Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10426 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

Velkoski wrote:how to get away with murder.

http://www.imdb.com/title/tt3205802/
Image
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10427 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

The 51st State wrote:
zomri wrote:
taureg71 wrote:e na qrac..pratim 5 serija paralelno, od kojih je jedna zavrsila sa prikazivanjem nedavno, ostale su na pola dosle...ali prevodioci nesto strajkuju, pujjjjj....cekam na prevod dugoooo...a sjajne serije...American Crime story, Vinyl, Better call Saul, Billions i Trapped... :(
fakat, je iznad komentator u pravu, kad se sve zavrsi natenane gledat
prijedlog: dok čekaš titlove, uči engleski polagano ;-)
nece svako da se zamara prateci seriju.
Da to kažeš za nekoga ko prati Vampire Diaries pa bi možda i imalo smisla.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10428 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Daredevil sezona 2 - od jutros na torentima prvih 6 epizoda. :evil:

User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10429 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

prvu epizodu sam gled'o dva sata... al' dobar je kraj ako ništa :mrgreen:
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#10430 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Saian »

zomri wrote:Hamletovska dilema: gledati odmah ili čekati da se nakupi? :cry:
Da se nakupi brate, kad gledam tako stop and go (and stop and ...) ostanem uvijek na kraju epizode u serijofilskom ekvivalentnu "blue balls"-a :D il' jos gore zaboravim da treba pratit' svake hefte i ne dogledam seriju :oops: zivio kampanjski pristup



moram uvijek otici na majku :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10431 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

zomri wrote:
Da to kažeš za nekoga ko prati Vampire Diaries pa bi možda i imalo smisla.
sha fali vempajr dajarisu? :mrgreen:
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#10432 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Saian »

Velkoski wrote:
zomri wrote:
Da to kažeš za nekoga ko prati Vampire Diaries pa bi možda i imalo smisla.
sha fali vempajr dajarisu? :mrgreen:
pa mislim da je htio reci da im prevod obicno ne fali :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10433 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

dakako, zagledaš se u ninu dobrev i zaboraviš o čemu se radi u seriji :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10434 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Publika koja bi da gleda Trapped ili Vinyl, koje smatram zahtjevnijim sadržajima, barem u teoriji nije ona kojoj bi engleski prevod predstavljao napor ili poteškoću.
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#10435 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by taureg71 »

zomri wrote:Publika koja bi da gleda Trapped ili Vinyl, koje smatram zahtjevnijim sadržajima, barem u teoriji nije ona kojoj bi engleski prevod predstavljao napor ili poteškoću.

Trapped je tebrex na islandskom jeziku, engleskog ima jako malo, u tragovima...
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#10436 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

ne znam ima li ovdje vise starijih clanova :D , ima nekih finih i ozbiljnijih serija za preporuciti? ove napucane marketinske proizvode ne bih bas.

pogledala sam par epizoda the night manager http://www.imdb.com/title/tt1399664/?ref_=fn_al_tt_1 i obecava. ja susanne bier jako volim, pase mi njen pristup i njene kreacije. moglo bi biti jako dobro.

pogledala sam i deutschland 83. duplo mi bolja od amerikanaca.

W1A, http://www.imdb.com/title/tt3610926/?ref_=wl_li_tt, cringe bbc humor. nekad malo previse oce biti the thick of it, ali moze, okej je.

o trapped sam cula dobre stvari, samo sam umorna od policije, ubojstava, detektiva, advokata. vec trideset godina cijede dusu, ne mogu, treba mi mala pauza od te tematike. :D

onaj the last kingdom isto nije los. na vlastito iznenadjenje me zanimalo i okej je izvedba.

vinyl sam dva puta probala, jednom zaspala, drugi put je pobijedila knjiga koju sam krenula listati dok je isla serija. vjerojatno cu to nekad sjesti i odgledati, ali ne vidjeh revolucionarno tu nista. da je izaslo prije nekih dvadesetak godina mozda bi i bilo aman, sada je malo repetitivno i bajatli. prica je vec vidjenja, tematike obradjena vise puta, pank, r'n'r, subkultura, nju jork, sedamdesete, kao beton. razvlaci bijelo pa presaltaj na zuto pred kraj kad treba svezat sve u tragediju i podvuci mracnost i izgubljenost vala i subkulture. te naseg junaka. njh. od rej liota vojsovera mi se dijafragma u cvor sveze. :roll: zvone imena samo.

