BAKIRE ODLAZI

Post Reply
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#1051 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by cindrlimindrli »

Ne zna se ko je ludji, Bakir, Sulejman ili ovi sto to sve gledaju i pljescu na nevidjene gluposti.
Sta je ta jadna zemlja bogu skrivila... :run:
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1052 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by hizo ramidovic »

sulejman1 wrote: Brate mumine nemoj svojim riječima činiti kufr, pretpostavljam da si musliman, ako nisi izvini, nego reci ti meni koje tvoj izbor za člana predsjedništva, vidim da si na čisto s tim :?
kojim rijecima ja cinim kufr?
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#1053 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

Naravno da je kupoprodajni ugovor, Porta odustaje od prava na Bosnu i priznaje aneksiju Austrije, a Austrija placa vrijednost te imovine.

Jedan clan sta dobije Turska, drugi sta dobije Austria, tako da su svi uslovi kupoprodaje ispunjeni. Odnosno, sta to Turska daje Austriji za 2.5 miliona? :D

Borba protiv logike i historije se nastavlja, mada postoji konsensus pravit cemo se da Turska nije prodala BiH Austriji. :D
An arbitral decision having further decided that, according to the
Ottoman land code, the Ottoman state possessed real estate of various
kinds in Bosnia and Herzegovina

Odluka suda je bila da se plate nekretnine koje je posjedovala Osmanska imperije, nigdje se ne prodaju grunt tj zemlja tako da ti ovo bas ne pije vode.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1054 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by madner »

Kakvog crnog suda :D
Ovo je ugovor izmedju Turske i Austrije.
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#1055 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by maher »

madner wrote:Kakvog crnog suda :D
Ovo je ugovor izmedju Turske i Austrije.
da li je tada mogao biti ugovor izmedju turske i austrije ili je to ugovor izmedju dvije imperije otomanske i austrougarske?
turske tada nije ni bilo, a bogami ni austrije...

ankara je i odabrana za glavni grad umjesto istanbula upravo da bi se izbjegle analogije i kontinuitet sa otomanskom imperijom
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1056 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by madner »

Turska je pravni nasljednik Osmanske imperije, a document je zaveden pod

PROTOCOL BETWEEN AUSTRIA-HUNGARY AND TURKEY.

No svakako se Erdogan ne odrice Osmanske historije, niti Bakir pravi neku distinkciju. :D
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#1057 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

madner wrote:Kakvog crnog suda :D
Ovo je ugovor izmedju Turske i Austrije.
Nije ugovor nego protokol
PROTOCOL BETWEEN AUSTRIA-HUNGARY AND TURKEY.
Signed February 26, 1909.
Kojim su dogovorili otvorena pitanja, nigdje se ne spominje kupoprodaja bilo cega drugog osim nekretnina???
Prodali su svoje nekretnine, nisu prodali Bosnu i Hercegovinu
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1058 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by madner »

Dakle ako Turska priznaje anektiranje Bosne od strane Austrije i izricito tvrdi da nema vise otvorenih pitanja, no sa druge strane dobije odstetu u iznosu udjela nacionalnog duga Bosne, to nije kupoprodajni ugovor? :D

Mada ga svi historicari smatraju upravom time?

Kojih nekretnina? :D
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#1059 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

madner wrote:Dakle ako Turska priznaje anektiranje Bosne od strane Austrije i izricito tvrdi da nema vise otvorenih pitanja, no sa druge strane dobije odstetu u iznosu udjela nacionalnog duga Bosne, to nije kupoprodajni ugovor? :D

Mada ga svi historicari smatraju upravom time?

Kojih nekretnina? :D
Sta ti ima historicar da tvrdi, procitas protokol i vidis, izmedju ostalog se dogovorili cijenu nekretnine i to je jedino za sta su placeni novci, izmedju ostalog dogovoreno je i ovo
The freedom and outward observance of the Mussulman religion will
be assured, as in the past, to persons inhabiting or sojourning in Bosnia
and Herzegovina.

Mussulmans will continue to enjoy the same civil and political rights
as all the inhabitants of Bosnia and Herzegovina belonging to other
religions.

The name of his imperial majesty the Sultan as Caliph, will continue
to be pronounced in the public prayers of Mussulmans.

