
Vrijeme sile je proslo.
Ili bolje receno, za nas Bosnjake. Za Hrvate BiH tek pocinje.

Sigurno ce tebe pitat,postoji medunarodno pravo mora i zna se sta moze i smije doplovit do Neuma,a to sto bi ti htio da uplovi nosac aviona ,to je opet tvoj problem.It_is_a_Leclerc wrote:Nek' prave šta hoće, ai se mora osigurati da Neum ima pristup za velike brodove i kruzere.
Sad će neko reći - "Ali ti brodovi ionako ne dolaze u Neum". Odgovor je - Nek' ne dolaze. Može nam se.
Da je BiH u EU onda Hrvatska ne bi morala trošiti tolike pare da poveže dva dijela svoje teritorije. Ako Hrvatska krene sa izgradnjom mosta, ili tunela, to će značiti da svjetski moćnici ne planiraju skoriji ulazak BiH u EU.Paranoid wrote:
Vidi..meni iskreno svejedno hoćeli biti most ili ne, samo sam malo pročitao šta kažu drugi..
Uostalom razlog za razmišljanje je i ovaj:
Cijene
300 milijuna eura stajao bi pelješki most
78 milijuna eura koštao bi podmorski tunel
Postoji medjunarodno pravo. Po tom pravu o nesmetnom prolaz, BiH ima pravo dovesti svaki brod u svoje teritorijalne vode. RH mora garantirati neskodljiv prolaz. Cak i tanker sa duplim dnom mora imati pravo na neskodljiv prolaz.jiji wrote:Sigurno ce tebe pitat,postoji medunarodno pravo mora i zna se sta moze i smije doplovit do Neuma,a to sto bi ti htio da uplovi nosac aviona ,to je opet tvoj problem.It_is_a_Leclerc wrote:Nek' prave šta hoće, ai se mora osigurati da Neum ima pristup za velike brodove i kruzere.
Sad će neko reći - "Ali ti brodovi ionako ne dolaze u Neum". Odgovor je - Nek' ne dolaze. Može nam se.
Možda ništa...ne znam, ali sasvim sigurno može negdje drugo...ako neko pokazuje mišiće na njoj ondje gdje ona eventualno ne može ništa, ne vidim zašto i BiH ne bi pokazala mišiće ondje gdje ona može....to u životu obično ide tako, kad se opredijeliš za mišiće kao varijantu rješavanja pitanjajiji wrote:
Nerazumijem te,sta konkretno mislis da BiH moze u konkretnom slucaju?
Pa jos niste ni blizu pocetka pregovora,uzmi npr. Srbija sutra pocinje pregovore i planira optimisticno da ce uci 2020.g.,Turska je pocela 2004.g. i jos se nevidi kad ce uci...Nitko nekaze da BiH nikad nece uci u EU,al da HR ceka do recimo 2025g.g.?Great Cornholio wrote:Da je BiH u EU onda Hrvatska ne bi morala trošiti tolike pare da poveže dva dijela svoje teritorije. Ako Hrvatska krene sa izgradnjom mosta, ili tunela, to će značiti da svjetski moćnici ne planiraju skoriji ulazak BiH u EU.Paranoid wrote:
Vidi..meni iskreno svejedno hoćeli biti most ili ne, samo sam malo pročitao šta kažu drugi..
Uostalom razlog za razmišljanje je i ovaj:
Cijene
300 milijuna eura stajao bi pelješki most
78 milijuna eura koštao bi podmorski tunel
Ne uzdaj se ti previše u tursku mornaricu, imaju oni previše i svojih brigakompass wrote:
Postoji medjunarodno pravo. Po tom pravu o nesmetnom prolaz, BiH ima pravo dovesti svaki brod u svoje teritorijalne vode. RH mora garantirati neskodljiv prolaz. Cak i tanker sa duplim dnom mora imati pravo na neskodljiv prolaz.
Ratni brodovi Turski su vec dolazili u Nem.
Pa nitko ne bi postavljao pitanje izgradnje mosta da su RH i BiH zajedno ušle u EU. Procjene su da će Srbija ući negdje oko 2020, a BiH, Albanija i Makedonija oko 2030. Nitko nije sretan zbog toga, možemo se samo nadati da se stvari prije pokrenu.Great Cornholio wrote:
Da je BiH u EU onda Hrvatska ne bi morala trošiti tolike pare da poveže dva dijela svoje teritorije. Ako Hrvatska krene sa izgradnjom mosta, ili tunela, to će značiti da svjetski moćnici ne planiraju skoriji ulazak BiH u EU.
