To mi je rodjakBullet Tooth Tony wrote:Od cega se zaplila ? cuj zapalilaLikeLike wrote:Ja znam covjeka koji je kupio A klasu novu u salonu i na putu do kuce mu se zapaliBullet Tooth Tony wrote:Zar ono nova KIA nije bolja od polovne mecke ?![]()
![]()
Ono kvalitetnija puno od bilo kojeg njemca itd![]()
jel tako amare
![]()
![]()
![]()
![]()
Ja licno bih uvijek uzeo novo auto prije nego polovno, ali svako ima pravo na vlastiti izbor![]()
![]()
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10351 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#10352 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kojoj ba novoj mecki crkne lamela na 12000 km ...amar1994 wrote:![]()
![]()
od polovne jest , njemu kad nesto crkne odma se kredit dize lagano![]()
![]()
drze ti bmw-a , jacu mazde i mirna Bosna
Nisi ti mrzitelj balkanskog mentaliteta nego si jednom u zivotu kupio auto i sad ta marka najjaca na svijetu , cak i taj kontinent jbt.... u paralelnom univerzumu Amar cunira golfa dvicu
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10353 Re: Pitamo Mehanicare ?
To ne znamBullet Tooth Tony wrote:
Kojoj ba novoj mecki crkne lamela na 12000 km ...![]()
![]()
Nisi ti mrzitelj balkanskog mentaliteta nego si jednom u zivotu kupio neko auto i sad ta marka najjaca na svijetu .... u paralelnom univerzumu Amar cunira golfa dvicu![]()
Ta marka je prosjek , u svemu solidna , ni u cemu najbolja
hahah , radije bi ruku odsjeko nego na to pare trosio
Kace bit neki japanac na instagramu jebo ga
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#10354 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci po prici ovdje ako ti rikne lamela na autu kupljenom novom s 10 k na satu popravljas o svom trosku? Sta onda ako ti rikne plivajuci recimo na 20 k? I to ide o svom trosku? Pa za sta onda garantuju?
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10355 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako zelis lamelu mozes satrati bez da krenes s mjesta, po meni tu nema nista sporno. Vjerujem da se i oni nagledaju svakakvih strucnjaka koji sjebu auto i onda dodju da garancija krpi.
Medjutim, to sto ti nisi mogao promijeniti brzinu, nidje veze s lamelom i nacinom voznje. Nesto s kvacilom nije OK, potisna ploca, potisni lezaj, ili je zveknuo feder na lameli, ispao i napravio sranje.
Da sam na tvom mjestu, i da sam 100% siguran da nije greska do mene, otisao bih im u servis i napravio sranje. Jer ako budes fin, nidje nisi prispio.
Medjutim, to sto ti nisi mogao promijeniti brzinu, nidje veze s lamelom i nacinom voznje. Nesto s kvacilom nije OK, potisna ploca, potisni lezaj, ili je zveknuo feder na lameli, ispao i napravio sranje.
Da sam na tvom mjestu, i da sam 100% siguran da nije greska do mene, otisao bih im u servis i napravio sranje. Jer ako budes fin, nidje nisi prispio.
Last edited by NediM17 on 06/09/2017 16:29, edited 1 time in total.
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#10356 Re: Pitamo Mehanicare ?
lamela i korpa se tretiraju kao potrošni materijal, što to i jeste,
Na potrošne materijale i dijelove nema garancije........
Na potrošne materijale i dijelove nema garancije........
-
nedims
- Posts: 663
- Joined: 17/02/2007 12:54
- Location: sarajevo
#10357 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bas tako...ado-šampion wrote:Znaci po prici ovdje ako ti rikne lamela na autu kupljenom novom s 10 k na satu popravljas o svom trosku? Sta onda ako ti rikne plivajuci recimo na 20 k? I to ide o svom trosku? Pa za sta onda garantuju?
