Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
noviclan
Posts: 15002
Joined: 31/10/2013 06:48

#10251 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

[/quote]

Hvala.

Ako sta budu zezali,eno imaju iste cijene u Total Trade-u. Pa cu tamo.[/quote]

Jel jos radi total u lukavici
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#10252 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tataćusak »

Jesu li ovo cijene sa ugradnjom u total tradeu i u ovim sinovima
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#10253 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

Čuo sam da novi Alpin 6 ima jedan dizajn šare kada je guma do 6 mm, a onda neki novi ispod te debljine. Djeluje mi nemoguće, ali ko će znati
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#10254 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by gidra »

Zna li iko išta o MOMO tires zimskim gumama? Bolje od Save HP2 ili Fulde ILi Vredstein-a?
Nadjoh ih na ekupi uz ove popuste za 94 KM po gumi. 205/55/16.
Iskustva?

https://www.ekupi.ba/Momo-Tires-20555R1 ... 36721.aspx
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10255 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

gidra wrote:Zna li iko išta o MOMO tires zimskim gumama? Bolje od Save HP2 ili Fulde ILi Vredstein-a?
Nadjoh ih na ekupi uz ove popuste za 94 KM po gumi. 205/55/16.
Iskustva?

https://www.ekupi.ba/Momo-Tires-20555R1 ... 36721.aspx
To vjerovatno neki derivat kineza..?!
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#10256 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ne, to bi trebao da je proizvod italijanske tunerske kuce MOMO (Moretti-Monza).
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#10257 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by gidra »

konektovan wrote:
gidra wrote:Zna li iko išta o MOMO tires zimskim gumama? Bolje od Save HP2 ili Fulde ILi Vredstein-a?
Nadjoh ih na ekupi uz ove popuste za 94 KM po gumi. 205/55/16.
Iskustva?

https://www.ekupi.ba/Momo-Tires-20555R1 ... 36721.aspx
To vjerovatno neki derivat kineza..?!
ja koliko znam MOMO je jedna od poznatijih firmi u auto/moto svijetu. Izrada volana, sjedala, odjela, a za gume ne znam pa pitam...
https://www.momo.com/en-us/
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#10258 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by TDK-90 »

ElRe wrote:Čuo sam da novi Alpin 6 ima jedan dizajn šare kada je guma do 6 mm, a onda neki novi ispod te debljine. Djeluje mi nemoguće, ali ko će znati
Michelin je davno predstavio i koristi se na gumama za teretni program!
Uglavnom ne mozes sa gumom preci 100 % km vise nego max cca 35 % km vise - u najboljim uvjetima :D
Image

Evo jednog primjera gdje je srednja spura skoro zatvorena kada je gume nova , i kako se vremenom trosi na stranama se smanjuje a na sredini se otvara odnosno povecava dubina. :izet:
Last edited by TDK-90 on 15/10/2018 13:20, edited 2 times in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10259 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Ne, to bi trebao da je proizvod italijanske tunerske kuce MOMO (Moretti-Monza).
E pošto sam vidio jednu momo gumu i na njoj made in china, ja sam u pravu. :wink: :mrgreen:

Momo radi neke druge stvari, za njih gume rade kinezi.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#10260 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tovarish »

ElRe wrote:Čuo sam da novi Alpin 6 ima jedan dizajn šare kada je guma do 6 mm, a onda neki novi ispod te debljine. Djeluje mi nemoguće, ali ko će znati
Tako sam i ja vidio u promo videu.Bas su pokazali kako se to desi.Mozes na njihovoj stranici to pogledati.
babyduxx
Posts: 19
Joined: 24/05/2010 09:48

#10261 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by babyduxx »

Jedno pitanje :)

Da li je bolje uzeti nove zimske gume nekog lošijeg proizvođača ili polovne premium brend gume u dobrom stanju?
User avatar
hopi
Posts: 7253
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#10262 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

a čuj sve zavisi
po kojoj su cijeni te polovne, koliko km su prešle, koliko su stare, jesu vožene ljeti itd

bolje nov starmax nego 5 godina star kontinental
ali bolje 1 sezonu vožen kontinental nego nov starmax
DonieBrasco
Posts: 20056
Joined: 31/08/2016 16:09

#10263 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by DonieBrasco »

Ko jos kupuje koristene gume i to jos nekoliko godina stare, kakva auta voze takvi ljudi ? Zao mi je sirotinje i ljudi koji nemaju pa nekako se skrpe da imaju za auta jer im je izvor prihoda, to su mahom ljudi koji voze jako stara auta.

