Kod mene 4.2 naspem do max-a bude... A po spec bi trebalo jos 2-3 dec. Da stane.. Ali kako kaze bitanga to uvijek ostane u motoru...NediM17 wrote:To je to... Ostane oko pola litra i to kada se dobro iscijedi...
5.3l kod mene po specifikaciji ide u motor, nasuto 5 litara, i mozda imaju neke 2 dece viska...
s tim kad motor povuce, nivo na sipki padne malo ispod max. pa se uopce ne sekiram oko toga.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#10501 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10502 Re: Pitamo Mehanicare ?
amar1994 wrote:Nesto su spominjali prevelik pritisak da se moze stvoriti i da oni seal-ovi/dihtunzi mogu propisati usljed tog pritiska
ne lupajte ...mozes nasut 50 litara ulja i pritisak je uvijek isti,u pumpi ima ventil koji se brine za to...basicm wrote:Visak ulja nije bezazlen u autu koje ne trosi ulje, propisace na semeringe dihtunge, gdje mu bude lakse, pogotovo ako se motor vrti na visim obrtajima. Cupaj to sto prije a do tad polako s gasom.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10503 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma lupaju internet strucnjaci , ja citao samobitanga_sa_otesa wrote:ne lupaj ...mozes nasut 50 litara ulja i pritisak je uvijek isti,u pumpi ima ventil koji se brine za to...amar1994 wrote:Nesto su spominjali prevelik pritisak da se moze stvoriti i da oni seal-ovi/dihtunzi mogu propisati usljed tog pritiska
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10504 Re: Pitamo Mehanicare ?
evo i ja se nacitah supljare u 10 postova

- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10505 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eh eh , i onda sam gledao glupo ulje svako 3dana
Hvala Bitango , ti nam rijesis dileme uvijek

Hvala Bitango , ti nam rijesis dileme uvijek
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10506 Re: Pitamo Mehanicare ?
previse drame je ovdje a objasnio sam 5x do sad sta se desava ako ima viska ulja,a mora ga biti litar ili 2 viska da se to desi ...
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#10507 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bitango, znaci ti savjetujes da vozimo za pola litra ulja vise od max? Da se masina podmazuje kako trebabitanga_sa_otesa wrote:previse drame je ovdje a objasnio sam 5x do sad sta se desava ako ima viska ulja,a mora ga biti litar ili 2 viska da se to desi ...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10508 Re: Pitamo Mehanicare ?
savjetujem da ne pravite dramu...
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10509 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja moju trkaĆu masinu vozim sa par deca ulja viska, da se bolje hladi kad preskaĆem opelova mrtvaĆka kola 2.0cdti uz bradinu
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#10510 Re: Pitamo Mehanicare ?
Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10511 Re: Pitamo Mehanicare ?
NediM17 wrote:ja moju trkaĆu masinu vozim sa par deca ulja viska, da se bolje hladi kad preskaĆem opelova mrtvaĆka kola 2.0cdti uz bradinu
mozes ti , kad si Čipovan
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10512 Re: Pitamo Mehanicare ?
Treba da odneses kompjuter iz kuce na servis, valjda ti je nesto usporioRockefeller wrote:Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10513 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ništa, ignoriši toRockefeller wrote:Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
Redovni servis, ulje i filteri.
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#10514 Re: Pitamo Mehanicare ?
basicm wrote:Treba da odneses kompjuter iz kuce na servis, valjda ti je nesto usporioRockefeller wrote:Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#10515 Re: Pitamo Mehanicare ?
Super. Hvala. Danas to radim.condy wrote:Ništa, ignoriši toRockefeller wrote:Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!![]()
Redovni servis, ulje i filteri.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10516 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trebace kad ti to urade resetovat to upozorenje servisa. Kontakt kljucem i kombinacija obicno dvije tipke ili obratno drzanje dvije tipke i kontakt kljucem. Ima na youtube kako se radi da ti to ne izbacuje i poslije zamjene. Ponovo ce ti nakon toga signalizirat servis za godinu danaRockefeller wrote:Super. Hvala. Danas to radim.condy wrote:Ništa, ignoriši toRockefeller wrote:Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!![]()
Redovni servis, ulje i filteri.
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#10517 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako oni to ne urade valjda cu ja to nekako skontat. Ali hvala, posto mi je prvo auto veze nemam a zivo me interesuje.condy wrote:Trebace kad ti to urade resetovat to upozorenje servisa. Kontakt kljucem i kombinacija obicno dvije tipke ili obratno drzanje dvije tipke i kontakt kljucem. Ima na youtube kako se radi da ti to ne izbacuje i poslije zamjene. Ponovo ce ti nakon toga signalizirat servis za godinu danaRockefeller wrote:Super. Hvala. Danas to radim.condy wrote: Ništa, ignoriši to![]()
Redovni servis, ulje i filteri.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10518 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesam li dalaBu, lijevi stabilizator prokuckao a ja zamijenim oba?!
Jesam li bacio pare ili da trazim povrat novca?
Jesam li bacio pare ili da trazim povrat novca?
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10519 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko kako se Peugeot 207 resetuje ovaj servis sto se pojavljuje na displeju?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10520 Re: Pitamo Mehanicare ?
zna gugl i jubitoLikeLike wrote:Zna li neko kako se Peugeot 207 resetuje ovaj servis sto se pojavljuje na displeju?
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10521 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nasao jednom na guglu kako se to radi, pokusao i nije uspjelobitanga_sa_otesa wrote:zna gugl i jubitoLikeLike wrote:Zna li neko kako se Peugeot 207 resetuje ovaj servis sto se pojavljuje na displeju?
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10522 Re: Pitamo Mehanicare ?
evo nasao sam sad nesto, jednostavnije je, mislim da ce upalitibitanga_sa_otesa wrote:zna gugl i jubitoLikeLike wrote:Zna li neko kako se Peugeot 207 resetuje ovaj servis sto se pojavljuje na displeju?
-
Free Spirit
- Posts: 410
- Joined: 03/02/2014 20:01
#10523 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odavno razmišljam da isključim EGR ventil na mercu, u zadnjih godinu dana već 2 puta na čišćenju bio, i evo opet u "limp" modu. W211 2006. godište, motor 2.2 CDI, automatik.
Preporuke, savjeti? Da li da idem na totalno isključenje ili preko kodiranja na 2%? Jel radio neko već, kakve su posljedice?
Preporuke, savjeti? Da li da idem na totalno isključenje ili preko kodiranja na 2%? Jel radio neko već, kakve su posljedice?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10524 Re: Pitamo Mehanicare ?
A da stavis nov
, premium auto mora bit 100% ispravno 
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10525 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni su na Toyoti cistili i smanjili ga na minimum... Odvrtio tako jos nekih 30 hiljada i onda skroz zvekno... Na kraju jaka cifra za novi...
Ako neces nov, vadi, sve drugo nije rjesnje.
Ako neces nov, vadi, sve drugo nije rjesnje.
