Lancolkonektovan wrote:Kazu da je bolji dvotaktol od atf za te stvari.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10426 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10427 Re: Pitamo Mehanicare ?
basicm wrote:Lancolkonektovan wrote:Kazu da je bolji dvotaktol od atf za te stvari.
Fakat, ovo sam cuo od majstora iz bihamka, vec sam nekad to pisao
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10428 Re: Pitamo Mehanicare ?
Skupi su lm aditivi , cak 10KM svaki 







- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10429 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja samo staro ulje iz dizela sipam,kazu iz dvojki je najboljebasicm wrote:Lancolkonektovan wrote:Kazu da je bolji dvotaktol od atf za te stvari.
-
cassius
- Posts: 3943
- Joined: 29/06/2014 07:53
#10430 Re: Pitamo Mehanicare ?
Iz kojeg razloga se auto treska,kada se vozi sporijom brzinom ? a kada vozim brze ne osjeti se, na prednjim tockovima se osjeti kao skripa. Sad ne znam, jesu li otisli kakvi diskovi ili osovina ? Nisam neki strucnjak. U pitanju je skoda fabia.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10431 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda su ti gume felsave
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#10432 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li iko u Bosni i Hercegovini prodaje PAGID kočione diskove?
Hvala
Hvala
-
rudy81
- Posts: 998
- Joined: 18/05/2007 08:43
#10433 Re: Pitamo Mehanicare ?
nakon sto su mi klix-automehanicari detektovali problem na autu, koji je uspjesno otklonjen, evo novog pitanja 
nakon zadnjeg punjenja klime pri svakom ukljucivanju (ne ukljucujem je uvijek osim ako je bas vruce) u pozadini se cuje kao jos jedan motor, neko vibriranje, ne znam kako da opisem, i par minuta nakon gasenja i to utihne
inace, klima super hladi...
i da jos ovo, nedavno mi poceo zatezati volan, kao da nije servo. jedan mehanicar je pogledao ulje, kaze ima ga dovoljno i odmah zakljucio da je otisla pumpa. medjutim nakon par sedmica (u nakanjivanju da odvezem auto i zamijenim sta se treba zamijeniti), taj problem je nestao i servo najnormalnije radi. u medjuvremenu mi rece vlasnik istog modela auta da je imao slican problem koji je rijesio ciscenjem neceg (sad se ne mogu sjetiti cega). da ne diram nista sad dok radi kako treba?
i da, auto je Mercedes stara A klasa
nakon zadnjeg punjenja klime pri svakom ukljucivanju (ne ukljucujem je uvijek osim ako je bas vruce) u pozadini se cuje kao jos jedan motor, neko vibriranje, ne znam kako da opisem, i par minuta nakon gasenja i to utihne
i da jos ovo, nedavno mi poceo zatezati volan, kao da nije servo. jedan mehanicar je pogledao ulje, kaze ima ga dovoljno i odmah zakljucio da je otisla pumpa. medjutim nakon par sedmica (u nakanjivanju da odvezem auto i zamijenim sta se treba zamijeniti), taj problem je nestao i servo najnormalnije radi. u medjuvremenu mi rece vlasnik istog modela auta da je imao slican problem koji je rijesio ciscenjem neceg (sad se ne mogu sjetiti cega). da ne diram nista sad dok radi kako treba?
i da, auto je Mercedes stara A klasa
-
sarajevowintwr
- Posts: 222
- Joined: 18/06/2011 09:22
#10434 Re: Pitamo Mehanicare ?
Molim klix mehanicare za pomoc. Imam pasata 2010 godiste, 2.0 euro6 motor adblue. Sve je bilo ok do neki dan kada se upalio check engine, a dijagnostika kaze da je otisao grijac od adblue. Sad par mehanicara sto sam pitao, niko oko toga ne zna niti je petljao do sada? Cuo sam da se taj cio sistem mkze iskljuciti al ne znam kakve su eventualne posljedice i koliko je to pametno,takodje imate li preporuku gdje odvesti auto da bi se ovaj kvar otklonio?
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#10435 Re: Pitamo Mehanicare ?
spaneri mikroremen ? - Spaner na kompresoru od klimerudy81 wrote:nakon sto su mi klix-automehanicari detektovali problem na autu, koji je uspjesno otklonjen, evo novog pitanja
nakon zadnjeg punjenja klime pri svakom ukljucivanju (ne ukljucujem je uvijek osim ako je bas vruce) u pozadini se cuje kao jos jedan motor, neko vibriranje, ne znam kako da opisem, i par minuta nakon gasenja i to utihneinace, klima super hladi...
i da jos ovo, nedavno mi poceo zatezati volan, kao da nije servo. jedan mehanicar je pogledao ulje, kaze ima ga dovoljno i odmah zakljucio da je otisla pumpa. medjutim nakon par sedmica (u nakanjivanju da odvezem auto i zamijenim sta se treba zamijeniti), taj problem je nestao i servo najnormalnije radi. u medjuvremenu mi rece vlasnik istog modela auta da je imao slican problem koji je rijesio ciscenjem neceg (sad se ne mogu sjetiti cega). da ne diram nista sad dok radi kako treba?
