Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10401 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 13:25
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:57
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 10:53 ne postoji ljudsko bice bez emocija slabo havizas o emocijama ljudsek vrste

kazulani seks prakticiraju zene upravo sa muskracima ( bez emocija)
Ti ili namerno menjas teze ili bas ne razumes sta ti govorim. Nigde nisam rekao da ljudska bica mogu biti bez emocija uopste, vec da mogu imati sex a da nisu u tom slucaju ukljucne emocije. To je lako za shvatiti.
Hm..ne bih se slozila..iza svega stoji emocija..cak i oni sto naskacu na sve sto hoda i nemaju kriterije imaju neko svoje OPRAVDANJE zasto to i tako rade, neko svoje racionaliziranje, upravo da bi sacuvali svoje emocije.
Neko ce pravdati- sa ne da mi zena, pa "moram", neko sa "sve su iste"...iza svega NESTO stoji...ha razocaranost, ha strah od bliskosti, ha you name it...
Nisam nikad srela nekog ko nije na neki nacin pokusao opravdati takvo svoje ponasanje.
Opet, nikad mi se niko nije pravdao zasto je na jednu zenu potrosio 10-15-20 godina zivota.
Vecina ljudi jako dobro zna kako spada i sta je devijantno i pokusacavaju biti prvo pred sobom, a onda pred drugima pozitivni likovi u svojoj prici.
Možda se nećemo složiti oko definicije samih emocija, jer za mene su one značajno dublje od opisanih racionalizacija sopstvenih poriva.

Poslednji tvoj pasus zapravo i potvrđuje da se radi o racionalizacijama kršenja moralnih normi. I sebi i drugima.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10402 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:27
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 13:21
saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:18 Ne postoji onda ni dobrovoljni odlazak na posao, pošto su ljudi prisiljeni da idu da bi primili platu. :lol:
pa u mnogim primjeria sirom svijeta ima upravo nedoborovoljnog odlaska na posao, iz raznih rzaloga

ko ce normlan i zdrav odluciti svijesno da ga jasu cijeli dan u jednom legalnom bordelu, halo, to je tijelo, i ono ima svoj maksimum za sve ;-)
Neke žene zaista nemaju izbora zbog životnih okolnosti, drugima je lakše da šire noge nego da uče da programiraju. Kad je bio karantin, onlyfans dobio 3.2 milona "kreatora sadržaja."

Ženama je prodaja tela uvek opcija kao posao.
postooji prostitucija od strane msukraca , samo da podvucem, jer se prostitucija uvijek veze za zene

prostitucija nije nikad doborovljan izbor !

sirenje i dizanje nogica nije doborovoljno !
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10403 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Jeste, dokle god žena ili muškarac nisu fizički prisiljeni. A ako ti misliš da je ovaj svet bez restrikcijw za bilo koga od nas, zajebala si se u proceni.

Covek dobrovoljno ide na posao jer hoće platu. Žena dobrovoljno širi noge jer je mrzi da radi u kladionici za manje pare.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10404 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:28
pustopoljina wrote: 09/06/2020 13:25
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:57

Ti ili namerno menjas teze ili bas ne razumes sta ti govorim. Nigde nisam rekao da ljudska bica mogu biti bez emocija uopste, vec da mogu imati sex a da nisu u tom slucaju ukljucne emocije. To je lako za shvatiti.
Hm..ne bih se slozila..iza svega stoji emocija..cak i oni sto naskacu na sve sto hoda i nemaju kriterije imaju neko svoje OPRAVDANJE zasto to i tako rade, neko svoje racionaliziranje, upravo da bi sacuvali svoje emocije.
Neko ce pravdati- sa ne da mi zena, pa "moram", neko sa "sve su iste"...iza svega NESTO stoji...ha razocaranost, ha strah od bliskosti, ha you name it...
Nisam nikad srela nekog ko nije na neki nacin pokusao opravdati takvo svoje ponasanje.
Opet, nikad mi se niko nije pravdao zasto je na jednu zenu potrosio 10-15-20 godina zivota.
Vecina ljudi jako dobro zna kako spada i sta je devijantno i pokusacavaju biti prvo pred sobom, a onda pred drugima pozitivni likovi u svojoj prici.
Možda se nećemo složiti oko definicije samih emocija, jer za mene su one značajno dublje od opisanih racionalizacija sopstvenih poriva.

