To mi je najgore kad pocne nije do nas to si ti pokvario. Mogu im onda na kamaru sve redati ili ih zaobici ubuduce u sirokom luku jer su glupani teski. Sad mi je bas jasno zasto je bruku ljudi dosli kod njih i samo kupe gume. Monteri koji veze sa zivotom nemajubeco wrote:Što bi to radio nek poprave sranje koje su napravili? Halo malo odgovornosti za svoj posao. Mada ce se oni poceti izvlačiti da nije do njih.made_in_sarajevo wrote:Ako se vratim u unitrade mogu im jebat od do samo. Pravi monteri su tamo, nista napraviti ne znaju nego samo uzmi gotovo i zamjeni,a i to zajebu. Otici cu do onog vulkanizera u Nedzaricima kod domova, a unitrade cao.Bakir1 wrote:Nekada usljed lose montaže ili problematične felge zrak izlazi na spoju felge i gume, a moze biti da si srece kurate pa si odmah pokupio saraf ili ekser.
Dovoljno je da navlazis ventil i malo ga zavratis u svim smjerovima kako bi njega eliminisao.
U svakom slučaju vrati se tamo gdje je bila montaza
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6954
- Joined: 06/05/2013 23:05
#10426 Re: Dolazi zima - zimske gume
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#10427 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bakir1 wrote:Otici ce to ko halva, mada ja to ne bih radio do ljeta, ali svako svoje zna
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#10428 Re: Dolazi zima - zimske gume
tovarish wrote:Kupio sam sebi polovan bibi i na njemu su dosle 4 save eskimo u savrsenom stanju - dimenzije 195 65 15.
Pod savrseno mislim da su iz 2016 i vozene najvise zimu i pol.Prethodni gazda umro u januaru.
S obzirom da ne vjerujem Savi,uzet cu sebi neke premium gume,a ove bih prodao.
Koja je realna cijena za njih?
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#10429 Re: Dolazi zima - zimske gume
Iz nekog razloga ti ne prolazi odgovor na poruku.Ako imate ti ili prijatelj viber,posalji mi broj,pa cu te kontaktirati.Industrialyzer wrote:tovarish wrote:Kupio sam sebi polovan bibi i na njemu su dosle 4 save eskimo u savrsenom stanju - dimenzije 195 65 15.
Pod savrseno mislim da su iz 2016 i vozene najvise zimu i pol.Prethodni gazda umro u januaru.
S obzirom da ne vjerujem Savi,uzet cu sebi neke premium gume,a ove bih prodao.
Koja je realna cijena za njih?
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#10430 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sad moze PP sigurnotovarish wrote:Iz nekog razloga ti ne prolazi odgovor na poruku.Ako imate ti ili prijatelj viber,posalji mi broj,pa cu te kontaktirati.Industrialyzer wrote:tovarish wrote:Kupio sam sebi polovan bibi i na njemu su dosle 4 save eskimo u savrsenom stanju - dimenzije 195 65 15.
Pod savrseno mislim da su iz 2016 i vozene najvise zimu i pol.Prethodni gazda umro u januaru.
S obzirom da ne vjerujem Savi,uzet cu sebi neke premium gume,a ove bih prodao.
Koja je realna cijena za njih?
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#10431 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sta uzimas u ovoj dinenzijitovarish wrote:Kupio sam sebi polovan bibi i na njemu su dosle 4 save eskimo u savrsenom stanju - dimenzije 195 65 15.
Pod savrseno mislim da su iz 2016 i vozene najvise zimu i pol.Prethodni gazda umro u januaru.
S obzirom da ne vjerujem Savi,uzet cu sebi neke premium gume,a ove bih prodao.
Koja je realna cijena za njih?
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#10432 Re: Dolazi zima - zimske gume
Alpin 6 je prva opcija,a ako ne uzmem njega,onda UG9.noviclan wrote:Sta uzimas u ovoj dinenzijitovarish wrote:Kupio sam sebi polovan bibi i na njemu su dosle 4 save eskimo u savrsenom stanju - dimenzije 195 65 15.
