Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#1026 Re: Blokada puteva

Post by Dino79 »

bogoljub wrote:JNA I VOSKA RS JE BLOKIRALA SARAJEVO 92.
A EVO NAKON 26 GODINA DOŽIVJESMO DA NEKI IZ ARMIJE BIH OPKOLE I BLOKIRAJU SARAJEVO.
Nije blokirano. Mozes u Sarajevo doci i izaci preko Lapisnice Vraca Dobrinje Kotorca Vojkovica. Republika Srpska nije blokirana.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1027 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

vatrogasac wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Samo dok se ugase kamere i ovi malo zadrijemaju...

Sa teroristima nema pregovora. Oni niti znaju ko im je pregovarač, ko je glavni, ko ima ovlasti, šta hoće... Alternativa je da se ovo otegne do u nedogled, dok ih neko na pogazi.
Ti se navio kao Galijašević. Već drugi komentar u kojima ih nazivaš teroristima.
Ako neko pod prijetnjom drži nečije dijete, roditelja, ženu, gladnog, žednog i na -15, da li da ga zovem miss gibraltara?
User avatar
dale cooper
Posts: 31377
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1028 Re: Blokada puteva

Post by dale cooper »

Kikibombona wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Benjo34 wrote:Ali ovi likovi imaju legitimne zahtjeve, bar ovaj lik što je na ftv govorio.
Registar, ukidanje finansiranja borackih organizacija i dodatak za 60%+ invalide. Nije fer nazivati ih teroristima.
Zahtjevi su toliko realni i izvedivi da su mogli tražiti i bh. svemirski program i instaliranje lansirne rampe u Vandruku.
Zahtjevi su realni.

1. Ukinuti finansiranje svih udruzenja

2. Uraditi reviziju i sa liste poskidati lazne borce a takvi su vecina

3. Kada to dvoje uradis dobit ces novac da zbrines istinske borce koji su socijalno ugrozeni

...

Al' znamo da to SDA i HDZ nece nikada uraditi jer su pod tackama 1 i 2 njihovi clanovi i biracko tijelo.
Da, na stranu način na koji su se ovi ljudi organizovali, koji ne podržavam jer ispaštaju nedužni građani. Ali
zahtjevi su sasvim osnovani. Posebice što se tiče ovog registra, treba jednom izvesti na čistac ko je zaista
bio učesnik rata, a ko se tu privalio da sisa budžet. Također je činjenica da je ovih udruženja previše i da je
nerealno da se toliki broj finansira državnim novcem.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#1029 Re: Blokada puteva

Post by piupiu »

Ci-Nick wrote: A nije sumnjivo to da je tada "slučajno" u sat vremena planulo u Tuzli, Sarajevu, Zenici i Mostaru,.. ili ovo danas da blokiraju istovremeno bitne saobraćajnice a da nema sagovornika kao da i nije cilj dogovor i sporazum nego haos.
Ali oni su ovo već najavili kroz medije ima 20 dana; drugo, imaju javnu FB stranicu, koju, doduše, slabo ko prati, tu stoji saopštenje sa imenima tima koji je ovlašten da ih predstavlja u pregovorima s Vladom; treće, ko je god prošao kroz Alipašinu i rek'o 'vozdra', rekli su mu da se spremaju veliki protesti i zvali da se pruži podrška. :? Tako da...

Gdje se mogu složiti je da je sve vrijeme bilo jasno da će se protesti desiti, bez obzira na zahtjeve upućene Vladi. O tome se može rapsravljati.

Evo, i jučerašnja objava s FB:

https://www.facebook.com/notes/kamp-bos ... 099214391/
User avatar
Omar500
Posts: 475
Joined: 26/04/2010 23:33
Location: Sarajevo

#1030 Re: Blokada puteva

Post by Omar500 »

Jao sta je botova grob te, koja navala, cuj nazivaju borce teroristima, cetnicima, sarlatanima :-) :-) :-)
Medijska hajka, idemo ih ocrnit, izmanipulisat narod da bi isti narod svrsavao kada ih murija bude hapsila. :-)
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#1031 Re: Blokada puteva

Post by Matzan »

Trebao je Fadil pozvati Fahru na pregovore.
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1032 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

General War wrote:
kiligonzales wrote:
bogoljub wrote: IZMANIPULISANI!
KAKO NE VIDE DA 100 % NEDUŽNOM NARODU NANOSE ŠTETU!?
Nisu izmanipulisani, imali su svoje zahtijeve prije dvije godine i obecano im je svasta i izradila ih je vlada.

