Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10201 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

cLo wrote: 07/06/2020 23:05
saint_mirad wrote: 07/06/2020 23:00
cLo wrote: 07/06/2020 22:54 To znači da je sviješću moguće ukrotiti biološke imperative?
Da. Da nije tako muskarci bi silovali zene svako malo kad im se digne. Bukvalno i metaforicki. :-D Upravo je drustvo to koje stigmatizira neke muske porive i drzi ih pod kontrolom.
ExNihilo se ne bi složio s tobom:
ExNihilo wrote: 07/06/2020 19:04 Ovo nije pitanje morala ili patrijarhata, nego biologije.

I tu se, onda, javlja moderna ljevica, pod krinkom liberalizma, koja hoće objasniti da muškarci trebaju negirati svoju prirodu, zarad njihove ideološke agende, da trebaju zatomiti biološke mehanizme koje je evolucija milionima godina kleksala u njima
Pa Svetac je u pravu. Nije to nikakva ljevičarska ideologija, nego dio civlizacijskog procesa, koji je prvi artikulisao čika Frojd. Knjiga se zove "Civilizacija i njeno nezadovoljstvo" i govori upravo o tome da je suština civilizacijskog procesa zatomljavanje bioloških poriva u korist društvene zajednice i solidarnosti.
Last edited by piupiu on 09/06/2020 00:22, edited 1 time in total.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#10202 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

piupiu wrote: 09/06/2020 00:19
animals wrote: 08/06/2020 20:43 Da mi je jos skontati, sta je feminzam.. :skoljka:
Je l' ovo udica, da se neko upeca i odgovori, ili onako, retoričko pitanje? :D :lol:
:lol:
upecaj se :mrgreen:
ja ću čitati sa zadovoljstvom i biti kontra svakog tvog odgovora
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10203 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:22
piupiu wrote: 09/06/2020 00:19
animals wrote: 08/06/2020 20:43 Da mi je jos skontati, sta je feminzam.. :skoljka:
Je l' ovo udica, da se neko upeca i odgovori, ili onako, retoričko pitanje? :D :lol:
:lol:
upecaj se :mrgreen:
ja ću čitati sa zadovoljstvom i biti kontra svakog tvog odgovora
Nemoj me na belaj nagovarati. :lol:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10204 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:17
saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:14
DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:13 sudim po onome po čemu i meni sude ovdje
a po čemu se to sudi ljudima s foruma, nego po postovima
Na forumu mozda, ali to zaista, zaista donosi samo povrsnu sliku i sanse su velike za pogresne procene. Ti cak ne mozes sa sigurnoscu potvrditi na forumu ko je kojeg pola, a kamoli nesto vise. :-D
da i?
svi mi to znamo
ipak svi se prozivaju za sve
dođe ti to kao zakon akcije i reakcije :mrgreen:
Dodje. :-D Ima i ovakav mode komunikacije svoju car, neke stvari ostanu misterija. Osim ako ne krenis deliti foto-zapise po inboxima. :skoljka:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#10205 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

piupiu wrote: 09/06/2020 00:23
DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:22
piupiu wrote: 09/06/2020 00:19

Je l' ovo udica, da se neko upeca i odgovori, ili onako, retoričko pitanje? :D :lol:
:lol:
upecaj se :mrgreen:
ja ću čitati sa zadovoljstvom i biti kontra svakog tvog odgovora
Nemoj me na belaj nagovarati. :lol:
feminizam ti je kao Matrix
uzmeš crvenu ugledaš dickpick, uzmeš plavu ugledaš dickpick
elem ne pij tablete nije ovo matrix :mrgreen:
i tako ukrug
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10206 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:15
piupiu wrote: 08/06/2020 23:54
Mladi Vezir wrote: 07/06/2020 23:06 OD "POŠTENIH" KURVE NE MOGU DOĆI NA RED.zapamtite to momci.Finih nema
Jesi ti neki napredan dvadesetogodišnjak. Već si kompletan ženski rod skenirao i dijeliš svijetu savjete o istom. :lol:
Jel ovo jedan od onih slučajeva kad ga jedna razočara pa zaključi da su sve iste :lol:
Pa da, ono mladalačko 'sve sam spoznao, ja nemam više šta da učim'; ako ima kakvog talenta, možda napiše kakav dobar rep, poeziju, nešto. :D

