Javni prostor, trebalo bi da ti uvaze sliku kao dokaz, mozda eventuano par svjedoka. Moje neko misljenje.Tomahawk11 wrote:Ozbiljno pitam.512MB wrote:Jel ovo zajebancija il ozbiljno pitas?Tomahawk11 wrote: Čekaj, u Njemačkoj kad te neko slika da pišaš, dobiješ kaznu? Jesi li siguran u to?
Sistem je takav, truho. Opet, kad se izvrši adekvatan pritisak javnosti, kao ovaj slučaj Sefić, istjera se pravda.
Idem ja i vidio neko piša na ulici, slikam, šta se poslije dešava ukoliko tu sliku pošaljem policiji?
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- mirsek
- Posts: 12951
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10251 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- Edin H.
- Posts: 53688
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#10252 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
U Engleskoj dodje murija ili nikako ne dodje nakon provalne kradje u stanu ili kradje automobile pogotovo nakon sto su konzervativci znatno skresali policiju, a da dodju nakon sto je neko prijavio da neko mokri na ulici. 
- Edin H.
- Posts: 53688
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#10253 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
A kako ce znati ko je levat?mirsek wrote: Javni prostor, trebalo bi da ti uvaze sliku kao dokaz, mozda eventuano par svjedoka. Moje neko misljenje.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10254 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Halo, Brexit, pitamo za Njemačku, ne guraj seEdin H. wrote:U Engleskoj dodje murija ili nikako ne dodje nakon provalne kradje u stanu ili kradje automobile pogotovo nakon sto su konzervativci znatno skresali policiju, a da dodju nakon sto je neko prijavio da neko mokri na ulici.
Znamo mi da je u Engleskoj anarhija all over Baščaršija
- Edin H.
- Posts: 53688
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#10255 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
A sta cemo sad?Tomahawk11 wrote:Halo, Brexit, pitamo za Njemačku, ne guraj seEdin H. wrote:U Engleskoj dodje murija ili nikako ne dodje nakon provalne kradje u stanu ili kradje automobile pogotovo nakon sto su konzervativci znatno skresali policiju, a da dodju nakon sto je neko prijavio da neko mokri na ulici.
Znamo mi da je u Engleskoj anarhija all over Baščaršija
- muha_sa
- Posts: 140471
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#10256 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
u oko mi barni u čaršiju ne dirajTomahawk11 wrote:Halo, Brexit, pitamo za Njemačku, ne guraj seEdin H. wrote:U Engleskoj dodje murija ili nikako ne dodje nakon provalne kradje u stanu ili kradje automobile pogotovo nakon sto su konzervativci znatno skresali policiju, a da dodju nakon sto je neko prijavio da neko mokri na ulici.
Znamo mi da je u Engleskoj anarhija all over Baščaršija
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10257 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma ovo da dočaram Edinumuha_sa wrote:
u oko mi barni u čaršiju ne diraj
Edine H., ništa
- Edin H.
- Posts: 53688
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#10258 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
muha_sa wrote:u oko mi barni u čaršiju ne dirajTomahawk11 wrote: Znamo mi da je u Engleskoj anarhija all over Baščaršija
- Edin H.
- Posts: 53688
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#10259 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Steve Bray je apsolutni gigant - svaki televizijski interview ispred parlamenta sa clanovima parlamenta on upropasti deruci se: "No Brexit"Tomahawk11 wrote:
Edine H., ništa
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#10260 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jaranice, pa valjda si skontala, da ti za to ne trebaju neke posebne vjestine nego snaga i volja. Svabe se malo proseravaju u ovom slucaju, hoce radnu snagu za hajmo reci njegovateljsku sluzbu i to za one jednostavnije poslove tipa pomoci pri odrzavanju njege, hranjenju, namjestanju kreveta i sl. i uz to bi neku strucnu spremu. Koju kurcevu strucnu spremu, treba da ucis cetiri godine anatomiju ili fiziologiju da bi to radiomoonca wrote:Kako ne treba. Morash fizicki biti jak i obucen kako podici bolesnika. Uzas...jeste li ikada pokusali pomoci polupokretnoj osobi da sjedne u auto......detroit-mercy wrote: Za usrane I upisane ti bas i ne treba neko pretjerano znanje, nemojmo sad pravit rocket science od kupanja i brisanja gujicapola sata smo komsinicu prebacivali iz kolica na sjediste. Nije bila debela. Ali teska ko tuch...nevjerovatno.....
