ako ne predje preko 5.000 necu ni saltatamar1994 wrote:Jebo motor i auto koje ne smijes potjerat do kraja
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10376 Re: Pitamo Mehanicare ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10377 Re: Pitamo Mehanicare ?
beni-bu-man wrote:ako ne predje preko 5.000 necu ni saltatamar1994 wrote:Jebo motor i auto koje ne smijes potjerat do kraja
jos jedna u niza ubleha , nemoj vozit na visim obrtajima
- Filter
- Posts: 8673
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#10378 Re: Pitamo Mehanicare ?
ko je navikao na vece motore lako ce ga zavrtiti do 6000.
prva brzina mu je pravo kratka, ako startas uzbrdo eto te haman u crvenom dok trepnes
prva brzina mu je pravo kratka, ako startas uzbrdo eto te haman u crvenom dok trepnes
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- ElRe
- Posts: 16924
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10380 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakvi su Topran diskovi?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10381 Re: Pitamo Mehanicare ?
kineski
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#10382 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kao i svi ostali hans pries topran dijelovi.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#10383 Re: Pitamo Mehanicare ?
Topran ima na sebi neka tri broja. Jedan je njemacka, druga dva kina...
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#10384 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemam ništa rezevnih dijelova , tražim RS još jednog da kupimLeon16v wrote:Nema patosnice, obicne mu gumene neke. Imaš li ti kakvu rešetku branika od Rs-a, on imao neku nesrecu i to otislo, a 210 KM traže za original.Muuky wrote:Ima li taj prijatelj patosnice od RSLeon16v wrote:Jedna mala pomoc
Prijatelj mi je donio farove od clio 2 rs, sa sočivima, koje sijalice idu tu?
@konektovan Nisam zagledao ništa, pogledacu, mada cu staviti obicne sijalice dok ne nadjem neki kvalitetniji xenon
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#10385 Re: Pitamo Mehanicare ?
@Muuky To ti je kod nas izumrla vrsta, u julu u Poljskoj, 10ak komada dnevno sam viđao redovno
- ElRe
- Posts: 16924
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10386 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kina je sigurno, a to necu.Ned071 wrote:Topran ima na sebi neka tri broja. Jedan je njemacka, druga dva kina...
Fremax? Navidno dobar kvalitet po rijecima prodavca.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10387 Re: Pitamo Mehanicare ?
sto se peglas , uzmi ATE ili Textar i zdraoElRe wrote:
Kina je sigurno, a to necu.Ned071 wrote:Topran ima na sebi neka tri broja. Jedan je njemacka, druga dva kina...
Fremax? Navidno dobar kvalitet po rijecima prodavca.
- ElRe
- Posts: 16924
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10388 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uzeo sam Fremax (Made in Brasil), par je 135 KM i Valeo disk plocice par 70 KM.amar1994 wrote:sto se peglas , uzmi ATE ili Textar i zdraoElRe wrote:
Kina je sigurno, a to necu.Ned071 wrote:Topran ima na sebi neka tri broja. Jedan je njemacka, druga dva kina...
Fremax? Navidno dobar kvalitet po rijecima prodavca.
Vidjecemo kako ce se ponasati.
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#10389 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma vidim ovi što imaju na pik. lošee drama .. da mi je taj kakav iz poljske hahahLeon16v wrote:@Muuky To ti je kod nas izumrla vrsta, u julu u Poljskoj, 10ak komada dnevno sam viđao redovno
-
nedims
- Posts: 663
- Joined: 17/02/2007 12:54
- Location: sarajevo
#10390 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja sam tako razmisljao ... ali ... nazalost, skontao sam kako sam uspio napraviti takvu budalastinu. Da ne duljim ... 100% moja greska. Ja cijelo vrijeme razmisljam o voznji tokom koje se desio kvar. I nije bilo sanse da je ta voznja prouzrokovala taj kvar, Ali, ja dva mjeseca kontinuirano unistavam lamelu a da nisam bio toga svjestan.Mjesto gdje parkiram kod odlaska na plazu tj. polazak sa tog mjesta mi je malo pomalo unistavao lamelu. A konacnica je bila na Bradini na putu za Sarajevo. Nesto sam naucio ali to ucenje me puno kosta...ado-šampion wrote:Ja isto smatram da covjek koji vozi 50 godina nema sanse da je tek tako mogao satrati lamelu.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10391 Re: Pitamo Mehanicare ?
ElRe wrote:
Uzeo sam Fremax (Made in Brasil), par je 135 KM i Valeo disk plocice par 70 KM.
Vidjecemo kako ce se ponasati.
Jedino iskustvo koje imam sa Brazilcima jesu papuce RIder , 5god nikad nista , marke nisam ulozio
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#10392 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne kontam kako to moze satrati lamelu i sta jos?
- Filter
- Posts: 8673
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#10393 Re: Pitamo Mehanicare ?
nedims wrote:I ja sam tako razmisljao ... ali ... nazalost, skontao sam kako sam uspio napraviti takvu budalastinu. Da ne duljim ... 100% moja greska. Ja cijelo vrijeme razmisljam o voznji tokom koje se desio kvar. I nije bilo sanse da je ta voznja prouzrokovala taj kvar, Ali, ja dva mjeseca kontinuirano unistavam lamelu a da nisam bio toga svjestan.Mjesto gdje parkiram kod odlaska na plazu tj. polazak sa tog mjesta mi je malo pomalo unistavao lamelu. A konacnica je bila na Bradini na putu za Sarajevo. Nesto sam naucio ali to ucenje me puno kosta...ado-šampion wrote:Ja isto smatram da covjek koji vozi 50 godina nema sanse da je tek tako mogao satrati lamelu.
kako si je satro?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10394 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jarane sprzio je k'o lamelu, eto kako! 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10395 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uz Mahmutovac!basicm wrote:Jarane sprzio je k'o lamelu, eto kako!
- Filter
- Posts: 8673
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#10396 Re: Pitamo Mehanicare ?
puno sarajevo i bosna mahmutovaca
nije pocetnik pvozac... zato pitam
nije pocetnik pvozac... zato pitam
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10397 Re: Pitamo Mehanicare ?
Clio 1, 1996. godina 1.2 benzin nece da upali. Da kontakt ali ne vergla. Stavljen nov akumulator i alnaser. Do cega bi mogao biti problem?
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#10398 Re: Pitamo Mehanicare ?
ključ......LikeLike wrote:Clio 1, 1996. godina 1.2 benzin nece da upali. Da kontakt ali ne vergla. Stavljen nov akumulator i alnaser. Do cega bi mogao biti problem?
imaš rezervni?
pumpa goriva
itd itd...
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10399 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne pitam za sebe, ali mislim da nema rezervni kljuc. Pumpa goriva rece da je ispravna. Sumnja na neki relej ispod volana sa lijeve strane.mad_max_ba wrote:ključ......LikeLike wrote:Clio 1, 1996. godina 1.2 benzin nece da upali. Da kontakt ali ne vergla. Stavljen nov akumulator i alnaser. Do cega bi mogao biti problem?
imaš rezervni?
pumpa goriva
itd itd...
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#10400 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako anlaser ok i ako je aku nov, a ne vergla moze biti ulozak brave ili kontakt na aku ili anlaseru. Pada li napon (zmanji li se intenzitet kontrolih lampi na kontaktu kad okrenes kljuc da anlasuje?LikeLike wrote:Clio 1, 1996. godina 1.2 benzin nece da upali. Da kontakt ali ne vergla. Stavljen nov akumulator i alnaser. Do cega bi mogao biti problem?