The rights of religious establishments (vacoufs) shall be respected, as
in the past, and no obstacle shall be placed in the relations of Mussul-
mans with their spiritual leaders, who shall be subject, as always, to the
Cheik-ul-Islamat at Constantinople, which latter will give investiture
to the Reiis-ul-Ulema.
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#1060 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by maher »

madner wrote:Turska je pravni nasljednik Osmanske imperije, a document je zaveden pod

PROTOCOL BETWEEN AUSTRIA-HUNGARY AND TURKEY.

No svakako se Erdogan ne odrice Osmanske historije, niti Bakir pravi neku distinkciju. :D
hvala na odgovoru...
osmanske istorije ne moze se odreci niko, pa ni erdogan... a ni bosna i hercegovina...
sulejman1
Posts: 271
Joined: 24/07/2013 11:15

#1061 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sulejman1 »

hizo ramidovic wrote:
sulejman1 wrote: Brate mumine nemoj svojim riječima činiti kufr, pretpostavljam da si musliman, ako nisi izvini, nego reci ti meni koje tvoj izbor za člana predsjedništva, vidim da si na čisto s tim :?
kojim rijecima ja cinim kufr?
Riječ gospodar ne pristaje za člana predsjedništva, tako da se malo pripaziš
sulejman1
Posts: 271
Joined: 24/07/2013 11:15

#1062 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sulejman1 »

madner wrote:Napisao sam, mogu ti jos nacrtat.

No prije nego sto to uradim, znas li sta znaci biti vazal? :D
Da znam odakle da pocnem skec.
I dalje šupljiraš, nemaš argumenata.
sulejman1
Posts: 271
Joined: 24/07/2013 11:15

#1063 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sulejman1 »

Pa gdje su svi ovi SDP-ejci, posle 16.00 h nigdje nikoga, dokaz da zloupotrebljavaju radno mjesto negdje u javnoj upravi, pa sad ljudi vidite i sami ko su ovi momci i šta rade u javnoj upravi, umjesto da rade i zarade platu oni pljuju Bakira. E ovo je naš problem, najlakše je svu krivicu prebaciti na jednog čovjeka i jedno radno mjesto, a za svoje nikom ne odgovarati, ali neka otiće i SDP sa vlasti.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#1064 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by wolf07 »

Nacin na koji je SAD dosao do Aljaske je tipican primjer kako to jedna drzava drugoj PRODAJE komad SVOJE zemlje! Nacin na koji je Austro-Ugarska imperija od Otomanske imperije dosla do Bosne i Hercegovine moze biti sve samo ne prodaja!!! Fino sam postavio pitanje nije li toj "prodaji" prethodila kakva konferencija, medjutim vrli znalci istorije svi sute. Dakle, bez obzira sto je to sa aspekta danasnjih odnosa na relaciji Sarajevo-Ankara skoro potpuno nebitna stvar, volio bih da mi nadjete BILO KOJI RELEVANTAN IZVOR gdje ce se za ono sto se tada desilo kazati da je u pitanju KUPOVINA odnosno PRODAJA. Da se ne lazemo, obzirom da nas ima dovoljno koji znamo engleski (mozda bi neki od vas rekli po Mutabdziji "jezik engleskog naroda" :D ) nadjite mi dokument u kojem cemo vidjeti pojmove "SELL" ili "BUY" odnosno, "SOLD" ili "BOUGHT" ako cemo da se drzimo gramatike engleskog jezika. Svaki drugi termin koji pokusavate prevesti kao "prodaja" ili "kupovina" je smijesan.

Pored toga, kako to da je Austro-Ugarska OKUPIRALA BiH? Sta imas okupirati ono sto si kupio? Da li je ikad iko upotrijebio izraz "okupirati" kad je SAD kupila Aljasku? Svi vrlo dobro znate kako je i zasto do toga doslo i svi se pravite blesavi, uporno forsirate tu srpsku varijantu da je Otomanska imeprija prodala BiH! Hajde kad ste tako pametni odgovorite sto je Austro-Ugarska ne kupi prije? Jel im to Raifeissen bank nije dala kredit?

