Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
DonieBrasco
- Posts: 20056
- Joined: 31/08/2016 16:09
#10276 Re: Dolazi zima - zimske gume
Do kada ce biti ovo suho vrijeme ovako ?
Vrijeme za zimske gume barem zakonski a ne i vremenski.
Vrijeme za zimske gume barem zakonski a ne i vremenski.
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10277 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imaš previše obrtnog momenta, umanji to malo....NediM17 wrote:Ja vozim samo na Michelin Pilot Sportu, i najbrzi sam uz Bradinu. Evo jedna silka iz Rastelice sa Sil Sile, da vidite kako sam razgrijao pneumatike.![]()
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#10278 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne znam vala al valja stavit zimske, zakon je zakon. Svakako valja, prije ili kasnije, zasto onda riskirat kaznu?DonieBrasco wrote:Do kada ce biti ovo suho vrijeme ovako ?
Vrijeme za zimske gume barem zakonski a ne i vremenski.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10279 Re: Dolazi zima - zimske gume
Moze imati veze kad su gume i ispravne. Ja mislim da nema veze u nekim normalnim uvjetima. Ali svako se moze naci u nekoj situaciji gdje jedan dva metra znace puno. Npr. Neposredno prije pjesackog koji ti je dobro zaklonjen od npr kamiona pored tebe ( cesta sa dvije trake ) sto je u Sa cesto a moras momentalno do poda zbog pjesaka zakociti. Sa boljim gumama imas sansu da se zaustavis do pjesackog dok sa losijim brendom vrlo lako ces proklizati iza pjesackog. Imao sam takvu situaciju kamion se nije zaustavio vec usporio pa nisam znao ni vidio da pusta pjesaka a nema semafora srecom na autu je bio nov CPC 5 i auto je stalo prije pjesackog. Nikad to necu zaboravit. Siguran sam da su bile losije gume da ne bi se mogao tako zaustaviti.konektovan wrote:Šta ima veze sto je nankang??? Ako su gume ispravne, ne vidim razlog da ih se ne koristi. Bio sam u Engleskoj nedavno, vidio sam vozila sa tigar gumama, neces vjerovati auto se kotrlja normalno.nepass1 wrote:Bmw 5, ona 2008g, na njoj nanang one kineske
I nankang je Tajvanski.![]()
Last edited by condy on 17/10/2018 15:41, edited 1 time in total.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#10280 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa zimske su od 15.11, ima jos vremena.UmaX wrote:Ne znam vala al valja stavit zimske, zakon je zakon. Svakako valja, prije ili kasnije, zasto onda riskirat kaznu?DonieBrasco wrote:Do kada ce biti ovo suho vrijeme ovako ?
Vrijeme za zimske gume barem zakonski a ne i vremenski.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10281 Re: Dolazi zima - zimske gume
UmaX wrote:Pa slickovi. To je bas cool.amar1994 wrote:da vidite trulje od leona danas,al bajo moj 19ke stavio a neke continentalke poderane do kraja,nema sare nikako
a sjedalica nazad,bice njemu slikovi kad proleti
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#10282 Re: Dolazi zima - zimske gume
Aaaa mene, ja zabrijo da je 15.10.lavic wrote:Pa zimske su od 15.11, ima jos vremena.UmaX wrote:Ne znam vala al valja stavit zimske, zakon je zakon. Svakako valja, prije ili kasnije, zasto onda riskirat kaznu?DonieBrasco wrote:Do kada ce biti ovo suho vrijeme ovako ?
Vrijeme za zimske gume barem zakonski a ne i vremenski.