Pod savrseno mislim da su iz 2016 i vozene najvise zimu i pol.Prethodni gazda umro u januaru.
S obzirom da ne vjerujem Savi,uzet cu sebi neke premium gume,a ove bih prodao.
Koja je realna cijena za njih?
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#10433 Re: Dolazi zima - zimske gume
Svaki premium je dobar. Bolje onda uzet koji god povoljniji premium, ne kupuju se gume kao TV.
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#10434 Re: Dolazi zima - zimske gume
Donekle se slazem,jer svaki premium odradjuje vrhunski posao.Ali opet,postoje razliciti vozaci,razliciti uslovi i nacin voznje,pa ako neko pazi da mu guma ima odredjene karakteristike,onda ce gledati da uzme ono sto odgovara njegovom stilu voznje,uslovima voznje i licnim potrebama.UmaX wrote:Svaki premium je dobar. Bolje onda uzet koji god povoljniji premium, ne kupuju se gume kao TV.
Tako mene Michelin privlaci po tome sto njihove gume uglavnom najduze zadrzavaju prvobitne performanse,a na ovom Alpin 6 su na tome jos dodatno poradili.
Last edited by tovarish on 27/10/2018 19:32, edited 1 time in total.
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#10435 Re: Dolazi zima - zimske gume
To jest, mada eto ja toliko malo prelazim da ce guma prije ostarit nego ce se potrosit.tovarish wrote:Donekle se slazem,jer svaki premium odradjuje vrhunski posao.Ali opet,postoje razliciti vozaci,razliciti uslovi i nacin voznje,pa ako neko pazi da mu guma ima odredjene karakteristike,onda ce gledati da uzme ono sto odgovara njegovom stilu voznje,uslovima voznje i licnim potrebama.UmaX wrote:Svaki premium je dobar. Bolje onda uzet koji god povoljniji premium, ne kupuju se gume kao TV.
Tako mene Michelin privlaci po tome sto ta guma najduze zadrzava prvobitne performanse,a na ovom Alpin 6 su na tome jos dodatno poradili.
Michelin jest kralj potrosnje, nema sta. Ali je i Continental tu puno napredovao, nije stanje kao nekad.
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#10436 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zato i kazem da se kupuje prema potrebama vozaca.Ja predjem godisnje 20tak hiljada km i pola od toga je zimi.Znaci za 5 godina je to 50 000 km i jako MI je bitno da guma bude sto kvalitetnija kako joj vrijeme prolazi.UmaX wrote:To jest, mada eto ja toliko malo prelazim da ce guma prije ostarit nego ce se potrosit.tovarish wrote:Donekle se slazem,jer svaki premium odradjuje vrhunski posao.Ali opet,postoje razliciti vozaci,razliciti uslovi i nacin voznje,pa ako neko pazi da mu guma ima odredjene karakteristike,onda ce gledati da uzme ono sto odgovara njegovom stilu voznje,uslovima voznje i licnim potrebama.UmaX wrote:Svaki premium je dobar. Bolje onda uzet koji god povoljniji premium, ne kupuju se gume kao TV.
Tako mene Michelin privlaci po tome sto ta guma najduze zadrzava prvobitne performanse,a na ovom Alpin 6 su na tome jos dodatno poradili.
Michelin jest kralj potrosnje, nema sta. Ali je i Continental tu puno napredovao, nije stanje kao nekad.
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#10437 Re: Dolazi zima - zimske gume
Gdje kupiti gume u Sarajevu? Imam dva uslova, da su profesionalni i da nije velika guzva radnim danima 
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#10438 Re: Dolazi zima - zimske gume
I ovo doba godine vjerovatno nigdje.Industrialyzer wrote:Gdje kupiti gume u Sarajevu? Imam dva uslova, da su profesionalni i da nije velika guzva radnim danima
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#10439 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ako uzmeš 100KM za sve 4 budi sretan.Industrialyzer wrote:tovarish wrote:Kupio sam sebi polovan bibi i na njemu su dosle 4 save eskimo u savrsenom stanju - dimenzije 195 65 15.
Pod savrseno mislim da su iz 2016 i vozene najvise zimu i pol.Prethodni gazda umro u januaru.
