INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- dječak sa šibicama
- Posts: 51243
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10276 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Vidim da Milke nisu vise 90, sad su 80 grama
pojedem je u dva zalogaja, kosta 2 marke, marka po zalogaju
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10277 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kasicica te Nescaffe classic, kasicica secera, izmijesas nasuho, onda bukvalno par kapi vrele vode pa dobro umutis i tek onda dospes vode i mlijeka po zelji i eto ti 3u1.
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#10278 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
dječak sa šibicama wrote: ↑15/01/2023 16:31 Vidim da Milke nisu vise 90, sad su 80 gramapojedem je u dva zalogaja, kosta 2 marke, marka po zalogaju
ja samo cekam kad ce i velikoj smanjiti gramazu, a cijena joj je preko 7 km
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10279 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kod mene se pije jafa koja je trenutno na akciji 
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#10280 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
ja sam vazda kupovao neki kuhinjski papir u hoše, 2kom marku bila, dobro se sjećam, to najjeftiniji bio, ovako neka naradnžasta slova
vidim sada taj isti 2.2KM
vidim sada taj isti 2.2KM
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10281 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bolje čokoladu za kuhanje, nego Milku.dječak sa šibicama wrote: ↑15/01/2023 16:31 Vidim da Milke nisu vise 90, sad su 80 gramapojedem je u dva zalogaja, kosta 2 marke, marka po zalogaju
- Quaresma
- Posts: 7934
- Joined: 19/07/2010 16:37
#10282 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
ja polako prestajem izbacivati cokoladu iz upotrebe
do sad jeo vecinom one samo ti, volim te, i ponekad najljepse zelje, al kako je ovim prvima otisla cijena na 2.30km, sad bilo na akciji u konzumima dado, goga cokolade cini mi se 1km ili 1.20km.
ok su cokolade, al ih jako jako slabo jedem, pa tako i nemam vise zelje za cokoladom.
al sam drama para potrosio na ove samo ti cokolade od jagode ili sumskog voca. jbg poskupljenja ova imaju i dobru stranu
do sad jeo vecinom one samo ti, volim te, i ponekad najljepse zelje, al kako je ovim prvima otisla cijena na 2.30km, sad bilo na akciji u konzumima dado, goga cokolade cini mi se 1km ili 1.20km.
ok su cokolade, al ih jako jako slabo jedem, pa tako i nemam vise zelje za cokoladom.
al sam drama para potrosio na ove samo ti cokolade od jagode ili sumskog voca. jbg poskupljenja ova imaju i dobru stranu
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10283 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kraš je strašno srozao kvalitet Dorina čokolada (gramaža na stranu).
Poljske čokolade su dobre.
Poljske čokolade su dobre.
- konektovan
- Posts: 51443
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
last mohicans
- Posts: 18250
- Joined: 09/08/2012 23:19
#10285 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Imate u Mega diskontu čokolada od 90g za marku. Jedna je bila i 100g marka.Mislim da su poljske. Bueno za 1km. Inače veoma povoljne cijene i većina artikala je dobro jeftinija. Jebeni Deo Nivea koji je u DM 8.50, dolje 4.25
- pepeljara
- Posts: 7362
- Joined: 22/08/2003 00:00
#10286 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Lutrija nema vise srecki od marku, sad su marku i po

- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#10287 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Gdje ti je tolast mohicans wrote: ↑15/01/2023 20:50 Imate u Mega diskontu čokolada od 90g za marku. Jedna je bila i 100g marka.Mislim da su poljske. Bueno za 1km. Inače veoma povoljne cijene i većina artikala je dobro jeftinija. Jebeni Deo Nivea koji je u DM 8.50, dolje 4.25
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10288 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Na Plandistu.
U Solunu somun za krunu...
U Solunu somun za krunu...
- Truba
- Posts: 93831
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
-
last mohicans
- Posts: 18250
- Joined: 09/08/2012 23:19
#10290 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ovaj novi, dolje kod crkve, prema Vrelu Bosne.tataćusak wrote: ↑15/01/2023 21:21Gdje ti je tolast mohicans wrote: ↑15/01/2023 20:50 Imate u Mega diskontu čokolada od 90g za marku. Jedna je bila i 100g marka.Mislim da su poljske. Bueno za 1km. Inače veoma povoljne cijene i većina artikala je dobro jeftinija. Jebeni Deo Nivea koji je u DM 8.50, dolje 4.25
- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
#10291 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa smanjili su, sad je standard 270gr. Nisam siguran je li ijedna ostala 300gr.Trappist wrote: ↑15/01/2023 16:39dječak sa šibicama wrote: ↑15/01/2023 16:31 Vidim da Milke nisu vise 90, sad su 80 gramapojedem je u dva zalogaja, kosta 2 marke, marka po zalogaju
![]()
ja samo cekam kad ce i velikoj smanjiti gramazu, a cijena joj je preko 7 km
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#10292 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jesu...bude i tih po 300 gr ali ne znam od kada su i koliko stoje u skladistu
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#10293 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mlijeko Domaće blago 2,8 % - 2,45 KM.last mohicans wrote: ↑15/01/2023 20:50 Imate u Mega diskontu čokolada od 90g za marku. Jedna je bila i 100g marka.Mislim da su poljske. Bueno za 1km. Inače veoma povoljne cijene i većina artikala je dobro jeftinija. Jebeni Deo Nivea koji je u DM 8.50, dolje 4.25
Ima neko Gradačačko 2,0% - 2,00 KM
Korektne cijene , premalen objekat.
Ko treba u OBI , pet minuta mu je vožnje...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10294 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Vitalia mlijeko 2.8 mm u Bingu 2.30 KM.
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#10295 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Samo ga nema na policama nakon 10:30
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10296 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja u dva navrata bio u večernjim satima i pune police. 
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#10297 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Aj' dobro je
(Hvala za info , malo sam sarkastičan jer Bingo ima robnu marku mlijeka koje često nema na policama jer je najpovoljnija)
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#10298 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ima li još za tebe onaj ruski bratski Mere u najdrazem ti dijelu grada ?teskeredzic_22 wrote: ↑15/01/2023 22:37Mlijeko Domaće blago 2,8 % - 2,45 KM.last mohicans wrote: ↑15/01/2023 20:50 Imate u Mega diskontu čokolada od 90g za marku. Jedna je bila i 100g marka.Mislim da su poljske. Bueno za 1km. Inače veoma povoljne cijene i većina artikala je dobro jeftinija. Jebeni Deo Nivea koji je u DM 8.50, dolje 4.25
Ima neko Gradačačko 2,0% - 2,00 KM
Korektne cijene , premalen objekat.
Ko treba u OBI , pet minuta mu je vožnje...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10299 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ahateskeredzic_22 wrote: ↑15/01/2023 22:53
Aj' dobro je![]()
![]()
![]()
![]()
(Hvala za info , malo sam sarkastičan jer Bingo ima robnu marku mlijeka koje često nema na policama jer je najpovoljnija)
Ma nemam pojma, ja idem u par tih tržnih centara i otprilike uvijek u večernjim satima. Nisam baš primjetio neku nestašicu, a čini mi se da mlijeka ima 2-3 vrste po istoj toj cijeni 2.30
- dječak sa šibicama
- Posts: 51243
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10300 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
cijena banana u Dojclandu
kod nas 3.5 marke
imaju li ovi nasi klosari imalo stida, postavljam glupo pitanje sa jasnim odgovorom
