Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
muha_sa wrote:
jebeš član zakona
nalaže kucni odgoj
naleže opšta kultura a boMMe i vozacka kultura
uvijek cu onog ko ide u susjednoj traci pored mene pa hoce da se uvali ispred i da žmigavac pustit da se prestroji iliti uvali--reci cu još u sebi--izvoli gospodine
Emoj muha, ovo je tajna univerzuma koja je tako jednostavna a tako teska za skontati prosjecnom bosnji/bosancu.
Ne moze ti nekoga nauciti ikakvoj kulturi kad je ono odgojeno nekulturno i priznaje samo zakone i pravila gdje za krsenje istih s dobije po prstima.
Ide lola sa terencem krajnjom lijevom koja ide pravac ilidza. Policija iza njega. Pametnica hop i uvali se prvi na semafor u traku koja vodi prema lijevo. Scena je kod scc, ubacuje se na celo kolone u traku koja vodi na most suade i olge. Zna se koliko tu auta ceka. I Bgm policija ispred njega, da ih prati. Kontam da ce mu pisati prestrojavanje na punoj ili prolazak na crveno?
Dalje prodje lik kroz zuta kad se iza mene rotacija upali i za njm, malo kasnije vidim skrenuli ga da pisu
tempuser wrote:
Eto bas cu ti ja kazati, upinjes se u finese, nesto kao tumacis i analiziras, a kad si sav bitan i vazan odvalio gluposti o polukruznom kod DHL-a si dokazao da ne znas osnovne propise, a kamo li ovo. U gradu mozes ometati vozace iza sebe u svim trakama osim u desnoj.
Kao sto napisah, citaj clan 39/3 sve dok ne shvatis sta znaci ometanje vozaca iza sebe.
tempuser wrote:
Eto bas cu ti ja kazati, upinjes se u finese, nesto kao tumacis i analiziras, a kad si sav bitan i vazan odvalio gluposti o polukruznom kod DHL-a si dokazao da ne znas osnovne propise, a kamo li ovo. U gradu mozes ometati vozace iza sebe u svim trakama osim u desnoj.
Kao sto napisah, citaj clan 39/3 sve dok ne shvatis sta znaci ometanje vozaca iza sebe.
tempuser wrote:
Eto bas cu ti ja kazati, upinjes se u finese, nesto kao tumacis i analiziras, a kad si sav bitan i vazan odvalio gluposti o polukruznom kod DHL-a si dokazao da ne znas osnovne propise, a kamo li ovo. U gradu mozes ometati vozace iza sebe u svim trakama osim u desnoj.
Kao sto napisah, citaj clan 39/3 sve dok ne shvatis sta znaci ometanje vozaca iza sebe.
supercali wrote:
Bitumenka
Raskrsnica kod studentskih
Aha. Betr men vozi glavnom dzadom u pravcu Stupa i sta mu smeta? Sto neko smota desno iza hotela Sarajevo kod nekadasnjeg Fordovog servisa i tu napravi polukruzno?
supercali wrote:
Bitumenka
Raskrsnica kod studentskih
Aha. Betr men vozi glavnom dzadom u pravcu Stupa i sta mu smeta? Sto neko smota desno iza hotela Sarajevo kod nekadasnjeg Fordovog servisa i tu napravi polukruzno?
Nije ta, sljedeca raskrsnica kod studentskih dompva.
supercali wrote:
Bitumenka
Raskrsnica kod studentskih
Aha. Betr men vozi glavnom dzadom u pravcu Stupa i sta mu smeta? Sto neko smota desno iza hotela Sarajevo kod nekadasnjeg Fordovog servisa i tu napravi polukruzno?
pink floydd wrote:
Član 36.
(1) Vozač koji namjerava da obavi neku radnju vozilom na putu (pomjeranje vozila udesno ili ulijevo, mijenjanje saobraćajne trake, preticanje, obilaženje, zaustavljanje, skretanje udesno ili ulijevo, polukružno okretanje, vožnja unazad i sl.) smije da počne takvu radnju samo ako se prethodno uvjerio da to može učiniti bez opasnosti za druge učesnike u saobraćaju ili imovinu, vodeći pri tome računa o položaju vozila i pravcu i brzini kretanja.
Član 37.
(1) Prije obavljanja radnji vozilom iz člana 36. ovog zakona, vozač je dužan da jasno i blagovremeno obavijesti o svojoj namjeri druge učesnike u saobraćaju, dajući znak pomoću pokazivača pravca ili, ako oni ne postoje, odgovarajućim
znakom rukom.
