Desavanja u Hrvatskoj
- dječak sa šibicama
- Posts: 51325
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10226 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Bitno da je Srbija stabilna, napredna i prosperitetna, Fikrete 
- dale cooper
- Posts: 31384
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#10227 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Da, u smislu da Johnson nije govorio o patriotizmu generalno, nego o lažnom patriotizmu. Što opet savršeno pristajesumirprimus wrote:Malo je ta izjava izvucena iz konteksta...dale cooper wrote:Dobro je rekao Samuel Johnson da je patriotizam poslednje utočište hulja. HDZ to non stop dokazuje.
opisu HDZ-a, kojem je patriotizam maska za nečasne i kriminalne radnje.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66031
- Joined: 03/08/2010 19:04
- sinuhe
- Posts: 12593
- Joined: 03/06/2011 11:33
#10229 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Neka probaju sa vojnom huntom.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10230 Re: Desavanja u Hrvatskoj
nemojte tako ljudi,precjednik tom je ljudina,kaje labud bijo na 2 metra od njeg.
ih kolikački je.
al sto mu tepa tom
ih kolikački je.
al sto mu tepa tom
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#10232 Re: Desavanja u Hrvatskoj
cime vas to sopaju u srboslavijiIsti Fikret wrote:Hrvatska je potpuno propala zemlja. Sav taj silni patriotizam, sva ta nova infrastruktura, sve te integracije, "slobode", sve je potpuno, potpuno uzalud.
Dobili su samo zastavu, himnu, kunu, sahovnicu, reprezentaciju... ukratko, sve suvisne i beskoriane nacionalisticke stvari koje su im falile u mrskoj srboslaviji i na koje se loze jedino budale.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#10233 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Da nije premekan i preeuropski za Brkića (koji danas drži sve konce HDZ-a), Plenković bi bio odličan izbor, na tragu Sanadera (iz predkriminalne ere) - dovoljno konzervativno desno, a opet proevropski i građanski.vivaldi wrote:kakav amater ispade karamarko, stvarno nevjerovtano...od stranke sa toliko iskustva, sa takvom infrastrukturom da napravi cijeli lanac glupih poteza je nevjerovatno.
http://www.andrejplenkovic.hr/page.php?id=1
Zanimljivo je da je nekidan Plenković jedini digao glas protiv Karamarka, ne vjerujem da je slučajno. Brkić i on su dva svijeta, ali možda ih sveti cilj spašavanja HDZ-a pragmatično spoji, ako već i nije.
A Karamarko je završio karijeru, to je sigurno.
PIŠE JELENA LOVRIĆ
HDZ traži novog lidera, neovisno o ishodu Mostova udara na Karamarka
28.05.2016
S velikom hipotekom, Karamarko je postao nesavladiv teret vlastitoj stranci. HDZ se sada može praviti da ga to ne dira, ali htio - ne htio, morat će misliti na odjek u javnosti i moguće posljedice na izborima
Tomislavu Karamarku počela je teći odjavna špica. Bez obzira kako će se dalje odvijati operacija njegove eliminacije iz Vlade i kako će saborsko glasanje o povjerenju završiti, on dugoročno više ne može opstati. Ni u Banskim dvorima, ni na čelu HDZ-a. Afera Drimia ili KaraMOL sa svim svojim još nezavršenim ekstenzijama pokazala se ubitačnijom nego što se činilo u prvi trenutak. Šefa HDZ-a neće ubiti sukob interesa, nego odjek cijelog slučaja u javnosti. Njegovi se reputacijski gubici neminovno prelijevaju na cijelu Vladu i stranku pa je HDZ pred odlukom: ili Karamarko ili stranka, ili vlast ili izbori.
Postupak tranzicije već je otvoren. Ali HDZ-u treba vremena da to akceptira i odradi. Da ne djeluje kao kapitulacija pred zahtjevima Mosta. Izbori se nikome ne mile. Jedni i drugi u tom bi slučaju mogli popiti ozbiljne gubitke i ostati bez vlasti. Most, tvrde, želi sačuvati Vladu. Karamarko može ostati šef HDZ-a, kaže Božo Petrov. Ljubazna ponuda koja je u HDZ-u izazvala veliku pomutnju.
Dvije posve smušene konferencije za novinare sazvane iznenada, u jednom danu, govore da su se malo pogubili, da ne znaju tko im glavu nosi. U prvi su trenutak najavili da će pokušati protuudar na Most. Karamarko otkriva da sanja o njegovu razbijanju i čerupanju. HDZ i Most su sada u neprijateljskim odnosima, pa HDZ mora krenuti u juriš na osvajanje Mostovih zastupnika kako bi u glasanju o Karamarkovu opozivu otkazali poslušnost Petrovu - javlja se odjednom Vlado Šeks, javno crtajući HDZ-ov ratni plan. Ali, to je plan zbog kojeg bi obje strane, i HDZ i Most, mogle iskrvariti.