Podržavam! :thumbup: :mrgreen: :lol:
Last edited by piupiu on 09/06/2020 00:29, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10207 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Bloo wrote: 08/06/2020 23:06 300 friggin postova obrisano.
Odustajem da brisem dalje.
Mislim, wtf...ako možete da se iživljavate negdje drugo? Drugoj temi, drugom forumu kojeg spominjete....
You're a freaking saint! :D
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10208 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:27 feminizam ti je kao Matrix
uzmeš crvenu ugledaš dickpick, uzmeš plavu ugledaš dickpick
elem ne pij tablete nije ovo matrix :mrgreen:
i tako ukrug
:lol: :lol: :lol:

Evo se glasno cerekam, pitaju me šta mi je. :lol:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10209 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

Momci, šta vi mislite o ovom izgovoru, kad su izbori muškaraca u pitanju?
Vidjeh ovo na nekoj temi na lj&s, gdje tip priča o tome kako je djevojka bila sa više jarana, pa pokušava razumjeti nju i njih.
Mak5m3 wrote: 28/04/2020 02:01 Njih je lakše razumeti jer su muškarci.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10210 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:30 Momci, šta vi mislite o ovom izgovoru, kad su izbori muškaraca u pitanju?
Vidjeh ovo na nekoj temi na lj&s, gdje tip priča o tome kako je djevojka bila sa više jarana, pa pokušava razumjeti nju i njih.
Mak5m3 wrote: 28/04/2020 02:01 Njih je lakše razumeti jer su muškarci.
Zelis li iskren odgovor ili PC odgovor? :D
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#10211 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

piupiu wrote: 09/06/2020 00:30
DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:27 feminizam ti je kao Matrix
uzmeš crvenu ugledaš dickpick, uzmeš plavu ugledaš dickpick
elem ne pij tablete nije ovo matrix :mrgreen:
i tako ukrug
:lol: :lol: :lol:

Evo se glasno cerekam, pitaju me šta mi je. :lol:
fala mi baš mi fala za širenje smijeha :mrgreen:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10212 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

piupiu wrote: 09/06/2020 00:29

Pa da, ono mladalačko 'sve sam spoznao, ja nemam više šta da učim'; ako ima kakvog talenta, možda napiše kakav dobar rep, poeziju, nešto. :D

Podržavam! :thumbup: :mrgreen: :lol:
Jašta, najbolje su pjesme nastale iz nesretnih ljubavnih priča. :D

A baš danas komentarišem sa prijateljicom koliko dobro zna biti kad doživiš loša iskustva sa suprotnim spolom, prije nego naiđeš na nekog dobrog. Nakon loših tretiranja, dobro se cijeni puno više.
Ima kad da i on nadođe. :)
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10213 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:33 fala mi baš mi fala za širenje smijeha :mrgreen:
Vala, bilo je i vrijeme, samo što nun-čake ne povadismo na temi. :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10214 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:32
cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:30 Momci, šta vi mislite o ovom izgovoru, kad su izbori muškaraca u pitanju?
Vidjeh ovo na nekoj temi na lj&s, gdje tip priča o tome kako je djevojka bila sa više jarana, pa pokušava razumjeti nju i njih.
Mak5m3 wrote: 28/04/2020 02:01 Njih je lakše razumeti jer su muškarci.
Zelis li iskren odgovor ili PC odgovor? :D
Samo iskreno.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10215 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:35 Samo iskreno.
Iskreno, muskarce jeste lakse razumeti jer u tim semama manje rizikuju. A ako jarani znaju za to, onda su joj ciljani spremili voz jer je niko ne shvata za ozbiljno pa ce je koristiti dok mogu.

Sto se nje tice, hoes being hoes.
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#10216 Re: Danasnji "feminizam"

Post by 1Dante1 »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:30 Momci, šta vi mislite o ovom izgovoru, kad su izbori muškaraca u pitanju?
Vidjeh ovo na nekoj temi na lj&s, gdje tip priča o tome kako je djevojka bila sa više jarana, pa pokušava razumjeti nju i njih.
Mak5m3 wrote: 28/04/2020 02:01 Njih je lakše razumeti jer su muškarci.
Zato sto i ne razmisljaju plaho u takvim situacijama :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10217 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:37
cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:35 Samo iskreno.
Iskreno, muskarce jeste lakse razumeti jer u tim semama manje rizikuju. A ako jarani znaju za to, onda su joj ciljani spremili voz jer je niko ne shvata za ozbiljno pa ce je koristiti dok mogu.

