Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10426 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

konektovan wrote:Kazu da je bolji dvotaktol od atf za te stvari.
Lancol
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10427 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

basicm wrote:
konektovan wrote:Kazu da je bolji dvotaktol od atf za te stvari.
Lancol

Fakat, ovo sam cuo od majstora iz bihamka, vec sam nekad to pisao
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10428 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Skupi su lm aditivi , cak 10KM svaki :izet:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10429 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

basicm wrote:
konektovan wrote:Kazu da je bolji dvotaktol od atf za te stvari.
Lancol
ja samo staro ulje iz dizela sipam,kazu iz dvojki je najbolje
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#10430 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by cassius »

Iz kojeg razloga se auto treska,kada se vozi sporijom brzinom ? a kada vozim brze ne osjeti se, na prednjim tockovima se osjeti kao skripa. Sad ne znam, jesu li otisli kakvi diskovi ili osovina ? Nisam neki strucnjak. U pitanju je skoda fabia.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10431 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda su ti gume felsave
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#10432 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

Da li iko u Bosni i Hercegovini prodaje PAGID kočione diskove?

Hvala
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#10433 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rudy81 »

nakon sto su mi klix-automehanicari detektovali problem na autu, koji je uspjesno otklonjen, evo novog pitanja :)

nakon zadnjeg punjenja klime pri svakom ukljucivanju (ne ukljucujem je uvijek osim ako je bas vruce) u pozadini se cuje kao jos jedan motor, neko vibriranje, ne znam kako da opisem, i par minuta nakon gasenja i to utihne :? inace, klima super hladi...

i da jos ovo, nedavno mi poceo zatezati volan, kao da nije servo. jedan mehanicar je pogledao ulje, kaze ima ga dovoljno i odmah zakljucio da je otisla pumpa. medjutim nakon par sedmica (u nakanjivanju da odvezem auto i zamijenim sta se treba zamijeniti), taj problem je nestao i servo najnormalnije radi. u medjuvremenu mi rece vlasnik istog modela auta da je imao slican problem koji je rijesio ciscenjem neceg (sad se ne mogu sjetiti cega). da ne diram nista sad dok radi kako treba?

i da, auto je Mercedes stara A klasa
sarajevowintwr
Posts: 222
Joined: 18/06/2011 09:22

#10434 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sarajevowintwr »

Molim klix mehanicare za pomoc. Imam pasata 2010 godiste, 2.0 euro6 motor adblue. Sve je bilo ok do neki dan kada se upalio check engine, a dijagnostika kaze da je otisao grijac od adblue. Sad par mehanicara sto sam pitao, niko oko toga ne zna niti je petljao do sada? Cuo sam da se taj cio sistem mkze iskljuciti al ne znam kakve su eventualne posljedice i koliko je to pametno,takodje imate li preporuku gdje odvesti auto da bi se ovaj kvar otklonio?
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#10435 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

rudy81 wrote:nakon sto su mi klix-automehanicari detektovali problem na autu, koji je uspjesno otklonjen, evo novog pitanja :)

nakon zadnjeg punjenja klime pri svakom ukljucivanju (ne ukljucujem je uvijek osim ako je bas vruce) u pozadini se cuje kao jos jedan motor, neko vibriranje, ne znam kako da opisem, i par minuta nakon gasenja i to utihne :? inace, klima super hladi...

i da jos ovo, nedavno mi poceo zatezati volan, kao da nije servo. jedan mehanicar je pogledao ulje, kaze ima ga dovoljno i odmah zakljucio da je otisla pumpa. medjutim nakon par sedmica (u nakanjivanju da odvezem auto i zamijenim sta se treba zamijeniti), taj problem je nestao i servo najnormalnije radi. u medjuvremenu mi rece vlasnik istog modela auta da je imao slican problem koji je rijesio ciscenjem neceg (sad se ne mogu sjetiti cega). da ne diram nista sad dok radi kako treba?