Premda se čini da u HDZ-u trenutačno nema nikoga tko bi pristao rušiti šefa stranke, izjave iz središnjice nisu tako jednoznačne. Dva prva čovjeka ne govore isto. Karamarko glumi normalnost, pokazujući da ništa ne shvaća: dok mu se trese tlo pod nogama, on objavljuje postove s djecom ili umjesto na radnom mjestu, u Vladi, dane provodi s društvom na rođendanskom ručku.
Milijan Brkić, u statusu spasitelja koji će okupiti i stabilizirati raspuštenu stranku, oglašava se drukčije. Podržava Karamarka, ali nema rušenja Vlade, probleme valja rješavati u razgovoru s partnerima iz Mosta, kaže formalno drugi, ali po moći možda trenutačno i prvi čovjek HDZ-a. Iz njegovih se izjava može razumjeti da smiruje situaciju i već je počeo graditi mostove prema vremenu poslije, nakon što se Karamarko iskrca. Vjerojatno svjestan da HDZ nove izbore, bez obzira kad bili, sadašnji šef ne može voditi. Da se u novu utakmicu mora ići s novim liderom. Brkiću za realizaciju tog plana treba nekoliko mjeseci. Ali je on pokrenut, bez obzira koliko u HDZ-u trenutačno tvrdili suprotno.
Tomislav Karamarko na izlaznim je vratima, prvo, zato što ga je afera u kojoj se preko žene našao povezan s MOL-ovim interesima teško, možda politički i smrtonosno ranila. Neovisno o tome što će reći Povjerenstvo o sukobu interesa i hoće li se uključiti neke druge organizacije, on je moralno teško kompromitiran. S takvom hipotekom postao je nesavladiv teret vlastitoj stranci. HDZ se sada može praviti da ga to ne dira, može reperkusije njegova imidža ignorirati, ali htio - ne htio morat će misliti na odjek u javnosti i moguće posljedice na izborima.
Činjenica da se Karamarko dao uplesti u takve krajnje rizične i skandalozne aranžmane sugerira da je ili politički potpuno autističan, pa nije mogao procijeniti moguće posljedice takvih sprega, ili je papučar, pa se nije usudio oduprijeti ambicijama i apetitima vlastite žene. Jedno i drugo definitivno ga diskvalificira. Problem se ne da riješiti relativiziranjem moralnog aspekta cijelog slučaja pod firmom da je opstanak Vlade važniji od etičkog picajzliranja ili svake ozbiljnosti i osjećaja za ispravnost lišenim tvrdnjama da “veliki moralizatori”, koji se navodno upinju uništiti Karamarka, zapravo rade za Srbiju. Potpuno nevjerojatna konstrukcija koja šefa HDZ-a faktički stavlja ispred morala!?
Drugo, Karamarko je na zalasku i zato što je njegova politika ekstremiziranja HDZ-a doživjela potpuni slom. Jahanje na ideološkim sukobima i polarizaciji Hrvatske rezultiralo je kobnim podbačajem na izborima. Njegovi jastrebovi, poput Hasanbegovića ili Tepeša, zavadili su Vladu s dobrim dijelom javnosti, domaće i inozemne. Doveli su do toga da HDZ danas glavnu opoziciju nema u institucionaliziranoj oporbi, u SDP-u ili drugim strankama, nego u probuđenom i na otpor sve spremnijem civilnom društvu.
Protiv HDZ-a i njegovih trabanata, nositelja konzervativne kontrarevolucije, više su učinile dvije djevojke koje su stale na put takozvanom Hodu za život, zapravo maršu protiv prava na izbor, nego u nekoj mišjoj rupi nestali Zoran Milanović. Teško je očekivati da bi se sada retorikom građanskog rata teško kompromitirani Karamarko mogao presvući u političara umjerene provenijencije. Ni pola godine od formiranja HDZ-ove vlasti posve je jasno da se njegova politika sudarila sa zidom i da će teško havarirana biti otpremljena na groblje političkog otpada. Stranka će morati krojiti novo ruho. A za novu su politiku potrebni novi ljudi.
