Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#10401 Re: Dolazi zima - zimske gume
na daciji su na istom autu clio/sandero dolazile 185/60 R15 koje ima svaki proizvođač po normalnim cijenama
izgleda da na istu felgu može i 175/65 bez problema, te su malo jeftinije
izgleda da na istu felgu može i 175/65 bez problema, te su malo jeftinije
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#10402 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nema na webshopuOptimist wrote:Toliko je i u majagume bez montaze, za kes.gidra wrote:Haos popust na ekupi.ba za gume ali samo za NLB klijente 15%.
Goodyear UG9 dodje 120 KM 205/55/16, prejeftino i još besplatna dostava.
Puno povoljnije od Makbela, Unitrade-a itd...
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#10403 Re: Dolazi zima - zimske gume
prodam na piku za 50 marki, stavim cijenu 120, javi se neko kaze moze li 50 i vozi misko, zadnje sam doduse poklonio jednom instruktoru voznje u autoskoli ajla, kad sam vidio da mu otpadaju komadi gume, ne ponovilo seDeriguz wrote:Sta radite sa starim gumama, gdje ih odlazete, bacate?
- Deriguz
- Posts: 643
- Joined: 30/07/2009 21:29
#10404 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne bi da ugrozavam neciji zivot, DOT je iz vremena dok je Alija jos bio zivnivla wrote:prodam na piku za 50 marki, stavim cijenu 120, javi se neko kaze moze li 50 i vozi misko, zadnje sam doduse poklonio jednom instruktoru voznje u autoskoli ajla, kad sam vidio da mu otpadaju komadi gume, ne ponovilo seDeriguz wrote:Sta radite sa starim gumama, gdje ih odlazete, bacate?
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#10405 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jel ti i gorivo jos 1,20?Deriguz wrote: Ne bi da ugrozavam neciji zivot, DOT je iz vremena dok je Alija jos bio ziv
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10406 Re: Dolazi zima - zimske gume
poderem nozem bocni zid 10-15 cm i bacim u smeceDeriguz wrote:Sta radite sa starim gumama, gdje ih odlazete, bacate?
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#10407 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kupljene nisu montirane , kad cu ne znam._BataZiv_0809 wrote:Kad nabacujete zimnjace
Jos sam ti duzan onog Brava, joj gledam ga svaki dan , auto bombona.
Bio petica golf kraj njega parkiran , nula bodova
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#10408 Re: Dolazi zima - zimske gume
To da ne bi neko nasao u smecu i montirao sebi , zato nozem zasiljisbitanga_sa_otesa wrote:poderem nozem bocni zid 10-15 cm i bacim u smeceDeriguz wrote:Sta radite sa starim gumama, gdje ih odlazete, bacate?
Lukav si
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#10409 Re: Dolazi zima - zimske gume
Domaci drifter
Jel mu ovo esp ukljucen
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10410 Re: Dolazi zima - zimske gume
takoe,sve sto neko nece da plati unistim i bacim ,da ne moze iskoristiti neki ''ljubitelj'' i smecar.ja sam pare dao za to i nemam ih vise....Sodom1 wrote: To da ne bi neko nasao u smecu i montirao sebi , zato nozem zasiljis![]()
Lukav si
- Deriguz
- Posts: 643
- Joined: 30/07/2009 21:29
#10411 Re: Dolazi zima - zimske gume
da je bogdotempuser wrote:Jel ti i gorivo jos 1,20?Deriguz wrote: Ne bi da ugrozavam neciji zivot, DOT je iz vremena dok je Alija jos bio ziv
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#10412 Re: Dolazi zima - zimske gume
gorivo je iste cijene al u eur, cijena se ne mijenja, mijenja se valutaDeriguz wrote:da je bogdotempuser wrote:Jel ti i gorivo jos 1,20?Deriguz wrote: Ne bi da ugrozavam neciji zivot, DOT je iz vremena dok je Alija jos bio ziv
- Doda37
- Posts: 1723
- Joined: 29/06/2007 23:11
#10413 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ovo jutro +20beco wrote:Maloprije stavio zimske
Ovi uslovi jutros 3 stepena i hladno ubilo se da te negdje "neke eko gume" zajebu proklizes i kabum (to sranje ne ide na moje auto, pa makar 100000 km trajale).
Francuzi su vazda bili pakaši što se tiče guma, recimo meni na Cliu III 165/65 R 15, gume bile po 150 KM, pa da se upucaš a tamo prodaje ti priču Economy car.
Jedna od malobrojnih stvari koje kod Golfacijenim što je uvijek imao razumne dimenzije guma.
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10414 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prodam ih uvjekDeriguz wrote:Sta radite sa starim gumama, gdje ih odlazete, bacate?
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#10415 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kupio sam sebi polovan bibi i na njemu su dosle 4 save eskimo u savrsenom stanju - dimenzije 195 65 15.
Pod savrseno mislim da su iz 2016 i vozene najvise zimu i pol.Prethodni gazda umro u januaru.
S obzirom da ne vjerujem Savi,uzet cu sebi neke premium gume,a ove bih prodao.
Koja je realna cijena za njih?
