdje zensko nosi odlicno radnju, ocito da kad su sporedne uloge dolazi do problema :D
http://www.imdb.com/title/tt1637727/
User avatar
Promoe
Posts: 322
Joined: 25/08/2015 20:30

#10554 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Promoe »

relativno84 wrote:The Killing odlicna, steta sto nema vise na ovaj fazon. I specifican primjer gdje zensko nosi odlicno radnju, ocito da kad su sporedne uloge dolazi do problema :D
http://www.imdb.com/title/tt1637727/
I meni je odlicna, jedna od boljih. Moja preporuka za nesto slicno je Broen
http://m.imdb.com/title/tt1733785/
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#10555 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nocnaptica986 »

posto idem na poprilicno dug put (par mjeseci ) moze preporuka za sto vise serija i po mogucnosti da su 1 do 2 sezone (nevolim ove kilometarske koje se pretvore u ljubavne romane)

unaprijed se zahvaljujem :thumbup:

ps tematika nije vazna
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#10556 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by relativno84 »

nocnaptica986 wrote:posto idem na poprilicno dug put (par mjeseci ) moze preporuka za sto vise serija i po mogucnosti da su 1 do 2 sezone (nevolim ove kilometarske koje se pretvore u ljubavne romane)

unaprijed se zahvaljujem :thumbup:

ps tematika nije vazna
http://www.imdb.com/title/tt0874936/?re ... lmg_act_16

http://www.imdb.com/title/tt0185906/

http://www.imdb.com/title/tt1235099/

:D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10557 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

nocnaptica986 wrote:posto idem na poprilicno dug put (par mjeseci ) moze preporuka za sto vise serija i po mogucnosti da su 1 do 2 sezone (nevolim ove kilometarske koje se pretvore u ljubavne romane)

unaprijed se zahvaljujem :thumbup:

ps tematika nije vazna
u stilu koje serije? sta si vec gledao? bez veze ti preporucujemo ovako na prazno.


life on mars http://www.imdb.com/title/tt0478942/?ref_=nv_sr_1

rome http://www.imdb.com/title/tt0384766/?ref_=fn_al_tt_1

terriers http://www.imdb.com/title/tt1493239/

generation kill http://www.imdb.com/title/tt0995832/

river http://www.imdb.com/title/tt4258440/?ref_=fn_al_tt_1

the shadow line http://www.imdb.com/title/tt1701920/?ref_=tt_rec_tt

the game http://www.imdb.com/title/tt3159736/

the take http://www.imdb.com/title/tt1366321/

secret state http://www.imdb.com/title/tt1960029/

rake http://www.imdb.com/title/tt1587000/?ref_=fn_al_tt_1

wallander http://www.imdb.com/title/tt1178618/?ref_=nv_sr_1

sports night http://www.imdb.com/title/tt0165961/?ref_=nm_knf_t4
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10558 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

omar little wrote:ima serija raznih vrsta i sve mogu biti dobre u svom nekom svijetu. ja sam, valjda, jedna od rijetkih koja je ispratila the killing i mislim da je, uz sve mane i propuste, ono dobra serija. glumci odlicno upareni i taj rainy, gloomy, mood su tako dobro potrefili vizualno, opcenito atmosferu, meni sasvim dovoljno za uzivanje. ne mogu, niti trebaju, sve serije biti "duboke", ali ja volim kada u opticaju imaju makar jedna-dvije takve. trenutno nema pa tersam. :D
ima bolan :) rectify jedna, leftovers druga. eto ti dvije :D

killing je drama dobar, pogotovo onaj danski. po prvi put tu imamo taj elemenat praćenja porodice ubijenih. do killinga se u tom tipu drame porodica rijetko i pojavljivala, a kamoli da budu faktički nosioci radnje. to je bilo fakat revolucionarno.
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#10559 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nocnaptica986 »

omar little wrote:

nisam bas puno
vikinge,hause,cna guja,spartakus firefly,GoT,mucke,seinfeld,sherlok,soprano,2 ipo muskarca,big bang th,
to bi bilo to...sto se tice zanra,to mi nije bitno...cak ni ne moraju biti 1-2 sezone(moze i duze) samo da je dobra

dajte sto vise prijedloga jer cu brzo sprziti ovo sto ste mi vec preporucili :thumbup:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10560 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

nocnaptica986 wrote:
omar little wrote:

nisam bas puno
vikinge,hause,cna guja,spartakus firefly,GoT,mucke,seinfeld,sherlok,soprano,2 ipo muskarca,big bang th,
to bi bilo to...sto se tice zanra,to mi nije bitno...cak ni ne moraju biti 1-2 sezone(moze i duze) samo da je dobra

dajte sto vise prijedloga jer cu brzo sprziti ovo sto ste mi vec preporucili :thumbup:

LIFE , 2 sezone samo i imaju.


Sarah Shahi je #beton :gunjastajl:
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#10561 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by taureg71 »

nocnaptica986 wrote:
omar little wrote:

nisam bas puno
vikinge,hause,cna guja,spartakus firefly,GoT,mucke,seinfeld,sherlok,soprano,2 ipo muskarca,big bang th,
to bi bilo to...sto se tice zanra,to mi nije bitno...cak ni ne moraju biti 1-2 sezone(moze i duze) samo da je dobra

dajte sto vise prijedloga jer cu brzo sprziti ovo sto ste mi vec preporucili :thumbup:

u kakvu ti nedodjiju ides u pm ???
The Wire, Leftovers, Breaking Bad, The Affair...
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10562 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

zomri wrote:
omar little wrote:ima serija raznih vrsta i sve mogu biti dobre u svom nekom svijetu. ja sam, valjda, jedna od rijetkih koja je ispratila the killing i mislim da je, uz sve mane i propuste, ono dobra serija. glumci odlicno upareni i taj rainy, gloomy, mood su tako dobro potrefili vizualno, opcenito atmosferu, meni sasvim dovoljno za uzivanje. ne mogu, niti trebaju, sve serije biti "duboke", ali ja volim kada u opticaju imaju makar jedna-dvije takve. trenutno nema pa tersam. :D
ima bolan :) rectify jedna, leftovers druga. eto ti dvije :D

killing je drama dobar, pogotovo onaj danski. po prvi put tu imamo taj elemenat praćenja porodice ubijenih. do killinga se u tom tipu drame porodica rijetko i pojavljivala, a kamoli da budu faktički nosioci radnje. to je bilo fakat revolucionarno.
mislila sam na americki, da nisam rekla bih forbrydelsen :P :D, jer je, realno, dvije klase ispod originala. onaj tvin piks vonabi im nije trebao uopce, ali sami pali sami se ubili. gledateljski momentum su totalno izgubili nakon kraja prve sezone i nikada se nisu povratili. no, ja sam sebi nasla te neke stvari koje su mi bile ugodne i pratila ih vjerno.

meni je i americki bron/broen bio okej, ne u usporedbi sa originalom (koji kida) nego kao zasebna serija. kako amerikanci znaju usrati rimejkove nije ono uopce lose toliko ispalo. ja volim jug dole i tu atmosferu njhovu, vrucine i ljepljivost, glavni glumac je bio odlican, odlican. scenarij ne bas, ali dosta. :D

leftovere startam za vikend. ovih dana samo sibam old school stand up i show busines, vegas stajl. :D
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#10564 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Diwan »

Ne znam da li je bila preporučena - ok serija za odgledati

Thirteen

http://www.imdb.com/title/tt5159916/?ref_=rvi_tt

Image
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10565 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

SanskiBiser wrote:
Sarah Shahi je #beton :gunjastajl:


:D

p.s.

ferguson je triput betonskiji od nje. :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10566 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote:
SanskiBiser wrote:
Sarah Shahi je #beton :gunjastajl:


:D

p.s.

ferguson je triput betonskiji od nje. :D

Image

:lol:
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#10567 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by taureg71 »

http://www.imdb.com/title/tt4396862/?ref_=fn_al_tt_1

tek krenula, 1. epizoda jako simpaticno uradjena, podsjeca me na film FOCUS sa Will Smithom...nije gubljenje vremena, a ima i prevod, lijepe glumice, raskos...
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10568 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Banshee, 4ta ujedno i finalna sezona je pocela...

