Koliko je love ?amar1994 wrote:A da stavis nov, premium auto mora bit 100% ispravno
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#10526 Re: Pitamo Mehanicare ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10527 Re: Pitamo Mehanicare ?
mislim da ispod 700KM nemaSodom1 wrote:Koliko je love ?amar1994 wrote:A da stavis nov, premium auto mora bit 100% ispravno
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#10528 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eto nek je 1000 km. Jel to puno za mecku. Meni nijeamar1994 wrote:mislim da ispod 700KM nemaSodom1 wrote:Koliko je love ?amar1994 wrote:A da stavis nov, premium auto mora bit 100% ispravno
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10529 Re: Pitamo Mehanicare ?
naravno da nije .Sodom1 wrote:Eto nek je 1000 km. Jel to puno za mecku. Meni nijeamar1994 wrote: mislim da ispod 700KM nema
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10530 Re: Pitamo Mehanicare ?
najlakse je tudjim qrcem gloginje mlatit 
sad da mi na ceedu crkne, letio bi napolje i odmah remap stejĐ 2.

sad da mi na ceedu crkne, letio bi napolje i odmah remap stejĐ 2.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#10531 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ti vozis kiu tebi je oprosteno
Ko hoce da vozi mecku plati pa se klati
Ko hoce da vozi mecku plati pa se klati
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#10532 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mene je zezalo. Cistio dva puta i nista. Original sa ugradnjom je 650, neki zamjenski 300. Za Opela... Ugradio original. Za Mercedes je vjerovatno skuplji... Znas svoj novcanik pa skontaj...Free Spirit wrote:Odavno razmišljam da isključim EGR ventil na mercu, u zadnjih godinu dana već 2 puta na čišćenju bio, i evo opet u "limp" modu. W211 2006. godište, motor 2.2 CDI, automatik.
Preporuke, savjeti? Da li da idem na totalno isključenje ili preko kodiranja na 2%? Jel radio neko već, kakve su posljedice?
-
promaha
- Posts: 601
- Joined: 04/01/2011 21:11
#10533 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ned071 wrote:Mene je zezalo. Cistio dva puta i nista. Original sa ugradnjom je 650, neki zamjenski 300. Za Opela... Ugradio original. Za Mercedes je vjerovatno skuplji... Znas svoj novcanik pa skontaj...Free Spirit wrote:Odavno razmišljam da isključim EGR ventil na mercu, u zadnjih godinu dana već 2 puta na čišćenju bio, i evo opet u "limp" modu. W211 2006. godište, motor 2.2 CDI, automatik.
Preporuke, savjeti? Da li da idem na totalno isključenje ili preko kodiranja na 2%? Jel radio neko već, kakve su posljedice?
mislim da je za c klasu 220 cdi (isti motor) bio oko 300-350 KM
i nakon zamjene vozio sam to auto vise od 150k km bez problema
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#10534 Re: Pitamo Mehanicare ?
original? zamjenski? meni je nudjen za 300 sa rukama neki no name... nisam htio. ljudi stavljaju, sta ja znam valja li
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#10535 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ne steti autu, zasto vrsite zamjenu EGR-a? Mislim, ako iskljucimo ekologiju? Samo nemoj rasprave o ekologiji 
-
promaha
- Posts: 601
- Joined: 04/01/2011 21:11
#10536 Re: Pitamo Mehanicare ?
mijenjano u lijanovica prije sigurno 8-9 godina kad je auto uvezeno iz njemace 
e sad nesto sumnjam da su oni stavili neki noname
e sad nesto sumnjam da su oni stavili neki noname
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10537 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ovi Fočaka pun klinac na ovoj temi 
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10538 Re: Pitamo Mehanicare ?
condy wrote:I ovi Fočaka pun klinac na ovoj temi
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10539 Re: Pitamo Mehanicare ?
condy wrote:I ovi Fočaka pun klinac na ovoj temi
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10540 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne steti, cak godi, jer ne vraca smece u usis... recimo legendarne svirlove na jtd motorima upravo unisti egr koji vrac smece u usis i vremenom se sve ulijepi.un1ted wrote:Ako ne steti autu, zasto vrsite zamjenu EGR-a? Mislim, ako iskljucimo ekologiju? Samo nemoj rasprave o ekologiji
jedina negativna strana uz ekologiju jeste sto malo duze zimi treba da se ugrije motor nego ranije, ali to je neznatno...
