Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10476 Re: Dolazi zima - zimske gume
bitno je sta su prognoze u tom trenutku tvrdile 
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#10477 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sta mislite o SEMPERIT Semp Speed-Grip 2?
U poređenju sa Hankook W320?
Koja je jaca guma, eventualno neka preporuka u tom cjenovnom rangu?
U poređenju sa Hankook W320?
Koja je jaca guma, eventualno neka preporuka u tom cjenovnom rangu?
Last edited by isx on 29/10/2018 13:53, edited 1 time in total.
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10478 Re: Dolazi zima - zimske gume
I svaka cast svima sto se usude zimi sa ljetnim gumama preko romanije. Treba imati muda. Ja sam znao grtati snijeg autom, po 3h voziti, sve poledi i brisaci i prskalica, ne vidis ni jesi li na cesti.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10479 Re: Dolazi zima - zimske gume
zaustavi me drot prosle zime na romaniji, ni vozacka saobracajna nista samo pogleda gume, rece "svaka cast, guma glavu cuva, prijatno"nepass1 wrote:I svaka cast svima sto se usude zimi sa ljetnim gumama preko romanije. Treba imati muda. Ja sam znao grtati snijeg autom, po 3h voziti, sve poledi i brisaci i prskalica, ne vidis ni jesi li na cesti.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10480 Re: Dolazi zima - zimske gume
slika je nastala oko 10.10.2015 godine....


- Filter
- Posts: 8668
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#10481 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bakir1 wrote:ma nije bitno, ali da su to neki ekstremni uslovi, tipa pojesti ce zimske gume mjesec dana prije ako se namontiraju, jasno bi mi bilo, ovako bas i ne...
na svim autima s kojima ja imam dodira zavrseno je sve prije 10.10., namontirano, izbalansirano, tacka smrzavanja provjerena, ulja i filteri zamjenjeni, akumulatori isprovjeravani, auta spremljena za zimu....
jutros naletih na ovu sliku... znao sam da ce mi zatrebati

salu na stranu @Bakir1
-
ovo_mi_je_nick
- Posts: 1804
- Joined: 04/09/2013 10:02
- Contact:
#10482 Re: Dolazi zima - zimske gume
Poznato je da će te "majstor" prevariti gledajući ti u oči jer je premisa balkanskog poslavovanja i zarade kako nekoga prevariti, zakinuti, potkrasti, uvaliti polovan dio na kupljeni nov, izvaditi tvoj dio a ubaciti neki polovnjak....Dzontra_Volta wrote:Ma kad čitaš ovu temu, ispade da ovdje svi mijenjaju čim prva kiša u oktobru krene. Evo svi se žale da čekaju po 2-3 sata, a fol oni uranili da izbjegnu gužve. Niđe veze.amar1994 wrote:ja imam problem sto ne stavljam ranije,zato sto svi ostali,ja necu namjerno,nego kad je zakonski,nije me strah snijega,ne vozam po prevojima cesto,nije mi problem otic na autobus/taxi
vide prvi minus,to odma panika drzi ne daj,vamo tamo .![]()
Znači ja kad odem oko 15-tog, taman će proći ove gužve jer su svi mijenjali u oktobru.
A nikad ni 15. novembra nisam čekao duže od ta 2-3 sata.
Osim toga, zašto čekati? Ostaviš auto i ključ, vratiš se na posao (ili odeš na kafu, džumu, šta ja znam) i dođeš kasnije po auto.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
-
jasko__
- Posts: 1166
- Joined: 13/11/2009 21:18
#10484 Re: Dolazi zima - zimske gume
Molim za pomoc oko odabira guma...
Vozim octaviju limuzinu 2012 1.6tdi.
Trenutno imam alu felge 17cola i gumu 225 45. Razmisljam o promjeni navedenog profila felge i gume na R16 205 55.
Ovo bih uradio jer zelim da dobijem malo na udobnosti auta. Ova 17 mi se cini malo neudobna a i cuo sam od raznoraznih ljudi kako bi mi i trap brze stradao sa 17kom.
Molim pomoc i misljenja vas koji imate vise znanja i iskustva...
Vozim octaviju limuzinu 2012 1.6tdi.
Trenutno imam alu felge 17cola i gumu 225 45. Razmisljam o promjeni navedenog profila felge i gume na R16 205 55.
Ovo bih uradio jer zelim da dobijem malo na udobnosti auta. Ova 17 mi se cini malo neudobna a i cuo sam od raznoraznih ljudi kako bi mi i trap brze stradao sa 17kom.
Molim pomoc i misljenja vas koji imate vise znanja i iskustva...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10485 Re: Dolazi zima - zimske gume
obavezno na pik te felge,nije to za nase puteve parola i obavezno celicne felUge jer alu pucaju ko ledenice
a sad ozbiljno,na taj auto mogu i 195/65/R15 ,one su ti najudobnija i najjeftinija varijanta,koristim iste setove i slazem se,na 17 puno vise lupa
,nadjes dobre polovne skoda alu felge i dobre zimske gume(kakav continental ili GY) i vozas se 
https://www.olx.ba/artikal/28708158/alu ... a-octavia/
a sad ozbiljno,na taj auto mogu i 195/65/R15 ,one su ti najudobnija i najjeftinija varijanta,koristim iste setove i slazem se,na 17 puno vise lupa
https://www.olx.ba/artikal/28708158/alu ... a-octavia/
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#10486 Re: Dolazi zima - zimske gume
Za zimu? Na Octaviju moze 195/65 R15 kao sto ti je amar rekao. To je najbolje rjesenje za novcanik ali i za performanse po snijegu.jasko__ wrote:Molim za pomoc oko odabira guma...