Treće, Karamarku vrijeme curi i stranka je već potiho otvorila potragu za nasljednikom zato što on nikada nije ni bio HDZ-ov lider. Osvojio je funkciju šefa HDZ-a, ali nije uspio postati stranački vođa. Vladao je strankom, ali je nije vodio. Imao je moć koja proizlazi iz funkcije predsjednika stranke, ali nikada nije izgradio politički autoritet. Zato jer nema karizmu i liderski kapacitet ili se nije ni trudio, uvjeren da se strankom može gospodariti drugim sredstvima?
Vjerojatno nije ni mogao jer je konstantno najnepopularnija politička ličnost u Hrvatskoj. Zato se njegov status pokazuje poroznim i zato se urušava frapantnom brzinom. Čovjek bez ugleda u javnosti i široko nevoljen ne može biti uspješan stranački prvak. To je ozbiljan problem što će ga HDZ morati rješavati, neovisno o tome kako će se zahtjev za Karamarkovim opozivom dalje razvijati.
HDZ, dakle, traži novog lidera. Ne samo zbog najavljenog Mostova iskazivanja nepovjerenja prema Karamarku. Tim procesom postupak je samo požuren i vjerojatno intenziviran. Problem je što to neće biti lak zadatak. Izlistavanje mogućih kandidata koji bi u Vladi zamijenili HDZ-ova šefa nije se pokazalo uspješnim. Stranka je mnogoljudna, ali kadrovski strašno devastirana. Najbolji su otišli ili su marginalizirani. Gdje god da takneš - trulo. Najveći utjecaj imaju ljudi koji su naučili djelovati iz drugog plana, neformalnim kanalima. Skoro ni jednog potentnog frontmena.
Uz Karamarka trenutačno najmoćniji Milijan Brkić, premda također obilježen teškim repovima, čak i takvima koji se tiču sukoba sa zakonom, sve više funkcionira kao HDZ-ova siva eminencija. Otvaranje afere Drimia za njega predstavlja svojevrsnu satisfakciju. Odavno se on bunio protiv takvih veza, pa u svojoj stranci uživa status prvoborca protiv očito ne samo prijateljskog sljubljivanja HDZ-ovih prvaka i struktura s MOL-ovim stožerima u Hrvatskoj.
Stao je sada uz Karamarka, ali tako da mu omogući častan otpust i dostojanstvenu odstupnicu. S funkcijom drugog čovjeka u stranci, koja će mu danas na Saboru HDZ-a, prema najavama, biti potvrđena, s njegovom mrežom utjecaja i pragmatizmom mogao bi postati ključni čovjek za moderiranje prijelaznog razdoblja. Karamarko bez Brkića ne može opstati, još manje kormilariti strankom, Brkić bez Karamarka sada može. Spreman je navodno žrtvovati stranačkog šefa, možda i prijatelja, kako bi za HDZ sačuvao vlast u državi. Karamarkovo povlačenje iz Banskih dvora ne mora, naime, značiti kraj Vlade, ni kraj HDZ-a u Vladi. Drugi je korak abdikacija s partijskog trona. Ishod je pokrenutih procesa već poznat: Karamarko je na odlasku, samo se ne zna koliko bi taj proces mogao trajati.
-
Patriotska_Liga
- Posts: 2220
- Joined: 24/05/2015 22:12
#10234 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Tekst je naručen, slučaj MOL je predimenzioniran, koriste se megalomanski izrazi tipa afera kako bi se cijeloj situaciji dao dramatični efekat. Fingirana priča opozicije u cilju da se domognu vlasti na eventualnim izborima ove godine.
- dale cooper
- Posts: 31384
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#10235 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Gledam ove zadnje ankete u kojima je SDP u prednosti u slučaju novih izbora. Ni 6 mjeseci nove
HDZ-MOST vlade, a ljudi kontaju "vrati se Milanoviću sve ti je oprošteno"
HDZ-MOST vlade, a ljudi kontaju "vrati se Milanoviću sve ti je oprošteno"
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#10236 Re: Desavanja u Hrvatskoj
A kakav je bio Milanović, govorili su: ''Vrati se Ivo, sve ti je oprošteno'''...dale cooper wrote:Gledam ove zadnje ankete u kojima je SDP u prednosti u slučaju novih izbora. Ni 6 mjeseci nove
HDZ-MOST vlade, a ljudi kontaju "vrati se Milanoviću sve ti je oprošteno"
Ispade da je svaka nova hrvatska vlada gora od prethodne.
