Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
noviclan
- Posts: 15002
- Joined: 31/10/2013 06:48
#10251 Re: Dolazi zima - zimske gume
[/quote]
Hvala.
Ako sta budu zezali,eno imaju iste cijene u Total Trade-u. Pa cu tamo.[/quote]
Jel jos radi total u lukavici
Hvala.
Ako sta budu zezali,eno imaju iste cijene u Total Trade-u. Pa cu tamo.[/quote]
Jel jos radi total u lukavici
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#10252 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jesu li ovo cijene sa ugradnjom u total tradeu i u ovim sinovima
- ElRe
- Posts: 16892
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10253 Re: Dolazi zima - zimske gume
Čuo sam da novi Alpin 6 ima jedan dizajn šare kada je guma do 6 mm, a onda neki novi ispod te debljine. Djeluje mi nemoguće, ali ko će znati
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#10254 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zna li iko išta o MOMO tires zimskim gumama? Bolje od Save HP2 ili Fulde ILi Vredstein-a?
Nadjoh ih na ekupi uz ove popuste za 94 KM po gumi. 205/55/16.
Iskustva?
https://www.ekupi.ba/Momo-Tires-20555R1 ... 36721.aspx
Nadjoh ih na ekupi uz ove popuste za 94 KM po gumi. 205/55/16.
Iskustva?
https://www.ekupi.ba/Momo-Tires-20555R1 ... 36721.aspx
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10255 Re: Dolazi zima - zimske gume
To vjerovatno neki derivat kineza..?!gidra wrote:Zna li iko išta o MOMO tires zimskim gumama? Bolje od Save HP2 ili Fulde ILi Vredstein-a?
Nadjoh ih na ekupi uz ove popuste za 94 KM po gumi. 205/55/16.
Iskustva?
https://www.ekupi.ba/Momo-Tires-20555R1 ... 36721.aspx
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10256 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne, to bi trebao da je proizvod italijanske tunerske kuce MOMO (Moretti-Monza).
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#10257 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja koliko znam MOMO je jedna od poznatijih firmi u auto/moto svijetu. Izrada volana, sjedala, odjela, a za gume ne znam pa pitam...konektovan wrote:To vjerovatno neki derivat kineza..?!gidra wrote:Zna li iko išta o MOMO tires zimskim gumama? Bolje od Save HP2 ili Fulde ILi Vredstein-a?
Nadjoh ih na ekupi uz ove popuste za 94 KM po gumi. 205/55/16.
Iskustva?
https://www.ekupi.ba/Momo-Tires-20555R1 ... 36721.aspx
https://www.momo.com/en-us/
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#10258 Re: Dolazi zima - zimske gume
Michelin je davno predstavio i koristi se na gumama za teretni program!ElRe wrote:Čuo sam da novi Alpin 6 ima jedan dizajn šare kada je guma do 6 mm, a onda neki novi ispod te debljine. Djeluje mi nemoguće, ali ko će znati
Uglavnom ne mozes sa gumom preci 100 % km vise nego max cca 35 % km vise - u najboljim uvjetima

Evo jednog primjera gdje je srednja spura skoro zatvorena kada je gume nova , i kako se vremenom trosi na stranama se smanjuje a na sredini se otvara odnosno povecava dubina.
Last edited by TDK-90 on 15/10/2018 13:20, edited 2 times in total.
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10259 Re: Dolazi zima - zimske gume
E pošto sam vidio jednu momo gumu i na njoj made in china, ja sam u pravu.NediM17 wrote:Ne, to bi trebao da je proizvod italijanske tunerske kuce MOMO (Moretti-Monza).
Momo radi neke druge stvari, za njih gume rade kinezi.
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#10260 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tako sam i ja vidio u promo videu.Bas su pokazali kako se to desi.Mozes na njihovoj stranici to pogledati.ElRe wrote:Čuo sam da novi Alpin 6 ima jedan dizajn šare kada je guma do 6 mm, a onda neki novi ispod te debljine. Djeluje mi nemoguće, ali ko će znati
-
babyduxx
- Posts: 19
- Joined: 24/05/2010 09:48
#10261 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jedno pitanje 
Da li je bolje uzeti nove zimske gume nekog lošijeg proizvođača ili polovne premium brend gume u dobrom stanju?
Da li je bolje uzeti nove zimske gume nekog lošijeg proizvođača ili polovne premium brend gume u dobrom stanju?
- hopi
- Posts: 7253
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#10262 Re: Dolazi zima - zimske gume
a čuj sve zavisi
po kojoj su cijeni te polovne, koliko km su prešle, koliko su stare, jesu vožene ljeti itd
bolje nov starmax nego 5 godina star kontinental
ali bolje 1 sezonu vožen kontinental nego nov starmax
po kojoj su cijeni te polovne, koliko km su prešle, koliko su stare, jesu vožene ljeti itd
bolje nov starmax nego 5 godina star kontinental
ali bolje 1 sezonu vožen kontinental nego nov starmax
-
DonieBrasco
- Posts: 20056
- Joined: 31/08/2016 16:09
#10263 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ko jos kupuje koristene gume i to jos nekoliko godina stare, kakva auta voze takvi ljudi ? Zao mi je sirotinje i ljudi koji nemaju pa nekako se skrpe da imaju za auta jer im je izvor prihoda, to su mahom ljudi koji voze jako stara auta.