Ovaj put su prozreli da organizuju proteste, pa su uhapsili kolovodju proslih protesta sa optuznicom da je podvodio zene, kako bi ga sprijecili od protesta, iako je njegova djelatnost godinama bila javna tajna koju su i politicari ignorisali.

Sada su se borci organizovali bez njega. Trazeci svoja prava.
:lol:
Ti vjeruj ili ne vjeruj na tebi je. Djelatnost mu nije bila nepoznata, prozivali su ga i na klixovom podforumu "18 plus". Unazad ihahaj.
Nije bilo reakcije.

Sve do najave protesta sada.
User avatar
House
Posts: 51381
Joined: 17/03/2010 15:36

#1033 Re: Blokada puteva

Post by House »

udri milicijo!
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#1034 Re: Blokada puteva

Post by Dino79 »

vatrogasac wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Samo dok se ugase kamere i ovi malo zadrijemaju...

Sa teroristima nema pregovora. Oni niti znaju ko im je pregovarač, ko je glavni, ko ima ovlasti, šta hoće... Alternativa je da se ovo otegne do u nedogled, dok ih neko na pogazi.
Ti se navio kao Galijašević. Već drugi komentar u kojima ih nazivaš teroristima.

U pravu je. Deblokada tamo oko tri po mojoj procijeni.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1035 Re: Blokada puteva

Post by General War »

Janjicar wrote:
General War wrote:
Janjicar wrote:To su ljudi koji su na svojim ledjima podnijeli akcije na Vozucoj 95-e a vi im psujete mater ccc ne smije im niko nista jer svi znaju da su upravu.
Sta, onaj iz konjica sto ljude drzi u tunelu bio na vozuci?
Djaba spinujes...
Ne nego na blokadu u Tuzli, inace tu poznajem ljude koji su trenutno na toj raskrsnici.
OK, Ja i jos vise boraca koji nismo na toj raskrsnici prosto ne vjerujemo da se narod koristi za boracke ciljeve i da mu se prisivaju stvari sa kojim nema veze...i ne poznajem niti jednu facu iz tuzle koliko mogodoh viditi na sickoj petlji...sto ne mora znaciti da nema ali ne predstavljate sve borce predstavljate samo vas koji ste izasli i blokirali narod.
Benjo34
Posts: 2208
Joined: 21/01/2018 00:49

#1036 Re: Blokada puteva

Post by Benjo34 »

It_is_a_Leclerc wrote:
vatrogasac wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Samo dok se ugase kamere i ovi malo zadrijemaju...

Sa teroristima nema pregovora. Oni niti znaju ko im je pregovarač, ko je glavni, ko ima ovlasti, šta hoće... Alternativa je da se ovo otegne do u nedogled, dok ih neko na pogazi.
Ti se navio kao Galijašević. Već drugi komentar u kojima ih nazivaš teroristima.
Ako neko pod prijetnjom drži nečije dijete, roditelja, ženu, gladnog, žednog i na -15, da li da ga zovem miss gibraltara?
Dok ne naučiš šta je terorizam, nazivaj ga miss gibraltara
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1037 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

Najbolje su izjave “stari smo, nema posla”... a sta si radio 23 godine??? Bio star i sa 30?

NElogicno je da obicni narod drze kao taoce, narod koji su “branili”, koji sutra/prekosutra mora na posao, ni krive ni duzne ih drze u kolonama, ugrozili su im pravo na kretanje, to ih niko normalan nece podrzati!!!

Ostale njihove zahtjeve podrzavam i 100% su upravu, osim onog povecanja 64 posto, malo nerealno..

Citam po FBu apremaju im grah za sutra, kafe, hranu, nasi brizni Bosanci, a obicni narod u autima neka provede i sutrasnji dan, jer auto inace ide i grije se na zrak!

Ovim su pokazali da su stoka sebicna, a na snimcima ne vidjeh niti jednog invalida i teskog bolesnika, sve radno sposobni, dok zaista svakom invalidu treba pomoci u svakom smislu!

