Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10451 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam malo prolongirao zamjenu, ali ću do petka vjerovatno završiti. Nema potrebe čekati haos koji će da nastupi ako imalo zazimi.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10452 Re: Dolazi zima - zimske gume
rezervisano za 16ti 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10453 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja jednom mijenjao 15., u Makbelu....ne dao Bog nikom 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10454 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma ovo nije tako,posto su mi u hotelu,moram rezervisat unaprijed
a sta me briga,imaju lanci uvijek ili ko englez jedan,kad vidi snijeg parkira i ne voza .
a sta me briga,imaju lanci uvijek ili ko englez jedan,kad vidi snijeg parkira i ne voza .
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#10455 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kod mene dupli tockovi u podrumu. Kad vidim na prognozi da ce snijeg, fino se spustim u garazu i sam svoj majstor. Za sat vremena spreman za zimu. Isto tako kad je ljeto. Kakvi vulkanizeri, termini i guzve. 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10456 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja ne znam cemu spekulacije oko toga kada ce padati, nisu gume od putera....
Osjećaj kada prije zakonskog roka se nadjes u mecavi sa milion onih koji su cekali 15.11. ne može se platiti
Kako Vam se da cekati satima na montazu?
Osjećaj kada prije zakonskog roka se nadjes u mecavi sa milion onih koji su cekali 15.11. ne može se platiti
Kako Vam se da cekati satima na montazu?
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10457 Re: Dolazi zima - zimske gume
fukara konta da su od putera ili mu je mrskoBakir1 wrote:Ja ne znam cemu spekulacije oko toga kada ce padati, nisu gume od putera....
Osjećaj kada prije zakonskog roka se nadjes u mecavi sa milion onih koji su cekali 15.11. ne može se platiti![]()
Kako Vam se da cekati satima na montazu?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10458 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma nije bitno, ali da su to neki ekstremni uslovi, tipa pojesti ce zimske gume mjesec dana prije ako se namontiraju, jasno bi mi bilo, ovako bas i ne...
na svim autima s kojima ja imam dodira zavrseno je sve prije 10.10., namontirano, izbalansirano, tacka smrzavanja provjerena, ulja i filteri zamjenjeni, akumulatori isprovjeravani, auta spremljena za zimu....
na svim autima s kojima ja imam dodira zavrseno je sve prije 10.10., namontirano, izbalansirano, tacka smrzavanja provjerena, ulja i filteri zamjenjeni, akumulatori isprovjeravani, auta spremljena za zimu....
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10459 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bakir1 wrote:ma nije bitno, ali da su to neki ekstremni uslovi, tipa pojesti ce zimske gume mjesec dana prije ako se namontiraju, jasno bi mi bilo, ovako bas i ne...
na svim autima s kojima ja imam dodira zavrseno je sve prije 10.10., namontirano, izbalansirano, tacka smrzavanja provjerena, ulja i filteri zamjenjeni, akumulatori isprovjeravani, auta spremljena za zimu....
ih ti bi da raja i antifriz provjerava
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10460 Re: Dolazi zima - zimske gume
doduse, ja sam naopak, ja pelet kupujem u aprilu 
-
ovo_mi_je_nick
- Posts: 1804
- Joined: 04/09/2013 10:02
- Contact:
#10461 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bakir1 wrote:Ja ne znam cemu spekulacije oko toga kada ce padati, nisu gume od putera....
Osjećaj kada prije zakonskog roka se nadjes u mecavi sa milion onih koji su cekali 15.11. ne može se platiti![]()
Kako Vam se da cekati satima na montazu?
Psihički se pripremiš na gužvu, jedeš doro, poneseš užinu, vode, odmah pitaš gdje je wc da znaš ako zatreba
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10462 Re: Dolazi zima - zimske gume
U subotu je bio kolaps u Makbelu i Savi, ljudi čelali po 2 sata prije podne. Ne znam kako je bilo kasnije.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10463 Re: Dolazi zima - zimske gume
Na pripremiš se klinac, čekaš skoro cijeli dan i onda ti nakon kilometar ispuše montirana guma....jer je radnik već crko, nije mu ni do čega i uvalio ti fuš gumu. Vratiš se, svađaš se s njim, cirkus.
Ovo govorim za udarni termin. Nikad više.