Poslednji tvoj pasus zapravo i potvrđuje da se radi o racionalizacijama kršenja moralnih normi. I sebi i drugima.
sve su to emocije, plitke, duboke, dubolje, od njih ne mozes pobjeci :D

kakvo krsenje morlanih normi !?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10405 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Ako ti ne razlikujes emocije od nagona, nemamo o čemu da pričamo dalje.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10406 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:33 Jeste, dokle god žena ili muškarac nisu fizički prisiljeni. A ako ti misliš da je ovaj svet bez restrikcijw za bilo koga od nas, zajebala si se u proceni.

Covek dobrovoljno ide na posao jer hoće platu. Žena dobrovoljno širi noge jer je mrzi da radi u kladionici za manje pare.
prisliljeni su razlicitim metodama ;-)

ko psihicki labilan zeli raditi takav posao :)

stoga, prostitucija, nije doborovoljna :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10407 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:35 Ako ti ne razlikujes emocije od nagona, nemamo o čemu da pričamo dalje.
ti ne kuzis da ne mozes iskljcuti emocije tokom kazulanog seksa, ali mozes ih samo racionalizirati ;-) to rade i muskarci i zene :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10408 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:28
pustopoljina wrote: 09/06/2020 13:25
saint_mirad wrote: 09/06/2020 10:57

Ti ili namerno menjas teze ili bas ne razumes sta ti govorim. Nigde nisam rekao da ljudska bica mogu biti bez emocija uopste, vec da mogu imati sex a da nisu u tom slucaju ukljucne emocije. To je lako za shvatiti.
Hm..ne bih se slozila..iza svega stoji emocija..cak i oni sto naskacu na sve sto hoda i nemaju kriterije imaju neko svoje OPRAVDANJE zasto to i tako rade, neko svoje racionaliziranje, upravo da bi sacuvali svoje emocije.
Neko ce pravdati- sa ne da mi zena, pa "moram", neko sa "sve su iste"...iza svega NESTO stoji...ha razocaranost, ha strah od bliskosti, ha you name it...
Nisam nikad srela nekog ko nije na neki nacin pokusao opravdati takvo svoje ponasanje.
Opet, nikad mi se niko nije pravdao zasto je na jednu zenu potrosio 10-15-20 godina zivota.
Vecina ljudi jako dobro zna kako spada i sta je devijantno i pokusacavaju biti prvo pred sobom, a onda pred drugima pozitivni likovi u svojoj prici.
Možda se nećemo složiti oko definicije samih emocija, jer za mene su one značajno dublje od opisanih racionalizacija sopstvenih poriva.

Poslednji tvoj pasus zapravo i potvrđuje da se radi o racionalizacijama kršenja moralnih normi. I sebi i drugima.
I koliko su moralne norme tvog sopstvenog uma daleko od tvojih vlastitih emocija, koliko su dio tvog identiteta?
Ja bih rekla apsolutno povezani. Zato mogu podrzati njenu izjavu da nema seksa bez emocija.
I kod zena se moze zalomiti da ima seks sa osobom sa kojom, kad sjedne i razmisli, ne da ne zeli dijete i porodicu..nego ga ne zeli ni upoznati sa prijateljima. I svejedno ne mozes reci da radi to bez emocije, ali...ce ih izracionalizirati.
Pitanje je samo ciji je identitet okostao, a ciji je fluidniji.
Tu su zene (kao nebitnije) imale (u nesreci) vise slobode oko stvaranja identiteta. Manje je drama kad zena ode za drugu vjeru, u drugu kulturu...nego nositelj identiteta zajednice. I onda zene ispadaju kako ne mogu imati seks bez emocija. Njima je pristup emocijama samo brzi i laksi i vise se zenama gleda kroz prste kad popustaju pred emocijama. To ne znaci da ih muskarci nemaju, nego da su naucili, da ih se naucilo, da ih potiskuju.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10409 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 13:45
saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:28
pustopoljina wrote: 09/06/2020 13:25
Hm..ne bih se slozila..iza svega stoji emocija..cak i oni sto naskacu na sve sto hoda i nemaju kriterije imaju neko svoje OPRAVDANJE zasto to i tako rade, neko svoje racionaliziranje, upravo da bi sacuvali svoje emocije.
Neko ce pravdati- sa ne da mi zena, pa "moram", neko sa "sve su iste"...iza svega NESTO stoji...ha razocaranost, ha strah od bliskosti, ha you name it...
Nisam nikad srela nekog ko nije na neki nacin pokusao opravdati takvo svoje ponasanje.
Opet, nikad mi se niko nije pravdao zasto je na jednu zenu potrosio 10-15-20 godina zivota.
Vecina ljudi jako dobro zna kako spada i sta je devijantno i pokusacavaju biti prvo pred sobom, a onda pred drugima pozitivni likovi u svojoj prici.
Možda se nećemo složiti oko definicije samih emocija, jer za mene su one značajno dublje od opisanih racionalizacija sopstvenih poriva.

