INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51243
Joined: 29/06/2011 23:39

#10276 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Vidim da Milke nisu vise 90, sad su 80 grama :lol: pojedem je u dva zalogaja, kosta 2 marke, marka po zalogaju
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#10277 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

ShnjaZZZ wrote: 14/01/2023 18:06
ElRe wrote: 14/01/2023 16:29
Da...aspartam, emulgatori, biljna mast, polifosfati. Možeš se raspitati kod doktora, ja sam dovoljno zapamtio.
Ali i kola je štetna pa...

Black&easy je puno prikladniji
A kakav je onaj Nescaffe u granulama?
Kasicica te Nescaffe classic, kasicica secera, izmijesas nasuho, onda bukvalno par kapi vrele vode pa dobro umutis i tek onda dospes vode i mlijeka po zelji i eto ti 3u1.
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#10278 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Trappist »

dječak sa šibicama wrote: 15/01/2023 16:31 Vidim da Milke nisu vise 90, sad su 80 grama :lol: pojedem je u dva zalogaja, kosta 2 marke, marka po zalogaju
:lol:

ja samo cekam kad ce i velikoj smanjiti gramazu, a cijena joj je preko 7 km
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#10279 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Kod mene se pije jafa koja je trenutno na akciji :D
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#10280 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by hopi »

ja sam vazda kupovao neki kuhinjski papir u hoše, 2kom marku bila, dobro se sjećam, to najjeftiniji bio, ovako neka naradnžasta slova
vidim sada taj isti 2.2KM
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#10281 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

dječak sa šibicama wrote: 15/01/2023 16:31 Vidim da Milke nisu vise 90, sad su 80 grama :lol: pojedem je u dva zalogaja, kosta 2 marke, marka po zalogaju
Bolje čokoladu za kuhanje, nego Milku.
User avatar
Quaresma
Posts: 7934
Joined: 19/07/2010 16:37

#10282 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Quaresma »

ja polako prestajem izbacivati cokoladu iz upotrebe

do sad jeo vecinom one samo ti, volim te, i ponekad najljepse zelje, al kako je ovim prvima otisla cijena na 2.30km, sad bilo na akciji u konzumima dado, goga cokolade cini mi se 1km ili 1.20km.

ok su cokolade, al ih jako jako slabo jedem, pa tako i nemam vise zelje za cokoladom.


al sam drama para potrosio na ove samo ti cokolade od jagode ili sumskog voca. jbg poskupljenja ova imaju i dobru stranu :D
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#10283 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Kraš je strašno srozao kvalitet Dorina čokolada (gramaža na stranu).
Poljske čokolade su dobre.
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10284 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

ElRe wrote: 15/01/2023 18:41 Kraš je strašno srozao kvalitet Dorina čokolada (gramaža na stranu).
Poljske čokolade su dobre.
Poljska Terravita, Wedel rade posao... :thumbup:
last mohicans
Posts: 18250
Joined: 09/08/2012 23:19

#10285 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by last mohicans »

Imate u Mega diskontu čokolada od 90g za marku. Jedna je bila i 100g marka.Mislim da su poljske. Bueno za 1km. Inače veoma povoljne cijene i većina artikala je dobro jeftinija. Jebeni Deo Nivea koji je u DM 8.50, dolje 4.25
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#10286 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

Lutrija nema vise srecki od marku, sad su marku i po :D :izet: :izet:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#10287 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tataćusak »

last mohicans wrote: 15/01/2023 20:50 Imate u Mega diskontu čokolada od 90g za marku. Jedna je bila i 100g marka.Mislim da su poljske. Bueno za 1km. Inače veoma povoljne cijene i većina artikala je dobro jeftinija. Jebeni Deo Nivea koji je u DM 8.50, dolje 4.25
Gdje ti je to
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#10288 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Na Plandistu.
U Solunu somun za krunu...
User avatar
Truba
Posts: 93831
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10289 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

pepeljara wrote: 15/01/2023 21:20 Lutrija nema vise srecki od marku, sad su marku i po :D :izet: :izet:
Samo se na mega lovi moze dobiti

Osmica kita...i one od 2.5
Te odmarke i 1.5 ne pomialjam uzeti
Tusamo ona stvar ima
last mohicans
Posts: 18250
Joined: 09/08/2012 23:19