I izgleda da je to regionalni trend.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51325
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10237 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Rijec je o anketama Ispsos Puls agencije, koja je prakticno u vlasnistvu vodecih SDP-ovaca, pa ti procijeni koliko su tacne.dale cooper wrote:Gledam ove zadnje ankete u kojima je SDP u prednosti u slučaju novih izbora. Ni 6 mjeseci nove
HDZ-MOST vlade, a ljudi kontaju "vrati se Milanoviću sve ti je oprošteno"
Recimo po njihovim anketama, Josipovic je pred zadnje predsjednicke izbore imao 80% popularnosti u narodu.
- dale cooper
- Posts: 31384
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#10238 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Sanader je spram Karamarka politički mag. Sanaderov problem je bio (kao i većini političara sa ovih prostora) to što je lopovčina.Banksy wrote:A kakav je bio Milanović, govorili su: ''Vrati se Ivo, sve ti je oprošteno'''...dale cooper wrote:Gledam ove zadnje ankete u kojima je SDP u prednosti u slučaju novih izbora. Ni 6 mjeseci nove
HDZ-MOST vlade, a ljudi kontaju "vrati se Milanoviću sve ti je oprošteno"
Ispade da je svaka nova hrvatska vlada gora od prethodne.
I izgleda da je to regionalni trend.
Za Milanovića se nije moglo reći da je baš lopov, ali nije se pokazao kao osobito sposoban. Dobar u retorici, ali konkretno katastrofalan.
Karamarko je i lopov i nesposoban i pro fašistička spodoba.
Za ovo regionalni trend se apsolutno slažem.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#10239 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Tačno.dale cooper wrote:Sanader je spram Karamarka politički mag. Sanaderov problem je bio (kao i većini političara sa ovih prostora) to što je lopovčina.Banksy wrote:A kakav je bio Milanović, govorili su: ''Vrati se Ivo, sve ti je oprošteno'''...dale cooper wrote:Gledam ove zadnje ankete u kojima je SDP u prednosti u slučaju novih izbora. Ni 6 mjeseci nove
HDZ-MOST vlade, a ljudi kontaju "vrati se Milanoviću sve ti je oprošteno"
Ispade da je svaka nova hrvatska vlada gora od prethodne.
I izgleda da je to regionalni trend.![]()
Za Milanovića se nije moglo reći da je baš lopov, ali nije se pokazao kao osobito sposoban. Dobar u retorici, ali konkretno katastrofalan.
Karamarko je i lopov i nesposoban i pro fašistička spodoba.
Za ovo regionalni trend se apsolutno slažem.
- dale cooper
- Posts: 31384
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#10240 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Pa sigurno je da imaju makar određenu prednost. Ne možeš ovoliko zasrati kao HDZ a da ne izgubiš podršku odnosnodječak sa šibicama wrote:Rijec je o anketama Ispsos Puls agencije, koja je prakticno u vlasnistvu vodecih SDP-ovaca, pa ti procijeni koliko su tacne.dale cooper wrote:Gledam ove zadnje ankete u kojima je SDP u prednosti u slučaju novih izbora. Ni 6 mjeseci nove
HDZ-MOST vlade, a ljudi kontaju "vrati se Milanoviću sve ti je oprošteno"
Recimo po njihovim anketama, Josipovic je pred zadnje predsjednicke izbore imao 80% popularnosti u narodu.
da dio te podrške ne ode suparničkim strankama. SDP će sigurno profitirati od ovoga, koliko, zavisi od toga šta će se sljedeće
desiti. Uglavnom će na neminovnim novim izborima na jesen imati mnogo bolje startne pozicije nego što je to bio
slučaj na ovim prethodnim.
-
Patriotska_Liga
- Posts: 2220
- Joined: 24/05/2015 22:12
#10241 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Stara priča, tako su i prošli put plasirali nekakve afere, kukuriku mediji su kukurikali da to predimenzioniraju i osvojili su vlast. Sad na potpuno isti način pokušavaju ali vjerujem da ovaj put ništa od toga. HDZ je očekivano zagrlio MOST jakim stiskom kako bi ga eliminisao i imat ćemo opet bipolarizaciju glasova u kojoj vjerujem da HDZ ima snage da osigura većinu.
- dale cooper
- Posts: 31384
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#10242 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Koji si ti levat. Čuj plasirali i predimenzionirali afere.Patriotska_Liga wrote:Stara priča, tako su i prošli put plasirali nekakve afere, kukuriku mediji su kukurikali da to predimenzioniraju i osvojili su vlast. Sad na potpuno isti način pokušavaju ali vjerujem da ovaj put ništa od toga. HDZ je očekivano zagrlio MOST jakim stiskom kako bi ga eliminisao i imat ćemo opet bipolarizaciju glasova u kojoj vjerujem da HDZ ima snage da osigura većinu.
drugo zbog toga zažmiriti i aminovati razne lopovluke koji se rade pod tim plaštom.