Sto se nje tice, hoes being hoes.
Okej, mogu to razumjeti u ovoj konkretnoj situaciji, ali šta je sa uopštenim stavom? Ukoliko je oboje uradilo istu stvar koju bi osudio, da li i tada smatraš da je "lakše razumjeti muškarca"?
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10218 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

1Dante1 wrote: 09/06/2020 00:40
cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:30 Momci, šta vi mislite o ovom izgovoru, kad su izbori muškaraca u pitanju?
Vidjeh ovo na nekoj temi na lj&s, gdje tip priča o tome kako je djevojka bila sa više jarana, pa pokušava razumjeti nju i njih.
Mak5m3 wrote: 28/04/2020 02:01 Njih je lakše razumeti jer su muškarci.
Zato sto i ne razmisljaju plaho u takvim situacijama :D
Postoje i žene koje plaho ne razmišljaju. :D
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#10219 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

piupiu wrote: 09/06/2020 00:34
DEMONIKA wrote: 09/06/2020 00:33 fala mi baš mi fala za širenje smijeha :mrgreen:
Vala, bilo je i vrijeme, samo što nun-čake ne povadismo na temi. :D
ja preferirram bliski susret :mrgreen:
uvijek me je verbalno zamaralo :mrgreen:
ne zbog nedostatka argumenata, nego što većina ljudi ima svoje vizije usađene od djetinjstva i ne pada im na pamet da ih preispituju
a ti se možeš slomiti da im argumentovano pokušaš opovrgnuti njihove usađene ideale, vizije, razmišljanja
i sve na šta ćeš naićći na kraju je zid koji ćće te odvući u krug
kao Vrzino kolo i Sizifov posao
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10220 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:42 Okej, mogu to razumjeti u ovoj konkretnoj situaciji, ali šta je sa uopštenim stavom? Ukoliko je oboje uradilo istu stvar koju bi osudio, da li i tada smatraš da je "lakše razumjeti muškarca"?
Ako mozes navedi neki hipoteticki scenario, ovako nisam bas siguran na sta tacno mislis.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#10221 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:37
Sto se nje tice, hoes being hoes.
C, c, c. Možda su joj se svi svidjali. Ljudi koji se druže su slični, pa ako ti se svidja jedan, možda ti se svidi još koji iz raje, a?

Imamo li ime za dečka koji 'prodje' kroz društvo drugarica? :D
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#10222 Re: Danasnji "feminizam"

Post by 1Dante1 »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:43
1Dante1 wrote: 09/06/2020 00:40
cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:30 Momci, šta vi mislite o ovom izgovoru, kad su izbori muškaraca u pitanju?
Vidjeh ovo na nekoj temi na lj&s, gdje tip priča o tome kako je djevojka bila sa više jarana, pa pokušava razumjeti nju i njih.

Zato sto i ne razmisljaju plaho u takvim situacijama :D
Postoje i žene koje plaho ne razmišljaju. :D
Tesko da zena koja okrece par jarana ne razmislja :D
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#10223 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

piupiu wrote: 09/06/2020 00:45
saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:37
Sto se nje tice, hoes being hoes.
C, c, c. Možda su joj se svi svidjali. Ljudi koji se druže su slični, pa ako ti se svidja jedan, možda ti se svidi još koji iz raje, a?

Imamo li ime za dečka koji 'prodje' kroz društvo drugarica? :D
imamo
papak
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10224 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:45
cendlerbing wrote: 09/06/2020 00:42 Okej, mogu to razumjeti u ovoj konkretnoj situaciji, ali šta je sa uopštenim stavom? Ukoliko je oboje uradilo istu stvar koju bi osudio, da li i tada smatraš da je "lakše razumjeti muškarca"?
Ako mozes navedi neki hipoteticki scenario, ovako nisam bas siguran na sta tacno mislis.
Ma bilo šta, na primjer prevara.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10225 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

piupiu wrote: 09/06/2020 00:45
saint_mirad wrote: 09/06/2020 00:37
Sto se nje tice, hoes being hoes.
C, c, c. Možda su joj se svi svidjali. Ljudi koji se druže su slični, pa ako ti se svidja jedan, možda ti se svidi još koji iz raje, a?

Imamo li ime za dečka koji 'prodje' kroz društvo drugarica? :D
Za mene je ona hoe jer joj je eticki prihvatljivo da jase dick carousel do jarana svog momka. :D Napisah pre neku noc, mozda je meni zgodna jaranova riba ali svoj nagon cu kontrolisati zbog bro coda i morala.
Post Reply