hvala unaprijed. :D
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#10437 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sig_garret »

zomri wrote:
taureg71 wrote:e na qrac..pratim 5 serija paralelno, od kojih je jedna zavrsila sa prikazivanjem nedavno, ostale su na pola dosle...ali prevodioci nesto strajkuju, pujjjjj....cekam na prevod dugoooo...a sjajne serije...American Crime story, Vinyl, Better call Saul, Billions i Trapped... :(
fakat, je iznad komentator u pravu, kad se sve zavrsi natenane gledat
prijedlog: dok čekaš titlove, uči engleski polagano ;-)
dobro ti kaze @Zomri, jednostavno prikaci engl. subs,
vjerovatno ces se iznenaditi koliko rijeci ces prepoznati,
a poslije nekog vremena ce vjerovatno biti ko`u onoj sceni
iz 13th Warior, kad Ahmed Ibn Fahdlan "progovori" :D :D :D
My mother ... was a pure woman ...
Image
na kraju ce ti subs poceti da smetaju :wink:
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10438 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

taureg71 wrote:
zomri wrote:Publika koja bi da gleda Trapped ili Vinyl, koje smatram zahtjevnijim sadržajima, barem u teoriji nije ona kojoj bi engleski prevod predstavljao napor ili poteškoću.

Trapped je tebrex na islandskom jeziku, engleskog ima jako malo, u tragovima...
pa šta misliš kako sam ja gledao? naučio islandski?! :lol:
imaš care prevod sa bbcja na engleski pa udri.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10439 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Banksy »

omar little wrote:ne znam ima li ovdje vise starijih clanova :D , ima nekih finih i ozbiljnijih serija za preporuciti? ove napucane marketinske proizvode ne bih bas.

pogledala sam par epizoda the night manager http://www.imdb.com/title/tt1399664/?ref_=fn_al_tt_1 i obecava. ja susanne bier jako volim, pase mi njen pristup i njene kreacije. moglo bi biti jako dobro.

pogledala sam i deutschland 83. duplo mi bolja od amerikanaca.

W1A, http://www.imdb.com/title/tt3610926/?ref_=wl_li_tt, cringe bbc humor. nekad malo previse oce biti the thick of it, ali moze, okej je.

o trapped sam cula dobre stvari, samo sam umorna od policije, ubojstava, detektiva, advokata. vec trideset godina cijede dusu, ne mogu, treba mi mala pauza od te tematike. :D

onaj the last kingdom isto nije los. na vlastito iznenadjenje me zanimalo i okej je izvedba.

vinyl sam dva puta probala, jednom zaspala, drugi put je pobijedila knjiga koju sam krenula listati dok je isla serija. vjerojatno cu to nekad sjesti i odgledati, ali ne vidjeh revolucionarno tu nista. da je izaslo prije nekih dvadesetak godina mozda bi i bilo aman, sada je malo repetitivno i bajatli. prica je vec vidjenja, tematike obradjena vise puta, pank, r'n'r, subkultura, nju jork, sedamdesete, kao beton. razvlaci bijelo pa presaltaj na zuto pred kraj kad treba svezat sve u tragediju i podvuci mracnost i izgubljenost vala i subkulture. te naseg junaka. njh. od rej liota vojsovera mi se dijafragma u cvor sveze. :roll: zvone imena samo.

hvala unaprijed. :D
Vratila se :D :thumbup:
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#10440 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

Banksy wrote: Vratila se :D :thumbup:

jebes karakter koji nije labilan :D al bolje past na forumu nego na cigarama. :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10441 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Banksy »

omar little wrote:
Banksy wrote: Vratila se :D :thumbup:

jebes karakter koji nije labilan :D al bolje past na forumu nego na cigarama. :D
:thumbup:
edit: sad sam ti i onaj o barsi pročitala, ništa ne razumijem, ali je :thumbup: :lol:
Last edited by Banksy on 18/03/2016 19:46, edited 1 time in total.
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#10442 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sig_garret »

druga sezona
Image

radjeno po romanu
Image
lagani detektiv
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10443 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

omar little wrote:ne znam ima li ovdje vise starijih clanova :D , ima nekih finih i ozbiljnijih serija za preporuciti? ove napucane marketinske proizvode ne bih bas.

pogledala sam par epizoda the night manager http://www.imdb.com/title/tt1399664/?ref_=fn_al_tt_1 i obecava. ja susanne bier jako volim, pase mi njen pristup i njene kreacije. moglo bi biti jako dobro.

pogledala sam i deutschland 83. duplo mi bolja od amerikanaca.