Poslednji tvoj pasus zapravo i potvrđuje da se radi o racionalizacijama kršenja moralnih normi. I sebi i drugima.
I koliko su moralne norme tvog sopstvenog uma daleko od tvojih vlastitih emocija, koliko su dio tvog identiteta?
Ja bih rekla apsolutno povezani. Zato mogu podrzati njenu izjavu da nema seksa bez emocija.
I kod zena se moze zalomiti da ima seks sa osobom sa kojom, kad sjedne i razmisli, ne da ne zeli dijete i porodicu..nego ga ne zeli ni upoznati sa prijateljima. I svejedno ne mozes reci da radi to bez emocije, ali...ce ih izracionalizirati.
Pitanje je samo ciji je identitet okostao, a ciji je fluidniji.
Tu su zene (kao nebitnije) imale (u nesreci) vise slobode oko stvaranja identiteta. Manje je drama kad zena ode za drugu vjeru, u drugu kulturu...nego nositelj identiteta zajednice. I onda zene ispadaju kako ne mogu imati seks bez emocija. Njima je pristup emocijama samo brzi i laksi i vise se zenama gleda kroz prste kad popustaju pred emocijama. To ne znaci da ih muskarci nemaju, nego da su naucili, da ih se naucilo, da ih potiskuju.
hvala pustopoljina :thumbup: :kiss:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10410 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 13:45
saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:28
pustopoljina wrote: 09/06/2020 13:25
Hm..ne bih se slozila..iza svega stoji emocija..cak i oni sto naskacu na sve sto hoda i nemaju kriterije imaju neko svoje OPRAVDANJE zasto to i tako rade, neko svoje racionaliziranje, upravo da bi sacuvali svoje emocije.
Neko ce pravdati- sa ne da mi zena, pa "moram", neko sa "sve su iste"...iza svega NESTO stoji...ha razocaranost, ha strah od bliskosti, ha you name it...
Nisam nikad srela nekog ko nije na neki nacin pokusao opravdati takvo svoje ponasanje.
Opet, nikad mi se niko nije pravdao zasto je na jednu zenu potrosio 10-15-20 godina zivota.
Vecina ljudi jako dobro zna kako spada i sta je devijantno i pokusacavaju biti prvo pred sobom, a onda pred drugima pozitivni likovi u svojoj prici.
Možda se nećemo složiti oko definicije samih emocija, jer za mene su one značajno dublje od opisanih racionalizacija sopstvenih poriva.

Poslednji tvoj pasus zapravo i potvrđuje da se radi o racionalizacijama kršenja moralnih normi. I sebi i drugima.
I koliko su moralne norme tvog sopstvenog uma daleko od tvojih vlastitih emocija, koliko su dio tvog identiteta?
Ja bih rekla apsolutno povezani. Zato mogu podrzati njenu izjavu da nema seksa bez emocija.
I kod zena se moze zalomiti da ima seks sa osobom sa kojom, kad sjedne i razmisli, ne da ne zeli dijete i porodicu..nego ga ne zeli ni upoznati sa prijateljima. I svejedno ne mozes reci da radi to bez emocije, ali...ce ih izracionalizirati.
Pitanje je samo ciji je identitet okostao, a ciji je fluidniji.
Tu su zene (kao nebitnije) imale (u nesreci) vise slobode oko stvaranja identiteta. Manje je drama kad zena ode za drugu vjeru, u drugu kulturu...nego nositelj identiteta zajednice. I onda zene ispadaju kako ne mogu imati seks bez emocija. Njima je pristup emocijama samo brzi i laksi i vise se zenama gleda kroz prste kad popustaju pred emocijama. To ne znaci da ih muskarci nemaju, nego da su naucili, da ih se naucilo, da ih potiskuju.
Odmah da razgranicnim, ne mislim da muškarci nemaju emocije niti znam bilo koga da to tvrdi, već da se one na različit način i različitim intenzitetom manifestuju u odnosu na žene.

