Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#10501 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

Prvi put gledam, oduševljen sam :)

Image
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10502 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Jimmy McNulty wrote:
zomri wrote:
SanskiBiser wrote:


Skinuo taj torent isto, na pola prve sezone, ne kontam kako sam prije propustio ovu seriju. Dosta originalno, dijalozi cesto blesavi kao u GTA misijama a i karakteri su cesto "colorful" kao u GTA :lol: Ne znam koliko ludje moze biti od ove prve sezone.
oooo može itekako da može :izet:
posebno tamo od 4.sezone, sa naglaskom na petu i sedmu
odavno već trubim o shieldu na forumu i drago mi je da se konačno primilo
E moj sanski biseru prva sezona ti dođe kao zagrijavanje :lol:

Meni ostale još 2 epizode i završavam seriju, ne znam šta da kažem, od večeras pa idući mjesec dana osjećat ću se praznim i depresivnim. Kako doba serija, top 3 što sam ikada gledao poslije Žice i Breaking Bada.

Shane Vendrell je mrtvi Tito 8-) , ako on završi neslavno upast ću u kliničku depresiju onda :-)

Dutch mi je isto pregotivan lik :thumbup: pravi američki inspektor!
Druga sezona ko' da gledam drugu seriju, u dvije prve epizode vise akcije i radnje i zapleta nego u pola prve sezone, takav utisak imam a o brutalnosti da i ne pricam :-)
Definitivno nije serija o kojoj se moze donijeti korektan utisak na osnovu gledanja prve sezone...
User avatar
pink floydd
Posts: 6043
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#10503 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by pink floydd »

kad ste već spomenuli to nekome ne legne ovo, nekome ono....ja sam Breaking Bad prestao gledati na 2 epizodi zadnje sezone i nikad nisam pogledao do kraja :D doduše nije me se dojmila ni u prethodne 4 sezone da budem iskren, nazor sam ih izgledao
yoda82 wrote: Nešto bolji su Agents of S.C.H.I.E.L.D i Agent Carter, ali realno ne bi ni jednu preporučio nekom ko nije veliki fan žanra.
agents of shield je od polovine druge sezone postala AGents of Sky, ne vjerujem kako su pokvarili seriju :-?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10504 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

ferratilis wrote:Prvi put gledam, oduševljen sam :)

Image

Ja pogledao Deadwood i poslije odmah pocnem gledati Justified, gdje manje vise Timothy Olyphant ima slicnu ulogu , leglo mi samo tako :D
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#10505 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Mutivoda »

svašta sam gledala, al' naletila na epizodu "Agents of S.C.H.I.E.L.D" negdje, ma nisam se mogla ni 10 min zadržati, a potrudila sam se.
I sad kako čitam ovdje postove, kontam da l' da pokušam ponovo ili ne.. al' sumnjam. :|
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#10506 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Kataklinger »

4. sezona House of Cards u toku....
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#10507 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Mutivoda wrote:svašta sam gledala, al' naletila na epizodu "Agents of S.C.H.I.E.L.D" negdje, ma nisam se mogla ni 10 min zadržati, a potrudila sam se.
I sad kako čitam ovdje postove, kontam da l' da pokušam ponovo ili ne.. al' sumnjam. :|
Koliko sam ja skonto, u pitanju su dvije razlicite serije, ta novija o kojoj ti pricas ti agenti, a ovdje se preporucuje druga koja je starija i ima 7 sezona
User avatar
yoda82
Posts: 1993
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#10508 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by yoda82 »

karanana wrote:
Mutivoda wrote:svašta sam gledala, al' naletila na epizodu "Agents of S.C.H.I.E.L.D" negdje, ma nisam se mogla ni 10 min zadržati, a potrudila sam se.
I sad kako čitam ovdje postove, kontam da l' da pokušam ponovo ili ne.. al' sumnjam. :|
Koliko sam ja skonto, u pitanju su dvije razlicite serije, ta novija o kojoj ti pricas ti agenti, a ovdje se preporucuje druga koja je starija i ima 7 sezona
Agents of S.C.H.I.E.L.D je Marvelova serija. Pojavljuju se nki likovi iz Marvelovih filmova. Solidna serije, ali ako nisi fan superheroja, nemoj gledati.
Schield je policijska serija. Odlična serija, bilo da si fan žanra ili ne. Obavezno pregledaj.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10509 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