To je toliko pokvareno i drsko da se nema s cime uporediti. Na kraju krajeva, cak i da se prihvati ta vasa verzija da je u pitanju cista prodaja postavlja se pitanje sta je tu sporno? Zar sultan kao suveren te imperije nije imao pravo raspolaganja sa svojim pokrajinama u takvom drzavnom uredjenju kakvo je onda bilo i zbog cega bi neko u danasnjoj BiH trebalo da zazire od danasnje Turske. Radi se o necemu drugom, potrebno je da Bosnjaci budu sami kako bi ih Srbija ili Hrvatska lakse "poklopili". Potrebno je na svaki moguci nacin oslabiti veze BiH i Bosnjaka sa bilo kime na ovoj planeti. U dostizanju tog cilja ne biraju se sredstva. Ako Bosnjaci pruze ruku Turcima slijedi ova prica, ako je pruze prema Arapima - to su teroristi, ako je pruze prema Zapadu - to su mrski imperijalisti koji samo hoce da za male pare kupe nase prirodno blago, ako...

Te price o ravnopravnim partnerima u svijetu ekonomije, politike, diplomatije, vojske... ostavite za obdaniste. Tu nema ni R od ravnopravnosti pa se prema tome valja i vladati osim ako nisi totalni idiot i diletant! Sila kao dominirajuci argument je ugradjena i u Savjet sigurnosti UN-a kroz instrument veta koji imaju (gle cuda) stalne clanice!!! I hajde vi sad meni pokusajte objasniti kako bi to trebalo da izgleda ravnopravan odnos BiH i SAD-a ili BiH i Njemacke, Rusije, Turske... Veliki medju sobom prave dogovore sta je cija sfera uticaja. Mali na to mogu da klepe usima ili da izginu k'o muhe. Tamo gdje se veliki ne dogovore ili gdje nemaju interes dolazi do rata. Najnoviji primjer je Ukrajina. Ameri su je bili stavili pod svoje okrilje kad je Rusija bila preslaba. Danas Rusija jaca a SAD slabi pa Rusi hoce da vrate svoj uticaj u tom dijelu svijeta. Da li ce Ukrajina ostati onakva kako je priznata s pocetka devedesetih ili ce je Rusi rascereciti kako je njima ceif zavisi prvenstveno od toga kako ce se SAD i EU postaviti prema cijeloj stvari kao i od Rusije. Kijev se tu najmanje pita i ako se budu puno kofrcili a SAD klimne glavom da nece ratovati sa Rusima zbog toga Putin ce ih progutati u dva zalogaja. Pa njemu onda pricajte o tome kako mu je Porosenko ravnopravan partner.
U tom smislu, vjerujem da Turska ne radi sama po svom nahodjenju i sasvim napamet ovu blagu ekonomsko-diplomatsku ekspanziju na podrucje Balkana. Srbija uveliko zazire od tog razvoja situacije, nema ni jedne emisije u srpskim medijima koja se bavi tim pitanjima a da u njoj Turci nisu prikazani k'o crni vrag. Nasa sreca je da ta i takva Turska prema nama ima odredjenu vrstu naklonosti koju nasi politicari ne koriste na pravi nacin i u potpunosti! A sto se mene tice svako onaj ko tvrdi da bi mi trebali nesto da glumatamo kontra Turaka dok se istovremeno klima glavom na svako petljanje BG i ZG u nase unutrasnje probleme taj ili nije normalan, ili je potpuno zlonamjeran.
sulejman1
Posts: 271
Joined: 24/07/2013 11:15

#1065 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sulejman1 »

Da još koju napišem prije nego dođu na posao i počnu surfati po internetu. Npr onaj Madner, on kako je "pametan", možda obnaša funkciju i nekog pomoćnika ili direktora uprave,e takvi nas ukopaše, a vidite i sami kako je protiv reformiste Bakira I.Ovi drugi, vjerovatno neki SDP savjetnici za javne nabavke :D
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1066 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by hizo ramidovic »

sulejman1 wrote:
hizo ramidovic wrote:
sulejman1 wrote: Brate mumine nemoj svojim riječima činiti kufr, pretpostavljam da si musliman, ako nisi izvini, nego reci ti meni koje tvoj izbor za člana predsjedništva, vidim da si na čisto s tim :?
kojim rijecima ja cinim kufr?
Riječ gospodar ne pristaje za člana predsjedništva, tako da se malo pripaziš
ma 'ajde?
nije ti pismenost bas jaca strana, tako da se ne prosipas bezveze...
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#1067 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Drinski »

sulejman1 wrote:Da još koju napišem prije nego dođu na posao i počnu surfati po internetu. Npr onaj Madner, on kako je "pametan", možda obnaša funkciju i nekog pomoćnika ili direktora uprave,e takvi nas ukopaše, a vidite i sami kako je protiv reformiste Bakira I.Ovi drugi, vjerovatno neki SDP savjetnici za javne nabavke :D
Kada to pomenu, ne bi me zacudilo da se Madner i Korto Malteze znaju i lično, mozda su cak bili članovi iste partijske ćelije, ali se na forumu prave da se ne znaju.
sulejman1
Posts: 271
Joined: 24/07/2013 11:15