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#10283 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#10284 Re: Dolazi zima - zimske gume
amar1994 wrote:UmaX wrote:Pa slickovi. To je bas cool.amar1994 wrote:da vidite trulje od leona danas,al bajo moj 19ke stavio a neke continentalke poderane do kraja,nema sare nikako
![]()
a sjedalica nazad,bice njemu slikovi kad proleti
Sinoć na Gazpromu neki momcic sipa 20 KM u SL500,oko 7 litara...valjda da ima za 2 kruga po gradu:) Mozes mislit kad ce taj dati preko 1000 za zimske
- Slo Burner
- Posts: 5898
- Joined: 09/03/2012 14:20
- Location: Apsurdistan
- Grijem se na: Pelet
- Vozim: Bembaru
#10285 Re: Dolazi zima - zimske gume
Meni se nisu nesto pokazaleKiki_Musampa wrote:Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#10286 Re: Dolazi zima - zimske gume
U zadnjem testu Autobilda su u top 3,ali ne mogu nigdje naci gdje ih ima uzeti...Slo Burner wrote:Meni se nisu nesto pokazaleKiki_Musampa wrote:Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#10287 Re: Dolazi zima - zimske gume
Cuo sam da je to ista guma kao BFGoodrich gForce Winter 2
- Slo Burner
- Posts: 5898
- Joined: 09/03/2012 14:20
- Location: Apsurdistan
- Grijem se na: Pelet
- Vozim: Bembaru
#10288 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja kupovao u Margetic BrckoKiki_Musampa wrote:U zadnjem testu Autobilda su u top 3,ali ne mogu nigdje naci gdje ih ima uzeti...Slo Burner wrote:Meni se nisu nesto pokazaleKiki_Musampa wrote:Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#10289 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hvala,vidim da su zastupnici,ali im izgleda stranica nije azurirana...
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#10290 Re: Dolazi zima - zimske gume
BF Goodrich i Kleber Krisalp HP3 su ista gumaKiki_Musampa wrote:Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?


-
_Astra_
- Posts: 848
- Joined: 29/08/2005 22:39
#10291 Re: Dolazi zima - zimske gume
boshniak wrote:BF Goodrich i Kleber Krisalp HP3 su ista gumaKiki_Musampa wrote:Zna li ko ima li gdje kupiti kleber zimske gume?
Berlijeta, Opel uvoznik.
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#10292 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jel nabavio neko novog Tigra, naizgled ko stvoren za snijega
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#10293 Re: Dolazi zima - zimske gume
Unitrade do 31.10. Goodyear UG i Dunlop WS 136 KM
Kleber ima oko <1mm sare vise od BF kad je nov
Kleber ima oko <1mm sare vise od BF kad je nov
Last edited by kabal1337 on 21/10/2018 09:59, edited 1 time in total.
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#10294 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kod nas se ventil mijenja kad krene da pusta a kapica kad je izgubis. Bosnjo ne poznaje model preventivne zamjene bilo ceganoviclan wrote:A dodje li pri toj montazi i novi ventil i kapicaadv.K wrote:Unitrade, Makbel, Guma M naplacuju montazu i balans. Nisam isao u Sava trgovinu na Stupu, pa ne znam za njih. Ali u principu, sve dodje na isto. Nadju svi svoju racunicu.
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#10295 Re: Dolazi zima - zimske gume
U Unitrade-u ti izgube kapice
U Maji prosli mjesec bila akcija guma jeftinija cca. 5 KM , ali je montaza bila skuplja
Sada je ista guma na akciji skuplja za 5 KM a montaza iznosi 5 KM ( nesto jeftinija)
U Maji prosli mjesec bila akcija guma jeftinija cca. 5 KM , ali je montaza bila skuplja
Sada je ista guma na akciji skuplja za 5 KM a montaza iznosi 5 KM ( nesto jeftinija)
-
noviclan
- Posts: 15002
- Joined: 31/10/2013 06:48
-
coco1
- Posts: 721
- Joined: 11/09/2017 09:25
#10297 Re: Dolazi zima - zimske gume
neki dan postavio zimske 16 u unitrade. ljetne sa gumama ostavio kod njih u hotelu, zimske bile skinute sa celicnih felgi, jer sam ih ocistio i prespricao. montaza, balans, ventil 6 KM po gumiado_sar wrote:Kod nas se ventil mijenja kad krene da pusta a kapica kad je izgubis. Bosnjo ne poznaje model preventivne zamjene bilo ceganoviclan wrote:A dodje li pri toj montazi i novi ventil i kapicaadv.K wrote:Unitrade, Makbel, Guma M naplacuju montazu i balans. Nisam isao u Sava trgovinu na Stupu, pa ne znam za njih. Ali u principu, sve dodje na isto. Nadju svi svoju racunicu.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#10298 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da nije rano za montiranje zimskih guma?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#10299 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa ti cekaj
ja sam postavio ima 15 dana
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#10300 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja kupio nisam jos postavio
,visoKA temp, bar ja mislim