Ali ovi likovi sto hoce da imaju na autu neke renomirane proizvođace a nemaju za kifle, pritiom voze starija auta ali eto bitno je da ima markirane gume.
Ne shvatam kako imaju za registraciju, redovne servise, velike servise, gorivo a nemaju za gume ?
Sto se igrate sa zivotom, donja granica je Sava ako za to nemate ne vozite auto, sem ako vam bas ne gori pod nogama i treba vam za voznju od tacke A do tacke B tj. posao - prezivljavanje.
Inace ovo miholjsko ljeto, ima da stradaju zimske gume ako se ovako nastavi suho vrijeme.
Ali ovi likovi sto hoce da imaju na autu neke renomirane proizvođace a nemaju za kifle, pritiom voze starija auta ali eto bitno je da ima markirane gume.
Ne shvatam kako imaju za registraciju, redovne servise, velike servise, gorivo a nemaju za gume ?
Sto se igrate sa zivotom, donja granica je Sava ako za to nemate ne vozite auto, sem ako vam bas ne gori pod nogama i treba vam za voznju od tacke A do tacke B tj. posao - prezivljavanje.
Inace ovo miholjsko ljeto, ima da stradaju zimske gume ako se ovako nastavi suho vrijeme.
- Doda37
- Posts: 1723
- Joined: 29/06/2007 23:11
#10264 Re: Dolazi zima - zimske gume
Te u dobrom stanju, presle su min 40 000 kmbabyduxx wrote:Jedno pitanje
Da li je bolje uzeti nove zimske gume nekog lošijeg proizvođača ili polovne premium brend gume u dobrom stanju?
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#10265 Re: Dolazi zima - zimske gume
kupuju ljudi i te kako, mada mi nije jasna logika
poznanik na auto iz 2010 kupio 17ke zimske nove sa dotom od nekad sredine prosle godine...
poznanik na auto iz 2010 kupio 17ke zimske nove sa dotom od nekad sredine prosle godine...
- Optimist
- Posts: 15517
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#10266 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vjerovatno dobio popust na njih. Jos ako prelazi vise, poderat ce ih prije nego ostare.ranger wrote:kupuju ljudi i te kako, mada mi nije jasna logika
poznanik na auto iz 2010 kupio 17ke zimske nove sa dotom od nekad sredine prosle godine...
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#10267 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa jeftinije jesu al hoce li ih poderat nece. ovdje je vise ciganluk u pitanju...Optimist wrote:Vjerovatno dobio popust na njih. Jos ako prelazi vise, poderat ce ih prije nego ostare.ranger wrote:kupuju ljudi i te kako, mada mi nije jasna logika
poznanik na auto iz 2010 kupio 17ke zimske nove sa dotom od nekad sredine prosle godine...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10268 Re: Dolazi zima - zimske gume
da vidite trulje od leona danas
,al bajo moj 19ke stavio a neke continentalke poderane do kraja,nema sare nikako 
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#10269 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa ako su nove, ne vidim u čemu je problem što je DOT prošlogodišnji.ranger wrote:pa jeftinije jesu al hoce li ih poderat nece. ovdje je vise ciganluk u pitanju...Optimist wrote:Vjerovatno dobio popust na njih. Jos ako prelazi vise, poderat ce ih prije nego ostare.ranger wrote:kupuju ljudi i te kako, mada mi nije jasna logika
poznanik na auto iz 2010 kupio 17ke zimske nove sa dotom od nekad sredine prosle godine...
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#10270 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa slickovi. To je bas cool.amar1994 wrote:da vidite trulje od leona danas,al bajo moj 19ke stavio a neke continentalke poderane do kraja,nema sare nikako
- nepass1
- Posts: 14668
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10271 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bmw 5, ona 2008g, na njoj nanang one kineske
-
DonieBrasco
- Posts: 20056
- Joined: 31/08/2016 16:09
#10272 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ovo sa gumama postaje kao sa telefonima, Samsung S9 a ovamo radi negdje za par stoja, ne prijavljen nista nema drugo.
Vozaju BMW, Audi, ove VW sa jacom opremom a trazi polovne markirane gume, sve masine sa minimalno 2.0 motorima, a svi znamo cijene registracija i servisa.
Vozaju BMW, Audi, ove VW sa jacom opremom a trazi polovne markirane gume, sve masine sa minimalno 2.0 motorima, a svi znamo cijene registracija i servisa.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#10273 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sta je ovdje problem???ranger wrote:kupuju ljudi i te kako, mada mi nije jasna logika
poznanik na auto iz 2010 kupio 17ke zimske nove sa dotom od nekad sredine prosle godine...
Ako nije cesta dimenzija i ne prodaju se ... to nije stara guma koliko god ovde da se prica.
U teh. upustvu uz auto stoji da fabrika kad ugradi nove gume na auto tek poslije 6 godina na autu je po njima "ostarila".
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10274 Re: Dolazi zima - zimske gume
Šta ima veze sto je nankang??? Ako su gume ispravne, ne vidim razlog da ih se ne koristi. Bio sam u Engleskoj nedavno, vidio sam vozila sa tigar gumama, neces vjerovati auto se kotrlja normalno.nepass1 wrote:Bmw 5, ona 2008g, na njoj nanang one kineske
I nankang je Tajvanski.
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10275 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja vozim samo na Michelin Pilot Sportu, i najbrzi sam uz Bradinu. Evo jedna silka iz Rastelice sa Sil Sile, da vidite kako sam razgrijao pneumatike.