Kako to da u Americi za tu vrstu posla (u starackim domovima) ne moras imati neko formalno obrazvoanje. Dodjes, ljud ti pokazu 3-4 sedmice sta da radis i pici, ili u vrh glave zavrsis neki kurs od max 6 mjeseci. Pa neces ih spajat na IV ili im vadit slezenu pa sad traze i posebno obrazvoanje uz to.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10261 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Edin H. wrote:Steve Bray je apsolutni gigant - svaki televizijski interview ispred parlamenta sa clanovima parlamenta on upropasti deruci se: "No Brexit"Tomahawk11 wrote:
Edine H., ništa
https://edition.cnn.com/2019/03/27/uk/t ... index.htmlTheresa May throws the kitchen sink at Brexit
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#10262 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ukratko: ako ga tuzis dobit ce adekvatnu kaznu.Tomahawk11 wrote: Ozbiljno pitam.
Idem ja i vidio neko piša na ulici, slikam, šta se poslije dešava ukoliko tu sliku pošaljem policiji?
Opsirnije: ako je bas zadrt napravice protutuzbu, jer si ga slikao bez dozvole, mada je zakon tu poprilicno ne precizan. U tom slucaju ste na sudu, i na sudiji je da odluci. Po presudama iz proslosti a u vezi uriniranja u javnosti (Windpinkeln) sudije su uglavno odvagali tezinu prekrsaja:
=> ako si ga uslikao kako urinira naprimjer u ne tako frekventnoj sumi, dobice pravo
=> ako si ga uslikao da pisa po gradu vec ce vise najebat
=> ako si ga uslikao da pisa pored skole il vrtica, e o da je jebo jeza u ledja...
Sto znaci da ovog levata koji pisa u po bjela dana na semaforu (eventualno djeca u autima iza itd) mozes slikat i uzduz i poprijeko, i trebao bi najebat ko zuti, izgubit vozacku, dobit kaznu, i platit ciscenje...
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10263 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
512MB wrote:Ukratko: ako ga tuzis dobit ce adekvatnu kaznu.Tomahawk11 wrote: Ozbiljno pitam.
Idem ja i vidio neko piša na ulici, slikam, šta se poslije dešava ukoliko tu sliku pošaljem policiji?
Opsirnije: ako je bas zadrt napravice protutuzbu, jer si ga slikao bez dozvole, mada je zakon tu poprilicno ne precizan. U tom slucaju ste na sudu, i na sudiji je da odluci. Po presudama iz proslosti a u vezi uriniranja u javnosti (Windpinkeln) sudije su uglavno odvagali tezinu prekrsaja:
=> ako si ga uslikao kako urinira naprimjer u ne tako frekventnoj sumi, dobice pravo
=> ako si ga uslikao da pisa po gradu vec ce vise najebat
=> ako si ga uslikao da pisa pored skole il vrtica, e o da je jebo jeza u ledja...
Sto znaci da ovog levata koji pisa u po bjela dana na semaforu (eventualno djeca u autima iza itd) mozes slikat i uzduz i poprijeko, i trebao bi najebat ko zuti, izgubit vozacku, dobit kaznu, i platit ciscenje...
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#10264 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Svugdje ces naci da ljudi pisaju ili rade kojekakve idiotluke ali kao sto neko rece razlicito je sta se radi nakon da dripcima vise ne pada na pamet isto. Tu smo mislim mi debelo iza jer se ide onom, ma hajde pusti ga, svi to rade.
Ono u cemu mi dobro zaostajemo je smece, dovoljno se je malo provozati dolinom Bosne ili drugih rijeka i rjecica ili provozati se nasim brdima i planinama, tu se ponsamo ko zadnji hamelj. Vozis se, kad prikolica smeca istresena uz obalu ili pored ceste. Ako me ista hebe to je taj nemar prema okolini koji je veoma evidentan kod nas.
Ono u cemu mi dobro zaostajemo je smece, dovoljno se je malo provozati dolinom Bosne ili drugih rijeka i rjecica ili provozati se nasim brdima i planinama, tu se ponsamo ko zadnji hamelj. Vozis se, kad prikolica smeca istresena uz obalu ili pored ceste. Ako me ista hebe to je taj nemar prema okolini koji je veoma evidentan kod nas.
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#10265 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
To ima samo jedno objasnjenje, vecina "volim te bosno" satro fanatikosa i patrijota ne voli BiH ili cak bih se usudio reci i mrzi BiH. Ta samodestrukcija je tipicna za pogani balkanski mentalitet...
- Edin H.
- Posts: 53688
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#10266 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ovo je stvarno uzasnodetroit-mercy wrote:Svugdje ces naci da ljudi pisaju ili rade kojekakve idiotluke ali kao sto neko rece razlicito je sta se radi nakon da dripcima vise ne pada na pamet isto. Tu smo mislim mi debelo iza jer se ide onom, ma hajde pusti ga, svi to rade.