S obzirom da ne vjerujem Savi,uzet cu sebi neke premium gume,a ove bih prodao.
Koja je realna cijena za njih?
Govorim ti iz sopstvenog iskustva.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#10440 Re: Dolazi zima - zimske gume
Industrialyzer wrote:Gdje kupiti gume u Sarajevu? Imam dva uslova, da su profesionalni i da nije velika guzva radnim danima
Kupis online i nosis svome lokalnom vulkanizeru na montazu.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#10441 Re: Dolazi zima - zimske gume
Na ekupi.ba nema gužve. Donesu ti ih kući.Industrialyzer wrote:Gdje kupiti gume u Sarajevu? Imam dva uslova, da su profesionalni i da nije velika guzva radnim danima
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#10442 Re: Dolazi zima - zimske gume
A dje ih montiratiDzontra_Volta wrote:Na ekupi.ba nema gužve. Donesu ti ih kući.Industrialyzer wrote:Gdje kupiti gume u Sarajevu? Imam dva uslova, da su profesionalni i da nije velika guzva radnim danima
-
yoyo13
- Posts: 1023
- Joined: 05/05/2014 19:18
#10443 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koja guma i kad ti odgovara montaza da vidim kad su majstori slobodni da ti to odrade u ovih dan dva.Industrialyzer wrote:Gdje kupiti gume u Sarajevu? Imam dva uslova, da su profesionalni i da nije velika guzva radnim danima
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#10444 Re: Dolazi zima - zimske gume
yoyo13 wrote:Koja guma i kad ti odgovara montaza da vidim kad su majstori slobodni da ti to odrade u ovih dan dva.Industrialyzer wrote:Gdje kupiti gume u Sarajevu? Imam dva uslova, da su profesionalni i da nije velika guzva radnim danima
Hvala drug, ali sam dogovorio sutra termin da to zavrsim
- semirsar
- Posts: 9030
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#10445 Re: Dolazi zima - zimske gume
http://www.syron.eu/en/
kak'e su sad ove, dobih ponudu u mailu?
https://pennyshop.ba/shop/penny-plus/au ... /auto-gume
kak'e su sad ove, dobih ponudu u mailu?
https://pennyshop.ba/shop/penny-plus/au ... /auto-gume
-
yoyo13
- Posts: 1023
- Joined: 05/05/2014 19:18
#10446 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nema frke, rade kod mene momci u sklopu pumpe u servisu odlicno. Nema guzve a nabavne su im cijene gumaIndustrialyzer wrote:yoyo13 wrote:Koja guma i kad ti odgovara montaza da vidim kad su majstori slobodni da ti to odrade u ovih dan dva.Industrialyzer wrote:Gdje kupiti gume u Sarajevu? Imam dva uslova, da su profesionalni i da nije velika guzva radnim danima
Hvala drug, ali sam dogovorio sutra termin da to zavrsim
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#10447 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ako je vjerovati adac.-u,ocajnesemirsar wrote:http://www.syron.eu/en/
kak'e su sad ove, dobih ponudu u mailu?
https://pennyshop.ba/shop/penny-plus/au ... /auto-gume
-
ovo_mi_je_nick
- Posts: 1804
- Joined: 04/09/2013 10:02
- Contact:
#10448 Re: Dolazi zima - zimske gume
U subotu u Savi situacija takva da sam dosao u 10 a zavrsio montazu u 1
HP2 prilicno dobra guma za moje potrebe. Malo ljulja u krivinama ali valjda dok se odviknem od ljetnih
HP2 prilicno dobra guma za moje potrebe. Malo ljulja u krivinama ali valjda dok se odviknem od ljetnih
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10449 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kaže meteorolog na FACE TV-u narednih 10ak dana sunčano, temperature do 25 stepeni, more do 29.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10450 Re: Dolazi zima - zimske gume
dobro ti je reko, cekaj prvi snjieg pa onda zamjeni gumeElRe wrote:Kaže meteorolog na FACE TV-u narednih 10ak dana sunčano, temperature do 25 stepeni, more do 29.