karanana wrote:
Mutivoda wrote:svašta sam gledala, al' naletila na epizodu "Agents of S.C.H.I.E.L.D" negdje, ma nisam se mogla ni 10 min zadržati, a potrudila sam se.
I sad kako čitam ovdje postove, kontam da l' da pokušam ponovo ili ne.. al' sumnjam. :|
Koliko sam ja skonto, u pitanju su dvije razlicite serije, ta novija o kojoj ti pricas ti agenti, a ovdje se preporucuje druga koja je starija i ima 7 sezona
ovo je S.H.I.E.L.D :-)



A OVO THE SHIELD

omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#10510 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

zomri wrote:
auuuu pa gdje ćeš nam to radit :mrgreen:

istina je da je kreativnost pobjegla iz filmova na tv ekrane. drame zadnjih godina i nisu tako uspješne, ali je malo i problem što smo u međuvremenu postali razmaženi. kao neki narcosi (pun intended ) tražimo neki novi fix koji će da udara više nego stari. kad malo razmisliš, to je nemoguće postići; moguće je samo održavati postojeće stanje.

zato su novi izvori uzbuđenja i kreativnosti uvijek tamo gdje ih ne tražiš. evo recimo spomenuti rectify samo prvom sezonom dotiče ceiling koji su postavili wire, sopranosi, deadwood, six feet under itd. dok je to u ostalim sezonama za klasu dvije niže. tri po meni najbolje i najrevolucionarnije drame zadnjih su godina hannibal (smrc!), americansi i leftoversi. primjetićeš da je samo jedna od njih emitovana tamo gdje se obično nalaze ti "zahtjevniji" sadržaji, a da su druge dvije na razblaženoj verziji HBO-a (FX) i klasičnoj mreži (NBC). opet se tu koplja lome oko nekih manjih i većih anti-heroja ali je ta forma daleko od one teške "ruske" drame kakvu smo gutali deceniju prije, nema traga sredovječnim muškim antijunacima rastrganim između posla i porodice, očekivanja i mogućnosti...možda jedino leftovers podsjeća na takav tip drame, ali i ona ima neki svoj twist pa ne osjetiš deja vu.

netflix ima taj model da produciraju sve što im stvara buzz te da će na osnovu tog buzza marketinški profitirati, a istovremeno se odvojiti od konkurencije. kad skontaš njihova prijašnja djelatnost streaminga AV sadržaja nije nikakvo mudro slovo, iza njega ne stoji nikakav pravi know how, pa su ih uskoro počeli stizati drugi servisi (hulu, amazon,...). i šta će jadni, okrenu se proizvodnji vlastitih sadržaja. poduzeli su već i sljedeći korak, a to je da se širom svijeta na glavnim tržištima producira po jedna dvije lokalne serije. sve za pare :)

taj post-network/streaming/binge/on-demand fenomen ima potencijala da kreira i neke nove revolucionarne formate. zapravo, već su ove njihove serije koje se objave za isti dan na neki način nov format, smješten negdje između klasične tv serije i filma. nova revolucija po meni bi mogla doći iz ukrštanja ove new found slobode na on-demand servisima sa strukturom video-igara. vjerovatno nismo daleko od momenta kada će se ista serija moći pratiti iz birane perspektive, odnosno nekoliko serija smještenih u isti univerzum.