Znam da ti se diže kurac na ovu nacionalističku spiku i da ovakve stvari priželjkuješ i ovdje, ali smanji malo doživljaj.
-
Patriotska_Liga
- Posts: 2220
- Joined: 24/05/2015 22:12
#10243 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ti si jedan nekulturan i osioni ljevičar skromnog rječnika koji ne vidi dalje od svog nosa. Žao mi je što vi ljubitelji hrvatskog SDP-a ne vidite kakva opasnost za nas Bošnjake prijeti od tih neotitoista ali srećom ponosni hrvatski narod sposoban je da prepozna opasnost za sebe, što naravno odgovara i nama.
- dalmatinka
- Posts: 2882
- Joined: 31/07/2005 22:30
- Location: Krešimirov Grad
#10244 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Da, "nekakve" afere.Patriotska_Liga wrote:Stara priča, tako su i prošli put plasirali nekakve afere, kukuriku mediji su kukurikali da to predimenzioniraju i osvojili su vlast. Sad na potpuno isti način pokušavaju ali vjerujem da ovaj put ništa od toga. HDZ je očekivano zagrlio MOST jakim stiskom kako bi ga eliminisao i imat ćemo opet bipolarizaciju glasova u kojoj vjerujem da HDZ ima snage da osigura većinu.
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10245 Re: Desavanja u Hrvatskoj
problem s anketama je sto nikako ne mogu obuhvatit dinarske i licke kozojebe koji nit imaju telefona niti imaju interneta, a svi su mahom za hdz spremni. takodjer, problem su i bih i prekooceanski kozojebi koji isto ne bivaju obuhvaceni anketama. na racun toga, a bijelih hodaca, kriminalna uvijek na izborima dobije 4-5 postotaka vise no u anketama.
-
Patriotska_Liga
- Posts: 2220
- Joined: 24/05/2015 22:12
#10246 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Pardon, to i nisu nekakve afere, to su zaista nikakve afere. I uvijek ista priča. Prvo se nađe neki ministar koji liči da bi mogao biti sumnjiv, onda se nekakvi sitni štakori kupe za sitne pare da naprave neki lopovluk, a onda naravno kreće hajka na tog ministra kako je on sve to organizovao i kako je to dio neke megakrađe. Naravno, obzirom da su Milanovićevi titoisti držali sudstvo u šaci, koje su nasilno uzurpirali za vrijeme mandata pokojnog Račana, onda su se svi ovi slučajevi počeli povlačiti po sudovima bez želje da se brzo riješe i bez želje da se sagledaju pravi dokazi. Zašto? Pa zato što Milanoviću i njegovim titoistima iz SDP-a odgovara da se HDZ-ovi ministri što duže povlače po sudnicama kako bi Index i slični srbofilni portali pisali eno vidi kako sjede u sudnici, sve go lopov, na što se pseudoljevičari pravo pale.dalmatinka wrote: Da, "nekakve" afere.![]()
Mislim da je hrvataskom narodu dosta više tih fingiranih afera i da su konačno prozreli prave namjere srbofila Milanovića.
-
Patriotska_Liga
- Posts: 2220
- Joined: 24/05/2015 22:12
#10247 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Zato si ti veliki urbani graDŽanin koji glasaš sa urbani SDP ili još urbanije organizacije poput Živog zida. Ono pravo si emancipovan. Najbolje bi bilo da glasovi takvih poput tebe vrijede jedno 10 glasova tamo nekih ličkih kozojeba jer ti si pametan, ti znaš kako treba, a oni su mutavi svi. Ma najbolje njima zabraniti da glasaju.zg1911 wrote:problem s anketama je sto nikako ne mogu obuhvatit dinarske i licke kozojebe koji nit imaju telefona niti imaju interneta, a svi su mahom za hdz spremni. takodjer, problem su i bih i prekooceanski kozojebi koji isto ne bivaju obuhvaceni anketama. na racun toga, a bijelih hodaca, kriminalna uvijek na izborima dobije 4-5 postotaka vise no u anketama.
Evo, ovakvi sebe predstavljaju kao napredna opcija
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10248 Re: Desavanja u Hrvatskoj
zasto se tolerira ovog trola?
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#10249 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Milanovic izmislio afere jadnim neduznim HDZovcimadalmatinka wrote: Da, "nekakve" afere.![]()
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#10250 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Kad pomislim da nema druge alternative od SDPa, zlo mi dođe
jesmo li stvarno osuđeni na dvije stranke do bankrota...

