Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#10227 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Bravo. I sta si sad postigo sa tim? Nidje veze sa ovim sto sam napisao...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10228 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Pa nisi ti centar svijeta
Mnoge stvari su vani kaznjive ako te ufate
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10229 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

Kažnjive su i u BiH ako te uhvate.
Pišu omladinu ako pije po parkovima, pišu i za pišanje na javnom mjestu i tako to.

To je na zapadu sigurno izraženije nego ovdje, dakle u pitanju su nijanse.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10230 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Pa to i ja kazem
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#10231 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

jebote vidi ovo..... otisli u evropu a ne izlaze iz wc-a :lol:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#10232 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

512MB wrote:
madner wrote:Daj ba, nema dje se ne pisa nocu. Oni u Parizu su pametni, napravili one pisoare vani.
Ti madneru fakat ko da ne znas citat, u po bjela dana na sred ceste na semaforu (!) a ti dolazis sa "nema ba dje se nocu ne pisa" :-)

Kazna za uriniranje u javnosti je u Austriji 1000€, u Rimu naprimjer 10k€, to mozes valjda u sam provjerit.. to je tako kad te murija ufati, neko prijavi il kamera snimi.. sad sta ko radi nocu iza trafike je druga stvar...
Ne znam sta ti nisi skontao, da se to ne desava toliko cesto ne bi bio zakon toliko ostar.

Drakonske mjere ne znaci da toga nema, nego da ima ili je bilo.
User avatar
Edin H.
Posts: 53657
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10233 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Edin H. »

Jeste li se vi ikada osvjezili sa 10-15 pajntova piva?
Suzie Q
Posts: 1359
Joined: 08/04/2010 10:54

#10234 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

To sto kod nas a i sirom svijeta kreteni pisaju po cesti ne znaci da je to ok i drustveno prihvatljivo bilo gdje.
Nema opravdanja za takvo ponasanje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10235 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

Ovdje se to navodi da se pokaže kako se to isključivo dešava u bh rezervatu.
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10236 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

Suzie Q wrote:To sto kod nas a i sirom svijeta kreteni pisaju po cesti ne znaci da je to ok i drustveno prihvatljivo bilo gdje.
Nema opravdanja za takvo ponasanje.
meni su gori ovi što imaju cuke iliti pse pa ih izvode u park da se istovare i nikom ništa :-) puni parkovi psecih govana
User avatar
Edin H.
Posts: 53657
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10237 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Edin H. »

Tomahawk11 wrote:Ovdje se to navodi da se pokaže kako se to isključivo dešava u bh rezervatu.

Je li se I samo kod nas trebe shutaju na ulici? :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10238 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

Edin H. wrote:
Tomahawk11 wrote:Ovdje se to navodi da se pokaže kako se to isključivo dešava u bh rezervatu.

Je li se I samo kod nas trebe shutaju na ulici? :D
Vrlo moguće.
Al im se ne govori ma bitch :P
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#10239 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bullet Tooth Tony »

Prosle godine oko 13 h.. Hajd reko nesto da pojedem i sjednem u restoran pored St Nicolas crkve u centru Brisela.. Ljeto.. Basta... Milion ljudi... Dolazi frajer, hladno ga izvadi, prisloni na crkvu i pis pis... Mislis da mu je ko sta rekao ili uradio.. How jes no... Policija na konjima 300 metara od njega...

Da se razumijemo, fuj i odvratno je to, preodvratno i treba pisat kaznu milion po meni.. Ali se manite suplje "da to samo u BiH ima"...kad nije istina...

Neke stvari fakat imaju :D

Mislim u kojoj to drzavi evrope zavezu konju noge i bace ga u rijeku.. U najmanju ruku za zatvora... Fuj..
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10240 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

pauza za rucak il ste se umorili :?
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#10241 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Tomahawk11 wrote:Ovdje se to navodi da se pokaže kako se to isključivo dešava u bh rezervatu.
Ne, navodi se da ce ovaj baja vjerovatno proc bez kazne, uprkos dokazima da je prekrsio zakon...

Al u Rajvosa ljudi gaze i ubijaju autima djecu pa setaju na slobodi, narod zna...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#10242 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

Naravno da svugdje ima svega samo je kod nas to postalo toliko normalno da više normalan insan zaista razmišlja je li budala što sve radi pošteno i kako treba. Evo neki dan dolazim kući, jedan frajer drži peću u ruci, a drugi čekić i hoće da se marišu. Ovaj sa pećom zapalio ovom sa čekićem živu ogradu. Ovaj sa pećom 3 puta privođen zbog provala što sam ja UŽIVO gledao. Obio oko 35 kuća i 15 garaža.

Scena dva: čekam druga ispred teretane, dva lika izađoše iz auta i počeše šutat nekog penzosa jer im je svirao kad su mu uzeli pravo prvenstva. Policija 50 metara, gledaju tuču i kad je završila i kad su ovi pobjegli, sitnim korakom dođoše do starca. Mogli su ga batina spasit da su odmah reagovali.