i dok drame stagniraju, komedije nastavljaju sa svojom evolucijom. no, o svim tim sadcomima i traumedijama ćemo nekom drugom prilikom :wink:

slozicu se da su se standardi promijenili, pa i izvitoperili u jednu ruku, i da je jako tesko dostici tu razinu sjane/groundbreaking drame kakve smo imali prije desetak godina, ali ja ne vidim da se situacija nivelira, meni izgleda kao poprilican sunovrat za sada, nikakvo odrzavanje stanja. mozda ce trebati par godina da se broj napravljenih i izbacenih serija stabilizira, da kompletan mehanizam nadje svoj financijski i kvalitativni balans, i da onda tu imas 1-2 lidera, 3-4 okej drame i ostalo prosjek i ispod. sto, ako cu pravo, i nije toliko lose.

osim americans nisam niti jednu od tih serija gledala. i americans sam pogledala, iskreno, samo zato sto si ti inzistirao :D da se to pogleda. zanimljivi jesu, ali da su me oborili s nogu - nisu. i ni po cemu ne mogu u istu recenicu sa gorespomenutim trejlblejzerima. the leftovers me nisu nikad privukli jer mi ne pasu te “dogadjaji”/kataklizma/post-kataklizma premise. sve mi to mirisi na lost, a to nisam gledala kad je vladalo medijem a ne sad hibride i ekstenzije da gledam. (otvorena sam za promjenu misljenja i gledanje ako mi das dobre razloge :D ) ne kazem da uspjesna drama mora pocivati na grckim temeljima samo zato sam na to navikla i samo zato sto je to zanr i pristup kojem ja gravitiram ili biti varijacija shekspirovske inner struggle ili biti middle aged white male centric , ali mora biti nesto. vizualno/atmosferom da osvaja i madjija (ocit primjer sa true detective). ili da udara u pleksus nekako, nebitno iz kojeg ugla i cime. ovo danas ne radi nista, zivcira me vise nego ista drugo.

netflix je objavio da im je cilj za buducnost emitirati novu seriju svaka dva-tri tjedna (pretprosle godine sam procitala izjavu). to je znaci carpet bombing. nema teorijske sanse da su tu kreativnost i kvalitet ikakvi pokretaci ili rezultat. jasno je da su se time zeljeli etablirati kao kreatori originalnog materijala jer su jos uvijek sinonim za streaming a ne za vlastitu produkciju. mozda je to varijacija tog novog pretplatnog modela. kvantitet, pa nesto ce se zalijepiti. njh. grandaddy of them all si moze priustiti razno-razna smeca jer taj pecat i percepcija hbo=kvalitet stoje k’o armirani beton i tesko da ce se i okruniti u blizoj buducnosti. ostale kuce kao da se utrkuju napraviti minimum sezonu-dvije svog programa da bi ga onda mogli tusnuti netflixu, amazonu ili nekom drugom streaming servisu. da to tamo onda zivotari, ljudi mozda otrkriju pa dodju nekad gledati novu sezonu u real time na amc nedeljom u 9, na tu foru. ne znam, nisam pametna. :D


ja se nekako, vjerojatno naivno, nadam da ce se novac i kreativni talenat vratiti filmu. ova tv hiperprodukcija ce presusiti, kao rezultat revolucije ostace par novih etabliranih produkcijskih mocnika (netflix, fx i tako to) da izmedju sebe dijele taj kapital, ljudski i financijski, sto ce se ustabiliti, a glumci, producenti, scenaristi i ostalo ce se vratiti filmu. filmska industrija je trenutno kreativno skoro pa mrtva, mozda iznadju neki novi nacin da prezive. a, mozda je sve to gotovo i svi putevi vode u video igre. buducnost je mrtva, zivjela buducnost. :D

pa otvori, brate, nekad razgovor i raspravu, o cemu hoces, to je poenta foruma. zaigraj, sta fali. :D sto svi bjeze od razgovora koji se ne svode na jednorecenicne varijacije "super/bezze/glupsi/pickeuserijisubeton"?
s@mson
Posts: 908
Joined: 23/03/2007 10:50

#10511 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by s@mson »