Ovo govorim za udarni termin. Nikad više.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10464 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nesto kontam zasto montirati i 15.11, zasto ne voziti na ljetnim sa lancima, zakonski ok a ucuvati ce se zimulje 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10465 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja imam problem sto ne stavljam ranije,zato sto svi ostali
,necu namjerno,nego kad je zakonski,nije me strah snijega,ne vozam po prevojima cesto,nije mi problem otic na autobus/taxi 
vide prvi minus,to odma panika drzi ne daj,vamo tamo .Vozio sam 2017 u aprilu po snijegu sa 225/45 ljetnim,nikakav problem samo lagana radnja volanom i gasom.
PS.samo me interesuje kako su ovi prije mene vozili auto 2god na 205/50/17 ljetnim i 40000km i auto ziv,nije udaren nigdje.Glupost,vidis mecavu parkiraj i zdravo,druga stvar je ko zivi od voznje al ito su vecinom sluzbena auta.
vide prvi minus,to odma panika drzi ne daj,vamo tamo .Vozio sam 2017 u aprilu po snijegu sa 225/45 ljetnim,nikakav problem samo lagana radnja volanom i gasom.
PS.samo me interesuje kako su ovi prije mene vozili auto 2god na 205/50/17 ljetnim i 40000km i auto ziv,nije udaren nigdje.Glupost,vidis mecavu parkiraj i zdravo,druga stvar je ko zivi od voznje al ito su vecinom sluzbena auta.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#10466 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma kad čitaš ovu temu, ispade da ovdje svi mijenjaju čim prva kiša u oktobru krene. Evo svi se žale da čekaju po 2-3 sata, a fol oni uranili da izbjegnu gužve. Niđe veze.amar1994 wrote:ja imam problem sto ne stavljam ranije,zato sto svi ostali,ja necu namjerno,nego kad je zakonski,nije me strah snijega,ne vozam po prevojima cesto,nije mi problem otic na autobus/taxi
vide prvi minus,to odma panika drzi ne daj,vamo tamo .
Znači ja kad odem oko 15-tog, taman će proći ove gužve jer su svi mijenjali u oktobru.
A nikad ni 15. novembra nisam čekao duže od ta 2-3 sata.
Osim toga, zašto čekati? Ostaviš auto i ključ, vratiš se na posao (ili odeš na kafu, džumu, šta ja znam) i dođeš kasnije po auto.
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10467 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije to kolaps nikakav, u utorak odem u unitrade, kontam slobodan radni dan zavrsicu brzo. Preko 2,5h ostao.ElRe wrote:U subotu je bio kolaps u Makbelu i Savi, ljudi čelali po 2 sata prije podne. Ne znam kako je bilo kasnije.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10468 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nek se zapitaju na kakvim gumama i kako voze da im poslije prve ozbiljnije kise,vjetra i nize temperature trebaju zimskeDzontra_Volta wrote:Ma kad čitaš ovu temu, ispade da ovdje svi mijenjaju čim prva kiša u oktobru krene. Evo svi se žale da čekaju po 2-3 sata, a fol oni uranili da izbjegnu gužve. Niđe veze.amar1994 wrote:ja imam problem sto ne stavljam ranije,zato sto svi ostali,ja necu namjerno,nego kad je zakonski,nije me strah snijega,ne vozam po prevojima cesto,nije mi problem otic na autobus/taxi
vide prvi minus,to odma panika drzi ne daj,vamo tamo .![]()
Znači ja kad odem oko 15-tog, taman će proći ove gužve jer su svi mijenjali u oktobru.
A nikad ni 15. novembra nisam čekao duže od ta 2-3 sata.
Osim toga, zašto čekati? Ostaviš auto i ključ, vratiš se na posao (ili odeš na kafu, džumu, šta ja znam) i dođeš kasnije po auto.
Oa da zasto cekati,dogvoorim unaprijed,cekam 15min dok zavrse i zdravo.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10469 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kuca ?Optimist wrote:Kod mene dupli tockovi u podrumu. Kad vidim na prognozi da ce snijeg, fino se spustim u garazu i sam svoj majstor. Za sat vremena spreman za zimu. Isto tako kad je ljeto. Kakvi vulkanizeri, termini i guzve.
Meni ne mogu stat 2gume sa felgama u podrum,4 bicikla,ormar nekakav,krompir
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10470 Re: Dolazi zima - zimske gume
i sta si amare ustedio time sto si stavio zimske tacno kada se mora a ne 10 15 20 dana prije?
sto ce ti uopste zimske kazes imas alternativne prevoze?