(2) Ako znak iz stava (1) ovog člana vozač daje pomoću pokazivača pravca, mora da ga daje sve vrijeme dok obavlja radnju vozilom, a po izvršenoj radnji mora prestati da ga daje.
Vozac koji se nalazi na putu sa pravom prvenstva ne obavlja nikakvu radnju iz citiranog clana 36 ako nastavi kretnju putem sa pravom prvenstva odnosno nigdje ne skrece nego nastavlja voznju tim putem i zbog toga nije duzan dati zmigavac. Odnosno ako nastavlja voznju putem sa pravom prvenstva on ne mijenja pravac kretanja.
pink floydd wrote:
Član 36.
(1) Vozač koji namjerava da obavi neku radnju vozilom na putu (pomjeranje vozila udesno ili ulijevo, mijenjanje saobraćajne trake, preticanje, obilaženje, zaustavljanje, skretanje udesno ili ulijevo, polukružno okretanje, vožnja unazad i sl.) smije da počne takvu radnju samo ako se prethodno uvjerio da to može učiniti bez opasnosti za druge učesnike u saobraćaju ili imovinu, vodeći pri tome računa o položaju vozila i pravcu i brzini kretanja.
Član 37.
(1) Prije obavljanja radnji vozilom iz člana 36. ovog zakona, vozač je dužan da jasno i blagovremeno obavijesti o svojoj namjeri druge učesnike u saobraćaju, dajući znak pomoću pokazivača pravca ili, ako oni ne postoje, odgovarajućim
znakom rukom.
(2) Ako znak iz stava (1) ovog člana vozač daje pomoću pokazivača pravca, mora da ga daje sve vrijeme dok obavlja radnju vozilom, a po izvršenoj radnji mora prestati da ga daje.
Vozac koji se nalazi na putu sa pravom prvenstva ne obavlja nikakvu radnju iz citiranog clana 36 ako nastavi kretnju putem sa pravom prvenstva odnosno nigdje ne skrece nego nastavlja voznju tim putem i zbog toga nije duzan dati zmigavac. Odnosno ako nastavlja voznju putem sa pravom prvenstva on ne mijenja pravac kretanja.
pitanje je bilo za ovakvu i sličnu raskrsnicu/put....ne mijenja pravac jel ?
Vozaci 1 2 3 4 se nalaze na jednom putu sa prvenstvom prolaza znaci oni se ne nalaze na raskrsnici vec na putu i ne mijenjaju pravac kretanja dok idu putem sa prvenstvom kretanja i zbog toga prema citiranoj odredbi nisu duzni dati pokazivac smjera. Kad se iskljucuju sa tog puta duzni su dati pokazivac smjera jer mijenjaju put. Vozac vozila pod 5 duzan je dati uvijek zmigavac jer se ukljucuje u put sa prvenstvom prolaza. To nije klasicna raskranica iako tako izgleda na slici vec se radi o dva puta, jednim sa prvenstvom prolaza i drugim koji se ukljucuje na taj put sa prvenstvom prolaza.
condy wrote:Vozaci 1 2 3 4 se nalaze na jednom putu sa prvenstvom prolaza znaci oni se ne nalaze na raskrsnici vec na putu i ne mijenjaju pravac kretanja dok idu putem sa prvenstvom kretanja i zbog toga prema citiranoj odredbi nisu duzni dati pokazivac smjera. Kad se iskljucuju sa tog puta duzni su dati pokazivac smjera jer mijenjaju put. Vozac vozila pod 5 duzan je dati uvijek zmigavac jer se ukljucuje u put sa prvenstvom prolaza. To nije klasicna raskranica iako tako izgleda na slici vec se radi o dva puta, jednim sa prvenstvom prolaza i drugim koji se ukljucuje na taj put sa prvenstvom prolaza.
onda po tvojoj logici vozilo broj 1 mora dva puta dati žmigavac...prvi put jer silazi sa puta s prvenstvom prolaza, i drugi put jer skreće desno
condy wrote:Vozaci 1 2 3 4 se nalaze na jednom putu sa prvenstvom prolaza znaci oni se ne nalaze na raskrsnici vec na putu i ne mijenjaju pravac kretanja dok idu putem sa prvenstvom kretanja i zbog toga prema citiranoj odredbi nisu duzni dati pokazivac smjera. Kad se iskljucuju sa tog puta duzni su dati pokazivac smjera jer mijenjaju put. Vozac vozila pod 5 duzan je dati uvijek zmigavac jer se ukljucuje u put sa prvenstvom prolaza. To nije klasicna raskranica iako tako izgleda na slici vec se radi o dva puta, jednim sa prvenstvom prolaza i drugim koji se ukljucuje na taj put sa prvenstvom prolaza.