Gdje ima skinuti ova prava Shield?
deyan
Posts: 231
Joined: 09/01/2008 02:17

#10512 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by deyan »

omar little wrote:
zomri wrote:
auuuu pa gdje ćeš nam to radit :mrgreen:

istina je da je kreativnost pobjegla iz filmova na tv ekrane. drame zadnjih godina i nisu tako uspješne, ali je malo i problem što smo u međuvremenu postali razmaženi. kao neki narcosi (pun intended ) tražimo neki novi fix koji će da udara više nego stari. kad malo razmisliš, to je nemoguće postići; moguće je samo održavati postojeće stanje.

zato su novi izvori uzbuđenja i kreativnosti uvijek tamo gdje ih ne tražiš. evo recimo spomenuti rectify samo prvom sezonom dotiče ceiling koji su postavili wire, sopranosi, deadwood, six feet under itd. dok je to u ostalim sezonama za klasu dvije niže. tri po meni najbolje i najrevolucionarnije drame zadnjih su godina hannibal (smrc!), americansi i leftoversi. primjetićeš da je samo jedna od njih emitovana tamo gdje se obično nalaze ti "zahtjevniji" sadržaji, a da su druge dvije na razblaženoj verziji HBO-a (FX) i klasičnoj mreži (NBC). opet se tu koplja lome oko nekih manjih i većih anti-heroja ali je ta forma daleko od one teške "ruske" drame kakvu smo gutali deceniju prije, nema traga sredovječnim muškim antijunacima rastrganim između posla i porodice, očekivanja i mogućnosti...možda jedino leftovers podsjeća na takav tip drame, ali i ona ima neki svoj twist pa ne osjetiš deja vu.

netflix ima taj model da produciraju sve što im stvara buzz te da će na osnovu tog buzza marketinški profitirati, a istovremeno se odvojiti od konkurencije. kad skontaš njihova prijašnja djelatnost streaminga AV sadržaja nije nikakvo mudro slovo, iza njega ne stoji nikakav pravi know how, pa su ih uskoro počeli stizati drugi servisi (hulu, amazon,...). i šta će jadni, okrenu se proizvodnji vlastitih sadržaja. poduzeli su već i sljedeći korak, a to je da se širom svijeta na glavnim tržištima producira po jedna dvije lokalne serije. sve za pare :)

taj post-network/streaming/binge/on-demand fenomen ima potencijala da kreira i neke nove revolucionarne formate. zapravo, već su ove njihove serije koje se objave za isti dan na neki način nov format, smješten negdje između klasične tv serije i filma. nova revolucija po meni bi mogla doći iz ukrštanja ove new found slobode na on-demand servisima sa strukturom video-igara. vjerovatno nismo daleko od momenta kada će se ista serija moći pratiti iz birane perspektive, odnosno nekoliko serija smještenih u isti univerzum.

i dok drame stagniraju, komedije nastavljaju sa svojom evolucijom. no, o svim tim sadcomima i traumedijama ćemo nekom drugom prilikom :wink:

slozicu se da su se standardi promijenili, pa i izvitoperili u jednu ruku, i da je jako tesko dostici tu razinu sjane/groundbreaking drame kakve smo imali prije desetak godina, ali ja ne vidim da se situacija nivelira, meni izgleda kao poprilican sunovrat za sada, nikakvo odrzavanje stanja. mozda ce trebati par godina da se broj napravljenih i izbacenih serija stabilizira, da kompletan mehanizam nadje svoj financijski i kvalitativni balans, i da onda tu imas 1-2 lidera, 3-4 okej drame i ostalo prosjek i ispod. sto, ako cu pravo, i nije toliko lose.