Slažem se da je moral isprepleten s emocijama, neke stvari smatramo nemoralnim jer nam izazivaju gađenje,iako nismo lično umešani. Moral je složen.

Opet cu se vratiti na razliku između emocija i nagona, ako ja vidim dobru koku i dobijem priliku da je kresnem no strings attached, kako je to emocija a ne nagon?

I šta je sa odlaskom kod prostitutki? To su žene sa kojima muškarci nemaju nikakve emotivne veze jer ih ne poznaju, ali se bez problema posexaju s njima. Koja je tu emocija prisutna onda?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10411 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:53
pustopoljina wrote: 09/06/2020 13:45
saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:28

Možda se nećemo složiti oko definicije samih emocija, jer za mene su one značajno dublje od opisanih racionalizacija sopstvenih poriva.

Poslednji tvoj pasus zapravo i potvrđuje da se radi o racionalizacijama kršenja moralnih normi. I sebi i drugima.
I koliko su moralne norme tvog sopstvenog uma daleko od tvojih vlastitih emocija, koliko su dio tvog identiteta?
Ja bih rekla apsolutno povezani. Zato mogu podrzati njenu izjavu da nema seksa bez emocija.
I kod zena se moze zalomiti da ima seks sa osobom sa kojom, kad sjedne i razmisli, ne da ne zeli dijete i porodicu..nego ga ne zeli ni upoznati sa prijateljima. I svejedno ne mozes reci da radi to bez emocije, ali...ce ih izracionalizirati.
Pitanje je samo ciji je identitet okostao, a ciji je fluidniji.
Tu su zene (kao nebitnije) imale (u nesreci) vise slobode oko stvaranja identiteta. Manje je drama kad zena ode za drugu vjeru, u drugu kulturu...nego nositelj identiteta zajednice. I onda zene ispadaju kako ne mogu imati seks bez emocija. Njima je pristup emocijama samo brzi i laksi i vise se zenama gleda kroz prste kad popustaju pred emocijama. To ne znaci da ih muskarci nemaju, nego da su naucili, da ih se naucilo, da ih potiskuju.
Odmah da razgranicnim, ne mislim da muškarci nemaju emocije niti znam bilo koga da to tvrdi, već da se one na različit način i različitim intenzitetom manifestuju u odnosu na žene.

Slažem se da je moral isprepleten s emocijama, neke stvari smatramo nemoralnim jer nam izazivaju gađenje,iako nismo lično umešani. Moral je složen.

Opet cu se vratiti na razliku između emocija i nagona, ako ja vidim dobru koku i dobijem priliku da je kresnem no strings attached, kako je to emocija a ne nagon?

I šta je sa odlaskom kod prostitutki? To su žene sa kojima muškarci nemaju nikakve emotivne veze jer ih ne poznaju, ali se bez problema posexaju s njima. Koja je tu emocija prisutna onda?
I ja razgranicavam nagon i emociju..nagon je "da mi je..." i biologija, a emocija kako i da li uopce.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10412 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

OK, tu se slažemo. Ne vidim zaista koja je emocija umešana pri odlasku prostitutki s kojom nemaš nikakvu poveznicu.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10413 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:53
pustopoljina wrote: 09/06/2020 13:45
saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:28

Možda se nećemo složiti oko definicije samih emocija, jer za mene su one značajno dublje od opisanih racionalizacija sopstvenih poriva.

Poslednji tvoj pasus zapravo i potvrđuje da se radi o racionalizacijama kršenja moralnih normi. I sebi i drugima.
I koliko su moralne norme tvog sopstvenog uma daleko od tvojih vlastitih emocija, koliko su dio tvog identiteta?
Ja bih rekla apsolutno povezani. Zato mogu podrzati njenu izjavu da nema seksa bez emocija.
I kod zena se moze zalomiti da ima seks sa osobom sa kojom, kad sjedne i razmisli, ne da ne zeli dijete i porodicu..nego ga ne zeli ni upoznati sa prijateljima. I svejedno ne mozes reci da radi to bez emocije, ali...ce ih izracionalizirati.
Pitanje je samo ciji je identitet okostao, a ciji je fluidniji.
Tu su zene (kao nebitnije) imale (u nesreci) vise slobode oko stvaranja identiteta. Manje je drama kad zena ode za drugu vjeru, u drugu kulturu...nego nositelj identiteta zajednice. I onda zene ispadaju kako ne mogu imati seks bez emocija. Njima je pristup emocijama samo brzi i laksi i vise se zenama gleda kroz prste kad popustaju pred emocijama. To ne znaci da ih muskarci nemaju, nego da su naucili, da ih se naucilo, da ih potiskuju.
Odmah da razgranicnim, ne mislim da muškarci nemaju emocije niti znam bilo koga da to tvrdi, već da se one na različit način i različitim intenzitetom manifestuju u odnosu na žene.

