Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10526 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

amar1994 wrote:A da stavis nov :mrgreen: , premium auto mora bit 100% ispravno :thumbup:
Koliko je love ?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10527 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Sodom1 wrote:
amar1994 wrote:A da stavis nov :mrgreen: , premium auto mora bit 100% ispravno :thumbup:
Koliko je love ?
mislim da ispod 700KM nema :D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10528 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

amar1994 wrote:
Sodom1 wrote:
amar1994 wrote:A da stavis nov :mrgreen: , premium auto mora bit 100% ispravno :thumbup:
Koliko je love ?
mislim da ispod 700KM nema :D
Eto nek je 1000 km. Jel to puno za mecku. Meni nije
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10529 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Sodom1 wrote:
amar1994 wrote: mislim da ispod 700KM nema :D
Eto nek je 1000 km. Jel to puno za mecku. Meni nije
naravno da nije .
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10530 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

najlakse je tudjim qrcem gloginje mlatit :D

sad da mi na ceedu crkne, letio bi napolje i odmah remap stejĐ 2. :izet: :mrgreen:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10531 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Ti vozis kiu tebi je oprosteno :D
Ko hoce da vozi mecku plati pa se klati :izet:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10532 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Free Spirit wrote:Odavno razmišljam da isključim EGR ventil na mercu, u zadnjih godinu dana već 2 puta na čišćenju bio, i evo opet u "limp" modu. W211 2006. godište, motor 2.2 CDI, automatik.

Preporuke, savjeti? Da li da idem na totalno isključenje ili preko kodiranja na 2%? Jel radio neko već, kakve su posljedice?
Mene je zezalo. Cistio dva puta i nista. Original sa ugradnjom je 650, neki zamjenski 300. Za Opela... Ugradio original. Za Mercedes je vjerovatno skuplji... Znas svoj novcanik pa skontaj...
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#10533 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by promaha »

Ned071 wrote:
Free Spirit wrote:Odavno razmišljam da isključim EGR ventil na mercu, u zadnjih godinu dana već 2 puta na čišćenju bio, i evo opet u "limp" modu. W211 2006. godište, motor 2.2 CDI, automatik.

Preporuke, savjeti? Da li da idem na totalno isključenje ili preko kodiranja na 2%? Jel radio neko već, kakve su posljedice?
Mene je zezalo. Cistio dva puta i nista. Original sa ugradnjom je 650, neki zamjenski 300. Za Opela... Ugradio original. Za Mercedes je vjerovatno skuplji... Znas svoj novcanik pa skontaj...

mislim da je za c klasu 220 cdi (isti motor) bio oko 300-350 KM

i nakon zamjene vozio sam to auto vise od 150k km bez problema
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10534 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

original? zamjenski? meni je nudjen za 300 sa rukama neki no name... nisam htio. ljudi stavljaju, sta ja znam valja li
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#10535 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by un1ted »

Ako ne steti autu, zasto vrsite zamjenu EGR-a? Mislim, ako iskljucimo ekologiju? Samo nemoj rasprave o ekologiji :)
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#10536 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by promaha »

mijenjano u lijanovica prije sigurno 8-9 godina kad je auto uvezeno iz njemace :D

e sad nesto sumnjam da su oni stavili neki noname :-D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10537 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

I ovi Fočaka pun klinac na ovoj temi :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10538 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

condy wrote:I ovi Fočaka pun klinac na ovoj temi :D
:lol: :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10539 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

condy wrote:I ovi Fočaka pun klinac na ovoj temi :D
:lol: :lol: :lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10540 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

un1ted wrote:Ako ne steti autu, zasto vrsite zamjenu EGR-a? Mislim, ako iskljucimo ekologiju? Samo nemoj rasprave o ekologiji :)
ne steti, cak godi, jer ne vraca smece u usis... recimo legendarne svirlove na jtd motorima upravo unisti egr koji vrac smece u usis i vremenom se sve ulijepi.

jedina negativna strana uz ekologiju jeste sto malo duze zimi treba da se ugrije motor nego ranije, ali to je neznatno...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10541 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

un1ted wrote:Ako ne steti autu, zasto vrsite zamjenu EGR-a? Mislim, ako iskljucimo ekologiju? Samo nemoj rasprave o ekologiji :)

imas motora na kojima se ne moze ukinuti...
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#10542 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