Ono u cemu mi dobro zaostajemo je smece, dovoljno se je malo provozati dolinom Bosne ili drugih rijeka i rjecica ili provozati se nasim brdima i planinama, tu se ponsamo ko zadnji hamelj. Vozis se, kad prikolica smeca istresena uz obalu ili pored ceste. Ako me ista hebe to je taj nemar prema okolini koji je veoma evidentan kod nas.
Putujem autobusom sa strankinjom pored Neretve i kazem vidi kako je lijepa Rijeka.
Kaze ona: "A vidi koliko je smeca pored rijeke!"
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#10267 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne treba da čeka posao. Posao se nalazi ili pravi. Ne čeka se.konjislav wrote:Pa šta treba? Da čeka još hiljadu godina ne bi li se nešto promijenilo? Ljudima je došlo iz guzice u glavu, hvala Bogu. Skontali da je bolje čak i to, ići za medicinara, što na mala (kupujući diplomu) ili velika vrata i onda otići raditi u Njemačkoj i tamo polahko ići na gore, sa jezikom, upoznavanjem sistema, prilikom da se pokažeš i tražiš dodatno školovanje, itd.
Skontali ljudi da je bolje malo se napatiti, ali onda doći u sistem koji ti pruža mogućnosti, nego nešto čekati ili pokušavati u Bosni.
Kad odu u Njemačku, odmah nađu gdje će prati suđe i to im nije problem. A u Bosni čekaju.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#10268 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
U Bosni jelte posla i šansi ko u priči samo narod lijen pa neće
O tempora, o moReš misliti.... 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10269 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
5 stojanki pride vikend 
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#10270 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Evo da se još jednom citiram, za ove koji su namjerno ignorisali ovaj post.
Немачка: Бивши медицински техничар осумњичен за више од 100 смрти
https://www.bbc.com/serbian/cyr/svet-46029852
Amsterdam: Vaspitač vrtića zlostavljao decu
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299 ... vljao-decu
Video: Posljednji trenuci njemačkog masovnog ubojice
https://www.index.hr/vijesti/clanak/vid ... 25016.aspx
Ovaj čovek je namerno srušio avion u Francuskoj! (FOTO)
https://www.telegraf.rs/vesti/1495150-o ... uskoj-foto
Najkrvaviji školski ubilački pohodi
https://www.index.hr/vijesti/clanak/naj ... 24974.aspx
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#10271 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Zalosno je ovo sto pises.Radio Sarajevo wrote:Ne treba da čeka posao. Posao se nalazi ili pravi. Ne čeka se.konjislav wrote:Pa šta treba? Da čeka još hiljadu godina ne bi li se nešto promijenilo? Ljudima je došlo iz guzice u glavu, hvala Bogu. Skontali da je bolje čak i to, ići za medicinara, što na mala (kupujući diplomu) ili velika vrata i onda otići raditi u Njemačkoj i tamo polahko ići na gore, sa jezikom, upoznavanjem sistema, prilikom da se pokažeš i tražiš dodatno školovanje, itd.
Skontali ljudi da je bolje malo se napatiti, ali onda doći u sistem koji ti pruža mogućnosti, nego nešto čekati ili pokušavati u Bosni.
Kad odu u Njemačku, odmah nađu gdje će prati suđe i to im nije problem. A u Bosni čekaju.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#10272 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
detroit-mercy wrote:Zalosno je ovo sto pises.Radio Sarajevo wrote:Ne treba da čeka posao. Posao se nalazi ili pravi. Ne čeka se.konjislav wrote:Pa šta treba? Da čeka još hiljadu godina ne bi li se nešto promijenilo? Ljudima je došlo iz guzice u glavu, hvala Bogu. Skontali da je bolje čak i to, ići za medicinara, što na mala (kupujući diplomu) ili velika vrata i onda otići raditi u Njemačkoj i tamo polahko ići na gore, sa jezikom, upoznavanjem sistema, prilikom da se pokažeš i tražiš dodatno školovanje, itd.
Skontali ljudi da je bolje malo se napatiti, ali onda doći u sistem koji ti pruža mogućnosti, nego nešto čekati ili pokušavati u Bosni.
Kad odu u Njemačku, odmah nađu gdje će prati suđe i to im nije problem. A u Bosni čekaju.
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#10273 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pitam se kako covjek samo izdrzi u Holandiji, ja bi se vratio u BiH na sigurno 
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#10274 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Da mu skupimo šta pomoći putem SMS poruka? Čisto da za kartu ovamo ima.... 
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#10275 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Klokan i Radio Sarajevo iste osobe ili braca po tetci..
oba pisu bljuvotine..
oba pisu bljuvotine..