osim americans nisam niti jednu od tih serija gledala. i americans sam pogledala, iskreno, samo zato sto si ti inzistirao :D da se to pogleda. zanimljivi jesu, ali da su me oborili s nogu - nisu. i ni po cemu ne mogu u istu recenicu sa gorespomenutim trejlblejzerima. the leftovers me nisu nikad privukli jer mi ne pasu te “dogadjaji”/kataklizma/post-kataklizma premise. sve mi to mirisi na lost, a to nisam gledala kad je vladalo medijem a ne sad hibride i ekstenzije da gledam. (otvorena sam za promjenu misljenja i gledanje ako mi das dobre razloge :D ) ne kazem da uspjesna drama mora pocivati na grckim temeljima samo zato sam na to navikla i samo zato sto je to zanr i pristup kojem ja gravitiram ili biti varijacija shekspirovske inner struggle ili biti middle aged white male centric , ali mora biti nesto. vizualno/atmosferom da osvaja i madjija (ocit primjer sa true detective). ili da udara u pleksus nekako, nebitno iz kojeg ugla i cime. ovo danas ne radi nista, zivcira me vise nego ista drugo.

netflix je objavio da im je cilj za buducnost emitirati novu seriju svaka dva-tri tjedna (pretprosle godine sam procitala izjavu). to je znaci carpet bombing. nema teorijske sanse da su tu kreativnost i kvalitet ikakvi pokretaci ili rezultat. jasno je da su se time zeljeli etablirati kao kreatori originalnog materijala jer su jos uvijek sinonim za streaming a ne za vlastitu produkciju. mozda je to varijacija tog novog pretplatnog modela. kvantitet, pa nesto ce se zalijepiti. njh. grandaddy of them all si moze priustiti razno-razna smeca jer taj pecat i percepcija hbo=kvalitet stoje k’o armirani beton i tesko da ce se i okruniti u blizoj buducnosti. ostale kuce kao da se utrkuju napraviti minimum sezonu-dvije svog programa da bi ga onda mogli tusnuti netflixu, amazonu ili nekom drugom streaming servisu. da to tamo onda zivotari, ljudi mozda otrkriju pa dodju nekad gledati novu sezonu u real time na amc nedeljom u 9, na tu foru. ne znam, nisam pametna. :D


ja se nekako, vjerojatno naivno, nadam da ce se novac i kreativni talenat vratiti filmu. ova tv hiperprodukcija ce presusiti, kao rezultat revolucije ostace par novih etabliranih produkcijskih mocnika (netflix, fx i tako to) da izmedju sebe dijele taj kapital, ljudski i financijski, sto ce se ustabiliti, a glumci, producenti, scenaristi i ostalo ce se vratiti filmu. filmska industrija je trenutno kreativno skoro pa mrtva, mozda iznadju neki novi nacin da prezive. a, mozda je sve to gotovo i svi putevi vode u video igre. buducnost je mrtva, zivjela buducnost. :D

pa otvori, brate, nekad razgovor i raspravu, o cemu hoces, to je poenta foruma. zaigraj, sta fali. :D sto svi bjeze od razgovora koji se ne svode na jednorecenicne varijacije "super/bezze/glupsi/pickeuserijisubeton"?
Mislim da sam se (skoro) zaljubio.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10513 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

omar little wrote:

slozicu se da su se standardi promijenili, pa i izvitoperili u jednu ruku, i da je jako tesko dostici tu razinu sjane/groundbreaking drame kakve smo imali prije desetak godina, ali ja ne vidim da se situacija nivelira, meni izgleda kao poprilican sunovrat za sada, nikakvo odrzavanje stanja. mozda ce trebati par godina da se broj napravljenih i izbacenih serija stabilizira, da kompletan mehanizam nadje svoj financijski i kvalitativni balans, i da onda tu imas 1-2 lidera, 3-4 okej drame i ostalo prosjek i ispod. sto, ako cu pravo, i nije toliko lose.