Sada sam razgovarao sa strucnjakom i kaze mi da je garancija na lamelu kod KIA godina dana ili 20.000 km. Ja imam 12.000 km predjenih ali je prosla godina i opravka ce ici na moj trosak. Nije svaka garancija u punom kapacitetu...lijepo zvuci "garancija 7 godina" ... ali negdje u garanciji pise, naravno, sitnim slovima i druge varijacije te garancije, Povrsno sam citao i mislio da je garancija na sve...ali nije i zato cu morati sve da platim.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10358 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako nije ostecena tarna povrsina, nego je pukao feder, ni slucajno nemoj pristajati da platis!
Pogotovo ako je puknuti feder dalje prouzrokovao ostecenu potisnu plocu, i sl.
Ne daj da te levate!
Pogotovo ako je puknuti feder dalje prouzrokovao ostecenu potisnu plocu, i sl.
Ne daj da te levate!
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#10359 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja isto smatram da covjek koji vozi 50 godina nema sanse da je tek tako mogao satrati lamelu.
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10360 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas garanciju na sve osim lamele, radija i baterije cini mi seado-šampion wrote:Znaci po prici ovdje ako ti rikne lamela na autu kupljenom novom s 10 k na satu popravljas o svom trosku? Sta onda ako ti rikne plivajuci recimo na 20 k? I to ide o svom trosku? Pa za sta onda garantuju?
-
nedims
- Posts: 663
- Joined: 17/02/2007 12:54
- Location: sarajevo
#10361 Re: Pitamo Mehanicare ?
100% sam siguran da nije moja greska.NediM17 wrote:Ako zelis lamelu mozes satrati bez da krenes s mjesta, po meni tu nema nista sporno. Vjerujem da se i oni nagledaju svakakvih strucnjaka koji sjebu auto i onda dodju da garancija krpi.
Medjutim, to sto ti nisi mogao promijeniti brzinu, nidje veze s lamelom i nacinom voznje. Nesto s kvacilom nije OK, potisna ploca, potisni lezaj, ili je zveknuo feder na lameli, ispao i napravio sranje.
Da sam na tvom mjestu, i da sam 100% siguran da nije greska do mene, otisao bih im u servis i napravio sranje. Jer ako budes fin, nidje nisi prispio.
Nazalost...to nece piti vode.Sto neko gore napisa...potrosni materijal sa kratkim garantnim rokom.
Moracu sve to da platim. Nije mi zao dati novac ako napravim gresku...ali...stvarno sam pazljiv vozac sa iskustvom i cuvam auto kao svaki normalan covjek kada kupi novi auto.
- Filter
- Posts: 8669
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#10362 Re: Pitamo Mehanicare ?
kia servis je los pravo. iz godine u godinu su sve gori.
ganjaj se sa njima, ako nisi imao problema sa lamelom prije tog kvara, nisu tu cista posla.
ganjaj se sa njima, ako nisi imao problema sa lamelom prije tog kvara, nisu tu cista posla.
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#10363 Re: Pitamo Mehanicare ?
Može vozit i 100 godina a nikad ne naučiti.ado-šampion wrote:Ja isto smatram da covjek koji vozi 50 godina nema sanse da je tek tako mogao satrati lamelu.
Ovo se ne odnosi na čovjeka koji se ovdje javio sa problemom, da ne bude zabune samo govorim onako kako jeste.
- konektovan
- Posts: 51438
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10364 Re: Pitamo Mehanicare ?
nedims wrote:Bas tako...ado-šampion wrote:Znaci po prici ovdje ako ti rikne lamela na autu kupljenom novom s 10 k na satu popravljas o svom trosku? Sta onda ako ti rikne plivajuci recimo na 20 k? I to ide o svom trosku? Pa za sta onda garantuju?
Sada sam razgovarao sa strucnjakom i kaze mi da je garancija na lamelu kod KIA godina dana ili 20.000 km. Ja imam 12.000 km predjenih ali je prosla godina i opravka ce ici na moj trosak. Nije svaka garancija u punom kapacitetu...lijepo zvuci "garancija 7 godina" ... ali negdje u garanciji pise, naravno, sitnim slovima i druge varijacije te garancije, Povrsno sam citao i mislio da je garancija na sve...ali nije i zato cu morati sve da platim.
