Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#10401 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

na daciji su na istom autu clio/sandero dolazile 185/60 R15 koje ima svaki proizvođač po normalnim cijenama

izgleda da na istu felgu može i 175/65 bez problema, te su malo jeftinije
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#10402 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by gidra »

Optimist wrote:
gidra wrote:Haos popust na ekupi.ba za gume ali samo za NLB klijente 15%.
Goodyear UG9 dodje 120 KM 205/55/16, prejeftino i još besplatna dostava.
Puno povoljnije od Makbela, Unitrade-a itd...
Toliko je i u majagume bez montaze, za kes.
Nema na webshopu
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#10403 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

Deriguz wrote:Sta radite sa starim gumama, gdje ih odlazete, bacate?
prodam na piku za 50 marki, stavim cijenu 120, javi se neko kaze moze li 50 i vozi misko, zadnje sam doduse poklonio jednom instruktoru voznje u autoskoli ajla, kad sam vidio da mu otpadaju komadi gume, ne ponovilo se
User avatar
Deriguz
Posts: 643
Joined: 30/07/2009 21:29

#10404 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Deriguz »

nivla wrote:
Deriguz wrote:Sta radite sa starim gumama, gdje ih odlazete, bacate?
prodam na piku za 50 marki, stavim cijenu 120, javi se neko kaze moze li 50 i vozi misko, zadnje sam doduse poklonio jednom instruktoru voznje u autoskoli ajla, kad sam vidio da mu otpadaju komadi gume, ne ponovilo se
Ne bi da ugrozavam neciji zivot, DOT je iz vremena dok je Alija jos bio ziv :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10405 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tempuser »

Deriguz wrote: Ne bi da ugrozavam neciji zivot, DOT je iz vremena dok je Alija jos bio ziv :mrgreen:
Jel ti i gorivo jos 1,20? :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10406 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Deriguz wrote:Sta radite sa starim gumama, gdje ih odlazete, bacate?
poderem nozem bocni zid 10-15 cm i bacim u smece
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10407 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

_BataZiv_0809 wrote:Kad nabacujete zimnjace :)
Kupljene nisu montirane , kad cu ne znam.
Jos sam ti duzan onog Brava, joj gledam ga svaki dan , auto bombona.
Bio petica golf kraj njega parkiran , nula bodova
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10408 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Deriguz wrote:Sta radite sa starim gumama, gdje ih odlazete, bacate?
poderem nozem bocni zid 10-15 cm i bacim u smece
To da ne bi neko nasao u smecu i montirao sebi , zato nozem zasiljis :D
Lukav si :skoljka:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#10409 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »



Domaci drifter
Jel mu ovo esp ukljucen :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10410 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Sodom1 wrote: To da ne bi neko nasao u smecu i montirao sebi , zato nozem zasiljis :D
Lukav si :skoljka:
takoe,sve sto neko nece da plati unistim i bacim ,da ne moze iskoristiti neki ''ljubitelj'' i smecar.ja sam pare dao za to i nemam ih vise....
User avatar
Deriguz
Posts: 643
Joined: 30/07/2009 21:29

#10411 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Deriguz »

tempuser wrote:
Deriguz wrote: Ne bi da ugrozavam neciji zivot, DOT je iz vremena dok je Alija jos bio ziv :mrgreen:
Jel ti i gorivo jos 1,20? :lol:
da je bogdo :mrgreen:
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#10412 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

Deriguz wrote:
tempuser wrote:
Deriguz wrote: Ne bi da ugrozavam neciji zivot, DOT je iz vremena dok je Alija jos bio ziv :mrgreen:
Jel ti i gorivo jos 1,20? :lol:
da je bogdo :mrgreen:
gorivo je iste cijene al u eur, cijena se ne mijenja, mijenja se valuta
User avatar
Doda37
Posts: 1723
Joined: 29/06/2007 23:11

#10413 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Doda37 »

beco wrote:Maloprije stavio zimske :mrgreen:

Ovi uslovi jutros 3 stepena i hladno ubilo se da te negdje "neke eko gume" zajebu proklizes i kabum (to sranje ne ide na moje auto, pa makar 100000 km trajale).

Francuzi su vazda bili pakaši što se tiče guma, recimo meni na Cliu III 165/65 R 15, gume bile po 150 KM, pa da se upucaš a tamo prodaje ti priču Economy car.

Jedna od malobrojnih stvari koje kod Golfa :zoka: cijenim što je uvijek imao razumne dimenzije guma.
Ovo jutro +20
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#10414 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

Deriguz wrote:Sta radite sa starim gumama, gdje ih odlazete, bacate?
Prodam ih uvjek
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#10415 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tovarish »

Kupio sam sebi polovan bibi i na njemu su dosle 4 save eskimo u savrsenom stanju - dimenzije 195 65 15.