#1068 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sulejman1 »

hizo ramidovic
Jel ti znaš išta napisati osim što brslaš o mojoj pismenosti.
sulejman1
Posts: 271
Joined: 24/07/2013 11:15

#1069 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sulejman1 »

Drinski wrote:
sulejman1 wrote:Da još koju napišem prije nego dođu na posao i počnu surfati po internetu. Npr onaj Madner, on kako je "pametan", možda obnaša funkciju i nekog pomoćnika ili direktora uprave,e takvi nas ukopaše, a vidite i sami kako je protiv reformiste Bakira I.Ovi drugi, vjerovatno neki SDP savjetnici za javne nabavke :D
Kada to pomenu, ne bi me zacudilo da se Madner i Korto Malteze znaju i lično, mozda su cak bili članovi iste partijske ćelije, ali se na forumu prave da se ne znaju.
Sve je ovdje jasno, kada im postavim pitanje za koga će glasati niko ni riječi, a zašto? Zato što znaju kada bi pomenuli Suljagića, Hadžiomerovića da bi njihova rabota bila otkrivena.Ovako se nadaju da će još ko poput naivnog hize ramidovića nasjesti na priču kako je Bakir I. sve pokrao po državi.
gepard_
Posts: 300
Joined: 26/08/2014 09:07

#1070 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by gepard_ »

sulejman1 wrote:
Drinski wrote:
sulejman1 wrote:Da još koju napišem prije nego dođu na posao i počnu surfati po internetu. Npr onaj Madner, on kako je "pametan", možda obnaša funkciju i nekog pomoćnika ili direktora uprave,e takvi nas ukopaše, a vidite i sami kako je protiv reformiste Bakira I.Ovi drugi, vjerovatno neki SDP savjetnici za javne nabavke :D
Kada to pomenu, ne bi me zacudilo da se Madner i Korto Malteze znaju i lično, mozda su cak bili članovi iste partijske ćelije, ali se na forumu prave da se ne znaju.
Sve je ovdje jasno, kada im postavim pitanje za koga će glasati niko ni riječi, a zašto? Zato što znaju kada bi pomenuli Suljagića, Hadžiomerovića da bi njihova rabota bila otkrivena.Ovako se nadaju da će još ko poput naivnog hize ramidovića nasjesti na priču kako je Bakir I. sve pokrao po državi.
znaci priznajes da ti je gazda krao i pokrao i ukrao i zajebo ali nije bas sve . :lol: morao je i brankovic malo pa dzaferovic , pa i tihi pa malo eso pa saja i ostala raja pa adeze i ljubav iz madjih dana koja se zove sds ..... 8-)
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#1071 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by wolf07 »

Dozer wrote:@wolfy
Haveru...sve sto su ti reci jeste - da seres k'o foka.
Svoju zaludjenost, glupost, nepismenost i neznanje krijes iza napada. A i ti napadi su, blago receno, smijesni i njima apsolutno ne dokazujes nista drugo nego da nemas pojma o cemu pricas, kao i da si zadojen nacionalizmom do bola.
Ti ako mislis da je tvoj bosnjacki nacionalizam na bilo koji nacin drugaciji od srpskog ili hrvatskog - zajeb'o si se.
E sad, ko sere i koliko... dalo bi se pricati. Meni i ne pokusavaj uvaliti tu pricu o nekom velikom nacionalizmu. Ja sam tu pricu zavrsio sam sa sobom jos davnih dana. U nacelu to odbijanje nacionalizma (koji i nije toliki problem, problem je sovinizam. A ti posto nisi zaludjen, pametan si, pismen... znas razliku izmedju ta dva pojma) se moze manifestovati na sljedeca dva nacina:

1. Covjek je nacionalno osvijesten, nema kompleks manje vrijednosti zbog pripadnosti svojoj naciji, kulturi, obicajima, vjeri... Ne brani zlocince iz redova vlastitog naroda samo zato sto su pukim sticajem okolnosti bas to, pripadnici istog naroda. U stanju je da raspravlja s pripadnicima drugih naroda i o spornim pitanjima bez vrijedjanja i uz puno uvazavanje argumenata.

