Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
DonieBrasco
Posts: 20056
Joined: 31/08/2016 16:09

#10276 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by DonieBrasco »

Do kada ce biti ovo suho vrijeme ovako ?

Vrijeme za zimske gume barem zakonski a ne i vremenski.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10277 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Ja vozim samo na Michelin Pilot Sportu, i najbrzi sam uz Bradinu. Evo jedna silka iz Rastelice sa Sil Sile, da vidite kako sam razgrijao pneumatike. ;-)

Image
Imaš previše obrtnog momenta, umanji to malo.... :mrgreen:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#10278 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

DonieBrasco wrote:Do kada ce biti ovo suho vrijeme ovako ?

Vrijeme za zimske gume barem zakonski a ne i vremenski.
Ne znam vala al valja stavit zimske, zakon je zakon. Svakako valja, prije ili kasnije, zasto onda riskirat kaznu?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10279 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

konektovan wrote:
nepass1 wrote:Bmw 5, ona 2008g, na njoj nanang one kineske
Šta ima veze sto je nankang??? Ako su gume ispravne, ne vidim razlog da ih se ne koristi. Bio sam u Engleskoj nedavno, vidio sam vozila sa tigar gumama, neces vjerovati auto se kotrlja normalno.
I nankang je Tajvanski. :wink: :mrgreen:
Moze imati veze kad su gume i ispravne. Ja mislim da nema veze u nekim normalnim uvjetima. Ali svako se moze naci u nekoj situaciji gdje jedan dva metra znace puno. Npr. Neposredno prije pjesackog koji ti je dobro zaklonjen od npr kamiona pored tebe ( cesta sa dvije trake ) sto je u Sa cesto a moras momentalno do poda zbog pjesaka zakociti. Sa boljim gumama imas sansu da se zaustavis do pjesackog dok sa losijim brendom vrlo lako ces proklizati iza pjesackog. Imao sam takvu situaciju kamion se nije zaustavio vec usporio pa nisam znao ni vidio da pusta pjesaka a nema semafora srecom na autu je bio nov CPC 5 i auto je stalo prije pjesackog. Nikad to necu zaboravit. Siguran sam da su bile losije gume da ne bi se mogao tako zaustaviti.
Last edited by condy on 17/10/2018 15:41, edited 1 time in total.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#10280 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by lavic »

UmaX wrote:
DonieBrasco wrote:Do kada ce biti ovo suho vrijeme ovako ?

Vrijeme za zimske gume barem zakonski a ne i vremenski.
Ne znam vala al valja stavit zimske, zakon je zakon. Svakako valja, prije ili kasnije, zasto onda riskirat kaznu?
Pa zimske su od 15.11, ima jos vremena.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10281 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

UmaX wrote:
amar1994 wrote:da vidite trulje od leona danas :lol: ,al bajo moj 19ke stavio a neke continentalke poderane do kraja,nema sare nikako :lol:
Pa slickovi. To je bas cool. :mrgreen:
:thumbup:

a sjedalica nazad,bice njemu slikovi kad proleti :-)
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#10282 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

lavic wrote:
UmaX wrote:
DonieBrasco wrote:Do kada ce biti ovo suho vrijeme ovako ?

Vrijeme za zimske gume barem zakonski a ne i vremenski.
Ne znam vala al valja stavit zimske, zakon je zakon. Svakako valja, prije ili kasnije, zasto onda riskirat kaznu?
Pa zimske su od 15.11, ima jos vremena.
Aaaa mene, ja zabrijo da je 15.10. :thumbup: Tacno, tek za mjesec idu po zakonu.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#10283 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Kiki_Musampa »

Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#10284 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Kiki_Musampa »

amar1994 wrote:
UmaX wrote:
amar1994 wrote:da vidite trulje od leona danas :lol: ,al bajo moj 19ke stavio a neke continentalke poderane do kraja,nema sare nikako :lol:
Pa slickovi. To je bas cool. :mrgreen:
:thumbup:

a sjedalica nazad,bice njemu slikovi kad proleti :-)