Slažem se da je moral isprepleten s emocijama, neke stvari smatramo nemoralnim jer nam izazivaju gađenje,iako nismo lično umešani. Moral je složen.

Opet cu se vratiti na razliku između emocija i nagona, ako ja vidim dobru koku i dobijem priliku da je kresnem no strings attached, kako je to emocija a ne nagon?

I šta je sa odlaskom kod prostitutki? To su žene sa kojima muškarci nemaju nikakve emotivne veze jer ih ne poznaju, ali se bez problema posexaju s njima. Koja je tu emocija prisutna onda?
ja ne iskljucujem da visina libida i lust-om nemaju utjecaja , ali ljudi su kompleksna bica , stoga , odlazak protituki ili kazulani seks ce biti pod utjecajem niza faktora ;-)

inace, kad pisem o emocijama, pisem iskljucivo o vlastititim emocionalnim potrebama ,a ne o nekakvom morlaisanju od strane drustva ;-)
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#10414 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Strpljiva »

Škobo Habu wrote: 09/06/2020 12:54
Strpljiva wrote: 09/06/2020 12:24
Jedno ima jaci poriv (ili slabiju kontrolu impulsa), drugo preovladavava situacijom i ima kontrolu (moc).

Zasto prostituka? Zasto ne Njeno Visocanstvo Sveta P.?! I u ovoj i ovakvoj kasti,ipak postoje ocevi koji ih zele zastiti. Ako je ovakva praksa dobra za njihovo dijete, od cega ih stite?
Naveo sam primjer Indije iz razloga da ukažem da se odnos prema sexu zasniva na raznim društvenim uticajima - religija, kultura, ekonomija, tradicija.

Ono što je u Indiji stvar društvenih odnosa - prostitucija kao dio tradicije koja proizilazi iz kastinskog uređenja, u Kini je stvar ideološkog morala koji nameće i propagira sama država.

U Americi seksualno oslobađanje, koje se provodilo pod parolom prava pojedinca, pretvorilo se u unosan biznis. Granu ekonomije.

Šta nam je u konkretnom slučaju - "prirodnije"?

Pornografija kao biznis?
Prostitucija kao tradicija?
Ili, kao u Kini, pornografija kao partijski neprijatelj?
Mogu reci sta je unosnije, prirodnije ne. Zene se eksplatisu, objektiviziraju i podvode pod vlasnistvo.

Lijepo te citati, ali svakim primjerom ukazujes problematiku gdje zena niti u jednoj od situacija nije objekat. Amerika: jedina industrija gdje je zena vise placena :D Indija: nema izbora, uslovljena tradicijom. Da ne pominjemo S. Arabiju.

Pisemo u prazno, al' haj'. Niko od nas ne izlazi na ulicu traziti prava, lakse s tastature.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10415 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 13:59 OK, tu se slažemo. Ne vidim zaista koja je emocija umešana pri odlasku prostitutki s kojom nemaš nikakvu poveznicu.
Pa imas nagon koji inicira.
I onda...da li da trazis curu, da li da probas kod komsinice ciji je covjek na arbajtu, da li da ukljucis porno, da li da odes i posteno platis...sve ono sto te navede da platis, a ne navede da trazis sebi partnera ili krades tudjeg, (a opet nagon se ne zadovoljava vise filmom...to preskocis odmah..dotle je doslo)...sve to je svezanj emocija koji u nemogucnosti da ga razrijesis odes i platis.
Osjecas olaksanje, ali onaj svezanj emocija stoji i dalje i ceka da se sa njim pozabavis.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10416 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 13:17
Škobo Habu wrote: 09/06/2020 13:10
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 13:04
ali, prostitucija narusava seksulanu slobodu , jer istom se prakticira prisilan seks, jer ne postoji dobovoljna prostitucija :)
Ne postoji dobrovoljna prostitucija??? :roll:

Svaka prostitucija regulisana zakonima tržišta je drobrovoljna?

