Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- nepass1
- Posts: 14668
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10326 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja iz makbela presao u unitrade i sad nikom ne valja, ne sjebajite me 
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10327 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nesto od ovo dvoje.made_in_sarajevo wrote:nemam ni ja plaho dobrog iskustvo sa Unitradom ove godine. previse seljacke i ciganske politike i jos da me jebu za moje pare.
nego, Sava S3, Sportiva snow win 2 ili Sava eskimo HP2, moze eto i Tigar jer vidio sam par taksista da ih vozaju? Sta uzeti od ovoga, trebaju mi 2 gume jer 2 vec dobre imam, a van grada tipa planina odem jednom u 2 mjeseca
- ElRe
- Posts: 16892
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10328 Re: Dolazi zima - zimske gume
https://www.internet-prodaja-guma.com/t ... .html#gref
Tigar/(Kormoran/Riken/Taurus) izbacio novu zimsku gumu.
Tigar/(Kormoran/Riken/Taurus) izbacio novu zimsku gumu.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#10329 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vala veće seljačine od onih iz Makbela ne mogu biti.nepass1 wrote:Ja iz makbela presao u unitrade i sad nikom ne valja, ne sjebajite me
- nepass1
- Posts: 14668
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10330 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo sat i vise mi mjenjaju gume jbt.Dzontra_Volta wrote:Vala veće seljačine od onih iz Makbela ne mogu biti.nepass1 wrote:Ja iz makbela presao u unitrade i sad nikom ne valja, ne sjebajite me
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10331 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakve su gume SAVA ESKIMO HP2 FP ? U dimenziji 225/45/17 kostaju 108KM u Makbelu. Jesu li bolje od Eskimo S3? Ima li neka guma da je tu negdje sa cijenom, a da je bolja?
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#10332 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hvala.ranger wrote:deformisan unutrasnji rub gume, jesu li vec negdje montirane pa masina ostetila konstrukciju il su negdje visile...tovarish wrote:Kakva vrsta ostecenja je bila? Tj. na sta da obratim paznju,jer mi je ova cijena bas primamljiva,pogotovo za soping karticu nije puno veca cijena.ranger wrote:oprez ko kupuje u unitradeu gume na akciji
jutros kupljeno 6 guma, podvalili 3 gume koje su ostecene. kad su vracene na reklamaciju misteriozno nestalo guma, da bi se nakon povisenog tona nasle tri gume i zamjenjene.
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10333 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sta si uzeo na kraju?nepass1 wrote:Evo sat i vise mi mjenjaju gume jbt.Dzontra_Volta wrote:Vala veće seljačine od onih iz Makbela ne mogu biti.nepass1 wrote:Ja iz makbela presao u unitrade i sad nikom ne valja, ne sjebajite me
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10335 Re: Dolazi zima - zimske gume
Odlicna je to guma za svoje pare.nepass1 wrote:Sava hp2
- hopi
- Posts: 7253
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#10336 Re: Dolazi zima - zimske gume
vidio sam kako se transportuju gume, otišao po neku robu za firmu, u kamionu vidim ima i guma u jednom dijelu. Gume su kao bile u jednom sanduku, jedna strana otvorena pa se moglo vidjeti, ne složene, nego nabijene jedna u drugu, savijene nagurane itd valjda da bi uštedili na prostoru, ma užas, i eto kako se mogla desiti deformacija kao sa slike. Ne kažem da svi tako transportuju, nisam mogao uslikati.
- nepass1
- Posts: 14668
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10337 Re: Dolazi zima - zimske gume
Radije bih goodyear uzeo ali ispade drugih troskova bruka, tako da se sa savom moram zadovoljitiNediM17 wrote:Odlicna je to guma za svoje pare.nepass1 wrote:Sava hp2
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10338 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja uvijek pogledam gume kad ih kupujem. Nikad mi niko nije prodao deformisane ili oštećene gume. Do sada je uvijek bilo kako kaže prodavac i nisam imao primjedbi. Ali, treba pogledati i sam se uvjeriti to je sasvim normalno.
-
dci 1.9
- Posts: 85
- Joined: 22/06/2013 15:27
#10339 Zimske gume sezoa 2018/19 koje kupiti ?
Vozdra narode evo teme koja ce biti svima od koristi...
Dakle kupujem zimske gume, najvise planiram voziti igman bjelasnica i tako ti planinski putevi gdje nije uvijek snijeg ociscen do asfalta...
Spreman sam dati malo vise novca dimenzija je 195 65 15.
Gledam continental ts 860 da li je stvarno istina to sto pisu i da li bas "grabi kao macka" snijeg?
A pored nje naravno jeftinija i poznatija opcija sava eskimo s3plus. Kakva je ona sto se tice jaceg gasa po snijegu uz brdo ?