Sinoć na Gazpromu neki momcic sipa 20 KM u SL500,oko 7 litara...valjda da ima za 2 kruga po gradu:) Mozes mislit kad ce taj dati preko 1000 za zimske :run:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5898
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#10285 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Slo Burner »

Kiki_Musampa wrote:Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?
Meni se nisu nesto pokazale
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#10286 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Kiki_Musampa »

Slo Burner wrote:
Kiki_Musampa wrote:Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?
Meni se nisu nesto pokazale
U zadnjem testu Autobilda su u top 3,ali ne mogu nigdje naci gdje ih ima uzeti...
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#10287 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Cuo sam da je to ista guma kao BFGoodrich gForce Winter 2
User avatar
Slo Burner
Posts: 5898
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#10288 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Slo Burner »

Kiki_Musampa wrote:
Slo Burner wrote:
Kiki_Musampa wrote:Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?
Meni se nisu nesto pokazale
U zadnjem testu Autobilda su u top 3,ali ne mogu nigdje naci gdje ih ima uzeti...
Ja kupovao u Margetic Brcko
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#10289 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Kiki_Musampa »

Hvala,vidim da su zastupnici,ali im izgleda stranica nije azurirana...
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#10290 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by boshniak »

Kiki_Musampa wrote:Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?
BF Goodrich i Kleber Krisalp HP3 su ista guma
Image

Image
_Astra_
Posts: 848
Joined: 29/08/2005 22:39

#10291 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _Astra_ »

boshniak wrote:
Kiki_Musampa wrote:Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?
BF Goodrich i Kleber Krisalp HP3 su ista guma
Image

Image

Berlijeta, Opel uvoznik.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#10292 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by boshniak »

Jel nabavio neko novog Tigra, naizgled ko stvoren za snijega
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#10293 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Unitrade do 31.10. Goodyear UG i Dunlop WS 136 KM
Kleber ima oko <1mm sare vise od BF kad je nov
Last edited by kabal1337 on 21/10/2018 09:59, edited 1 time in total.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#10294 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ado_sar »

noviclan wrote:
adv.K wrote:Unitrade, Makbel, Guma M naplacuju montazu i balans. Nisam isao u Sava trgovinu na Stupu, pa ne znam za njih. Ali u principu, sve dodje na isto. Nadju svi svoju racunicu.
A dodje li pri toj montazi i novi ventil i kapica
Kod nas se ventil mijenja kad krene da pusta a kapica kad je izgubis. Bosnjo ne poznaje model preventivne zamjene bilo cega
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#10295 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

U Unitrade-u ti izgube kapice
U Maji prosli mjesec bila akcija guma jeftinija cca. 5 KM , ali je montaza bila skuplja
Sada je ista guma na akciji skuplja za 5 KM a montaza iznosi 5 KM ( nesto jeftinija)
noviclan
Posts: 15002
Joined: 31/10/2013 06:48

#10296 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

boshniak wrote:Jel nabavio neko novog Tigra, naizgled ko stvoren za snijega
Extra lezi na snijegu
Image
coco1
Posts: 721
Joined: 11/09/2017 09:25

#10297 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by coco1 »

ado_sar wrote:
noviclan wrote:
adv.K wrote:Unitrade, Makbel, Guma M naplacuju montazu i balans. Nisam isao u Sava trgovinu na Stupu, pa ne znam za njih. Ali u principu, sve dodje na isto. Nadju svi svoju racunicu.
A dodje li pri toj montazi i novi ventil i kapica
Kod nas se ventil mijenja kad krene da pusta a kapica kad je izgubis. Bosnjo ne poznaje model preventivne zamjene bilo cega
neki dan postavio zimske 16 u unitrade. ljetne sa gumama ostavio kod njih u hotelu, zimske bile skinute sa celicnih felgi, jer sam ih ocistio i prespricao. montaza, balans, ventil 6 KM po gumi
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10298 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Da nije rano za montiranje zimskih guma?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#10299 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Pa ti cekaj :mrgreen: ja sam postavio ima 15 dana
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10300 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Ja kupio nisam jos postavio :D ,visoKA temp, bar ja mislim
Post Reply