Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#10326 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Image
Image
normalan vs. onaj sto ne valja.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10327 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Hebote, XXI vijek, pratis forume, a pitas zna li neko napamet koji bi mogao biti osigurac????

Ukucas na google pojam "peugeot 308 fuses" i bukvalno prvi rezultat:

http://www.autogenius.info/peugeot-308- ... x-diagram/

Osiguraci u komandnoj tabli.
Osigurac br. 7 5A Front and rear courtesy lights, map reading lights, rear reading lights, sun visor lighting, glove box lighting

Image
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10328 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Jedna mala pomoc

Prijatelj mi je donio farove od clio 2 rs, sa sočivima, koje sijalice idu tu? :mrgreen:
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#10329 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Muuky »

Leon16v wrote:Jedna mala pomoc

Prijatelj mi je donio farove od clio 2 rs, sa sočivima, koje sijalice idu tu? :mrgreen:
Ima li taj prijatelj patosnice od RS
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10330 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Leon16v wrote:Jedna mala pomoc

Prijatelj mi je donio farove od clio 2 rs, sa sočivima, koje sijalice idu tu? :mrgreen:
Pa mora pisati na njima, ako nije xenon vrlo vjerovatno da idu h7 ili h4.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10331 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Muuky wrote:
Leon16v wrote:Jedna mala pomoc

Prijatelj mi je donio farove od clio 2 rs, sa sočivima, koje sijalice idu tu? :mrgreen:
Ima li taj prijatelj patosnice od RS
Nema patosnice, obicne mu gumene neke. Imaš li ti kakvu rešetku branika od Rs-a, on imao neku nesrecu i to otislo, a 210 KM traže za original.

@konektovan Nisam zagledao ništa, pogledacu, mada cu staviti obicne sijalice dok ne nadjem neki kvalitetniji xenon
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10332 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Leon16v wrote:Jedna mala pomoc

Prijatelj mi je donio farove od clio 2 rs, sa sočivima, koje sijalice idu tu? :mrgreen:
xenon :thumbup:

ne isplati ti se to stavljat , treba druga instalacija , peraci(ona za sobom vuce drugu karambolku) , auto nivelacija , senzori :cry: :run:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10333 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

amar1994 wrote:
Leon16v wrote:Jedna mala pomoc

Prijatelj mi je donio farove od clio 2 rs, sa sočivima, koje sijalice idu tu? :mrgreen:
xenon :thumbup:

ne isplati ti se to stavljat , treba druga instalacija , peraci(ona za sobom vuce drugu karambolku) , auto nivelacija , senzori :cry: :run:
Ne može samo ono skini stare, stavi nove i druge sijalice? :?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10334 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Moze, stavi i vozi.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10335 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

ne moze , sta ti je , mislim moze da bude ilegalan i smece .
Leon16v wrote:
amar1994 wrote:
Leon16v wrote:Jedna mala pomoc

Prijatelj mi je donio farove od clio 2 rs, sa sočivima, koje sijalice idu tu? :mrgreen:
xenon :thumbup:

ne isplati ti se to stavljat , treba druga instalacija , peraci(ona za sobom vuce drugu karambolku) , auto nivelacija , senzori :cry: :run:
Ne može samo ono skini stare, stavi nove i druge sijalice? :?
Ne moze , drzi se fabrike ako su ispravni :)
nedims
Posts: 663
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#10336 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nedims »

Ako neko ima iskustva i znanja molio bi za pomoc...
Vozim novu KIA Rio, presao sam 12.000 km.Juce kod Bradine,u normalnoj voznji, nesto prolupa i ne mogu da mjenjam brzine. Stao i slep sluzbom dovezao auto u Kia servis u Sarajevu.Danas mi javljaju da je crkla lamela i jos nesto (od uzbudjenja zaboravih sta), Kazu da je do moje voznje doslo do kvara i nece da mi priznaju garanciju, Ja vozim 50 godina i u ovim godinama vozim sve po propisu. Daleko od brze voznje, bas ono sto kazu "penzionerski"... i jako pazim na auto.
Kako se rjesavaju ovakvi slucajevi ... garancija 7 godina a servis tvrdi da sam ja prouzrokovao stetu. Kako se moze boriti i izboriti sa servisom da priznaju kvar i otklone ga u garantnom roku.Kojim puten da idem u borbi s njima...Da li neko ima ovakva iskustva i kako ih je rijesio. Svaka sugestija bi mi dobro dosla.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10337 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:shock:

Cuj nece , kakve veze ima voznja(nisi drag trke vozio sa 1000ks) , ja svoj mjenjac saltam kako stignem :-? , ganjaj ti to , jer da si ne znam ti kako vozio(a vozio si normalno) nisi ga mogao unistiti :run:

Prijeti tuzbom , zali se centrali KIE :)

http://www.kianewscenter.com/contacts
Last edited by amar1994 on 06/09/2017 15:19, edited 1 time in total.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#10338 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

nedims wrote:Ako neko ima iskustva i znanja molio bi za pomoc...
Vozim novu KIA Rio, presao sam 12.000 km.Juce kod Bradine,u normalnoj voznji, nesto prolupa i ne mogu da mjenjam brzine. Stao i slep sluzbom dovezao auto u Kia servis u Sarajevu.Danas mi javljaju da je crkla lamela i jos nesto (od uzbudjenja zaboravih sta), Kazu da je do moje voznje doslo do kvara i nece da mi priznaju garanciju, Ja vozim 50 godina i u ovim godinama vozim sve po propisu. Daleko od brze voznje, bas ono sto kazu "penzionerski"... i jako pazim na auto.
Kako se rjesavaju ovakvi slucajevi ... garancija 7 godina a servis tvrdi da sam ja prouzrokovao stetu. Kako se moze boriti i izboriti sa servisom da priznaju kvar i otklone ga u garantnom roku.Kojim puten da idem u borbi s njima...Da li neko ima ovakva iskustva i kako ih je rijesio. Svaka sugestija bi mi dobro dosla.
Frikcione obloge (što korpa i lamela jeste) imaju garanciju (zavisno od proizvođača do proizvođača) izmedju 3.000 do 5.000 km......
Imaš servisnu knjižicu pa pročitaj šta piše u njoj....

Pravnog osnova nema ali ima dobra volja servisa....
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#10339 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

amar1994 wrote::shock:

Cuj nece , kakve veze ima voznja(nisi drag trke vozio sa 1000ks) , ja svoj mjenjac saltam kako stignem :-? , ganjaj ti to , jer da si ne znam ti kako vozio(a vozio si normalno) nisi ga mogao unistiti :run:

Prijeti tuzbom , zali se centrali KIE :)
amare mogao je sjebati za 500 km sve, ali da ne idemo u daljnju raspravu...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10340 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

mad_max_ba wrote:
amar1994 wrote::shock:

Cuj nece , kakve veze ima voznja(nisi drag trke vozio sa 1000ks) , ja svoj mjenjac saltam kako stignem :-? , ganjaj ti to , jer da si ne znam ti kako vozio(a vozio si normalno) nisi ga mogao unistiti :run:

Prijeti tuzbom , zali se centrali KIE :)
amare mogao je sjebati za 500 km sve, ali da ne idemo u daljnju raspravu...
ma znam , al opet 12000km :shock:

pogotovo uzimajuci u obzir kako neki ljudi pustaju kvacilo i startaju ko sivonje :roll:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#10341 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bullet Tooth Tony »

Zar ono nova KIA nije bolja od polovne mecke ? :? :?

Ono kvalitetnija puno od bilo kojeg njemca itd :? :? jel tako amare :D





:D :D :D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10342 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

nedims wrote:Ako neko ima iskustva i znanja molio bi za pomoc...
Vozim novu KIA Rio, presao sam 12.000 km.Juce kod Bradine,u normalnoj voznji, nesto prolupa i ne mogu da mjenjam brzine. Stao i slep sluzbom dovezao auto u Kia servis u Sarajevu.Danas mi javljaju da je crkla lamela i jos nesto (od uzbudjenja zaboravih sta), Kazu da je do moje voznje doslo do kvara i nece da mi priznaju garanciju, Ja vozim 50 godina i u ovim godinama vozim sve po propisu. Daleko od brze voznje, bas ono sto kazu "penzionerski"... i jako pazim na auto.
Kako se rjesavaju ovakvi slucajevi ... garancija 7 godina a servis tvrdi da sam ja prouzrokovao stetu. Kako se moze boriti i izboriti sa servisom da priznaju kvar i otklone ga u garantnom roku.Kojim puten da idem u borbi s njima...Da li neko ima ovakva iskustva i kako ih je rijesio. Svaka sugestija bi mi dobro dosla.
Moj drug je kupio Kiu Ceed novu i odmah su mu rekli da garancija 7 godina ne vazi za lamelu, radio i bateriju cini mi se. Mislim da nisu duzni da o svom trosku rijese tvoj problem, ali ti svejedno provjeri. Realno niko na lamelu nece dati dugu garanciju :)
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#10343 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

amar1994 wrote:
mad_max_ba wrote:
amar1994 wrote::shock:

Cuj nece , kakve veze ima voznja(nisi drag trke vozio sa 1000ks) , ja svoj mjenjac saltam kako stignem :-? , ganjaj ti to , jer da si ne znam ti kako vozio(a vozio si normalno) nisi ga mogao unistiti :run:

Prijeti tuzbom , zali se centrali KIE :)
amare mogao je sjebati za 500 km sve, ali da ne idemo u daljnju raspravu...
ma znam , al opet 12000km :shock:
i stavljaš čovjeku za PR medije stranicu

http://www.kia.com/eu/

gornji desni ugao contact us.......

Objasni problem, objasni da ti je auto u servisu itd itd, vjerujem da će ti htjeti izaći u susret zbog male kilometraže.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10344 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Bullet Tooth Tony wrote:Zar ono nova KIA nije bolja od polovne mecke ? :? :?

Ono kvalitetnija puno od bilo kojeg njemca itd :? :? jel tako amare :D





:D :D :D
Ja znam covjeka koji je kupio A klasu novu u salonu i na putu do kuce mu se zapali :D

Ja licno bih uvijek uzeo novo auto prije nego polovno, ali svako ima pravo na vlastiti izbor :D
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#10345 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

:-x
Bullet Tooth Tony wrote:Zar ono nova KIA nije bolja od polovne mecke ? :? :?

Ono kvalitetnija puno od bilo kojeg njemca itd :? :? jel tako amare :D





:D :D :D
Hahaahahahahahahah :))
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#10346 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bullet Tooth Tony »

LikeLike wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Zar ono nova KIA nije bolja od polovne mecke ? :? :?

Ono kvalitetnija puno od bilo kojeg njemca itd :? :? jel tako amare :D





:D :D :D
Ja znam covjeka koji je kupio A klasu novu u salonu i na putu do kuce mu se zapali :D

Ja licno bih uvijek uzeo novo auto prije nego polovno, ali svako ima pravo na vlastiti izbor :D
Od cega se zaplila ? cuj zapalila :lol: :lol: :lol:
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#10347 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Bullet Tooth Tony wrote:
LikeLike wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Zar ono nova KIA nije bolja od polovne mecke ? :? :?

Ono kvalitetnija puno od bilo kojeg njemca itd :? :? jel tako amare :D





:D :D :D
Ja znam covjeka koji je kupio A klasu novu u salonu i na putu do kuce mu se zapali :D

Ja licno bih uvijek uzeo novo auto prije nego polovno, ali svako ima pravo na vlastiti izbor :D
Od cega se zaplila ? cuj zapalila :lol: :lol: :lol:
Cigaru coek zapalio i hateri se ponadali da gori mecka :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10348 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Bullet Tooth Tony wrote:Zar ono nova KIA nije bolja od polovne mecke ? :? :?

Ono kvalitetnija puno od bilo kojeg njemca itd :? :? jel tako amare :D





:D :D :D
od polovne jest , njemu kad nesto crkne odma se kredit dize lagano :lol: :lol:

drze ti bmw-a , jacu mazde i mirna Bosna :D
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#10349 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Bullet Tooth Tony wrote:
LikeLike wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Zar ono nova KIA nije bolja od polovne mecke ? :? :?

Ono kvalitetnija puno od bilo kojeg njemca itd :? :? jel tako amare :D





:D :D :D
Ja znam covjeka koji je kupio A klasu novu u salonu i na putu do kuce mu se zapali :D

Ja licno bih uvijek uzeo novo auto prije nego polovno, ali svako ima pravo na vlastiti izbor :D
Od cega se zaplila ? cuj zapalila :lol: :lol: :lol:
Cigaru coek zapalio i hateri se ponadali da gori mecka :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10350 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Bullet Tooth Tony wrote:Zar ono nova KIA nije bolja od polovne mecke ? :? :?

Ono kvalitetnija puno od bilo kojeg njemca itd :? :? jel tako amare :D





:D :D :D
Normalno da jeste , jebote auto sa 150 i vise hiljada , kakvo god da je ;-)

drze se ti bmw-a , ja mazde i mirna Bosna :D

Iskreno , ja sam mrzitelj blakanskog mentaliteta , zato ces svasta cut od mene :lol:

Taj mercedes sto se tice kvalitet je kita za ovaj :)

Image
Last edited by amar1994 on 06/09/2017 15:35, edited 2 times in total.
Post Reply