2. Nije siguran u vlastiti nacionalni identitet ili ga smatra nevaznim i to naglasava u skoro svakoj prilici. Na svaki pomen bilo cega loseg u redovima vlastitog naroda redovno zastupa vrlo radikalnu "terapiju" na koju cesto i pripadnici drugih naroda gledaju s cudjenjem ili podsmijehom. U svakoj raspravi o spornim pitanjima koja stoje izmedju njegovog naroda i nekog drugog naroda on trazi i najmanju krivicu predstavnika svog naroda i maksimalno je istice dok je prema predstavnicima drugih naroda vrlo "siroke ruke" i za svaki njihov potez ima po nekoliko opravdanja cak i kad su ti potezi ocigledno mimo ustaljenih normi, pravila pa cak i propisa pristojnog ponasanja.

Ja sam od ovih koje sam opisao pod 1! Citav rat sam imao pusku u ruci i branio ovu zemlju, nisam nikome rekao ruznu rijec a kamo li da sam nekog ubio zbog toga sto ne pripada mom narodu, istjerao ga iz kuce i sl. U svakoj prilici to isticem bez obzira na etno-nacionalni sastav svog okruzenja - ne kajem se zbog toga, a ako bi opet trebalo da branim ovu zemlju ucinio bi to bez sekunde razmisljanja. Ne trebaju mi ni certifikati, ni zlatni ljiljani, nisam radi toga uzeo pusku ni prvi put. Medjutim, to ne znaci da sad samnom moze kako ko hoce da se zajebaje po pitanju moje etnicke ili vjerske pripadnosti, jezika, kulture, obicaja....

Ti si od ovih pod 2! Branio si zemlju ali su ti svi krivi zbog toga!?!?!? Nikad nije dovoljno, sta god da se dobije. Vlastite vodje su uvijek u krivu, tudji su uvijek radili samo ono sto je njihov nacionalni ili ne znam kakav interes. Pitanje jezika u ovoj zemlji je rijeseno Aneksom 4 Dejtonskog mirovnog sporazuma, dakle Ustavom BiH!!! Ja sad postavljam pitanje, koji qrc je tamo neki ministar Mutabdzija da se on sprda s imenom jezika kojim ja govorim???? Ti mu dajes pravo da on sasvim legalan i opravdan zahtjev roditelja djece bosnjacke nacionalnosti da imaju bosanski jezik reducira na "jezik bosnjackog naroda". Ti mu dajes pravo da tu borbu nazoves predizbornom kampanjom! To ti je dokaz da nisi nacionalista jel'? Pa da ti kazem i nisi, nisi ti ni blizu nacionaliste. Ti si daleko ispod te mizerne kategorije ako cemo vec da se vrijedjamo (a izgleda da hocemo jer si mi nabac'o nekakvih epiteta lopatom).

Plafon razmisljanja ljudi kakav si ti je da kazete - svi su krivi, svi su isti... To je maksimum. Onaj ti kolega @gepard eto nije nacionalista jer on spocitava Bakiru sto nije umjesto "srpski" u F BiH u upotrebi od iste minute termin "jezik srpskog naroda" a ja koji sam protiv takvog razmisljanja jesam nacionalista! Na stranu to sto takva budalastina uopste nije u rukama clana Predsjednistva BiH. Kad covjek ne zna kako neki sistem funkcionise onda mu se cini da to ne znaju ni drugi pa moze o tome da mlati koliko i kako hoce.
Zbog cinjenice da ima veliki broj ostrascenih sovinista medju ripadnicima srpskog i hrvatskog naroda sad treba da se napravi kakva-takva uravnilovka. I onda mozes zalijepiti etiketu nacionaliste ili soviniste i nekome ko na sasvim razuman nacin iznosi svoje stavove. Jednostavno ako su ovi spremni da velicaju ustase i daju ulicama imenima po njima, ako prave spomenik teroristima iz tzv. "Bugojanske grupe" i ako ovi drugi velicaju Drazu Mihailovica i njegov pokret, agresivno forsiraju svetosavlje i tamo gdje treba i tamo gdje ne treba, onda moras naci i nekog Bosnjaka kojem se "zeleni" prica da bi ih poravnao. To sto po ovu zemlju njih trojica ni izbliza nisu ista opasnost, to nema veze. To sto nisu svi jednako spremni na zlocin, ni to nema veze. Bitno je da se to poravna a onda opet mozemo o zbratimljenim narodima i narodnostima ex-YU.
gepard_
Posts: 300
Joined: 26/08/2014 09:07