Pod savrseno mislim da su iz 2016 i vozene najvise zimu i pol.Prethodni gazda umro u januaru.

S obzirom da ne vjerujem Savi,uzet cu sebi neke premium gume,a ove bih prodao.

Koja je realna cijena za njih?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#10416 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Ako ces da se brzo rijesis oko stoje a ako ces da ganjas realnu vrijednost oko 180 KM
made_in_sarajevo
Posts: 6955
Joined: 06/05/2013 23:05

#10417 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by made_in_sarajevo »

Jel se moze ventil na gumi sa vanjske strane kako dotegnuti ili se mora kod vulkanizera? Ispuhuje mi lijeva prednja guma otkako su strucnjaci u unitrade je zamjenili. Za 2 dana sa 2.3 bara dodje na 1,3-1.5 bara
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#10418 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

A sto mislis da je na ventilu?
made_in_sarajevo
Posts: 6955
Joined: 06/05/2013 23:05

#10419 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by made_in_sarajevo »

Ne znam, nesto mi suhveli to. Gledao sam gumu nema nista u njoj da je probijena
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#10420 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Nekada usljed lose montaže ili problematične felge zrak izlazi na spoju felge i gume, a moze biti da si srece kurate pa si odmah pokupio saraf ili ekser.
Dovoljno je da navlazis ventil i malo ga zavratis u svim smjerovima kako bi njega eliminisao.
U svakom slučaju vrati se tamo gdje je bila montaza ;-)
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#10421 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »

Felga ili ventil ali to jarane dobro curi. Ne znam sto cigance oko ventila, koji max 1 KM košta.
Doda37 wrote:
beco wrote:Maloprije stavio zimske :mrgreen:

Ovi uslovi jutros 3 stepena i hladno ubilo se da te negdje "neke eko gume" zajebu proklizes i kabum (to sranje ne ide na moje auto, pa makar 100000 km trajale).

Francuzi su vazda bili pakaši što se tiče guma, recimo meni na Cliu III 165/65 R 15, gume bile po 150 KM, pa da se upucaš a tamo prodaje ti priču Economy car.

Jedna od malobrojnih stvari koje kod Golfa :zoka: cijenim što je uvijek imao razumne dimenzije guma.
Ovo jutro +20
Brzo opet ljetne vratiti :D

Ma meni su zimske srednjeg životnog doba, sad će im 4 zimska sezona, plus 1 guma mi je raspar polovna i starija od ostale 3 (pukla mi jedna guma prošle godine ali bočni zid razrezan), tako da ih više ne čuvam pretjerano. Izvući možda još 1 sezonu ako budu mogle i onda stavljam broj manje R15 195/65, neke premium gume dosta Uniroyala :mrgreen:
made_in_sarajevo
Posts: 6955
Joined: 06/05/2013 23:05

#10422 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by made_in_sarajevo »

Bakir1 wrote:Nekada usljed lose montaže ili problematične felge zrak izlazi na spoju felge i gume, a moze biti da si srece kurate pa si odmah pokupio saraf ili ekser.
Dovoljno je da navlazis ventil i malo ga zavratis u svim smjerovima kako bi njega eliminisao.
U svakom slučaju vrati se tamo gdje je bila montaza ;-)
Ako se vratim u unitrade mogu im jebat od do samo. Pravi monteri su tamo, nista napraviti ne znaju nego samo uzmi gotovo i zamjeni,a i to zajebu. Otici cu do onog vulkanizera u Nedzaricima kod domova, a unitrade cao.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#10423 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tovarish »

Bakir1 wrote:Ako ces da se brzo rijesis oko stoje a ako ces da ganjas realnu vrijednost oko 180 KM
Hvala.I ja sam slicnog misljena.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#10424 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Otici ce to ko halva, mada ja to ne bih radio do ljeta, ali svako svoje zna ;-)
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#10425 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »

made_in_sarajevo wrote:
Bakir1 wrote:Nekada usljed lose montaže ili problematične felge zrak izlazi na spoju felge i gume, a moze biti da si srece kurate pa si odmah pokupio saraf ili ekser.
Dovoljno je da navlazis ventil i malo ga zavratis u svim smjerovima kako bi njega eliminisao.
U svakom slučaju vrati se tamo gdje je bila montaza ;-)
Ako se vratim u unitrade mogu im jebat od do samo. Pravi monteri su tamo, nista napraviti ne znaju nego samo uzmi gotovo i zamjeni,a i to zajebu. Otici cu do onog vulkanizera u Nedzaricima kod domova, a unitrade cao.
Što bi to radio nek poprave sranje koje su napravili? Halo malo odgovornosti za svoj posao. Mada ce se oni poceti izvlačiti da nije do njih.
Post Reply