Dakle kupujem zimske gume, najvise planiram voziti igman bjelasnica i tako ti planinski putevi gdje nije uvijek snijeg ociscen do asfalta...
Spreman sam dati malo vise novca dimenzija je 195 65 15.
Gledam continental ts 860 da li je stvarno istina to sto pisu i da li bas "grabi kao macka" snijeg?
A pored nje naravno jeftinija i poznatija opcija sava eskimo s3plus. Kakva je ona sto se tice jaceg gasa po snijegu uz brdo ?
-
Naslovnica
- Posts: 35420
- Joined: 20/03/2013 15:38
#10340 Re: Zimske gume sezoa 2018/19 koje kupiti ?
Ima tema o zimskim gumama nekoliko redova ispod.
Poyy
Poyy
- Better Man
- Posts: 18728
- Joined: 01/10/2006 20:10
#10341 Re: Zimske gume sezoa 2018/19 koje kupiti ?
Kao što ti rekoše ima već tema, ali kad pitaš Kontinental je daleko bolji od te Save. Prošlu zimu stavio nove TS860 i pokazale su se odlično.dci 1.9 wrote:Vozdra narode evo teme koja ce biti svima od koristi...
Dakle kupujem zimske gume, najvise planiram voziti igman bjelasnica i tako ti planinski putevi gdje nije uvijek snijeg ociscen do asfalta...
Spreman sam dati malo vise novca dimenzija je 195 65 15.
Gledam continental ts 860 da li je stvarno istina to sto pisu i da li bas "grabi kao macka" snijeg?
A pored nje naravno jeftinija i poznatija opcija sava eskimo s3plus. Kakva je ona sto se tice jaceg gasa po snijegu uz brdo ?
-
_Astra_
- Posts: 848
- Joined: 29/08/2005 22:39
-
_Astra_
- Posts: 848
- Joined: 29/08/2005 22:39
#10343 Re: Dolazi zima - zimske gume
Druga sezona bez ikakvih problema- definitivno vrijedi tog novca.LikeLike wrote:Kakve su gume SAVA ESKIMO HP2 FP ? U dimenziji 225/45/17 kostaju 108KM u Makbelu. Jesu li bolje od Eskimo S3? Ima li neka guma da je tu negdje sa cijenom, a da je bolja?
- abondanzieri
- Posts: 2851
- Joined: 14/10/2007 18:06
#10344 Re: Dolazi zima - zimske gume
Predstavlja li veliku razliku ako se umjesto guma 205/60/16 stave gume 205/55/16?Ove druge su nešto jeftinije,pa ako ne bi plaho smetalo autu da ih metnem 
Inače planiram uzeti Kelly gume,valjaju li išta?
Inače planiram uzeti Kelly gume,valjaju li išta?
- hopi
- Posts: 7253
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#10345 Re: Dolazi zima - zimske gume
možeš slobodno staviti, nema problema
a keli je sasvim ok guma koliko sam čuo, sasvim poštena
a keli je sasvim ok guma koliko sam čuo, sasvim poštena
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10346 Re: Zimske gume sezoa 2018/19 koje kupiti ?
Molimo prebaciti na temu koja vec postoji
- abondanzieri
- Posts: 2851
- Joined: 14/10/2007 18:06
#10347 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hvala druže 
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#10348 Re: Dolazi zima - zimske gume
Razlika je veća od 3%, pa se baš i ne preporučuje. Ali u ovoj zemlji sve može, tako da...abondanzieri wrote:Predstavlja li veliku razliku ako se umjesto guma 205/60/16 stave gume 205/55/16?Ove druge su nešto jeftinije,pa ako ne bi plaho smetalo autu da ih metnem
Inače planiram uzeti Kelly gume,valjaju li išta?
-
Elvedin_Dz
- Posts: 109
- Joined: 28/01/2010 20:29
#10349 Re: Dolazi zima - zimske gume
Iskustva sa Continental TS860 gumom, jeli stvarno dobra koliko tvrde neki??
I, ima li neko čelične felge za 5 x 112, 15-ke?
I, ima li neko čelične felge za 5 x 112, 15-ke?
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10350 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kad vidim SX4 na 205-55-16'', povraca mi se. Inace homologirane dimenzije su 195/65-15'' i 205/60-16''.Dzontra_Volta wrote:Razlika je veća od 3%, pa se baš i ne preporučuje. Ali u ovoj zemlji sve može, tako da...abondanzieri wrote:Predstavlja li veliku razliku ako se umjesto guma 205/60/16 stave gume 205/55/16?Ove druge su nešto jeftinije,pa ako ne bi plaho smetalo autu da ih metnem
Inače planiram uzeti Kelly gume,valjaju li išta?
Megan III Turcin je isto 205/60-16'', Cruze, Astra J... A sve se vozi na 205/55-15''.

