Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 14668
Joined: 06/07/2017 07:35

#10326 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

Ja iz makbela presao u unitrade i sad nikom ne valja, ne sjebajite me :D
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#10327 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

made_in_sarajevo wrote:nemam ni ja plaho dobrog iskustvo sa Unitradom ove godine. previse seljacke i ciganske politike i jos da me jebu za moje pare.

nego, Sava S3, Sportiva snow win 2 ili Sava eskimo HP2, moze eto i Tigar jer vidio sam par taksista da ih vozaju :mrgreen: ? Sta uzeti od ovoga, trebaju mi 2 gume jer 2 vec dobre imam, a van grada tipa planina odem jednom u 2 mjeseca :mrgreen:
Nesto od ovo dvoje.
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#10328 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

https://www.internet-prodaja-guma.com/t ... .html#gref

Tigar/(Kormoran/Riken/Taurus) izbacio novu zimsku gumu.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#10329 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

nepass1 wrote:Ja iz makbela presao u unitrade i sad nikom ne valja, ne sjebajite me :D
Vala veće seljačine od onih iz Makbela ne mogu biti. :D
User avatar
nepass1
Posts: 14668
Joined: 06/07/2017 07:35

#10330 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

Dzontra_Volta wrote:
nepass1 wrote:Ja iz makbela presao u unitrade i sad nikom ne valja, ne sjebajite me :D
Vala veće seljačine od onih iz Makbela ne mogu biti. :D
Evo sat i vise mi mjenjaju gume jbt.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10331 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

Kakve su gume SAVA ESKIMO HP2 FP ? U dimenziji 225/45/17 kostaju 108KM u Makbelu. Jesu li bolje od Eskimo S3? Ima li neka guma da je tu negdje sa cijenom, a da je bolja?
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#10332 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tovarish »

ranger wrote:
tovarish wrote:
ranger wrote:oprez ko kupuje u unitradeu gume na akciji
jutros kupljeno 6 guma, podvalili 3 gume koje su ostecene. kad su vracene na reklamaciju misteriozno nestalo guma, da bi se nakon povisenog tona nasle tri gume i zamjenjene.
Kakva vrsta ostecenja je bila? Tj. na sta da obratim paznju,jer mi je ova cijena bas primamljiva,pogotovo za soping karticu nije puno veca cijena.
deformisan unutrasnji rub gume, jesu li vec negdje montirane pa masina ostetila konstrukciju il su negdje visile...
Image
Hvala.
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#10333 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

nepass1 wrote:
Dzontra_Volta wrote:
nepass1 wrote:Ja iz makbela presao u unitrade i sad nikom ne valja, ne sjebajite me :D
Vala veće seljačine od onih iz Makbela ne mogu biti. :D
Evo sat i vise mi mjenjaju gume jbt.
Sta si uzeo na kraju?
User avatar
nepass1
Posts: 14668
Joined: 06/07/2017 07:35

#10334 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

Sava hp2
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#10335 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

nepass1 wrote:Sava hp2
Odlicna je to guma za svoje pare. :thumbup:
User avatar
hopi
Posts: 7253
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#10336 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

vidio sam kako se transportuju gume, otišao po neku robu za firmu, u kamionu vidim ima i guma u jednom dijelu. Gume su kao bile u jednom sanduku, jedna strana otvorena pa se moglo vidjeti, ne složene, nego nabijene jedna u drugu, savijene nagurane itd valjda da bi uštedili na prostoru, ma užas, i eto kako se mogla desiti deformacija kao sa slike. Ne kažem da svi tako transportuju, nisam mogao uslikati.
User avatar
nepass1
Posts: 14668
Joined: 06/07/2017 07:35

#10337 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

NediM17 wrote:
nepass1 wrote:Sava hp2
Odlicna je to guma za svoje pare. :thumbup:
Radije bih goodyear uzeo ali ispade drugih troskova bruka, tako da se sa savom moram zadovoljiti :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10338 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Ja uvijek pogledam gume kad ih kupujem. Nikad mi niko nije prodao deformisane ili oštećene gume. Do sada je uvijek bilo kako kaže prodavac i nisam imao primjedbi. Ali, treba pogledati i sam se uvjeriti to je sasvim normalno.
dci 1.9
Posts: 85
Joined: 22/06/2013 15:27

#10339 Zimske gume sezoa 2018/19 koje kupiti ?