Šta želiš reći? Da su sve one dame iz Crvenog distrikta u Amseterdamu prisilno natjerane da budu prostitutka?
Tamo gdje je takvo što regulisano zakonom - prostitutka je zanimanje u punom kapacitetu kao vozač ili advokat.
ne, ne postoji dobrovoljna prostituaicja

zene i muskraci kojim je posao prostitucija su prisiljeni , direktnim ili indirektnim stjecajem zivotnih okolnosti :)

hajmo biti iskreni, kome ne smeta da razne osobe jasu na tebi cijeli dan, svaki dan :)
To tvrdiš na osnovu istraživanja koje si napravila ili na osnovu onoga šta ti zamišljaš da ljudi žele ili ne žele raditi?

Ja ne kažem da nije tako, ali me samo intersuje kako ti možeš donositi kategoričke zaključke a da nemaš empirijski utvrđene činjenice.

Ako naiđeš samo na jednu osobu koja kaže nešto u stilu "Pa, skontala sam da mi se ne isplati raditi posao za platu koja mi je nuđena, ovako više zarađujem" ili "Volim seks pa zašto ga ne bih pretvorila u izvor zarade" ili nešto slično tvoja tvrdnja postaje laž.

Smiješ se kladiti u analni seks da nigdje na planeti ne postoji osoba koja je prostitucijom počela da se bavi a da nije prisiljena ni posredno ni neposredno?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10417 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 14:26
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 13:17
Škobo Habu wrote: 09/06/2020 13:10

Ne postoji dobrovoljna prostitucija??? :roll:

Svaka prostitucija regulisana zakonima tržišta je drobrovoljna?

Šta želiš reći? Da su sve one dame iz Crvenog distrikta u Amseterdamu prisilno natjerane da budu prostitutka?
Tamo gdje je takvo što regulisano zakonom - prostitutka je zanimanje u punom kapacitetu kao vozač ili advokat.
ne, ne postoji dobrovoljna prostituaicja

zene i muskraci kojim je posao prostitucija su prisiljeni , direktnim ili indirektnim stjecajem zivotnih okolnosti :)

hajmo biti iskreni, kome ne smeta da razne osobe jasu na tebi cijeli dan, svaki dan :)
To tvrdiš na osnovu istraživanja koje si napravila ili na osnovu onoga šta ti zamišljaš da ljudi žele ili ne žele raditi?

Ja ne kažem da nije tako, ali me samo intersuje kako ti možeš donositi kategoričke zaključke a da nemaš empirijski utvrđene činjenice.
psotoje cinjenice, ali se svijesno ignoriraju :)

istrazivanja i biljeske postoje, ali je problem sto se o tome zna , ali se svijesno ignorise , npr. u medijima , znaci, prosjecna osoba vlro dobro zna sto je prostitucija, ali je ne interesira povijest ili problemi iste u drustvima :)
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10418 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 14:31
Hakiz wrote: 09/06/2020 14:26
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 13:17

ne, ne postoji dobrovoljna prostituaicja

zene i muskraci kojim je posao prostitucija su prisiljeni , direktnim ili indirektnim stjecajem zivotnih okolnosti :)

hajmo biti iskreni, kome ne smeta da razne osobe jasu na tebi cijeli dan, svaki dan :)
To tvrdiš na osnovu istraživanja koje si napravila ili na osnovu onoga šta ti zamišljaš da ljudi žele ili ne žele raditi?

Ja ne kažem da nije tako, ali me samo intersuje kako ti možeš donositi kategoričke zaključke a da nemaš empirijski utvrđene činjenice.
psotoje cinjenice, ali se svijesno ignoriraju :)

istrazivanja i biljeske postoje, ali je problem sto se o tome zna , ali se svijesno ignorise , npr. u medijima , znaci, prosjecna osoba vlro dobro zna sto je prostitucija, ali je ne interesira povijest ili problemi iste u drustvima :)
Izjava "postoje činjenice" nije prikaz činjenica, kao što ni izjava "pa to svi znaju" nije nikakva potvrda tvrdnji.

Tako da ću, ipak, ostati pri mišljenju da pričaš napamet.