i da, auto je Mercedes stara A klasa
spaneri mikroremen ? - Spaner na kompresoru od klime
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10436 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

sarajevowintwr wrote:Molim klix mehanicare za pomoc. Imam pasata 2010 godiste, 2.0 euro6 motor adblue. Sve je bilo ok do neki dan kada se upalio check engine, a dijagnostika kaze da je otisao grijac od adblue. Sad par mehanicara sto sam pitao, niko oko toga ne zna niti je petljao do sada? Cuo sam da se taj cio sistem mkze iskljuciti al ne znam kakve su eventualne posljedice i koliko je to pametno,takodje imate li preporuku gdje odvesti auto da bi se ovaj kvar otklonio?
Ugasi sve i egr nemoj zaboravit , koliko je sonda u ovlastenom .
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#10437 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

sad kad @tempuser procita gotov si
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10438 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

kabal1337 wrote:sad kad @tempuser procita gotov si
Ja se zajebajem :lol: :lol: , vozi passat od 30tak hiljada i skupa sonda :run:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10439 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Gdje je covjek napisao da je skupa?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10440 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ned071 wrote:Gdje je covjek napisao da je skupa?
Tacno , nije ali ato spominje ukidanje onda :mrgreen:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#10441 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

sarajevowintwr wrote:Molim klix mehanicare za pomoc. Imam pasata 2010 godiste, 2.0 euro6 motor adblue. Sve je bilo ok do neki dan kada se upalio check engine, a dijagnostika kaze da je otisao grijac od adblue. Sad par mehanicara sto sam pitao, niko oko toga ne zna niti je petljao do sada? Cuo sam da se taj cio sistem mkze iskljuciti al ne znam kakve su eventualne posljedice i koliko je to pametno,takodje imate li preporuku gdje odvesti auto da bi se ovaj kvar otklonio?
Ahmo na Kobiljoj Glavi
sarajevowintwr
Posts: 222
Joined: 18/06/2011 09:22

#10442 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sarajevowintwr »

Spominjem ukidanje jer koga hod sam pitao za taj grijac adblua, niko ne.zna gdje se nalazi a kamo li kako se vadi i koliko kosta?! Sutra cu u ovlasteni pa da vidim sta oni kazu, i passat nije bio 30k to je model b6 koji je radjen sa motorom od 105kw i nosi oznaku bluetdi.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10443 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

proguglaj mozda i nadjes gdje se nalazi :D
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10444 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

sarajevowintwr wrote:Spominjem ukidanje jer koga hod sam pitao za taj grijac adblua, niko ne.zna gdje se nalazi a kamo li kako se vadi i koliko kosta?! Sutra cu u ovlasteni pa da vidim sta oni kazu, i passat nije bio 30k to je model b6 koji je radjen sa motorom od 105kw i nosi oznaku bluetdi.
http://www.ebay.com/itm/2012-2015-VW-Vo ... 1688046927

Jeftino. :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10445 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Jbga :D

Evo ga jaro :-D

Image

kontrolna jedinica

Image

snadji se , ja nisam mehanicar :oops:

eh da , u katalogu pise da se dijelovi kontrolne jedinice ne servisiraju , nego citav dio se mijenja :mrgreen: :run:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10446 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

800 km za ovako auto nije skupo
User avatar
Filter
Posts: 8675
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#10447 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

446+89, na tu cifru otprilike 35% carine, plus rucke/servis... cigani lete u nebo
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10448 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Hebote, nisam znao da je vw imao euro 6 motor 2010 godine?!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10449 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:Hebote, nisam znao da je vw imao euro 6 motor 2010 godine?!
naravno da je imao s laziranim softverom :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10450 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:D
konektovan wrote:Hebote, nisam znao da je vw imao euro 6 motor 2010 godine?!
znas da su oni uvijek moderni bili :lol:

gledam golf 6 1.6tdi 105 nevjerovatnih 99g/km , a moje govno bez softwera jel : 135g/km co2 :-) :-)
Post Reply