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#10541 Re: Pitamo Mehanicare ?
un1ted wrote:Ako ne steti autu, zasto vrsite zamjenu EGR-a? Mislim, ako iskljucimo ekologiju? Samo nemoj rasprave o ekologiji
imas motora na kojima se ne moze ukinuti...
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#10542 Re: Pitamo Mehanicare ?
KIA Ceed 1.4 motor, benzin, 2009. godište, 80kW, je li ima lanac ili remen?
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#10543 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je druga stvar, onda se trazi zamjenski, a kad bas nema izlaza, originalni.Ned071 wrote:un1ted wrote:Ako ne steti autu, zasto vrsite zamjenu EGR-a? Mislim, ako iskljucimo ekologiju? Samo nemoj rasprave o ekologiji
imas motora na kojima se ne moze ukinuti...
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10544 Re: Pitamo Mehanicare ?
lanac...hladan.preminger wrote:KIA Ceed 1.4 motor, benzin, 2009. godište, 80kW, je li ima lanac ili remen?
svakih 60.000km samo promijeni mikroremen i rolne i miran si.
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#10545 Re: Pitamo Mehanicare ?
NediM17 wrote:lanac...hladan.preminger wrote:KIA Ceed 1.4 motor, benzin, 2009. godište, 80kW, je li ima lanac ili remen?
svakih 60.000km samo promijeni mikroremen i rolne i miran si.
Hvala puno
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10546 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zbog cega treba mijenjati mikroremen tako brzo ? Trebao bi izdrzati duplo bez problema.NediM17 wrote:lanac...hladan.preminger wrote:KIA Ceed 1.4 motor, benzin, 2009. godište, 80kW, je li ima lanac ili remen?
svakih 60.000km samo promijeni mikroremen i rolne i miran si.
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#10547 Re: Pitamo Mehanicare ?
Veliki servis kod mene komplet radjen na 200 k km na 245 k prilikom nekih provjera kaze majstor kupi mikroremen, ovaj ti je ispucao... 22 KM cini mi se... Mozda zbog toga...condy wrote:Zbog cega treba mijenjati mikroremen tako brzo ? Trebao bi izdrzati duplo bez problema.NediM17 wrote:lanac...hladan.preminger wrote:KIA Ceed 1.4 motor, benzin, 2009. godište, 80kW, je li ima lanac ili remen?
svakih 60.000km samo promijeni mikroremen i rolne i miran si.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10548 Re: Pitamo Mehanicare ?
ostane remen zdrav, ali lezajevi na rolnicama prozuje, pa da ne bi zakovali i napravili sranje, a nije neki trosak, oko 120KM, tri rolnice i remen.
natezac moze ostati, dovoljno je samo promijeniti i rolnu na natezacu (ta rolna je jedna od tri spomenute).
natezac moze ostati, dovoljno je samo promijeniti i rolnu na natezacu (ta rolna je jedna od tri spomenute).
-
srki98
- Posts: 17
- Joined: 11/11/2015 21:45
#10549 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz imam mercedes E320cdi 2007g dogodi mi se da kada naglo stisnem gas pocne da trza i izgubi snagu pa ga moram ugasiti i ponovo upaliti i onda sve radi ok.Takodje sam primjetio da na laganom gasu trza pomalo osjeti se podrhtavanje i ponekada zna izpacivati plavkast dim kada radi na leru. Ako neko zna u cemu bi mogao biti problem? Hvala unaprijed 
-
Free Spirit
- Posts: 410
- Joined: 03/02/2014 20:01
#10550 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ned071 wrote: Mene je zezalo. Cistio dva puta i nista. Original sa ugradnjom je 650, neki zamjenski 300. Za Opela... Ugradio original. Za Mercedes je vjerovatno skuplji... Znas svoj novcanik pa skontaj...
Reče mi dobar majstor da se komotno može i isključiti, najbolje bi bilo softverski riješiti problem. Tražit ću prvo ponudu za zamjenu ventila, ako se mogne platiti idem na tu varijantu, ako bude preskupo javim vam za par sedmica kako se ponaša auto bez EGRpromaha wrote:Ned071 wrote: Mene je zezalo. Cistio dva puta i nista. Original sa ugradnjom je 650, neki zamjenski 300. Za Opela... Ugradio original. Za Mercedes je vjerovatno skuplji... Znas svoj novcanik pa skontaj...
mislim da je za c klasu 220 cdi (isti motor) bio oko 300-350 KM
i nakon zamjene vozio sam to auto vise od 150k km bez problema