User avatar
House
Posts: 51327
Joined: 17/03/2010 15:36

#10569 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by House »

Image

season 4. :thumbup:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#10570 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

SanskiBiser wrote:Banshee, 4ta ujedno i finalna sezona je pocela...

A muštuluka. :thumbup:
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#10571 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by mixone1995 »

Banshee je fkt prejaka serija, meni sigurno u top5 serija :thumbup:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#10572 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sizifinho »

ja sam na trecoj sezoni the shielda, zavrsavam je. Ima li zasebna tema o ovoj seriji?
Ljudi mili kako dobar tempo ima serija. Inace nisam neki fan one-case-per-week serija, ali u the shieldu je to malo drugacije uradjeno.
Prate se tri grupe,
-Vic (glavni lik) i njegova skupina,
-Acaveda (komandant pol. stanice), Claudette (njegova nasljednica i sjajan detektiv) i Wagenbach (polugenijalni, socijalno cudni detektiv), i
-Dannie (blah lik) i gay-religiozni crnjo (skupina svih mogucih stereotipova sa ciljem ustede novca na vise glumaca)

Do sad su sezone bile takve da se:
- prati slucaj po epizodi, sa jednim od ovih likova u fokusu i njegovom ucescu u tom slucaju
- onda ima obicno jedan story-arc koji obuhvata tri cetiri epizode, i on obuhvata takodjer jednog od pobrojanih likova
- onda se prate osobni story-arc likova
- i naravno ina sezonski story arc koji kulminira na kraju

Tako da, ono serija ko serija... kad je izlazila mogu shvatit zasto nije imala sad neku aman popularnost. Tek kad se ovako Bingewatcha, vidi se kvaliteta i reziserska genijalnosti. Svaka im cast, rijetko ko uspije spojit nekoliko prica u jednu sezonu a kamo li epizodu.
Zato smatram Bingewatching sljedecim evolucijskim korakom u pricanju price na malim ekranima.
Toliko je serija kvlitetnije gledati na taj nacin, evo prvi primjer je the walking dead.
The Shield, za sad 7.7/10
Last edited by sizifinho on 03/04/2016 16:00, edited 1 time in total.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#10573 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Diwan »

House wrote:Image

season 4. :thumbup:
Baš sam počeo da je gledam, mislim na prvu sezonu - dobro urađena serija i obečava
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#10574 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

sizifinho wrote:ja sam na trecoj sezoni the shielda, zavrsavam je. Ima li zasebna tema o ovoj seriji?
Ljudi mili kako dobar tempo ima serija. Inace nisam neki fan one-case-per-week serija, ali u the shieldu je to malo drugacije uradjeno.
Prate se tri grupe,
-Vic (glavni lik) i njegova skupina,
-Acaveda (komandant pol. stanice), Claudette (njegova nasljednica i sjajan detektiv) i Wagenbach (polugenijalni, socijalno cudni detektiv), i
-Dannie (blah lik) i gay-religiozni crnjo (skupina svih mogucih stereotipova sa ciljem ustede novca na vise glumaca)

Do sad su sezone bile takve da se:
- prati slucaj po epizodi, sa jednim od ovih likova u fokusu i njegovom ucescu u tom slucaju
- onda ima obicno jedan story-arc koji obuhvata tri cetiri epizode, i on obuhvata takodjer jednog od pobrojanih likova
- onda se prate osobni story-arc likova
- i naravno ina sezonski story arc koji kulminira na kraju

Tako da, ono serija ko serija... kad je izlazila mogu shvatit zasto nije imala sad neku aman popularnost. Tek kad se ovako Bingewatcha, vidi se kvaliteta i reziserska genijalnosti. Svaka im cast, rijetko ko uspije spojit nekoliko prica u jednu sezonu a kamo li epizodu.
Zato smatram Bingewatching sljedecim evolucijskim korakom u pricanju price na malim ekranima.
Toliko je serija kvlitetnije gledati na taj nacin, evo prvi primjer je the walking dead.
The Shield, za sad 7.7/10
Napravi temu, ja ću se prvi upisat. :bih:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65961
Joined: 03/08/2010 19:04

#10575 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

mozda cjepidlacim ,ali otkud ocjena 7.7 ,zar nije dovoljno 7 ili 8
Post Reply