onda po tvojoj logici vozilo broj 1 mora dva puta dati žmigavac...prvi put jer silazi sa puta s prvenstvom prolaza, i drugi put jer skreće desno
Moja logika proizilazi iz znaka koji oznacava put sa prvenstvom prolaza i s tim u vezi ove zakonske odredbe koja nije predvidjela niti moze da dok nastavljas kretanje jednim putem u ovom slucaju sa prvenstvom da si duzan dati pokazivac smjeta.
condy wrote:Vozaci 1 2 3 4 se nalaze na jednom putu sa prvenstvom prolaza znaci oni se ne nalaze na raskrsnici vec na putu i ne mijenjaju pravac kretanja dok idu putem sa prvenstvom kretanja i zbog toga prema citiranoj odredbi nisu duzni dati pokazivac smjera. Kad se iskljucuju sa tog puta duzni su dati pokazivac smjera jer mijenjaju put. Vozac vozila pod 5 duzan je dati uvijek zmigavac jer se ukljucuje u put sa prvenstvom prolaza. To nije klasicna raskranica iako tako izgleda na slici vec se radi o dva puta, jednim sa prvenstvom prolaza i drugim koji se ukljucuje na taj put sa prvenstvom prolaza.
onda po tvojoj logici vozilo broj 1 mora dva puta dati žmigavac...prvi put jer silazi sa puta s prvenstvom prolaza, i drugi put jer skreće desno
Koliko vidim vozači 1 i2 se iz jedne ulice uključuju u drugu i to imaju dvije opcije lijevo i desno i samim tim su obavezni da dadnu žmigavac gdje skreću, a sve to radi sigurnosti i upozorenja vozača iza njega.
condy wrote:Vozaci 1 2 3 4 se nalaze na jednom putu sa prvenstvom prolaza znaci oni se ne nalaze na raskrsnici vec na putu i ne mijenjaju pravac kretanja dok idu putem sa prvenstvom kretanja i zbog toga prema citiranoj odredbi nisu duzni dati pokazivac smjera. Kad se iskljucuju sa tog puta duzni su dati pokazivac smjera jer mijenjaju put. Vozac vozila pod 5 duzan je dati uvijek zmigavac jer se ukljucuje u put sa prvenstvom prolaza. To nije klasicna raskranica iako tako izgleda na slici vec se radi o dva puta, jednim sa prvenstvom prolaza i drugim koji se ukljucuje na taj put sa prvenstvom prolaza.
onda po tvojoj logici vozilo broj 1 mora dva puta dati žmigavac...prvi put jer silazi sa puta s prvenstvom prolaza, i drugi put jer skreće desno
Koliko vidim vozači 1 i2 se iz jedne ulice uključuju u drugu i to imaju dvije opcije lijevo i desno i samim tim su obavezni da dadnu žmigavac gdje skreću, a sve to radi sigurnosti i upozorenja vozača iza njega.
ma znam ja, njemu reci...hoće valjda neki veto da uloži na ZOBS
condy wrote:Vozaci 1 2 3 4 se nalaze na jednom putu sa prvenstvom prolaza znaci oni se ne nalaze na raskrsnici vec na putu i ne mijenjaju pravac kretanja dok idu putem sa prvenstvom kretanja i zbog toga prema citiranoj odredbi nisu duzni dati pokazivac smjera. Kad se iskljucuju sa tog puta duzni su dati pokazivac smjera jer mijenjaju put. Vozac vozila pod 5 duzan je dati uvijek zmigavac jer se ukljucuje u put sa prvenstvom prolaza. To nije klasicna raskranica iako tako izgleda na slici vec se radi o dva puta, jednim sa prvenstvom prolaza i drugim koji se ukljucuje na taj put sa prvenstvom prolaza.
Super su ta pravila ali u praksi bi nastao haos. Koji zmigavac da da vozilo broj 3, kada nastavlja pravo, odnosno silazi s glavnog puta? Sva 4? Lijevi? Znas li koja bi zabuna nastala da da lijevi zmigavac i krene proci kroz raskrsnicu. Ili da ne da zmigavac, pa skrene desno. Zaustavlja lijevu traku jer bi svi logicno stali i propustili ga da prodje ravno na sporedni put, a on hladno smota i ode desno. Na stranu to sto bih mislila da nastavlja pravo iz desne trake jer nema zmigavca, pa bih mu se sjetila kulture i selendre. Shvatite vec jednom da postoje neka pravila koja 98% vozaca ne postuje i da nikome ne pada na pamet gubiti glavu kako bi dokazao nesto. Das zmigavac ko i sav ostali narod i jebaji ga.