i da, auto je Mercedes stara A klasa
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10436 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ugasi sve i egr nemoj zaboravit , koliko je sonda u ovlastenom .sarajevowintwr wrote:Molim klix mehanicare za pomoc. Imam pasata 2010 godiste, 2.0 euro6 motor adblue. Sve je bilo ok do neki dan kada se upalio check engine, a dijagnostika kaze da je otisao grijac od adblue. Sad par mehanicara sto sam pitao, niko oko toga ne zna niti je petljao do sada? Cuo sam da se taj cio sistem mkze iskljuciti al ne znam kakve su eventualne posljedice i koliko je to pametno,takodje imate li preporuku gdje odvesti auto da bi se ovaj kvar otklonio?
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#10437 Re: Pitamo Mehanicare ?
sad kad @tempuser procita gotov si
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10438 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja se zajebajemkabal1337 wrote:sad kad @tempuser procita gotov si
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#10439 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje je covjek napisao da je skupa?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10440 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tacno , nije ali ato spominje ukidanje ondaNed071 wrote:Gdje je covjek napisao da je skupa?
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#10441 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ahmo na Kobiljoj Glavisarajevowintwr wrote:Molim klix mehanicare za pomoc. Imam pasata 2010 godiste, 2.0 euro6 motor adblue. Sve je bilo ok do neki dan kada se upalio check engine, a dijagnostika kaze da je otisao grijac od adblue. Sad par mehanicara sto sam pitao, niko oko toga ne zna niti je petljao do sada? Cuo sam da se taj cio sistem mkze iskljuciti al ne znam kakve su eventualne posljedice i koliko je to pametno,takodje imate li preporuku gdje odvesti auto da bi se ovaj kvar otklonio?
-
sarajevowintwr
- Posts: 222
- Joined: 18/06/2011 09:22
#10442 Re: Pitamo Mehanicare ?
Spominjem ukidanje jer koga hod sam pitao za taj grijac adblua, niko ne.zna gdje se nalazi a kamo li kako se vadi i koliko kosta?! Sutra cu u ovlasteni pa da vidim sta oni kazu, i passat nije bio 30k to je model b6 koji je radjen sa motorom od 105kw i nosi oznaku bluetdi.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10443 Re: Pitamo Mehanicare ?
proguglaj mozda i nadjes gdje se nalazi 
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10444 Re: Pitamo Mehanicare ?
http://www.ebay.com/itm/2012-2015-VW-Vo ... 1688046927sarajevowintwr wrote:Spominjem ukidanje jer koga hod sam pitao za taj grijac adblua, niko ne.zna gdje se nalazi a kamo li kako se vadi i koliko kosta?! Sutra cu u ovlasteni pa da vidim sta oni kazu, i passat nije bio 30k to je model b6 koji je radjen sa motorom od 105kw i nosi oznaku bluetdi.
Jeftino.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10445 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jbga 
Evo ga jaro

kontrolna jedinica

snadji se , ja nisam mehanicar
eh da , u katalogu pise da se dijelovi kontrolne jedinice ne servisiraju , nego citav dio se mijenja

Evo ga jaro

kontrolna jedinica

snadji se , ja nisam mehanicar
eh da , u katalogu pise da se dijelovi kontrolne jedinice ne servisiraju , nego citav dio se mijenja
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#10446 Re: Pitamo Mehanicare ?
800 km za ovako auto nije skupo
- Filter
- Posts: 8675
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#10447 Re: Pitamo Mehanicare ?
446+89, na tu cifru otprilike 35% carine, plus rucke/servis... cigani lete u nebo
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10448 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hebote, nisam znao da je vw imao euro 6 motor 2010 godine?!
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10449 Re: Pitamo Mehanicare ?
naravno da je imao s laziranim softveromkonektovan wrote:Hebote, nisam znao da je vw imao euro 6 motor 2010 godine?!
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10450 Re: Pitamo Mehanicare ?
znas da su oni uvijek moderni bilikonektovan wrote:Hebote, nisam znao da je vw imao euro 6 motor 2010 godine?!
gledam golf 6 1.6tdi 105 nevjerovatnih 99g/km , a moje govno bez softwera jel : 135g/km co2