KIA Ceed 1.4 motor, benzin, 2009. godište, 80kW, je li ima lanac ili remen?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#10543 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by un1ted »

Ned071 wrote:
un1ted wrote:Ako ne steti autu, zasto vrsite zamjenu EGR-a? Mislim, ako iskljucimo ekologiju? Samo nemoj rasprave o ekologiji :)

imas motora na kojima se ne moze ukinuti...
To je druga stvar, onda se trazi zamjenski, a kad bas nema izlaza, originalni.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10544 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

hladan.preminger wrote:KIA Ceed 1.4 motor, benzin, 2009. godište, 80kW, je li ima lanac ili remen?
lanac...

svakih 60.000km samo promijeni mikroremen i rolne i miran si.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#10545 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

NediM17 wrote:
hladan.preminger wrote:KIA Ceed 1.4 motor, benzin, 2009. godište, 80kW, je li ima lanac ili remen?
lanac...

svakih 60.000km samo promijeni mikroremen i rolne i miran si.

Hvala puno :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10546 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

NediM17 wrote:
hladan.preminger wrote:KIA Ceed 1.4 motor, benzin, 2009. godište, 80kW, je li ima lanac ili remen?
lanac...

svakih 60.000km samo promijeni mikroremen i rolne i miran si.
Zbog cega treba mijenjati mikroremen tako brzo ? Trebao bi izdrzati duplo bez problema.
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#10547 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

condy wrote:
NediM17 wrote:
hladan.preminger wrote:KIA Ceed 1.4 motor, benzin, 2009. godište, 80kW, je li ima lanac ili remen?
lanac...

svakih 60.000km samo promijeni mikroremen i rolne i miran si.
Zbog cega treba mijenjati mikroremen tako brzo ? Trebao bi izdrzati duplo bez problema.
Veliki servis kod mene komplet radjen na 200 k km na 245 k prilikom nekih provjera kaze majstor kupi mikroremen, ovaj ti je ispucao... 22 KM cini mi se... Mozda zbog toga...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10548 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

ostane remen zdrav, ali lezajevi na rolnicama prozuje, pa da ne bi zakovali i napravili sranje, a nije neki trosak, oko 120KM, tri rolnice i remen.

natezac moze ostati, dovoljno je samo promijeniti i rolnu na natezacu (ta rolna je jedna od tri spomenute).
srki98
Posts: 17
Joined: 11/11/2015 21:45

#10549 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by srki98 »

Pozz imam mercedes E320cdi 2007g dogodi mi se da kada naglo stisnem gas pocne da trza i izgubi snagu pa ga moram ugasiti i ponovo upaliti i onda sve radi ok.Takodje sam primjetio da na laganom gasu trza pomalo osjeti se podrhtavanje i ponekada zna izpacivati plavkast dim kada radi na leru. Ako neko zna u cemu bi mogao biti problem? Hvala unaprijed :D
Free Spirit
Posts: 410
Joined: 03/02/2014 20:01

#10550 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Free Spirit »

Ned071 wrote: Mene je zezalo. Cistio dva puta i nista. Original sa ugradnjom je 650, neki zamjenski 300. Za Opela... Ugradio original. Za Mercedes je vjerovatno skuplji... Znas svoj novcanik pa skontaj...
promaha wrote:
Ned071 wrote: Mene je zezalo. Cistio dva puta i nista. Original sa ugradnjom je 650, neki zamjenski 300. Za Opela... Ugradio original. Za Mercedes je vjerovatno skuplji... Znas svoj novcanik pa skontaj...

mislim da je za c klasu 220 cdi (isti motor) bio oko 300-350 KM

i nakon zamjene vozio sam to auto vise od 150k km bez problema
Reče mi dobar majstor da se komotno može i isključiti, najbolje bi bilo softverski riješiti problem. Tražit ću prvo ponudu za zamjenu ventila, ako se mogne platiti idem na tu varijantu, ako bude preskupo javim vam za par sedmica kako se ponaša auto bez EGR :-D
Post Reply