W1A, http://www.imdb.com/title/tt3610926/?ref_=wl_li_tt, cringe bbc humor. nekad malo previse oce biti the thick of it, ali moze, okej je.

o trapped sam cula dobre stvari, samo sam umorna od policije, ubojstava, detektiva, advokata. vec trideset godina cijede dusu, ne mogu, treba mi mala pauza od te tematike. :D

onaj the last kingdom isto nije los. na vlastito iznenadjenje me zanimalo i okej je izvedba.

vinyl sam dva puta probala, jednom zaspala, drugi put je pobijedila knjiga koju sam krenula listati dok je isla serija. vjerojatno cu to nekad sjesti i odgledati, ali ne vidjeh revolucionarno tu nista. da je izaslo prije nekih dvadesetak godina mozda bi i bilo aman, sada je malo repetitivno i bajatli. prica je vec vidjenja, tematike obradjena vise puta, pank, r'n'r, subkultura, nju jork, sedamdesete, kao beton. razvlaci bijelo pa presaltaj na zuto pred kraj kad treba svezat sve u tragediju i podvuci mracnost i izgubljenost vala i subkulture. te naseg junaka. njh. od rej liota vojsovera mi se dijafragma u cvor sveze. :roll: zvone imena samo.

hvala unaprijed. :D
ne vidim hap and leonard nigdje. 'si gledala?
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#10444 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

zomri wrote:
ne vidim hap and leonard nigdje. 'si gledala?

nisam, parilo mi da je razvikano i napucano bez da ima substance narocite ispod. napinjanje da se napravi kul i hbo tip serije a bez stofa.

jesam to masila u procjeni?
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10445 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

omar little wrote:
zomri wrote:
ne vidim hap and leonard nigdje. 'si gledala?

nisam, parilo mi da je razvikano i napucano bez da ima substance narocite ispod. napinjanje da se napravi kul i hbo tip serije a bez stofa.

jesam to masila u procjeni?
too early to say. k williams je unutra pa sam kontao da će ti se naći na radaru.
User avatar
ferratilis
Posts: 8373
Joined: 25/11/2013 16:48

#10446 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

SanskiBiser wrote:Daredevil sezona 2 - od jutros na torentima prvih 6 epizoda. :evil:

Jon Bernthal rođen za ovu ulogu :)

Odlična je 2. sezona
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65976
Joined: 03/08/2010 19:04

#10447 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

sig_garret wrote:
zomri wrote:
taureg71 wrote:e na qrac..pratim 5 serija paralelno, od kojih je jedna zavrsila sa prikazivanjem nedavno, ostale su na pola dosle...ali prevodioci nesto strajkuju, pujjjjj....cekam na prevod dugoooo...a sjajne serije...American Crime story, Vinyl, Better call Saul, Billions i Trapped... :(
fakat, je iznad komentator u pravu, kad se sve zavrsi natenane gledat
prijedlog: dok čekaš titlove, uči engleski polagano ;-)
dobro ti kaze @Zomri, jednostavno prikaci engl. subs,
vjerovatno ces se iznenaditi koliko rijeci ces prepoznati,
a poslije nekog vremena ce vjerovatno biti ko`u onoj sceni
iz 13th Warior, kad Ahmed Ibn Fahdlan "progovori" :D :D :D
My mother ... was a pure woman ...
Image

:lol: :thumbup:
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#10448 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 20/03/2016 22:56, edited 1 time in total.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10449 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

ferratilis wrote:
SanskiBiser wrote:Daredevil sezona 2 - od jutros na torentima prvih 6 epizoda. :evil:

Jon Bernthal rođen za ovu ulogu :)

Odlična je 2. sezona

Jes vala Shejnu (TWD) je legao Punisher samo tako :lol:
Nesto sam citao da ce Punisher biti isto posebna serija na NETFLIX.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10450 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

možda će nekome biti spojleri ispod, sha ja znam


Elektri na čelu piše 'JEBI ME K'O ŽIVOTINJUUU' :mrgreen:
Post Reply