Post by dci 1.9 »

Vozdra narode evo teme koja ce biti svima od koristi...
Dakle kupujem zimske gume, najvise planiram voziti igman bjelasnica i tako ti planinski putevi gdje nije uvijek snijeg ociscen do asfalta...
Spreman sam dati malo vise novca dimenzija je 195 65 15.
Gledam continental ts 860 da li je stvarno istina to sto pisu i da li bas "grabi kao macka" snijeg?
A pored nje naravno jeftinija i poznatija opcija sava eskimo s3plus. Kakva je ona sto se tice jaceg gasa po snijegu uz brdo ?
Naslovnica
Posts: 35420
Joined: 20/03/2013 15:38

#10340 Re: Zimske gume sezoa 2018/19 koje kupiti ?

Post by Naslovnica »

Ima tema o zimskim gumama nekoliko redova ispod.
Poyy
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#10341 Re: Zimske gume sezoa 2018/19 koje kupiti ?

Post by Better Man »

dci 1.9 wrote:Vozdra narode evo teme koja ce biti svima od koristi...
Dakle kupujem zimske gume, najvise planiram voziti igman bjelasnica i tako ti planinski putevi gdje nije uvijek snijeg ociscen do asfalta...
Spreman sam dati malo vise novca dimenzija je 195 65 15.
Gledam continental ts 860 da li je stvarno istina to sto pisu i da li bas "grabi kao macka" snijeg?
A pored nje naravno jeftinija i poznatija opcija sava eskimo s3plus. Kakva je ona sto se tice jaceg gasa po snijegu uz brdo ?
Kao što ti rekoše ima već tema, ali kad pitaš Kontinental je daleko bolji od te Save. Prošlu zimu stavio nove TS860 i pokazale su se odlično.
_Astra_
Posts: 848
Joined: 29/08/2005 22:39

#10342 Re: Zimske gume sezoa 2018/19 koje kupiti ?

Post by _Astra_ »

+1 za Conti
_Astra_
Posts: 848
Joined: 29/08/2005 22:39

#10343 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _Astra_ »

LikeLike wrote:Kakve su gume SAVA ESKIMO HP2 FP ? U dimenziji 225/45/17 kostaju 108KM u Makbelu. Jesu li bolje od Eskimo S3? Ima li neka guma da je tu negdje sa cijenom, a da je bolja?
Druga sezona bez ikakvih problema- definitivno vrijedi tog novca.
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#10344 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by abondanzieri »

Predstavlja li veliku razliku ako se umjesto guma 205/60/16 stave gume 205/55/16?Ove druge su nešto jeftinije,pa ako ne bi plaho smetalo autu da ih metnem :D
Inače planiram uzeti Kelly gume,valjaju li išta? :)
User avatar
hopi
Posts: 7253
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#10345 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

možeš slobodno staviti, nema problema

a keli je sasvim ok guma koliko sam čuo, sasvim poštena
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#10346 Re: Zimske gume sezoa 2018/19 koje kupiti ?

Post by basicm »

Molimo prebaciti na temu koja vec postoji
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#10347 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by abondanzieri »

Hvala druže :thumbup:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#10348 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

abondanzieri wrote:Predstavlja li veliku razliku ako se umjesto guma 205/60/16 stave gume 205/55/16?Ove druge su nešto jeftinije,pa ako ne bi plaho smetalo autu da ih metnem :D
Inače planiram uzeti Kelly gume,valjaju li išta? :)
Razlika je veća od 3%, pa se baš i ne preporučuje. Ali u ovoj zemlji sve može, tako da...
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#10349 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Elvedin_Dz »

Iskustva sa Continental TS860 gumom, jeli stvarno dobra koliko tvrde neki??

I, ima li neko čelične felge za 5 x 112, 15-ke?
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#10350 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Dzontra_Volta wrote:
abondanzieri wrote:Predstavlja li veliku razliku ako se umjesto guma 205/60/16 stave gume 205/55/16?Ove druge su nešto jeftinije,pa ako ne bi plaho smetalo autu da ih metnem :D
Inače planiram uzeti Kelly gume,valjaju li išta? :)
Razlika je veća od 3%, pa se baš i ne preporučuje. Ali u ovoj zemlji sve može, tako da...
Kad vidim SX4 na 205-55-16'', povraca mi se. Inace homologirane dimenzije su 195/65-15'' i 205/60-16''.

Megan III Turcin je isto 205/60-16'', Cruze, Astra J... A sve se vozi na 205/55-15''. :roll:
Post Reply