Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
NediM17 wrote:Ja vjerujem da na iole visim obrtajima pumpa navuce taj komadic na sito, i da isti remeti nesmetan protok ulja, sto automatski znaci da je pritisak ulja manji nego sto bi trebao biti.

Licno, auto sa tim komadom u karteru ne bih ni upalio auto, a kamo li vozio ko zna koliko dugo vec. Kad skines karter mozda nadjes jos 5 komada unutra, moguce da se Žan Fransoa vodio istom logikom kao i ti. ;-)
e moj nedime kakve ti ponekad lupis gluposti i ziv ostanes... :run:

Nedimaga, sto mi to radis, taman se u glavi dogovorim, ti odmag neke crvice sumnje bacis?! :mrgreen:
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#10202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

bitanga_sa_otesa wrote: .
Moze pitanje? :D

Imao sam problem sa filterom goriva. Tvornički je došao šupalj. On je zamjenjen zajedno sa svim crijevima i tu je sve suho oko crijeva.

JA i dalje nekad osjetim miris nafte u autu i kad otvorim haubu.

Gdje teoretski moze da curi nafta?

Auto je w203 220CDI 110kw 2005 OM646

Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

hladan.preminger wrote:
bitanga_sa_otesa wrote: .
Moze pitanje? :D

Imao sam problem sa filterom goriva. Tvornički je došao šupalj. On je zamjenjen zajedno sa svim crijevima i tu je sve suho oko crijeva.

JA i dalje nekad osjetim miris nafte u autu i kad otvorim haubu.

Gdje teoretski moze da curi nafta?

Auto je w203 220CDI 110kw 2005 OM646

Image
slican problem al na opelu i samo se benzin osjeti kad napunim vise od pola rezervoara
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#10204 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

pušta vam na gefufni od cincilatora :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


sad bez zafrkancije

bilo je na pojedinim opelima, čep rezervoara kada se stegne previše zatvori se i zračni odušak pa ulazi miris u kabinu umjesto da ide vani,

al za tebe beni mislim da ti ne dihtuje nešto dobro oko obrva :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10205 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

mad_max_ba wrote:pušta vam na gefufni od cincilatora :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


sad bez zafrkancije

bilo je na pojedinim opelima, čep rezervoara kada se stegne previše zatvori se i zračni odušak pa ulazi miris u kabinu umjesto da ide vani,

al za tebe beni mislim da ti ne dihtuje nešto dobro oko obrva :D
znaci da promjenim achtung-dichtung obrva :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10206 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

mad_max_ba wrote:pušta vam na gefufni od cincilatora :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


sad bez zafrkancije

bilo je na pojedinim opelima, čep rezervoara kada se stegne previše zatvori se i zračni odušak pa ulazi miris u kabinu umjesto da ide vani,

al za tebe beni mislim da ti ne dihtuje nešto dobro oko obrva :D
e ba
hos ban :lol:

onaj miris se samo osjeti kad mi je nesto otvoreno prozor il siber, znaci s vana je, pa kontam koji mu je kurac :izet:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#10207 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

beni-bu-man wrote:
mad_max_ba wrote:pušta vam na gefufni od cincilatora :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


sad bez zafrkancije

bilo je na pojedinim opelima, čep rezervoara kada se stegne previše zatvori se i zračni odušak pa ulazi miris u kabinu umjesto da ide vani,

al za tebe beni mislim da ti ne dihtuje nešto dobro oko obrva :D
e ba
hos ban :lol:

onaj miris se samo osjeti kad mi je nesto otvoreno prozor il siber, znaci s vana je, pa kontam koji mu je kurac :izet:
znači, hoš kazat da ti dihtuje dobro sve :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

mad_max_ba wrote:
beni-bu-man wrote:
mad_max_ba wrote:pušta vam na gefufni od cincilatora :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


sad bez zafrkancije

bilo je na pojedinim opelima, čep rezervoara kada se stegne previše zatvori se i zračni odušak pa ulazi miris u kabinu umjesto da ide vani,

al za tebe beni mislim da ti ne dihtuje nešto dobro oko obrva :D
e ba
hos ban :lol:

onaj miris se samo osjeti kad mi je nesto otvoreno prozor il siber, znaci s vana je, pa kontam koji mu je kurac :izet:
znači, hoš kazat da ti dihtuje dobro sve :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sve sam rupe zacepio :lol: :lol: :lol:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#10209 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote:
NediM17 wrote:Ja vjerujem da na iole visim obrtajima pumpa navuce taj komadic na sito, i da isti remeti nesmetan protok ulja, sto automatski znaci da je pritisak ulja manji nego sto bi trebao biti.

Licno, auto sa tim komadom u karteru ne bih ni upalio auto, a kamo li vozio ko zna koliko dugo vec. Kad skines karter mozda nadjes jos 5 komada unutra, moguce da se Žan Fransoa vodio istom logikom kao i ti. ;-)
e moj nedime kakve ti ponekad lupis gluposti i ziv ostanes... :run:
Ma nemoj mi reci.