Mnogi su se upecali na njihovu 7 godisnju garanciju, nisi jedini, a ako ti sta znaci, garantni uslovi kad je lamela u pitanju kod drugih proizvodjaca je haman ista.
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10365 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo budala moze reci da je bolja npr mazda ili pezo od mercedesa, audija ili bmw-aBullet Tooth Tony wrote:Kojoj ba novoj mecki crkne lamela na 12000 km ...amar1994 wrote:![]()
![]()
od polovne jest , njemu kad nesto crkne odma se kredit dize lagano![]()
![]()
drze ti bmw-a , jacu mazde i mirna Bosna![]()
![]()
Nisi ti mrzitelj balkanskog mentaliteta nego si jednom u zivotu kupio auto i sad ta marka najjaca na svijetu , cak i taj kontinent jbt.... u paralelnom univerzumu Amar cunira golfa dvicu![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10366 Re: Pitamo Mehanicare ?
LikeLike wrote:Samo budala moze reci da je bolja npr mazda ili pezo od mercedesa, audija ili bmw-aBullet Tooth Tony wrote:Kojoj ba novoj mecki crkne lamela na 12000 km ...amar1994 wrote:![]()
![]()
od polovne jest , njemu kad nesto crkne odma se kredit dize lagano![]()
![]()
drze ti bmw-a , jacu mazde i mirna Bosna![]()
![]()
Nisi ti mrzitelj balkanskog mentaliteta nego si jednom u zivotu kupio auto i sad ta marka najjaca na svijetu , cak i taj kontinent jbt.... u paralelnom univerzumu Amar cunira golfa dvicu![]()
Ali i ja bih prije kupio novo nego polovno za iste pare. Recimo kia ceed i hyundai i30 cijena novog benzinca 20.000KM, mercedes c klasa 2008. godina cijena 20.000KM
Ipak je to auto staro deset godina skoro
al kao nov/vs star 10god auto jeste , jbga
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#10367 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze ali uzimajuci u obzir da je sansa da mu je ovo prvo auto u 50 godina vozanja ravna nuli, satrao bi je na svakom autu koje je imao. Tu nesto nije cisto 100%. I zar nije malo cudno, covjek ne moze mijenjati brzine zbog lose lamele a netom prije toga mijenjao normalno? Samo pitam.
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10368 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nedavno u VW servisu, mislim da je bila ibica (neki manji je auto), otišla lamela, mjenjač neki belaj, svašta nešta. Nije prešla deset hiljada. Vlasnik napravio ludnicu u salonu, podvalili mu auto, prevara, žaliće se Merkelici...na računar ga skopčali i nađu da je u trenutku kad je otišla lamela auto voženo konstantih 5000 obrtaja. Kažu oni njemu, on tuc-muc, pa malo sam razrađivao motor, da vidim kako ide. Naravno da je on platio popravak.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10369 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je tarna povrsina ispravna, ja bih otisao i napravio im haos.
Ne odustaj olako. Probaj saznati sta se konkretno desilo, i je li jedino lamela nije u garanciji, ili kompletno kvacilo.

Da su nasli overrev log, pa da covjek i ispostuje.

Ne odustaj olako. Probaj saznati sta se konkretno desilo, i je li jedino lamela nije u garanciji, ili kompletno kvacilo.
Zamisli vozen na 5.000 rpm, vauu... To je bas razlog da ode lamela i mjenjac.Haris.ba wrote:Nedavno u VW servisu, mislim da je bila ibica (neki manji je auto), otišla lamela, mjenjač neki belaj, svašta nešta. Nije prešla deset hiljada. Vlasnik napravio ludnicu u salonu, podvalili mu auto, prevara, žaliće se Merkelici...na računar ga skopčali i nađu da je u trenutku kad je otišla lamela auto voženo konstantih 5000 obrtaja. Kažu oni njemu, on tuc-muc, pa malo sam razrađivao motor, da vidim kako ide. Naravno da je on platio popravak.