Dalje, ne poznajem niti jednog borca da nije dobio donaciju za kucu, stan, penziju... bitno je vrijeme provoditi u kladionicama, a ne traziti posao ili ne daj Boze kopati i saditi povrce, sa ionako jedva zavrsenom skolom!
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#1038 Re: Blokada puteva

Post by Cherry-Cherry »

House wrote:udri milicijo!
:thumbup: hoće li udariti više?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1039 Re: Blokada puteva

Post by General War »

kiligonzales wrote:
Ti vjeruj ili ne vjeruj na tebi je. Djelatnost mu nije bila nepoznata, prozivali su ga i na klixovom podforumu "18 plus". Unazad ihahaj.
Nije bilo reakcije.

Sve do najave protesta sada.
Vjerujem ja, ali to sto su ga sad uhapsili ne znaci da se nije bavio nedozvoljenim radnjama i kao takav, da li ima moralnog prava da predvodi borce? zato se ja smijem.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70281
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1040 Re: Blokada puteva

Post by plain vanilla »

Maraschino wrote:
plain vanilla wrote:Trebali su opkoliti zgradu Vlade i drzati ih kao taoce. Nema izaci iz zgrade dok se ne rijesi pitanje boraca. Rat stao prije 20 godina, a zbog mafije posteni ljudi su na dnu egzistencije. Kad kazes demobilisani borac kao da si rekao prosjak.
Ti ih nagovaras na istu situaciju kada su opkolili PS pa im nisu dali izaci a to se tretira jako nezgodno.
Ako vec nesto zele trebaju blokirati neke institucije prije nego ovi udju u njih. Necete ni vi raditi ako mi ne radimo dok ne ispunite nase uslove.
Jest, pa bi ovi isli na zimovanje, a plata ide. Stvarno bi im naskodili.
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1041 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

Omar500 wrote:Jao sta je botova grob te, koja navala, cuj nazivaju borce teroristima, cetnicima, sarlatanima :-) :-) :-)
Medijska hajka, idemo ih ocrnit, izmanipulisat narod da bi isti narod svrsavao kada ih murija bude hapsila. :-)
Sve je to stranacka stoka s glavom u tudjim guzicama. Da im nije boraca da nas bi im Sarajevo bilo CAPAJEBO.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1042 Re: Blokada puteva

Post by supercali »

Ovo je malo koji protest koji ima jasne zahtjeve
Ukini udruzenja kazu ne mogu po zakonu ok onda ukini finansiranje istih
Revizija registra boraca

Ta 2 zakona sasvim dovoljna da ih podrzim
Sta kaze fadil izdvojeno stotine miliona na udruzenja
Da se ovo gore ispostuje garantujem da bi pola tog novca ostalo vladi cak i uz povecanja primanja borcima
kudrilo
Posts: 1262
Joined: 17/10/2016 02:48

#1043 Re: Blokada puteva

Post by kudrilo »

Još malo pa će zatočeni građani promijeniti status borcima iz "demobilisani" u "mobilisani".

Dajem im još oko sat i po tolerancije ovog terora.

Ovi koji ih brane ne razumiju da ovo najmanje dotiče one koje bi trebalo doticati. Da su zatočili Fadila u Energoinvestu i rekli mu da neće izaći, neki bi izašli i da ih podrže. Ovako, jebem sve onom ko se sjetio ovog načina.

Ne zaboravimo da su zatočeni i bolesni ljudi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1044 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

It_is_a_Leclerc wrote:
1. Netačno. Jutrošnji zahtjev je bio "ukidanje udruženja", pa se do poslijepodne valjda skontalo da se ne može tek tako vršljati po registru Ministarstva pravde, pa je evo sad - ukidanje financiranja.
2. Revizija se izvodi. Zukan Helez je upropastio proces i sad se ljudi vraćaju u pravo, iako prvobitno izvedeni iz njega, temeljem presuda suda. Ostalo - ide sasvim regularno. Registar primatelja boračkih naknada postoji, dostupan je u svim ministarstvima na nivou kantona, u svim općinama, u svim boračkim organizacijama. Registar ne može biti javan jer postoji Zakon o zaštiti ličnih podataka. Ti ne možeš objaviti nečiji ratni put bez njegove dozvole. Postoji presuda.
3. Formiranje boračkog dodatka od 200 maraka mjesečno je neizvedivo. Od kojih para to da se plati?
1. Kada ukines finansiranje udruzenje ce prestati postojati. Kriminalna mreza od 1 600 udruzenja crpi ogromne novce.