E da, "svjesno se ignoriraju". To neka planetarna zavjera? Iluminati?, Ljudi gušteri? Ko je to naredio cijelom čovječanstvu da svjesno ignorira?
Last edited by Hakiz on 09/06/2020 14:37, edited 1 time in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10419 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 14:35
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 14:31
Hakiz wrote: 09/06/2020 14:26

To tvrdiš na osnovu istraživanja koje si napravila ili na osnovu onoga šta ti zamišljaš da ljudi žele ili ne žele raditi?

Ja ne kažem da nije tako, ali me samo intersuje kako ti možeš donositi kategoričke zaključke a da nemaš empirijski utvrđene činjenice.
psotoje cinjenice, ali se svijesno ignoriraju :)

istrazivanja i biljeske postoje, ali je problem sto se o tome zna , ali se svijesno ignorise , npr. u medijima , znaci, prosjecna osoba vlro dobro zna sto je prostitucija, ali je ne interesira povijest ili problemi iste u drustvima :)
Izjava "postoje činjenice" nije prikaz činjenica, kao što ni izjava "pa to svi znaju" nije nikakva potvrda tvrdnji.

Tako da ću, ipak, ostati pri mišljenju da pričaš napamet.
ne dam ti izvore, trazi ih sam :thumbup:
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10420 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 14:37
Hakiz wrote: 09/06/2020 14:35
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 14:31

psotoje cinjenice, ali se svijesno ignoriraju :)

istrazivanja i biljeske postoje, ali je problem sto se o tome zna , ali se svijesno ignorise , npr. u medijima , znaci, prosjecna osoba vlro dobro zna sto je prostitucija, ali je ne interesira povijest ili problemi iste u drustvima :)
Izjava "postoje činjenice" nije prikaz činjenica, kao što ni izjava "pa to svi znaju" nije nikakva potvrda tvrdnji.

Tako da ću, ipak, ostati pri mišljenju da pričaš napamet.
ne dam ti izvore, trazi ih sam :thumbup:
E, sada si me dotukla argumentom. Poslije ovakvog argumenta ne ostaje čovjeku ništa drugo nego da se povuče ližući rane.

Ko te ne zna, skupo bi te platio :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10421 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: 09/06/2020 14:39
Connaisseur Karlin wrote: 09/06/2020 14:37
Hakiz wrote: 09/06/2020 14:35

Izjava "postoje činjenice" nije prikaz činjenica, kao što ni izjava "pa to svi znaju" nije nikakva potvrda tvrdnji.

Tako da ću, ipak, ostati pri mišljenju da pričaš napamet.
ne dam ti izvore, trazi ih sam :thumbup:
E, sada si me dotukla argumentom. Poslije ovakvog argumenta ne ostaje čovjeku ništa drugo nego da se povuče ližući rane.

Ko te ne zna, skupo bi te platio :)
argumenti postoje, najlakse ih je svijesno ignorirati i trazi besmslena opravdanja za podrsku prostitucije :)

lako je podravati prostituciju javno, na forumu, ali , licno, niko ne zeli ni pirsmrditi svijetu prostitucije ;-)
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10422 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Haj' zdra'o.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10423 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.

Ja se sa time ne slažem ni najmanje.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#10424 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.

Ja se sa time ne slažem ni najmanje.
jah, a mentlano zdravlje radnika i radnica u prostituciji, a upotreba droga i ostali supstanci, i niz drugih fakotra, i sad ces me ti pokusati uvjeriti kakoje to jedna zdrava radna sredina :-) :lol:
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#10425 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 14:51 Karlinka se drži abolicionizma... po ovome je svaka prostitutka žrtva u bilo kojoj situaciji, pa otuda nema dobrovoljne prostitucije.

Ja se sa time ne slažem ni najmanje.


Ne samo to, nego samo ona može shvatiti da izjava "Neko nešto radi dobrovoljno" znači podržavanje toga šta radi. U stari lažem, mnogi forumske diskusije tako shvataju. Izvini Karln.

Ne kažem ni da ne podržavam prostituciju, ali mišljenje da neke osobe to rade dobrovoljno shvatiti kao podršku tome šta rade je namjerno izvrtanje.

A sa osobom koja ima takav pristup diskusiji, koja odluči da nešto hoće da shvati na neki način i ne dozvoljava da je promašila smisao rečenog se ne može diskutovati. Može se samo ući u beskrajnu prepirku ili otići.

I, za divno čudo kada sam ja u pitanju, odabrah ovo drugo. Neka misli šta hoće, njena stvar.

Opet je volim :)
Last edited by Hakiz on 09/06/2020 15:00, edited 1 time in total.
Post Reply