Izuzetno te cijenim, ali oko ovoga se ne mogu sloziti s tobom, nikako.

Sito uljne pumpe nema Bog zna kakav FI, i taj komad moze zauzeti okvirno nekih 20% njegove povrsine. Naravno da to remeti nesmetan protok ulja dalje prema lezajevima, turbini, itd...
Svakako se na tom 1.6 HDi preporucuje ciscenje ovog sita svako malo, koje garant nije nikada radjeno, i onda mu jos taj komad dodje kao kec na desetku.
Image

Makar si ti bio protiv smetljarluka!
Strano tijelo nema sta da trazi u karteru i kraj price!
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Puklo mi crijevo od zraka, što ide iz kucista filtera zraka pa do neke rupe blizu fara (platneni neki materijal) :D

Hoce li biti belaj 1-2 dana voziti tako ili da zalijepim, dok drugo negdje nađem
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Leon16v wrote:Puklo mi crijevo od zraka, što ide iz kucista filtera zraka pa do neke rupe blizu fara (platneni neki materijal) :D

Hoce li biti belaj 1-2 dana voziti tako ili da zalijepim, dok drugo negdje nađem
stavi silikonsko il od inoxa :D , +5ks odma :D

salim se , zamijeni sto prije to :)
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:Odgovara li njemu redizajnirana sipka , koja dolazi na ovim novijim :? , te se navodno ne lome :)

Imam u podrumu jednu , presla 70 hiljada :D

http://www.ebay.co.uk/itm/Oil-Dipstick- ... SwA3dYOPy~

Kupio sam zamjensku, 10 KM, i znas sta, bolja i kvalitetnija od originalne, jer je napravljena od metala. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:Odgovara li njemu redizajnirana sipka , koja dolazi na ovim novijim :? , te se navodno ne lome :)

Imam u podrumu jednu , presla 70 hiljada :D

http://www.ebay.co.uk/itm/Oil-Dipstick- ... SwA3dYOPy~

Kupio sam zamjensku, 10 KM, i znas sta, bolja i kvalitetnija od originalne, jer je napravljena od metala. :mrgreen:
eh eto :thumbup:

uslikaj da vidim kako izgleda :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote:
Ma nemoj mi reci.

Izuzetno te cijenim, ali oko ovoga se ne mogu sloziti s tobom, nikako.

Sito uljne pumpe nema Bog zna kakav FI, i taj komad moze zauzeti okvirno nekih 20% njegove povrsine. Naravno da to remeti nesmetan protok ulja dalje prema lezajevima, turbini, itd...
Svakako se na tom 1.6 HDi preporucuje ciscenje ovog sita svako malo, koje garant nije nikada radjeno, i onda mu jos taj komad dodje kao kec na desetku.
Makar si ti bio protiv smetljarluka!
Strano tijelo nema sta da trazi u karteru i kraj price!
pa i ne mozes se slozit jer nikad nisi skinuo nijedan karter ni vidio sta ima unutra..ja sam skidao i na novim autima i na ragama i na trkacim i na cestovnim i na motorima s havarijama i na ispravnim i mogu ti reci da najvise belaja oko zacepljanja sitke prave silikoni za brtvljenje,jer cim je neki seljak kajmacio sa crvenim abrom nadje se guta toga na sisaljci uljne pumpe.svako drugo vece strano tijelo uvijek stoji negdje u cosku pogotovo ako je metalno.nikad ga nisam nasao u pumpi ili mrezici... nije uljna pumpa pumpa za navodnjavanje pa da usisava metar oko sebe....
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bitanga, ima li veze ako.je taj komad od plastike, posto je cijela sipka bika izradjena od nje :?: :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

poslusaj ti nedima,skini karter i izvadi taj komad da ti ne blokira podmazivanje,ja da sam na tvom mjestu ne bi smio upalit auto,vec bi ga na slepi odvezao do majstora
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#10217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

konektovan wrote:Bitanga, ima li veze ako.je taj komad od plastike, posto je cijela sipka bika izradjena od nje :?: :mrgreen:
Ima veze jer plastika pliva u ulju, a pliva teče kroz jajce što znaci da ti motor može otici u qrac. :D :D :D
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:poslusaj ti nedima,skini karter i izvadi taj komad da ti ne blokira podmazivanje,ja da sam na tvom mjestu ne bi smio upalit auto,vec bi ga na slepi odvezao do majstora
Ja sam te vec poslusao bitanze i uradio zamjenu ulja bez skidanja kartera, a auto se vec vozilo izvjesno vrijeme tako, nije nista bilo, a nadam se da nece jos, bar dok kredu ne otplatim. :thumbup:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#10219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Nema nijedan razlog da to govno bude unutra osim nemara.

Sigurno ne moze nista dobro napravit, a lose, zivi bili pa vidjeli. More bit bidne, more bit ne bidne.
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Nema nijedan razlog da to govno bude unutra osim nemara.