condy wrote:Vozaci 1 2 3 4 se nalaze na jednom putu sa prvenstvom prolaza znaci oni se ne nalaze na raskrsnici vec na putu i ne mijenjaju pravac kretanja dok idu putem sa prvenstvom kretanja i zbog toga prema citiranoj odredbi nisu duzni dati pokazivac smjera. Kad se iskljucuju sa tog puta duzni su dati pokazivac smjera jer mijenjaju put. Vozac vozila pod 5 duzan je dati uvijek zmigavac jer se ukljucuje u put sa prvenstvom prolaza. To nije klasicna raskranica iako tako izgleda na slici vec se radi o dva puta, jednim sa prvenstvom prolaza i drugim koji se ukljucuje na taj put sa prvenstvom prolaza.
Super su ta pravila ali u praksi bi nastao haos. Koji zmigavac da da vozilo broj 3, kada nastavlja pravo, odnosno silazi s glavnog puta? Sva 4? Lijevi? Znas li koja bi zabuna nastala da da lijevi zmigavac i krene proci kroz raskrsnicu. Ili da ne da zmigavac, pa skrene desno. Zaustavlja lijevu traku jer bi svi logicno stali i propustili ga da prodje ravno na sporedni put, a on hladno smota i ode desno. Na stranu to sto bih mislila da nastavlja pravo iz desne trake jer nema zmigavca, pa bih mu se sjetila kulture i selendre. Shvatite vec jednom da postoje neka pravila koja 98% vozaca ne postuje i da nikome ne pada na pamet gubiti glavu kako bi dokazao nesto. Das zmigavac ko i sav ostali narod i jebaji ga.
A gdje se to daje zmigavac za pravo????? Sacekas vozila koja imaju prednost, i onda nastavis kretanje pravo bez zmigavca.
condy wrote:Vozaci 1 2 3 4 se nalaze na jednom putu sa prvenstvom prolaza znaci oni se ne nalaze na raskrsnici vec na putu i ne mijenjaju pravac kretanja dok idu putem sa prvenstvom kretanja i zbog toga prema citiranoj odredbi nisu duzni dati pokazivac smjera. Kad se iskljucuju sa tog puta duzni su dati pokazivac smjera jer mijenjaju put. Vozac vozila pod 5 duzan je dati uvijek zmigavac jer se ukljucuje u put sa prvenstvom prolaza. To nije klasicna raskranica iako tako izgleda na slici vec se radi o dva puta, jednim sa prvenstvom prolaza i drugim koji se ukljucuje na taj put sa prvenstvom prolaza.
Super su ta pravila ali u praksi bi nastao haos. Koji zmigavac da da vozilo broj 3, kada nastavlja pravo, odnosno silazi s glavnog puta? Sva 4? Lijevi? Znas li koja bi zabuna nastala da da lijevi zmigavac i krene proci kroz raskrsnicu. Ili da ne da zmigavac, pa skrene desno. Zaustavlja lijevu traku jer bi svi logicno stali i propustili ga da prodje ravno na sporedni put, a on hladno smota i ode desno. Na stranu to sto bih mislila da nastavlja pravo iz desne trake jer nema zmigavca, pa bih mu se sjetila kulture i selendre. Shvatite vec jednom da postoje neka pravila koja 98% vozaca ne postuje i da nikome ne pada na pamet gubiti glavu kako bi dokazao nesto. Das zmigavac ko i sav ostali narod i jebaji ga.
A gdje se to daje zmigavac za pravo????? Sacekas vozila koja imaju prednost, i onda nastavis kretanje pravo bez zmigavca.
Hajd molim te ponovo procitaj. Zmigavac se daje kad se mijenja pravac kretanja, odnosno u ovom slucaju kad se silazi s glavnog puta na sporedni. Koji zmigavac dati?
A druga stvar, ja ovu situaciju posmatram kao krivinu koja igrom slucaja ima prikljucen sporedni put bas na toj krivini. Po pravilu, ne, ne treba zmigavac. Dodji u istu situaciju i nemoj ga dati, da se kladimo koliko njih ce svirati, psovati i mahati rukama?
Koja su furka upaljene maglenke u savrseno vedroj noci? Zna li nas dobri bosnjo koliko smetaju, zadnje narocito? Sinoc Captiva neka ispred mene, sve na njoj gori. A sta cu nego mu sastaviti duga skontao je glupak pa ih ugasio.