Prodajem je jer su mi iskrsli ne mali troškovi na autu i prinuđen sam. A taman sam se bio nameračio da instaliram Garmin i ostalo...
Eto. Nekom ovo može biti super prilika da jeftino dođe do extra mobitela. Javite se na PP.
Moderator: Benq
Iskustva sa radnjom su odlična, kupio sam masu mobitela tamo. A što ne bi kupio Nokiu C6CoLLo wrote:EE ovako ... Planiram kupiti mobitel u univerzalnomm..Neki "polovnjakk" ..Dvoumim sam se izmedju samsung f480 ,samsung i900 omnie i lg ku990... Pa ako imate iskustava sa ovom radnjom ili mobitelima pls odgovoriteee..
Za te polovnjake bjezi od univerzalno!CoLLo wrote:EE ovako ... Planiram kupiti mobitel u univerzalnomm..Neki "polovnjakk" ..Dvoumim sam se izmedju samsung f480 ,samsung i900 omnie i lg ku990... Pa ako imate iskustava sa ovom radnjom ili mobitelima pls odgovoriteee..
I kod mene slična stvar. Zamolio me rođak da mu kupim mobitel i ja regularno odem, platim i odnesem mu. Nisam palio mobitel. Zove me kasnije rođak i govori ima na mobitelu poruka od prije 20 dana. Odem, pogledam i stvarno tako. Doveo sam sebe u jako nezgodnu situaciju i sad mi još samo treba da mi po familiji pričaju kako podvaljujem polovne telefone.agent_zero wrote:Kolegi u Univerzalno neki dan probali prodati polovan pod nov. Uzimao je neku Nokiu sa Belle i naravno tražio da ga upale, on ukucao kod za lifetimer, kad tamo preko 2h razgovora na mobitelu. I ovi se ko fol stali ibretiti, kolega samo preko vrata.
LJUDI, vas kao da neko za nos vuce u taj univerzalno.AMD wrote:I kod mene slična stvar. Zamolio me rođak da mu kupim mobitel i ja regularno odem, platim i odnesem mu. Nisam palio mobitel. Zove me kasnije rođak i govori ima na mobitelu poruka od prije 20 dana. Odem, pogledam i stvarno tako. Doveo sam sebe u jako nezgodnu situaciju i sad mi još samo treba da mi po familiji pričaju kako podvaljujem polovne telefone.agent_zero wrote:Kolegi u Univerzalno neki dan probali prodati polovan pod nov. Uzimao je neku Nokiu sa Belle i naravno tražio da ga upale, on ukucao kod za lifetimer, kad tamo preko 2h razgovora na mobitelu. I ovi se ko fol stali ibretiti, kolega samo preko vrata.
Loša roba!Mobilmanix wrote:Dobar marketing
A koji je to kod ako se moze znati?agent_zero wrote:Kolegi u Univerzalno neki dan probali prodati polovan pod nov. Uzimao je neku Nokiu sa Belle i naravno tražio da ga upale, on ukucao kod za lifetimer, kad tamo preko 2h razgovora na mobitelu. I ovi se ko fol stali ibretiti, kolega samo preko vrata.
*#92702689#new_york wrote:A koji je to kod ako se moze znati?agent_zero wrote:Kolegi u Univerzalno neki dan probali prodati polovan pod nov. Uzimao je neku Nokiu sa Belle i naravno tražio da ga upale, on ukucao kod za lifetimer, kad tamo preko 2h razgovora na mobitelu. I ovi se ko fol stali ibretiti, kolega samo preko vrata.
A jel to samo za nokia mobitele ili sve?Mr. Brightside wrote:*#92702689#new_york wrote:A koji je to kod ako se moze znati?agent_zero wrote:Kolegi u Univerzalno neki dan probali prodati polovan pod nov. Uzimao je neku Nokiu sa Belle i naravno tražio da ga upale, on ukucao kod za lifetimer, kad tamo preko 2h razgovora na mobitelu. I ovi se ko fol stali ibretiti, kolega samo preko vrata.