#1072 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by gepard_ »

smijesni su mi ove SDA ovce . Razmisljau po martrici po sablonu bas kao i HDZ i ona krmad od cetnickih stranaka . sve je servirano . Postoji nit -----tudjman , Slobo, Akademija , crkva , pop , fratar, glas koncila , vecernji list , expres politika , novosti , duga , misa , lokalna kafana , stranacki skupovi ...i ti to vrtis kao neku mantru kao apsolutnu istinu a sve propaganda laz magla . dalje , porediti Aljasku sa BiH je smijesno i spada u osnovno nepoznavanje stvari . Rusija odnosno ruski car Petar I je prodao amerikancima svoju zemlju . Heeeeeej prodao rusku zemlju i to je tapija . Kao da ja prodam svoju kucu u Sarajevu . Turci su prodali tudju zemlju tudju drzavu . Prodali ono sto su okupirali , ukrali , prodali ono sto nije njihovo . Kako ja mogu prodati Crnu goru Albaniji ? Kako ? Nikako ! Osim ako nisam lopov i varalica . Dalje Wolf 07 spominje tursku u kontekstu Srbije i Hrvatske . Kada mogu oni mozemo i mi . super !!!!!!!!!!!!!!!!!! Slazem se ! Hrvatska i Srbija su 92 godine posllale svoje vojske u Bih . HV , JNA , dobrovoljci , topovi tenkovi , novac logistika ma sve zivo ! Srbi i Hrvati nosali Tudjamnove i Slobine slike . S pravom . I ja bi da sam na njihovom mjestu . Mozda :) A gdje su tada 92 95 bili turski tenkovi , turkse brigade topovi ....gdje je bila turska vojska ( ne da okupira kao potonji nego da brani ) nijedan turski vojnik nijedan turski metak nijedan turski gros nije usao u bosnu . Gdje su slike Sulejmana Demirela u Bosni 92 95 . Gdje . Sto ih narod nije nosio . Taj Demirel je jedini politicar na svijetu koji je bio na sprovodu Franje Tudjmana . Gdje je bila turska 92 95 da nam pomogne kao sto je Srbija i Hrvatska pomogla svoje dobermane u svom cilju . Gdje je bila ? U pischki materinoj . Danas kada Srbija i hrvatska peru ruke i prave se da u bosni nisu nikad bile , turska ,, prlja ,, ruke i gura se u bosnu kao da su nas necim zaduzili . Rat je zavrsen , bosna je podijljena drzava mi smo prezivjeli genocid i klanje kao stoka i sad gledam turke na Ilidzi a erdogana na plakatima XXXXL dimenzija . Ko je ovdje lud a ko kome noge smrde . Cetnici i usatse odradili posao davnih dana , poklali nas kao stoku uz asistenciju SDA i sada dolaze sapisoci iz Istanbula i trezora narodne banke . Gdje ste Turci i SDA ovci kada su drzavu branili Vikici siberi divjaci Sucuri Lazovici , Nanici Hajrulahovici , Haliliovici ...gdje je bio Bakir i erdogan i Sulejman Demirel tadasnji predsjednik Turske . Gdje su bili ?????????????? Sada dolsli i galame na vjetar i laju na mjesec a srbija dosla do dobrinje a Hrvatska do kiseljaka . Mrs bando izdjnicka . Bosna Bosancima . Kurac Srbima Hrvatima i Turcima . A muda i qouno i zatvor izdajnicima iz SDA koji se kriju iza imena bosanjci . Svakom po zaslugama , bagro .
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1073 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by hizo ramidovic »

sulejman1 wrote:hizo ramidovic
Jel ti znaš išta napisati osim što brslaš o mojoj pismenosti.
ne znam
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#1074 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Rampage »

sulejman1 wrote:hizo ramidovic
Jel ti znaš išta napisati osim što brslaš o mojoj pismenosti.