Vi isto kao da zaboravljate, svi Vi koji cekate 15.11 za zimske gume da u ovoj zemlji nema 50 km bez prevoja, izuzev pravca Sarajevo-Doboj, da zimska sluzba nije spremna u pola zime odgovoriti zadatku, da snijeg moze pasti u septembru a ne u oktobru...
ako je argument da ne idete van grada gdje zivite onda opet pitanje sto ne i prije 15.11 zimske?
samim time dovodite se u situaciju da vam neko 3 puta montira gume prije nego ubode kako treba....
sto ce ti uopste zimske kazes imas alternativne prevoze?
Vi isto kao da zaboravljate, svi Vi koji cekate 15.11 za zimske gume da u ovoj zemlji nema 50 km bez prevoja, izuzev pravca Sarajevo-Doboj, da zimska sluzba nije spremna u pola zime odgovoriti zadatku, da snijeg moze pasti u septembru a ne u oktobru...
ako je argument da ne idete van grada gdje zivite onda opet pitanje sto ne i prije 15.11 zimske?
samim time dovodite se u situaciju da vam neko 3 puta montira gume prije nego ubode kako treba....
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#10471 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nikad zimske nisam stavio prije roka, odnosno koji dan prije roka. Imam rođaka, koji ima vulkanizersku radnju, tako da nikad ne moram čekati. Najavim se dan ranije i s posla direkt na zamjenu i za 5 minuta sam gotov. Dok sam na poslu tata mu odvuće gume da može provjeriti balans i napuhanost i to je to. Evo vidite nam vremena toplog i sad staviti mjesec dana ranije gume. U Srbiji je prava stvar. Kod njih je sezona zimskih guma od 01.11 do 01.04. S tim da nisu obavezni da imaju zimske gume u tom periodu na autu ako su ovakve temperature, već samo kad je snijeg ili temepratura dovoljno niska da ljetne ne mogu imati svoja prava svojstva korištenja.
Last edited by Better Man on 29/10/2018 13:00, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10472 Re: Dolazi zima - zimske gume
nista,jednostavn ostavljam kad je zakonski obavezno,tako i sa ljetnim,pa taman bilo +30
nisam imao problema,idem i preko Romanije dosta,kazem ne zivim od auta tako da mi je svejedno,valjda imam mozak da ga koristim u datim situacijama a ima i 3000 stranica vremenske prognoze..
sta ce mi montirat triput,dvaput godisnje i to je to.
da odem u jednu krajnost,za nase uslove je onda najbolja all season u osnovi zimska sa manje svojstava ljetne,tako da gume mogu cijelu god dok se ne potrose.
nisam imao problema,idem i preko Romanije dosta,kazem ne zivim od auta tako da mi je svejedno,valjda imam mozak da ga koristim u datim situacijama a ima i 3000 stranica vremenske prognoze..
sta ce mi montirat triput,dvaput godisnje i to je to.
da odem u jednu krajnost,za nase uslove je onda najbolja all season u osnovi zimska sa manje svojstava ljetne,tako da gume mogu cijelu god dok se ne potrose.
Last edited by amar1994 on 29/10/2018 13:03, edited 3 times in total.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#10473 Re: Dolazi zima - zimske gume
@amare, da kuca je u pitanju.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10474 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma ja,zakonOptimist wrote:@amare, da kuca je u pitanju.
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10475 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prije par godina mi se smijali ja pocetkom oktobra stavio zimske, zavali snijeg pomagnjavijaBakir1 wrote:i sta si amare ustedio time sto si stavio zimske tacno kada se mora a ne 10 15 20 dana prije?
sto ce ti uopste zimske kazes imas alternativne prevoze?
Vi isto kao da zaboravljate, svi Vi koji cekate 15.11 za zimske gume da u ovoj zemlji nema 50 km bez prevoja, izuzev pravca Sarajevo-Doboj, da zimska sluzba nije spremna u pola zime odgovoriti zadatku, da snijeg moze pasti u septembru a ne u oktobru...
ako je argument da ne idete van grada gdje zivite onda opet pitanje sto ne i prije 15.11 zimske?
samim time dovodite se u situaciju da vam neko 3 puta montira gume prije nego ubode kako treba....