Vozim octaviju limuzinu 2012 1.6tdi.
Trenutno imam alu felge 17cola i gumu 225 45. Razmisljam o promjeni navedenog profila felge i gume na R16 205 55.
Ovo bih uradio jer zelim da dobijem malo na udobnosti auta. Ova 17 mi se cini malo neudobna a i cuo sam od raznoraznih ljudi kako bi mi i trap brze stradao sa 17kom.
Molim pomoc i misljenja vas koji imate vise znanja i iskustva...
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#10487 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma za tu skodu celicne 15ke 150, gume zimske najskuplje sve 4 450, za ljeta ostavi ove 17ke
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10488 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bem ti gume i felge...
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#10489 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kako prodje tehnicki kad ti se nije vidjela tablicaBakir1 wrote:slika je nastala oko 10.10.2015 godine....
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10490 Re: Dolazi zima - zimske gume
cuj kako,preko stele 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10491 Re: Dolazi zima - zimske gume
nisam, samo sam usao na tehnicki, parkirao senoviclan wrote:Kako prodje tehnicki kad ti se nije vidjela tablicaBakir1 wrote:slika je nastala oko 10.10.2015 godine....
- Haris.ba
- Posts: 35289
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10492 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa vozi li iko na tim all - season?
Meni izgleda da to više odgovara za područja ko Dalmacija. Mada i tamo zna biti ledara na cesti.
Meni izgleda da to više odgovara za područja ko Dalmacija. Mada i tamo zna biti ledara na cesti.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10493 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nisam stigao ovaj vikend ali nikako pa cu sad u subotu. Valjda nece biti opsada 
- djkurt
- Posts: 814
- Joined: 23/08/2007 15:26
#10494 Re: Dolazi zima - zimske gume
E ovako, vozim C4 picassa 2009 godište i na njemu su felge 17'' 215-20-R17, eh sad na vratima od auta mi piše da jedino te gume mogu koristiti. mene interesuje da li je to samo prepopručena veličina te da li mogu staviti 16'ke i koje 16'ke mogu staviti na tog picassa?
Hvala na odgovorima i molio bih ako može odgovor da bude analitičan a ne samo more ta i ta guma. Hvala na savjetima unaprijed.
Hvala na odgovorima i molio bih ako može odgovor da bude analitičan a ne samo more ta i ta guma. Hvala na savjetima unaprijed.
-
jasko__
- Posts: 1166
- Joined: 13/11/2009 21:18
#10495 Re: Dolazi zima - zimske gume
Znam ljudi da su 15-ke još bolja opcija..ali imam neku šemu da zamijenim za 16-ke sa novim gumama pa me samo interesuje hoću li osjetiti razliku imalo na udobnosti...i vezano za taj trap, je li to nikakva razlika ili je ipak dugoročno bolje da su 16-ke????amar1994 wrote:obavezno na pik te felge,nije to za nase puteve parola i obavezno celicne felUge jer alu pucaju ko ledenice![]()
![]()
a sad ozbiljno,na taj auto mogu i 195/65/R15 ,one su ti najudobnija i najjeftinija varijanta,koristim iste setove i slazem se,na 17 puno vise lupa,nadjes dobre polovne skoda alu felge i dobre zimske gume(kakav continental ili GY) i vozas se
https://www.olx.ba/artikal/28708158/alu ... a-octavia/
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10496 Re: Dolazi zima - zimske gume
215/20 R17djkurt wrote:E ovako, vozim C4 picassa 2009 godište i na njemu su felge 17'' 215-20-R17, eh sad na vratima od auta mi piše da jedino te gume mogu koristiti. mene interesuje da li je to samo prepopručena veličina te da li mogu staviti 16'ke i koje 16'ke mogu staviti na tog picassa?
Hvala na odgovorima i molio bih ako može odgovor da bude analitičan a ne samo more ta i ta guma. Hvala na savjetima unaprijed.
- hopi
- Posts: 7256
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#10497 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa možeš staviti i 16ke gume, odgovarajuće dimenzije da se poklapa sa tom dimenzijom 17ki, i naravno trebaju ti odgovarajuće 16 felge za njegadjkurt wrote:E ovako, vozim C4 picassa 2009 godište i na njemu su felge 17'' 215-20-R17, eh sad na vratima od auta mi piše da jedino te gume mogu koristiti. mene interesuje da li je to samo prepopručena veličina te da li mogu staviti 16'ke i koje 16'ke mogu staviti na tog picassa?
Hvala na odgovorima i molio bih ako može odgovor da bude analitičan a ne samo more ta i ta guma. Hvala na savjetima unaprijed.
i samo napiši ternutnu veličinu tih 17ki guma, jer je očigledno greška, ta dimenzija bi ti imala zid gume od 1cm otrpilike
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10498 Re: Dolazi zima - zimske gume
sesneske razvaljuju trap,a sedamneske kidaju komade sasije...
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10499 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja se nadam da cu uskoro preci na 18
ima da pravim nove kontinente
taj picaso je cudan, 215/50 17 je dimenzija, na nekima to su najmanje felge koje mogu stati...
ima da pravim nove kontinente
taj picaso je cudan, 215/50 17 je dimenzija, na nekima to su najmanje felge koje mogu stati...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10500 Re: Dolazi zima - zimske gume
prepolovice ti se auto ako stavis osamnaje