Ako je i bilo nekih iole SDA ljubitelja na ovoj temi, odnosno onih koji nisu bili sigurni za koga da glasaju (moja malenkost je jedan od tih:)) ti si im zapečatio sudbinu za sva vremena - otjer'o si ih miljama daleko od tvoje voljene stranke:)

Teško SDA s tobom i takvim kao ti, a još teže nama s SDA, nek' nam je Bog na pomoći:(
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#1075 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by wolf07 »

gepard_ wrote:smijesni su mi ove SDA ovce . Razmisljau po martrici po sablonu bas kao i HDZ i ona krmad od cetnickih stranaka . sve je servirano . Postoji nit -----tudjman , Slobo, Akademija , crkva , pop , fratar, glas koncila , vecernji list , expres politika , novosti , duga , misa , lokalna kafana , stranacki skupovi ...i ti to vrtis kao neku mantru kao apsolutnu istinu a sve propaganda laz magla . dalje , porediti Aljasku sa BiH je smijesno i spada u osnovno nepoznavanje stvari . Rusija odnosno ruski car Petar I je prodao amerikancima svoju zemlju . Heeeeeej prodao rusku zemlju i to je tapija . Kao da ja prodam svoju kucu u Sarajevu . Turci su prodali tudju zemlju tudju drzavu . Prodali ono sto su okupirali , ukrali , prodali ono sto nije njihovo . Kako ja mogu prodati Crnu goru Albaniji ? Kako ? Nikako ! Osim ako nisam lopov i varalica . Dalje Wolf 07 spominje tursku u kontekstu Srbije i Hrvatske . Kada mogu oni mozemo i mi . super !!!!!!!!!!!!!!!!!! Slazem se ! Hrvatska i Srbija su 92 godine posllale svoje vojske u Bih . HV , JNA , dobrovoljci , topovi tenkovi , novac logistika ma sve zivo ! Srbi i Hrvati nosali Tudjamnove i Slobine slike . S pravom . I ja bi da sam na njihovom mjestu . Mozda :) A gdje su tada 92 95 bili turski tenkovi , turkse brigade topovi ....gdje je bila turska vojska ( ne da okupira kao potonji nego da brani ) nijedan turski vojnik nijedan turski metak nijedan turski gros nije usao u bosnu . Gdje su slike Sulejmana Demirela u Bosni 92 95 . Gdje . Sto ih narod nije nosio . Taj Demirel je jedini politicar na svijetu koji je bio na sprovodu Franje Tudjmana . Gdje je bila turska 92 95 da nam pomogne kao sto je Srbija i Hrvatska pomogla svoje dobermane u svom cilju . Gdje je bila ? U pischki materinoj . Danas kada Srbija i hrvatska peru ruke i prave se da u bosni nisu nikad bile , turska ,, prlja ,, ruke i gura se u bosnu kao da su nas necim zaduzili . Rat je zavrsen , bosna je podijljena drzava mi smo prezivjeli genocid i klanje kao stoka i sad gledam turke na Ilidzi a erdogana na plakatima XXXXL dimenzija . Ko je ovdje lud a ko kome noge smrde . Cetnici i usatse odradili posao davnih dana , poklali nas kao stoku uz asistenciju SDA i sada dolaze sapisoci iz Istanbula i trezora narodne banke . Gdje ste Turci i SDA ovci kada su drzavu branili Vikici siberi divjaci Sucuri Lazovici , Nanici Hajrulahovici , Haliliovici ...gdje je bio Bakir i erdogan i Sulejman Demirel tadasnji predsjednik Turske . Gdje su bili ?????????????? Sada dolsli i galame na vjetar i laju na mjesec a srbija dosla do dobrinje a Hrvatska do kiseljaka . Mrs bando izdjnicka . Bosna Bosancima . Kurac Srbima Hrvatima i Turcima . A muda i qouno i zatvor izdajnicima iz SDA koji se kriju iza imena bosanjci . Svakom po zaslugama , bagro .
Hm, kad Ruski car proda Aljasku SAD-u to je OK jer je to RUSKO, kad Turci koji su tu vec 400 godina "prodaju" BiH onda je to kriminal jer oni su okupatori!!! Hajde sto ne baratas nekim procesima i odnosima ali ti imas probleme i sa pojmovima. Nadji bilo koji leksikon vojnih pojmova pa pogledaj sta je to - okupator i okupacija, a onda upotrbljavaj te pojmove.

Sto se tice Demirela - eto ti ga! Niti se ko pozivao na njega niti ko brani njegovu ulogu. Erdogan nije Demirel! To sto ti gledas Turke na Ilidzi mi je stvarno zadnja rupa na svirali medju svim problemima koje ova zemlja ima. Svoj sovinizam lijeci negdje drugo, nemoj ovdje.
Post Reply