Dobro pa sta bi ti recimo da BiH napravi na stetu HR i zasto mislis da to nebi kostalo skuplje BiH nego HR?palermo wrote:Možda ništa...ne znam, ali sasvim sigurno može negdje drugo...ako neko pokazuje mišiće na njoj ondje gdje ona eventualno ne može ništa, ne vidim zašto i BiH ne bi pokazala mišiće ondje gdje ona može....to u životu obično ide tako, kad se opredijeliš za mišiće kao varijantu rješavanja pitanjajiji wrote:
Nerazumijem te,sta konkretno mislis da BiH moze u konkretnom slucaju?
Mi čekamo nekakava bolji savez da formira, nećemo mi u svakakve saveze da unilazimojiji wrote: Pa jos niste ni blizu pocetka pregovora,uzmi npr. Srbija sutra pocinje pregovore i planira optimisticno da ce uci 2020.g.,Turska je pocela 2004.g. i jos se nevidi kad ce uci...Nitko nekaze da BiH nikad nece uci u EU,al da HR ceka do recimo 2025g.g.?
A zasto bi Turska u EU kada kao visoko industrijalizirana zemlja moze ostvarivati ekonomski rast od 8.9% godisnje? Ima super lokaciju, ogromna zemlja, sirovine, sredjen sistem.jiji wrote:Pa jos niste ni blizu pocetka pregovora,uzmi npr. Srbija sutra pocinje pregovore i planira optimisticno da ce uci 2020.g.,Turska je pocela 2004.g. i jos se nevidi kad ce uci...Nitko nekaze da BiH nikad nece uci u EU,al da HR ceka do recimo 2025g.g.?Great Cornholio wrote:Da je BiH u EU onda Hrvatska ne bi morala trošiti tolike pare da poveže dva dijela svoje teritorije. Ako Hrvatska krene sa izgradnjom mosta, ili tunela, to će značiti da svjetski moćnici ne planiraju skoriji ulazak BiH u EU.Paranoid wrote:
Vidi..meni iskreno svejedno hoćeli biti most ili ne, samo sam malo pročitao šta kažu drugi..
Uostalom razlog za razmišljanje je i ovaj:
Cijene
300 milijuna eura stajao bi pelješki most
78 milijuna eura koštao bi podmorski tunel
Tko kaže da neće RH garantirati. Turska kao članica NATO-a je dobrodošla a visina mosta mora omogućiti svakom brodu, pa čak i kruzeru nesmetan prolaz.kompass wrote:
Postoji medjunarodno pravo. Po tom pravu o nesmetnom prolaz, BiH ima pravo dovesti svaki brod u svoje teritorijalne vode. RH mora garantirati neskodljiv prolaz. Cak i tanker sa duplim dnom mora imati pravo na neskodljiv prolaz.
Ratni brodovi Turski su vec dolazili u Nem.
Nisam ja baš toliko optimističan, jer prije će kijametstiv33 wrote:
Pa nitko ne bi postavljao pitanje izgradnje mosta da su RH i BiH zajedno ušle u EU. Procjene su da će Srbija ući negdje oko 2020, a BiH, Albanija i Makedonija oko 2030. Nitko nije sretan zbog toga, možemo se samo nadati da se stvari prije pokrenu.
Krivo prijatelju. Prvo vonji brodovi za neskodljiv prolaz kroz HR teritorijalne vode moraju imati odobrenje HR,imas ne jednoj stranici i link na povelju UN-a.Tankeri osim sto zbog dubine nemogu uploviti do Neuma,nemaju ni gdi pristati,a i prolazili bi kroz rezervat prirode na moru sto je protivno medunarodnom pravu mora.kompass wrote:Postoji medjunarodno pravo. Po tom pravu o nesmetnom prolaz, BiH ima pravo dovesti svaki brod u svoje teritorijalne vode. RH mora garantirati neskodljiv prolaz. Cak i tanker sa duplim dnom mora imati pravo na neskodljiv prolaz.jiji wrote:Sigurno ce tebe pitat,postoji medunarodno pravo mora i zna se sta moze i smije doplovit do Neuma,a to sto bi ti htio da uplovi nosac aviona ,to je opet tvoj problem.It_is_a_Leclerc wrote:Nek' prave šta hoće, ai se mora osigurati da Neum ima pristup za velike brodove i kruzere.
Sad će neko reći - "Ali ti brodovi ionako ne dolaze u Neum". Odgovor je - Nek' ne dolaze. Može nam se.