Da su nasli overrev log, pa da covjek i ispostuje.
Da, imam takvih masu oko sebe. Drzi kvacilo na mjestu gdje skroz blago hvata, a gas napucava do nebesa, itd...bleee_sa wrote:Može vozit i 100 godina a nikad ne naučiti.ado-šampion wrote:Ja isto smatram da covjek koji vozi 50 godina nema sanse da je tek tako mogao satrati lamelu.
Ovo se ne odnosi na čovjeka koji se ovdje javio sa problemom, da ne bude zabune samo govorim onako kako jeste.
Last edited by NediM17 on 06/09/2017 16:53, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10370 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lazu ba , ja im ne bi vjerovao sve sto kazu , mom amidji su htjeli na 40000km diskove mijenjat

isto rio 1.2 benz
isto rio 1.2 benz
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10371 Re: Pitamo Mehanicare ?
jedino laik moze past na tu foru , hahahaNediM17 wrote:Zamisli vozen na 5.000 rpm, vauu... To je bas razlog da ode lamela i mjenjac.Haris.ba wrote:Nedavno u VW servisu, mislim da je bila ibica (neki manji je auto), otišla lamela, mjenjač neki belaj, svašta nešta. Nije prešla deset hiljada. Vlasnik napravio ludnicu u salonu, podvalili mu auto, prevara, žaliće se Merkelici...na računar ga skopčali i nađu da je u trenutku kad je otišla lamela auto voženo konstantih 5000 obrtaja. Kažu oni njemu, on tuc-muc, pa malo sam razrađivao motor, da vidim kako ide. Naravno da je on platio popravak.
Da su nasli overrev log, pa da covjek i ispostuje.
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10372 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozio ga lik u crvenom (ne znam koliko je u tim malim autima, valjda iznad 5000 kreće). I krenuo šaltati u manju brzinu - i valjda nije dobro odradio sa kvačilom, a i zakačio taj dio obrta kad se izbaci kod. Znali su tačno sve kako se auto vozilo u trenutku havarije.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10373 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedino ako je promasio brzinu pa ga zavrnuo debelo iznad el. blokade. Svaka druga prica je obicno sranje.
I broj obrtaja nema veze sa velicinom auta nego sa motorom. Sto kraci hod klipa, vise obrtaja motora (benzin), i obratno(dizel). Sto duzi hod klipa veci o. momenat (dizel), i obratno (benzin)...
I broj obrtaja nema veze sa velicinom auta nego sa motorom. Sto kraci hod klipa, vise obrtaja motora (benzin), i obratno(dizel). Sto duzi hod klipa veci o. momenat (dizel), i obratno (benzin)...
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10374 Re: Pitamo Mehanicare ?
Poenta koju sam htio napisati - ja sebi ne bi vjerovao kada je u pitanju lamela.
Ljudi ne znaju da danas auta pamte od
- prosječnog trenutka šaltanja
- vrijeme rada motora
- odlaske u crveno rpm
do
- da li su motorići prozora radili.
Nedavno je lik koji je imao udes iznapadao prodavačicu u prodavnici da mu je prodala lošu autosjedalicu jer se iskrivila neka šipka i plastika.
NIšta ja više ne vjerujem ljudima.
Ljudi ne znaju da danas auta pamte od
- prosječnog trenutka šaltanja
- vrijeme rada motora
- odlaske u crveno rpm
do
- da li su motorići prozora radili.
Nedavno je lik koji je imao udes iznapadao prodavačicu u prodavnici da mu je prodala lošu autosjedalicu jer se iskrivila neka šipka i plastika.
NIšta ja više ne vjerujem ljudima.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10375 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jebo motor i auto koje ne smijes potjerat do kraja 