osim americans nisam niti jednu od tih serija gledala. i americans sam pogledala, iskreno, samo zato sto si ti inzistirao :D da se to pogleda. zanimljivi jesu, ali da su me oborili s nogu - nisu. i ni po cemu ne mogu u istu recenicu sa gorespomenutim trejlblejzerima. the leftovers me nisu nikad privukli jer mi ne pasu te “dogadjaji”/kataklizma/post-kataklizma premise. sve mi to mirisi na lost, a to nisam gledala kad je vladalo medijem a ne sad hibride i ekstenzije da gledam. (otvorena sam za promjenu misljenja i gledanje ako mi das dobre razloge :D ) ne kazem da uspjesna drama mora pocivati na grckim temeljima samo zato sam na to navikla i samo zato sto je to zanr i pristup kojem ja gravitiram ili biti varijacija shekspirovske inner struggle ili biti middle aged white male centric , ali mora biti nesto. vizualno/atmosferom da osvaja i madjija (ocit primjer sa true detective). ili da udara u pleksus nekako, nebitno iz kojeg ugla i cime. ovo danas ne radi nista, zivcira me vise nego ista drugo.

netflix je objavio da im je cilj za buducnost emitirati novu seriju svaka dva-tri tjedna (pretprosle godine sam procitala izjavu). to je znaci carpet bombing. nema teorijske sanse da su tu kreativnost i kvalitet ikakvi pokretaci ili rezultat. jasno je da su se time zeljeli etablirati kao kreatori originalnog materijala jer su jos uvijek sinonim za streaming a ne za vlastitu produkciju. mozda je to varijacija tog novog pretplatnog modela. kvantitet, pa nesto ce se zalijepiti. njh. grandaddy of them all si moze priustiti razno-razna smeca jer taj pecat i percepcija hbo=kvalitet stoje k’o armirani beton i tesko da ce se i okruniti u blizoj buducnosti. ostale kuce kao da se utrkuju napraviti minimum sezonu-dvije svog programa da bi ga onda mogli tusnuti netflixu, amazonu ili nekom drugom streaming servisu. da to tamo onda zivotari, ljudi mozda otrkriju pa dodju nekad gledati novu sezonu u real time na amc nedeljom u 9, na tu foru. ne znam, nisam pametna. :D


ja se nekako, vjerojatno naivno, nadam da ce se novac i kreativni talenat vratiti filmu. ova tv hiperprodukcija ce presusiti, kao rezultat revolucije ostace par novih etabliranih produkcijskih mocnika (netflix, fx i tako to) da izmedju sebe dijele taj kapital, ljudski i financijski, sto ce se ustabiliti, a glumci, producenti, scenaristi i ostalo ce se vratiti filmu. filmska industrija je trenutno kreativno skoro pa mrtva, mozda iznadju neki novi nacin da prezive. a, mozda je sve to gotovo i svi putevi vode u video igre. buducnost je mrtva, zivjela buducnost. :D

pa otvori, brate, nekad razgovor i raspravu, o cemu hoces, to je poenta foruma. zaigraj, sta fali. :D sto svi bjeze od razgovora koji se ne svode na jednorecenicne varijacije "super/bezze/glupsi/pickeuserijisubeton"?
pa gledaj, od svega ovoga su ti možda leftoversi najsličniji toj staroj drametini. prva sezona je tako-tako, malo misterije, malo plakanje, puno tegobe i tako. puno, puno, PUNO je bolja druga sezona, a znajući da je treća posljednja imaš sasvim dovoljno vremena da nas stigneš :)

ako je prošla decenija bila zlatno doba televizije, ovu dekadu su već nazvali srebrnim dobom. šta to znači? pa to znači da se snima jako puno jako dobrih serija ali jako, jako malo onih orijaških, mastodontskih, koje bi te natjerale da budeš kao peter iz ovog klipa



:D

ako je sredovječni muški antiheroj bila nit koja je povezivala serije iz zlatnog doba, šta je onda zajedničko svim tim serijama iz novog, srebrnog doba? odgovor je ništa, odnosno "ništa". dakle, ove serije bave se pitanjem modernog čovjeka u svjetlu današnjeg gloomy zeitgeista sa svim tim ratovima i terorističkim napadima, konfuznim informacijama sa svih strana (sa twitterom, yt, fejsom, svako je medij, pa kome onda vjerovati? ko je autoritet?!). vrijedi li se modernom čovjeku boriti za sreću ili su bijeda i nesreća sve što može očekivati od života?