Sigurno ne moze nista dobro napravit, a lose, zivi bili pa vidjeli. More bit bidne, more bit ne bidne.
Hebiga, samo puklo, valjda zamor materijala jer stoji savijeno, a jos plastika. Najnormalnije je pokusao izvaditi, ali puce, ostao komad. Dosta majstora je reklo da ne moze nista napraviti, a ako sta bude, hebaji ga, javicu vam. :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

amar1994 wrote:
Leon16v wrote:Puklo mi crijevo od zraka, što ide iz kucista filtera zraka pa do neke rupe blizu fara (platneni neki materijal) :D

Hoce li biti belaj 1-2 dana voziti tako ili da zalijepim, dok drugo negdje nađem
stavi silikonsko il od inoxa :D , +5ks odma :D

salim se , zamijeni sto prije to :)
Pusti ti to, skroz ga skino, manje mi udara ona kutija pod haubom i auto ko da bolje ide malo :lol: :D
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1324
Joined: 05/05/2012 15:08

#10222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Salah ad-Din »

Veliki pozdrav za sve forumaše,
vozim Fiat Punto II, 2003 godina, 1.2 benzin, 44 kilovata, i do sada stvarno nisam imao većih kvarova a auto vozim nekih 5 godina, međutim od početka me prati problem s kočnicama, već na prvom tehničkom rečeno mi je da zadnje kočnice "slabo hvataju", nakon toga sam posjetio majstora i promijenjeni su zadnji doboši i pakne(sa abs senzorima) (oko 180 KM), nekoliko mjeseci poslije toga krenulo je lupkanje pri kočenju, škripa te sam u nekoliko navrata "španovao" kočnice, sigurno 5-6 puta sam to radio, majstor rasklopi kočnice kaže sve je uredu samo da ih malo našpanujem i uzme 20 KM, nakon nekoliko kilometara sve se vrati na staro. Prije nekih godinu dana prvi put mi je propala kočnica, i to srećom ispred nekog servisa, zakočio sam ručnom a zadnji lijevi točak se usijao koliko je bio vreo, majstor iz tog servisa je odmah otvorio kočnicu i kaže pukla opruga, zamjenio oprugu i ja sam nastavio dalje. Prije nekih tri mjeseca, opet je krenulo škripanje pri kočenju, lupkanje dok opet nije propala kočnica na semaforu u gradu, opet sam zakočio ručnom i ovaj put je prednji desni točak bio vreo, ostavio auto da ohladi i nekako se vratio kući (kočnice su radile) sutradan odmah otišao majstoru, koji je ponovo otvorio kočnice rekao da je sve uredu i da mu nije jasno zašto se to dešava, zamjenio prednje diskove i pakne, i malo popustio ručnu. Jučer opet, osjetim da mu treba više gasa da ide, ja na kočnicu noga samo upade, tek kad sam pustio pa ponovo prtisno do kraja auto se ukopalo, smrdilo je i opet je zadnji lijevi točak toliko bio vreo da se ratkapna počela topiti. Nenormalno je ružan osjećaj kad se to desi, nigdje ne smijem da se zaputim s autom (samo kraće relacije), a niko nema odgovor. Molio sam majstora da zamjeni ulje u kočnicama kaže nema potrebe (ne znam zašto im je to toliko mrsko), naručio me da dođem sutra da zamjenimo glavni kočioni cilindar. Kaže da će to najvjerovatnije riješiti problem, al nije siguran (na to sumnja jer se griju dva dijagonalna točka, zadnji lijevi, prednji desni), mene zanima šta mislite hoće li to riješiti problem, jel bi moglo nešto drugo biti, ima li ko kakva iskustva? Stvarno je nezgodno koćnice su u pitanju, nije stvar u parama više mi je da riješim taj problem. Ne bi volio ni da prodam auto s takvim kvarom, poginut će neko.
Unaprijed hvala
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#10223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Možda ti nije dobro podešen mehanizam koji šteluje sajle da se kočnice ravnomjerno troše.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#10224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Salah ad-Din wrote:Molio sam majstora da zamjeni ulje u kočnicama kaže nema potrebe (ne znam zašto im je to toliko mrsko), naručio me da dođem sutra da zamjenimo glavni kočioni cilindar.
Tog majstora promijeni. Kočiona tečnost se mijenja u redovnim intervalima i nije za zezanje. Glavni kočioni cilindar je moguć kao uzrok tih problema, ali ne mora značiti da jeste. Kakav je to majstor koji ne može odmah vidjeti u čemu je problem ili naplaćuje po 20 maraka za podešavanje kočnica?! Nađi nekog ko zna svoj posao.

A inače na tehničkom vole reći da slabije hvataju zadnje kočnice...to je redovna pojava.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

taj punto ima saraf za stelovanje razmaka pakni ,cesto je to uzrok blokiranja i neravnomjernog kocenja...
Post Reply