Ko Androida moze na Samsungu samo.agent_zero wrote:Ja ne znam ima li neki sličan fazon da se kod androida i wp7 prikaže stvarni lifetimer.
Zna li neko?
Hamzza wrote:Htio sam otvoriti novu temu sa pitanjem "U kojim prodavnicama u Sarajevu mogu kupiti zaista nov i originalan mobitel HTC Desire Z sa fabričkom garancijom".
Međutim, vidim da vrlo slična tema već postoji, ali pošto ima 44 stranice poruka, ne čita mi se to sve da nađem potencijalni odgovor.
Dakle,
U kojim prodavnicama u Sarajevu mogu kupiti zaista nov i originalan mobitel HTC Desire Z sa fabričkom garancijom?
U BH Telecomu ih je bilo, ali su bili skupi (isplativi su bili samo ako imaš MAXI 50 pretplatu i obavežeš se na dvije godine). Međutim, u BH Telecomu ih nema već 3-4 mjeseca i neće ih u dogledno vrijeme ni biti.
S druge strane, postoji nekoliko ovih prodavnica gdje prodaju ove mobitele (nove ili polovne) sa šest mjeseci garancije. Pošto HTC fabrički daje godinu dana garancije, ovo ukazuje da ti telefoni ili nisu novi, ili da su novi ali isporučeni nekim lijevim kanalima, ili da su prepravljani mobiteli od stranih telekom operatera.
Pa pogledajte samo razliku u cijeni mobitela za gotovinu i ako placate karticom, od 250 do 400 KM i jos serbez navedu cijenu sa i bez PDV-a npr. galaxy S2 je 1050 KM sa PDV-om ako placas karticom a za gotovinu je 735 KM odnosno 315 EUR sto znaci da je 610 KM bez PDV-a. Ko je BA lud tu?!? Drugo univerzalno.com je samo ime web sajta i nista drugo, na racunu ce ti pisati, ako ga dobijes, s.t.r. ZM Mobile, znaci samostalna trgovinsa radnja a covjek serbez reklamira Veleprodaju i pogodnosti za firme? Nije u sistemu PDV-a jer s.t.r. nema tu obavezu ako ne prijavi promet veci od 50.000 KM godisnje. A da ne pricamo o servisu i garanciji... ljudi dobro otvorite oci od koga i sta kupujeteMobilion wrote:Sto se tice problema sa Wi-Fi, ova tema nema nikakve veze sa tim.
Sto se tice trzista telefona u nasoj zemlji, to je prilicno jasna stvar.
Prije par godina prodavnice mobitela su kupovale od svercera koji su donosili iste iz EU. U zadnje vrijeme, dogodila se jedna promjena, zbog slabe kupovne moci prodavnice mobitela su smanjile kupovinu mobitela od svercera, tako da su sverceri po skoro istim cijenama po kojim prodaju prodavnicama, poceli prodavati mobitele direktno krajnjim kupcima.
U pocetku to nije bilo tako izrazeno, ali, posto nije bilo nikakvih sankcija od strane drzave, poceli su to da rade preko internet stranica i preko PIK-a. Tako mozemo da vidimo na djelu nesmetan milionski sverc mobitela npr. na univerzalno.com i Skaytec na PIK-u i da ne nabrajam vise. Pitanje je da li je to slucajnost ili ti ljudi imaju neku pozadinu, pa mogu preko interneta neometano prodavati toliki broj mobitela bez problema?
U ovoj drzavi svi pomalo svercaju, ali to nije problem kada je u maloj mjeri. Ali, svercovati milione i jos se reklamirati na svim medijima, to za mene nije normalno. Ili su ti ljudi toliko glupi ili imaju politicku potporu, nesto od toga jest.
Pitanje je vise za SIPA-u i Upravu za indirektno oporezivanje.