Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#10501 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

NediM17 wrote:To je to... Ostane oko pola litra i to kada se dobro iscijedi...

5.3l kod mene po specifikaciji ide u motor, nasuto 5 litara, i mozda imaju neke 2 dece viska...
s tim kad motor povuce, nivo na sipki padne malo ispod max. pa se uopce ne sekiram oko toga.
Kod mene 4.2 naspem do max-a bude... A po spec bi trebalo jos 2-3 dec. Da stane.. Ali kako kaze bitanga to uvijek ostane u motoru...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10502 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

amar1994 wrote:Nesto su spominjali prevelik pritisak da se moze stvoriti i da oni seal-ovi/dihtunzi mogu propisati usljed tog pritiska :D
basicm wrote:Visak ulja nije bezazlen u autu koje ne trosi ulje, propisace na semeringe dihtunge, gdje mu bude lakse, pogotovo ako se motor vrti na visim obrtajima. Cupaj to sto prije a do tad polako s gasom.
ne lupajte ...mozes nasut 50 litara ulja i pritisak je uvijek isti,u pumpi ima ventil koji se brine za to...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10503 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:
amar1994 wrote:Nesto su spominjali prevelik pritisak da se moze stvoriti i da oni seal-ovi/dihtunzi mogu propisati usljed tog pritiska :D
ne lupaj ...mozes nasut 50 litara ulja i pritisak je uvijek isti,u pumpi ima ventil koji se brine za to...
ma lupaju internet strucnjaci , ja citao samo :D :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10504 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

evo i ja se nacitah supljare u 10 postova :roll: :roll: :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10505 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Eh eh , i onda sam gledao glupo ulje svako 3dana :lol: :run:

Hvala Bitango , ti nam rijesis dileme uvijek :) 8-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10506 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

previse drame je ovdje a objasnio sam 5x do sad sta se desava ako ima viska ulja,a mora ga biti litar ili 2 viska da se to desi ...
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#10507 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:previse drame je ovdje a objasnio sam 5x do sad sta se desava ako ima viska ulja,a mora ga biti litar ili 2 viska da se to desi ...
Bitango, znaci ti savjetujes da vozimo za pola litra ulja vise od max? Da se masina podmazuje kako treba :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10508 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

savjetujem da ne pravite dramu...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10509 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

ja moju trkaĆu masinu vozim sa par deca ulja viska, da se bolje hladi kad preskaĆem opelova mrtvaĆka kola 2.0cdti uz bradinu
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10510 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10511 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:ja moju trkaĆu masinu vozim sa par deca ulja viska, da se bolje hladi kad preskaĆem opelova mrtvaĆka kola 2.0cdti uz bradinu
:lol: :lol:

mozes ti , kad si Čipovan :run:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10512 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Rockefeller wrote:Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
Treba da odneses kompjuter iz kuce na servis, valjda ti je nesto usporio :mrgreen:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10513 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Rockefeller wrote:Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
Ništa, ignoriši to :D

Redovni servis, ulje i filteri.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10514 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

basicm wrote:
Rockefeller wrote:Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
Treba da odneses kompjuter iz kuce na servis, valjda ti je nesto usporio :mrgreen:
:lol:

:thumbup:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10515 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

condy wrote:
Rockefeller wrote:Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
Ništa, ignoriši to :D

Redovni servis, ulje i filteri.
Super. Hvala. Danas to radim.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10516 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Rockefeller wrote:
condy wrote:
Rockefeller wrote:Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
Ništa, ignoriši to :D

Redovni servis, ulje i filteri.
Super. Hvala. Danas to radim.
Trebace kad ti to urade resetovat to upozorenje servisa. Kontakt kljucem i kombinacija obicno dvije tipke ili obratno drzanje dvije tipke i kontakt kljucem. Ima na youtube kako se radi da ti to ne izbacuje i poslije zamjene. Ponovo ce ti nakon toga signalizirat servis za godinu dana
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10517 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

condy wrote:
Rockefeller wrote:
condy wrote: Ništa, ignoriši to :D

Redovni servis, ulje i filteri.
Super. Hvala. Danas to radim.
Trebace kad ti to urade resetovat to upozorenje servisa. Kontakt kljucem i kombinacija obicno dvije tipke ili obratno drzanje dvije tipke i kontakt kljucem. Ima na youtube kako se radi da ti to ne izbacuje i poslije zamjene. Ponovo ce ti nakon toga signalizirat servis za godinu dana
Ako oni to ne urade valjda cu ja to nekako skontat. Ali hvala, posto mi je prvo auto veze nemam a zivo me interesuje. :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10518 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Jesam li dalaBu, lijevi stabilizator prokuckao a ja zamijenim oba?! :mrgreen:
Jesam li bacio pare ili da trazim povrat novca? :D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10519 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Zna li neko kako se Peugeot 207 resetuje ovaj servis sto se pojavljuje na displeju?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10520 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

LikeLike wrote:Zna li neko kako se Peugeot 207 resetuje ovaj servis sto se pojavljuje na displeju?
zna gugl i jubito
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10521 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

bitanga_sa_otesa wrote:
LikeLike wrote:Zna li neko kako se Peugeot 207 resetuje ovaj servis sto se pojavljuje na displeju?
zna gugl i jubito
Nasao jednom na guglu kako se to radi, pokusao i nije uspjelo :D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10522 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

bitanga_sa_otesa wrote:
LikeLike wrote:Zna li neko kako se Peugeot 207 resetuje ovaj servis sto se pojavljuje na displeju?
zna gugl i jubito
evo nasao sam sad nesto, jednostavnije je, mislim da ce upaliti :D
Free Spirit
Posts: 410
Joined: 03/02/2014 20:01

#10523 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Free Spirit »

Odavno razmišljam da isključim EGR ventil na mercu, u zadnjih godinu dana već 2 puta na čišćenju bio, i evo opet u "limp" modu. W211 2006. godište, motor 2.2 CDI, automatik.

Preporuke, savjeti? Da li da idem na totalno isključenje ili preko kodiranja na 2%? Jel radio neko već, kakve su posljedice?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10524 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

A da stavis nov :mrgreen: , premium auto mora bit 100% ispravno :thumbup:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10525 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Meni su na Toyoti cistili i smanjili ga na minimum... Odvrtio tako jos nekih 30 hiljada i onda skroz zvekno... Na kraju jaka cifra za novi...

Ako neces nov, vadi, sve drugo nije rjesnje.
Post Reply