#10290 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by last mohicans »

tataćusak wrote: 15/01/2023 21:21
last mohicans wrote: 15/01/2023 20:50 Imate u Mega diskontu čokolada od 90g za marku. Jedna je bila i 100g marka.Mislim da su poljske. Bueno za 1km. Inače veoma povoljne cijene i većina artikala je dobro jeftinija. Jebeni Deo Nivea koji je u DM 8.50, dolje 4.25
Gdje ti je to
Ovaj novi, dolje kod crkve, prema Vrelu Bosne.
User avatar
mc-twin
Posts: 4421
Joined: 18/04/2009 23:47

#10291 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mc-twin »

Trappist wrote: 15/01/2023 16:39
dječak sa šibicama wrote: 15/01/2023 16:31 Vidim da Milke nisu vise 90, sad su 80 grama :lol: pojedem je u dva zalogaja, kosta 2 marke, marka po zalogaju
:lol:

ja samo cekam kad ce i velikoj smanjiti gramazu, a cijena joj je preko 7 km
Pa smanjili su, sad je standard 270gr. Nisam siguran je li ijedna ostala 300gr.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#10292 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

mc-twin wrote: 15/01/2023 22:33
Trappist wrote: 15/01/2023 16:39
:lol:

ja samo cekam kad ce i velikoj smanjiti gramazu, a cijena joj je preko 7 km
Pa smanjili su, sad je standard 270gr. Nisam siguran je li ijedna ostala 300gr.
Jesu...bude i tih po 300 gr ali ne znam od kada su i koliko stoje u skladistu :lol:
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#10293 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

last mohicans wrote: 15/01/2023 20:50 Imate u Mega diskontu čokolada od 90g za marku. Jedna je bila i 100g marka.Mislim da su poljske. Bueno za 1km. Inače veoma povoljne cijene i većina artikala je dobro jeftinija. Jebeni Deo Nivea koji je u DM 8.50, dolje 4.25
Mlijeko Domaće blago 2,8 % - 2,45 KM.
Ima neko Gradačačko 2,0% - 2,00 KM

Korektne cijene , premalen objekat.

Ko treba u OBI , pet minuta mu je vožnje...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10294 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by citroen xm »

Vitalia mlijeko 2.8 mm u Bingu 2.30 KM.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#10295 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

citroen xm wrote: 15/01/2023 22:47 Vitalia mlijeko 2.8 mm u Bingu 2.30 KM.
Samo ga nema na policama nakon 10:30 :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10296 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by citroen xm »

Ja u dva navrata bio u večernjim satima i pune police. :thumbup:
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#10297 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

citroen xm wrote: 15/01/2023 22:49 Ja u dva navrata bio u večernjim satima i pune police. :thumbup:
Aj' dobro je :lol: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

(Hvala za info , malo sam sarkastičan jer Bingo ima robnu marku mlijeka koje često nema na policama jer je najpovoljnija)
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#10298 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _Reds_ »

teskeredzic_22 wrote: 15/01/2023 22:37
last mohicans wrote: 15/01/2023 20:50 Imate u Mega diskontu čokolada od 90g za marku. Jedna je bila i 100g marka.Mislim da su poljske. Bueno za 1km. Inače veoma povoljne cijene i većina artikala je dobro jeftinija. Jebeni Deo Nivea koji je u DM 8.50, dolje 4.25
Mlijeko Domaće blago 2,8 % - 2,45 KM.
Ima neko Gradačačko 2,0% - 2,00 KM

Korektne cijene , premalen objekat.

Ko treba u OBI , pet minuta mu je vožnje...
Ima li još za tebe onaj ruski bratski Mere u najdrazem ti dijelu grada ?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10299 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by citroen xm »

teskeredzic_22 wrote: 15/01/2023 22:53
Aj' dobro je :lol: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

(Hvala za info , malo sam sarkastičan jer Bingo ima robnu marku mlijeka koje često nema na policama jer je najpovoljnija)
Aha :mrgreen:

Ma nemam pojma, ja idem u par tih tržnih centara i otprilike uvijek u večernjim satima. Nisam baš primjetio neku nestašicu, a čini mi se da mlijeka ima 2-3 vrste po istoj toj cijeni 2.30 :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51243
Joined: 29/06/2011 23:39

#10300 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Image

cijena banana u Dojclandu

kod nas 3.5 marke

imaju li ovi nasi klosari imalo stida, postavljam glupo pitanje sa jasnim odgovorom
Post Reply