Prije mjesec ispod kuće lik drifta sa autom, okreće se u krug, turira i naglo ubrzava pola sata. Nazovem policiju i odmah po tonu čuješ totalno kurcobolju. Poslat ćemo nekog. Lik je još pola sata pržio gume i onda otišao. Ostao sam još 15 minuta na prozoru ali policiju ne dočekah.

Da ne kažem koliko je uzaludno kad ih zovete zbog prekršaja u saobraćaju.

Mah...
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#10243 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

muha_sa wrote:pauza za rucak il ste se umorili :?
Ima rad od kuce, remote job, jedan tab za klix, ostali za posao. :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10244 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

512MB wrote:
Tomahawk11 wrote:Ovdje se to navodi da se pokaže kako se to isključivo dešava u bh rezervatu.
Ne, navodi se da ce ovaj baja vjerovatno proc bez kazne, uprkos dokazima da je prekrsio zakon...

Al u Rajvosa ljudi gaze i ubijaju autima djecu pa setaju na slobodi, narod zna...
Čekaj, u Njemačkoj kad te neko slika da pišaš, dobiješ kaznu? Jesi li siguran u to?

Sistem je takav, truho. Opet, kad se izvrši adekvatan pritisak javnosti, kao ovaj slučaj Sefić, istjera se pravda.
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#10245 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Tomahawk11 wrote: Čekaj, u Njemačkoj kad te neko slika da pišaš, dobiješ kaznu? Jesi li siguran u to?

Sistem je takav, truho. Opet, kad se izvrši adekvatan pritisak javnosti, kao ovaj slučaj Sefić, istjera se pravda.
Jel ovo zajebancija il ozbiljno pitas?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#10246 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

Tomahawk11 wrote:
512MB wrote:
Tomahawk11 wrote:Ovdje se to navodi da se pokaže kako se to isključivo dešava u bh rezervatu.
Ne, navodi se da ce ovaj baja vjerovatno proc bez kazne, uprkos dokazima da je prekrsio zakon...

Al u Rajvosa ljudi gaze i ubijaju autima djecu pa setaju na slobodi, narod zna...
Čekaj, u Njemačkoj kad te neko slika da pišaš, dobiješ kaznu? Jesi li siguran u to?

Sistem je takav, truho. Opet, kad se izvrši adekvatan pritisak javnosti, kao ovaj slučaj Sefić, istjera se pravda.
U BiH je puno vise ovih svakodnevnih neprijatnosti tipa da izade na semaforu i pisa, komsija u haustoru pravi probleme, neko bjesni s autom oko kuce, maltretiranje slabijeg itd. Ali sto se tice ozbiljnih prekrsaja tipa ubistva usudio bih se reci da je toga osjetno manje nego na zapadu
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10247 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

512MB wrote:
Tomahawk11 wrote: Čekaj, u Njemačkoj kad te neko slika da pišaš, dobiješ kaznu? Jesi li siguran u to?

Sistem je takav, truho. Opet, kad se izvrši adekvatan pritisak javnosti, kao ovaj slučaj Sefić, istjera se pravda.
Jel ovo zajebancija il ozbiljno pitas?
Ozbiljno pitam.

Idem ja i vidio neko piša na ulici, slikam, šta se poslije dešava ukoliko tu sliku pošaljem policiji?
User avatar
Edin H.
Posts: 53657
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10248 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Edin H. »

Tomahawk11 wrote:
512MB wrote:
Tomahawk11 wrote: Čekaj, u Njemačkoj kad te neko slika da pišaš, dobiješ kaznu? Jesi li siguran u to?

Sistem je takav, truho. Opet, kad se izvrši adekvatan pritisak javnosti, kao ovaj slučaj Sefić, istjera se pravda.
Jel ovo zajebancija il ozbiljno pitas?
Ozbiljno pitam.

Idem ja i vidio neko piša na ulici, slikam, šta se poslije dešava ukoliko tu sliku pošaljem policiji?
Ne kontas ti Zapad.

Provjerice DNK i otiske prstiju preko slike :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10249 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10250 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

512MB wrote:
insomnia78 wrote:
DzordzHodzic wrote: Desava se svuda, normalno, a jel to sad treba da bude opravdanje sto se i u tvojoj avliji desava?
Nemojte ba jeftinih izgovora i opravdanja.
Koje reko da je opravdanje? Frajer pocinje sa ovo se samo u Bosni desava
Samo, da u Austriji zablokiras saobracaj i na semaforu u sred bjela dana krenes pisat, izgubio bi vozacku na pola godine i platio 1000€ kaznu, pored eventualnih drugih postupaka protiv tebe... u Italiji je kazna za uriniranje u javnosti i do 10 000€, pa ko voli nek izvoli..
sex offender u Cemerici, jos te rebnu po dzepu i to dobro :mrgreen: .
Post Reply