2. Sta se izvodi, ko izvodi? 20 godina suplje price. Lazni borci su SDA i HDZ clanovi i biracko tijelo. Lazni borci su isisili milijarde iz ovog naroda dok sirotinju, koja je krv pisala cetiri godine u blatu rovova, slijeduje mizerija od 40-50km mjesecno. Covjece, imamo 570 000 registrovanih boraca, dok turska armija, druga najbrojnija NATO vojska, ima 510 000 vojnika. I to samo Federacija BiH. :-)

3. Izvodivo je ako uradis tacku 1 i 2. Dodatak izdvajati za socijalno ugrozene, demobilisane borce koji nemaju nikakva primanja. Ostalima oduzeti pravo boracke naknade. Ne vjerujem da imamo vise od 10-20 000 socijalno ugrozenih.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83461
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1045 Re: Blokada puteva

Post by _BataZiv_0809 »

Kako su se ovi rezimski telali navili da nam objasne da iza svega stoji njihov koalicioni partner...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#1046 Re: Blokada puteva

Post by vatrogasac »

It_is_a_Leclerc wrote:
vatrogasac wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Samo dok se ugase kamere i ovi malo zadrijemaju...

Sa teroristima nema pregovora. Oni niti znaju ko im je pregovarač, ko je glavni, ko ima ovlasti, šta hoće... Alternativa je da se ovo otegne do u nedogled, dok ih neko na pogazi.
Ti se navio kao Galijašević. Već drugi komentar u kojima ih nazivaš teroristima.
Ako neko pod prijetnjom drži nečije dijete, roditelja, ženu, gladnog, žednog i na -15, da li da ga zovem miss gibraltara?
Zato što se nije 'snašao' kako reče Novalić na konferenciji? Nisu eto svi uspjeli naplatiti svoj patriotizam pa im eto krivo i bune se.

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1047 Re: Blokada puteva

Post by Maraschino »

HVO komponenta najavila blokadu a blokirano Sarajevo, Zenica i Tuzla. Pametnom dosta. Dva brata osmislila.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1048 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

Da ih hoce sve do jednog pohapsiti, da iscrpljeni narod ode kucama, a ovi neka nastave proteste ispred institucija, kuca politicara, jer narod u kolonama im nije krivac!!!
User avatar
emigrazione
Posts: 7800
Joined: 01/09/2010 13:40

#1049 Re: Blokada puteva

Post by emigrazione »

Omar500 wrote:Jao sta je botova grob te, koja navala, cuj nazivaju borce teroristima, cetnicima, sarlatanima :-) :-) :-)
Medijska hajka, idemo ih ocrnit, izmanipulisat narod da bi isti narod svrsavao kada ih murija bude hapsila. :-)
Karine obicne koje su zajebali njihovi vlastiti ratni drugovi, a njima bilo ofirno tada da se laktaju, vjerovatno ih ovo nije ni interesovalo....i sada nakon 25 godina maltretirajući obican svijet i paleci vatre po cestama ko indijanci pokusavaju ispraviti krivu Drinu, da se sa spiska izbrise neki Mujo koji je tu 25 godina i koji je 93. pao sa šljive i postao ratni vojni invalid, a da ulete oni, pa kako upm....
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1050 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

supercali wrote:Ovo je malo koji protest koji ima jasne zahtjeve
Ukini udruzenja kazu ne mogu po zakonu ok onda ukini finansiranje istih
Revizija registra boraca

Ta 2 zakona sasvim dovoljna da ih podrzim
Sta kaze fadil izdvojeno stotine miliona na udruzenja
Da se ovo gore ispostuje garantujem da bi pola tog novca ostalo vladi cak i uz povecanja primanja borcima
Možda bi se i ispoštovalo da ljudi hoće da razgovaraju.

Onaj na N1 govori - "Ima gor čoek u Vogošći što pregovara".
Iz Vogošće govore - "Nema ga. Izdao nas".

Mislim, bitno je shvatiti da država ovdje uzmiče pred grupom potpuno spontanih, potencijalno nasilnih osoba, koje su zarobile hiljade ljudi na ekstremnom minusu i čekaju da neko umre.
Locked