Ali ovi likovi sto hoce da imaju na autu neke renomirane proizvođace a nemaju za kifle, pritiom voze starija auta ali eto bitno je da ima markirane gume.

Ne shvatam kako imaju za registraciju, redovne servise, velike servise, gorivo a nemaju za gume ?

Sto se igrate sa zivotom, donja granica je Sava ako za to nemate ne vozite auto, sem ako vam bas ne gori pod nogama i treba vam za voznju od tacke A do tacke B tj. posao - prezivljavanje.

Inace ovo miholjsko ljeto, ima da stradaju zimske gume ako se ovako nastavi suho vrijeme.
User avatar
Doda37
Posts: 1723
Joined: 29/06/2007 23:11

#10264 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Doda37 »

babyduxx wrote:Jedno pitanje :)

Da li je bolje uzeti nove zimske gume nekog lošijeg proizvođača ili polovne premium brend gume u dobrom stanju?
Te u dobrom stanju, presle su min 40 000 km
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#10265 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ranger »

kupuju ljudi i te kako, mada mi nije jasna logika
poznanik na auto iz 2010 kupio 17ke zimske nove sa dotom od nekad sredine prosle godine...
User avatar
Optimist
Posts: 15517
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#10266 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

ranger wrote:kupuju ljudi i te kako, mada mi nije jasna logika
poznanik na auto iz 2010 kupio 17ke zimske nove sa dotom od nekad sredine prosle godine...
Vjerovatno dobio popust na njih. Jos ako prelazi vise, poderat ce ih prije nego ostare.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#10267 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ranger »

Optimist wrote:
ranger wrote:kupuju ljudi i te kako, mada mi nije jasna logika
poznanik na auto iz 2010 kupio 17ke zimske nove sa dotom od nekad sredine prosle godine...
Vjerovatno dobio popust na njih. Jos ako prelazi vise, poderat ce ih prije nego ostare.
pa jeftinije jesu al hoce li ih poderat nece. ovdje je vise ciganluk u pitanju...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10268 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

da vidite trulje od leona danas :lol: ,al bajo moj 19ke stavio a neke continentalke poderane do kraja,nema sare nikako :lol:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#10269 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

ranger wrote:
Optimist wrote:
ranger wrote:kupuju ljudi i te kako, mada mi nije jasna logika
poznanik na auto iz 2010 kupio 17ke zimske nove sa dotom od nekad sredine prosle godine...
Vjerovatno dobio popust na njih. Jos ako prelazi vise, poderat ce ih prije nego ostare.
pa jeftinije jesu al hoce li ih poderat nece. ovdje je vise ciganluk u pitanju...
Pa ako su nove, ne vidim u čemu je problem što je DOT prošlogodišnji.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#10270 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

amar1994 wrote:da vidite trulje od leona danas :lol: ,al bajo moj 19ke stavio a neke continentalke poderane do kraja,nema sare nikako :lol:
Pa slickovi. To je bas cool. :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 14668
Joined: 06/07/2017 07:35

#10271 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

Bmw 5, ona 2008g, na njoj nanang one kineske
DonieBrasco
Posts: 20056
Joined: 31/08/2016 16:09

#10272 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by DonieBrasco »

Ovo sa gumama postaje kao sa telefonima, Samsung S9 a ovamo radi negdje za par stoja, ne prijavljen nista nema drugo.

Vozaju BMW, Audi, ove VW sa jacom opremom a trazi polovne markirane gume, sve masine sa minimalno 2.0 motorima, a svi znamo cijene registracija i servisa.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#10273 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by lavic »

ranger wrote:kupuju ljudi i te kako, mada mi nije jasna logika
poznanik na auto iz 2010 kupio 17ke zimske nove sa dotom od nekad sredine prosle godine...
Sta je ovdje problem???
Ako nije cesta dimenzija i ne prodaju se ... to nije stara guma koliko god ovde da se prica.
U teh. upustvu uz auto stoji da fabrika kad ugradi nove gume na auto tek poslije 6 godina na autu je po njima "ostarila".
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10274 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

nepass1 wrote:Bmw 5, ona 2008g, na njoj nanang one kineske
Šta ima veze sto je nankang??? Ako su gume ispravne, ne vidim razlog da ih se ne koristi. Bio sam u Engleskoj nedavno, vidio sam vozila sa tigar gumama, neces vjerovati auto se kotrlja normalno.
I nankang je Tajvanski. :wink: :mrgreen:
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#10275 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ja vozim samo na Michelin Pilot Sportu, i najbrzi sam uz Bradinu. Evo jedna silka iz Rastelice sa Sil Sile, da vidite kako sam razgrijao pneumatike. ;-)

Image
Post Reply