junaci tih serija dakle ne tragaju za srećom kao takvom nego su zapeli na pitanju vrijedi li se uopšte boriti za nju. tipičan primjer takve serije su upravo americansi i leftoversi. dalje tu spadaju još i homeland, rectify, mr robot...upravo isti sentiment prožima i moderne komedije poput louieja, transparent ili girlsa.

opet da se vratim malo na serije iz zlatnog doba. ono što je nekad u njima bilo groundbreaking i otvaralo nove vidike danas je dosadno i bolno predvidljivo. uzmi neku od današnjih serija napravljenih po toj špranci (npr.vinyl) i zamisli da se prošla dekada nije ni desila. e, da jebe rak raka, ako ovaj martyjev isprdak ne bi bio proglašen najboljom serijom svih vremena :mrgreen:

sa hannibalom nemoj ni počinjati. ko god me od raje poslušao, bio je razočaran :lol: treba biti od specijalne japije da bi se to svarilo :D
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10514 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

deyan wrote:
Mislim da sam se (skoro) zaljubio.
tema nam je zvanično prešla u "radna akcija" mod.
"evo dvoje se i uzelo neki dan..."

:mrgreen:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#10515 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by asurbanipal »

Trenutno pratim ove dvije:





User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#10516 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Sanchez22 »

Preporucite neku smijesnu seriju da provedem vikend kvalitetno.Nesto slicno kao How I meet your mother.Ne previse teen niti za stariju raju :-D
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#10517 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by cassius »

Sanchez22 wrote:Preporucite neku smijesnu seriju da provedem vikend kvalitetno.Nesto slicno kao How I meet your mother.Ne previse teen niti za stariju raju :-D
The Office , americka verzija :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#10518 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

Brooklyn 9-9
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#10519 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

:lol:

Image
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#10520 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Kataklinger »

ferratilis wrote::lol:

Image
Arnes Gandolfini :lol:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#10521 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Not My Idea »

Odakle ste skidali The shield? Davno sam skinula prvu sezonu a za ostale nema dobrih torenata. Link na pp, hvala :mrgreen:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10522 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Not My Idea wrote:Odakle ste skidali The shield? Davno sam skinula prvu sezonu a za ostale nema dobrih torenata. Link na pp, hvala :mrgreen:
Na sajtu o kojem pjeva Dubioza Kolektiv :D bitno je da znas da je 66.55 GB u totalu 7 sezona i nema veceg od tog....DVD kvalitet.
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#10523 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Čudna sorta »

I ja skinula samo prvu sezonu, pa ako neko ima link za ostalo i meni na PP ako može. :)
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#10524 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by relativno84 »

Jimmy McNulty wrote:Evo ja upravo završio seriju!

Šta reći, prilično tužan kraj. Barem za mene :(

Definitivno jedna od najboljih serija ikad.
Dugo mi je trebalo da krenem ali sada mi je muka sto se nisam kontrolisao pa gledao jednu epizodu dnevno :D

Definitivno u top tri do sada, cudan je osjecaj kada gledas likove koji rade lose stvari i sto vise tonu ti se jos jace nadas da nece biti uhvaceni :lol: Likovi su vrlo saroliki i to daje posebnu car svemu. Drago mi je sto Vic nije pao totalno mada vjerujem da bi mu i zatvor lakse pao od ureda :D Shane me malo razocarao s porodicom :( Dosta je borbe Vic imao ali onaj duel s Kavanaughom mi je ubjedljivo prvi :D

Samo kroz citavu seriju jos jednom se potvrdilo da nema tog sranja u koje mozes uletiti da ti moze naskoditi kao zensko :roll:
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#10525 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by madridist »

Image
Post Reply