Pod savrseno mislim da su iz 2016 i vozene najvise zimu i pol.Prethodni gazda umro u januaru.
S obzirom da ne vjerujem Savi,uzet cu sebi neke premium gume,a ove bih prodao.
Koja je realna cijena za njih?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10416 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ako ces da se brzo rijesis oko stoje a ako ces da ganjas realnu vrijednost oko 180 KM
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6955
- Joined: 06/05/2013 23:05
#10417 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jel se moze ventil na gumi sa vanjske strane kako dotegnuti ili se mora kod vulkanizera? Ispuhuje mi lijeva prednja guma otkako su strucnjaci u unitrade je zamjenili. Za 2 dana sa 2.3 bara dodje na 1,3-1.5 bara
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10418 Re: Dolazi zima - zimske gume
A sto mislis da je na ventilu?
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6955
- Joined: 06/05/2013 23:05
#10419 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne znam, nesto mi suhveli to. Gledao sam gumu nema nista u njoj da je probijena
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10420 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nekada usljed lose montaže ili problematične felge zrak izlazi na spoju felge i gume, a moze biti da si srece kurate pa si odmah pokupio saraf ili ekser.
Dovoljno je da navlazis ventil i malo ga zavratis u svim smjerovima kako bi njega eliminisao.
U svakom slučaju vrati se tamo gdje je bila montaza
Dovoljno je da navlazis ventil i malo ga zavratis u svim smjerovima kako bi njega eliminisao.
U svakom slučaju vrati se tamo gdje je bila montaza
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#10421 Re: Dolazi zima - zimske gume
Felga ili ventil ali to jarane dobro curi. Ne znam sto cigance oko ventila, koji max 1 KM košta.

Ma meni su zimske srednjeg životnog doba, sad će im 4 zimska sezona, plus 1 guma mi je raspar polovna i starija od ostale 3 (pukla mi jedna guma prošle godine ali bočni zid razrezan), tako da ih više ne čuvam pretjerano. Izvući možda još 1 sezonu ako budu mogle i onda stavljam broj manje R15 195/65, neke premium gume dosta Uniroyala
Brzo opet ljetne vratitiDoda37 wrote:Ovo jutro +20beco wrote:Maloprije stavio zimske
Ovi uslovi jutros 3 stepena i hladno ubilo se da te negdje "neke eko gume" zajebu proklizes i kabum (to sranje ne ide na moje auto, pa makar 100000 km trajale).
Francuzi su vazda bili pakaši što se tiče guma, recimo meni na Cliu III 165/65 R 15, gume bile po 150 KM, pa da se upucaš a tamo prodaje ti priču Economy car.
Jedna od malobrojnih stvari koje kod Golfacijenim što je uvijek imao razumne dimenzije guma.
Ma meni su zimske srednjeg životnog doba, sad će im 4 zimska sezona, plus 1 guma mi je raspar polovna i starija od ostale 3 (pukla mi jedna guma prošle godine ali bočni zid razrezan), tako da ih više ne čuvam pretjerano. Izvući možda još 1 sezonu ako budu mogle i onda stavljam broj manje R15 195/65, neke premium gume dosta Uniroyala
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6955
- Joined: 06/05/2013 23:05
#10422 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ako se vratim u unitrade mogu im jebat od do samo. Pravi monteri su tamo, nista napraviti ne znaju nego samo uzmi gotovo i zamjeni,a i to zajebu. Otici cu do onog vulkanizera u Nedzaricima kod domova, a unitrade cao.Bakir1 wrote:Nekada usljed lose montaže ili problematične felge zrak izlazi na spoju felge i gume, a moze biti da si srece kurate pa si odmah pokupio saraf ili ekser.
Dovoljno je da navlazis ventil i malo ga zavratis u svim smjerovima kako bi njega eliminisao.
U svakom slučaju vrati se tamo gdje je bila montaza
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#10423 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hvala.I ja sam slicnog misljena.Bakir1 wrote:Ako ces da se brzo rijesis oko stoje a ako ces da ganjas realnu vrijednost oko 180 KM
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10424 Re: Dolazi zima - zimske gume
Otici ce to ko halva, mada ja to ne bih radio do ljeta, ali svako svoje zna 
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#10425 Re: Dolazi zima - zimske gume
Što bi to radio nek poprave sranje koje su napravili? Halo malo odgovornosti za svoj posao. Mada ce se oni poceti izvlačiti da nije do njih.made_in_sarajevo wrote:Ako se vratim u unitrade mogu im jebat od do samo. Pravi monteri su tamo, nista napraviti ne znaju nego samo uzmi gotovo i zamjeni,a i to zajebu. Otici cu do onog vulkanizera u Nedzaricima kod domova, a unitrade cao.Bakir1 wrote:Nekada usljed lose montaže ili problematične felge zrak izlazi na spoju felge i gume, a moze biti da si srece kurate pa si odmah pokupio saraf ili ekser.
Dovoljno je da navlazis ventil i malo ga zavratis u svim smjerovima kako bi njega eliminisao.
U svakom slučaju vrati se tamo gdje je bila montaza