Ratni brodovi Turski su vec dolazili u Nem.
Ovaj dodatak o zabrani pružanja prve pomoći demonstrantima, koji će mlatititi policija, jer nisu zadovoljni ti sređenim sistemom je nešto revolucionarno, još ni u jednom sredjenom sistemu to nije postojalo.kompass wrote:
A zasto bi Turska u EU kada kao visoko industrijalizirana zemlja moze ostvarivati ekonomski rast od 8.9% godisnje? Ima super lokaciju, ogromna zemlja, sirovine, sredjen sistem.
Ako može Srbija zašto ne bi BiH, ovdje je netko spominao godinu 2025. mislim da je i to mogućeGreat Cornholio wrote:Nisam ja baš toliko optimističan, jer prije će kijametstiv33 wrote:
Pa nitko ne bi postavljao pitanje izgradnje mosta da su RH i BiH zajedno ušle u EU. Procjene su da će Srbija ući negdje oko 2020, a BiH, Albanija i Makedonija oko 2030. Nitko nije sretan zbog toga, možemo se samo nadati da se stvari prije pokrenu.![]()
Tako nekako.JohnnyS wrote:To što je Hrvatska u EU, a BiH nije, ne znači pod milim bogom ništa. Bila je i Slovenija u EU, a Hrvatska van, Slovenci pokušali se ogubati za koji četvorni kilometar mora na mišiće, ali se i EU okrenula protiv njih...
Nek' bude viseći most, nek' ga zašarafe na nebesa, jer moraju tudam brodovi naše ratne mornarice, oni najveći, nosači aviona sa 500 F šesneski naoružanim nukleranim bojevim glavama, proć bez problema, da ostane punu lufta.mikasa wrote:A sta mislite da mi na Klix-u pokrenemo anketu o izgledu Peljesackog mosta, nesto slicno sto su uradile Autoceste za izgled mosta kod Pocitelja... Ako neko ima prijedlog neka ga postavi.
Ja mislim da će Kosovo i Srbija ić' u paketustiv33 wrote:
Ako može Srbija zašto ne bi BiH, ovdje je netko spominao godinu 2025. mislim da je i to moguće![]()
Pa ne bi ja ništa da BiH napravi na šteti Hrvatske,. ali to jednostavno tako ide, ako ti nekoga ne poštuješ i potcjenjuješ, ne vidim zašto bi netko tebe poštovao......osim ukoliko stvarno nisi toliko jači da ovaj ne smije prnuti od tebe.....stvar vaše procjenejiji wrote: Dobro pa sta bi ti recimo da BiH napravi na stetu HR i zasto mislis da to nebi kostalo skuplje BiH nego HR?
Ja sam spominjao 2025.g. i ispricavam se ,mislim da nije moguce.Uzmi da imas nerjeseno stanje u drzavim,kako mislis s RS,entitetima...?stiv33 wrote:Ako može Srbija zašto ne bi BiH, ovdje je netko spominao godinu 2025. mislim da je i to mogućeGreat Cornholio wrote:Nisam ja baš toliko optimističan, jer prije će kijametstiv33 wrote:
Pa nitko ne bi postavljao pitanje izgradnje mosta da su RH i BiH zajedno ušle u EU. Procjene su da će Srbija ući negdje oko 2020, a BiH, Albanija i Makedonija oko 2030. Nitko nije sretan zbog toga, možemo se samo nadati da se stvari prije pokrenu.![]()
![]()
Tako nekako.JohnnyS wrote:To što je Hrvatska u EU, a BiH nije, ne znači pod milim bogom ništa. Bila je i Slovenija u EU, a Hrvatska van, Slovenci pokušali se ogubati za koji četvorni kilometar mora na mišiće, ali se i EU okrenula protiv njih...
Pa nitko te ne podcjenjuje,al zar trebamo i pitati jer smijemo nesto ,sto po svim zakonima smijemo,na svom teritoriju,kroz svoj teritorij,uz procjenu i studije koje ce sigurno obuhvatit i pravo neskodljivog prolaza?palermo wrote:Pa ne bi ja ništa da BiH napravi na šteti Hrvatske,. ali to jednostavno tako ide, ako ti nekoga ne poštuješ i potcjenjuješ, ne vidim zašto bi netko tebe poštovao......osim ukoliko stvarno nisi toliko jači da ovaj ne smije prnuti od tebe.....stvar vaše procjenejiji wrote: Dobro pa sta bi ti recimo da BiH napravi na stetu HR i zasto mislis da to nebi kostalo skuplje BiH nego HR?