Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10376 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

amar1994 wrote:Jebo motor i auto koje ne smijes potjerat do kraja :thumbup:
ako ne predje preko 5.000 necu ni saltat :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10377 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

beni-bu-man wrote:
amar1994 wrote:Jebo motor i auto koje ne smijes potjerat do kraja :thumbup:
ako ne predje preko 5.000 necu ni saltat :lol:
:thumbup:

jos jedna u niza ubleha , nemoj vozit na visim obrtajima :D
User avatar
Filter
Posts: 8673
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#10378 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

ko je navikao na vece motore lako ce ga zavrtiti do 6000.
prva brzina mu je pravo kratka, ako startas uzbrdo eto te haman u crvenom dok trepnes
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10379 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Image
User avatar
ElRe
Posts: 16924
Joined: 12/12/2011 11:28

#10380 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Kakvi su Topran diskovi?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10381 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kineski
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#10382 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Kao i svi ostali hans pries topran dijelovi.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10383 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Topran ima na sebi neka tri broja. Jedan je njemacka, druga dva kina...
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#10384 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Muuky »

Leon16v wrote:
Muuky wrote:
Leon16v wrote:Jedna mala pomoc

Prijatelj mi je donio farove od clio 2 rs, sa sočivima, koje sijalice idu tu? :mrgreen:
Ima li taj prijatelj patosnice od RS
Nema patosnice, obicne mu gumene neke. Imaš li ti kakvu rešetku branika od Rs-a, on imao neku nesrecu i to otislo, a 210 KM traže za original.

@konektovan Nisam zagledao ništa, pogledacu, mada cu staviti obicne sijalice dok ne nadjem neki kvalitetniji xenon
Nemam ništa rezevnih dijelova , tražim RS još jednog da kupim
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10385 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

@Muuky To ti je kod nas izumrla vrsta, u julu u Poljskoj, 10ak komada dnevno sam viđao redovno
User avatar
ElRe
Posts: 16924
Joined: 12/12/2011 11:28

#10386 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

:bih:
Ned071 wrote:Topran ima na sebi neka tri broja. Jedan je njemacka, druga dva kina...
Kina je sigurno, a to necu.
Fremax? Navidno dobar kvalitet po rijecima prodavca.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10387 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

ElRe wrote::bih:
Ned071 wrote:Topran ima na sebi neka tri broja. Jedan je njemacka, druga dva kina...
Kina je sigurno, a to necu.
Fremax? Navidno dobar kvalitet po rijecima prodavca.
sto se peglas , uzmi ATE ili Textar i zdrao :thumbup:
User avatar
ElRe
Posts: 16924
Joined: 12/12/2011 11:28

#10388 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

amar1994 wrote:
ElRe wrote::bih:
Ned071 wrote:Topran ima na sebi neka tri broja. Jedan je njemacka, druga dva kina...
Kina je sigurno, a to necu.
Fremax? Navidno dobar kvalitet po rijecima prodavca.
sto se peglas , uzmi ATE ili Textar i zdrao :thumbup:
Uzeo sam Fremax (Made in Brasil), par je 135 KM i Valeo disk plocice par 70 KM.
Vidjecemo kako ce se ponasati.
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#10389 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Muuky »

Leon16v wrote:@Muuky To ti je kod nas izumrla vrsta, u julu u Poljskoj, 10ak komada dnevno sam viđao redovno
Ma vidim ovi što imaju na pik. lošee drama .. da mi je taj kakav iz poljske hahah
nedims
Posts: 663
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#10390 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nedims »

ado-šampion wrote:Ja isto smatram da covjek koji vozi 50 godina nema sanse da je tek tako mogao satrati lamelu.
I ja sam tako razmisljao ... ali ... nazalost, skontao sam kako sam uspio napraviti takvu budalastinu. Da ne duljim ... 100% moja greska. Ja cijelo vrijeme razmisljam o voznji tokom koje se desio kvar. I nije bilo sanse da je ta voznja prouzrokovala taj kvar, Ali, ja dva mjeseca kontinuirano unistavam lamelu a da nisam bio toga svjestan.Mjesto gdje parkiram kod odlaska na plazu tj. polazak sa tog mjesta mi je malo pomalo unistavao lamelu. A konacnica je bila na Bradini na putu za Sarajevo. Nesto sam naucio ali to ucenje me puno kosta...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10391 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

ElRe wrote:
Uzeo sam Fremax (Made in Brasil), par je 135 KM i Valeo disk plocice par 70 KM.
Vidjecemo kako ce se ponasati.
:thumbup:

Jedino iskustvo koje imam sa Brazilcima jesu papuce RIder , 5god nikad nista , marke nisam ulozio :D , tako da trebalo bi bit OK :)
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#10392 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Ne kontam kako to moze satrati lamelu i sta jos?
User avatar
Filter
Posts: 8673
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#10393 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

nedims wrote:
ado-šampion wrote:Ja isto smatram da covjek koji vozi 50 godina nema sanse da je tek tako mogao satrati lamelu.
I ja sam tako razmisljao ... ali ... nazalost, skontao sam kako sam uspio napraviti takvu budalastinu. Da ne duljim ... 100% moja greska. Ja cijelo vrijeme razmisljam o voznji tokom koje se desio kvar. I nije bilo sanse da je ta voznja prouzrokovala taj kvar, Ali, ja dva mjeseca kontinuirano unistavam lamelu a da nisam bio toga svjestan.Mjesto gdje parkiram kod odlaska na plazu tj. polazak sa tog mjesta mi je malo pomalo unistavao lamelu. A konacnica je bila na Bradini na putu za Sarajevo. Nesto sam naucio ali to ucenje me puno kosta...
:sad:
kako si je satro?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10394 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Jarane sprzio je k'o lamelu, eto kako! :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10395 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

basicm wrote:Jarane sprzio je k'o lamelu, eto kako! :mrgreen:
Uz Mahmutovac!
User avatar
Filter
Posts: 8673
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#10396 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

puno sarajevo i bosna mahmutovaca :mrgreen:

nije pocetnik pvozac... zato pitam
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10397 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Clio 1, 1996. godina 1.2 benzin nece da upali. Da kontakt ali ne vergla. Stavljen nov akumulator i alnaser. Do cega bi mogao biti problem?
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#10398 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

LikeLike wrote:Clio 1, 1996. godina 1.2 benzin nece da upali. Da kontakt ali ne vergla. Stavljen nov akumulator i alnaser. Do cega bi mogao biti problem?
ključ......
imaš rezervni?

pumpa goriva
itd itd...
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10399 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

mad_max_ba wrote:
LikeLike wrote:Clio 1, 1996. godina 1.2 benzin nece da upali. Da kontakt ali ne vergla. Stavljen nov akumulator i alnaser. Do cega bi mogao biti problem?
ključ......
imaš rezervni?

pumpa goriva
itd itd...
Ne pitam za sebe, ali mislim da nema rezervni kljuc. Pumpa goriva rece da je ispravna. Sumnja na neki relej ispod volana sa lijeve strane. :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10400 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

LikeLike wrote:Clio 1, 1996. godina 1.2 benzin nece da upali. Da kontakt ali ne vergla. Stavljen nov akumulator i alnaser. Do cega bi mogao biti problem?
Ako anlaser ok i ako je aku nov, a ne vergla moze biti ulozak brave ili kontakt na aku ili anlaseru. Pada li napon (zmanji li se intenzitet kontrolih lampi na kontaktu kad okrenes kljuc da anlasuje?
Post Reply