Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#10176 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

Radio Sarajevo wrote:
konjislav wrote:
stakasa wrote:Kakvo nasladivanje sa ovim - peraci guzica!!! Ljudi rade, bore se, mnogima je to ulaznica u neko novo drustvo a dalje ce se dokvalifikovat, borit, mjenjat... A ako i ostanu, rade posten posao
Tako samo pišu ljudi koji žele da se osjećaju bolje zbog sebe, zato što oni nisu otišli u Njemačku. Ili su ovi drugi, koji jednostavno žele da ponižavaju nekoga ko se brine o starijim osobama, jer oni to ne rade.
To je njihov kompleks niže vrijednosti. Drago im je što nisu u tom poslu i zbog toga imaju veću vrijednost i mišljenje o sebi (A to je upravo zbog ovog kompleksa).
Normalnoj osobi je to sasvim normalan i pristojan posao, čak se i dobro plaća.

Ako ću kome prati guzicu, to će biti moja familija, i to samo uža. Nije naša krivica što Švabe odmah strpaju roditelje u dom, čim su malo bolesni.

Sasvim je legitimno reći da to nikad ne bih radio, i nemam nikakav kompleks zbog toga, štaviše, možda imam kompleks više vrijednosti, ali definitivno bih radije konobario, radio u hotelima, i slične druge poslove, a i to se može naći s preživljavajućom platom.

Kao što UglavnomJa reče, ljudi su se školovali za nešto sasvim drugo, prosuli godine i godine života, i sad bi neko da ih zaposli u Njemačkoj na poslovima koje Švabe ne žele raditi. To vrijeđa inteligenciju i jednostavno nije normalno. Ko to prihvati, svaka mu čast, ali meni ti ljudi nisu jasni.

Koliko energije ulože da završe vanredno medicinsku školu, ispolažu ispite iz njemačkog, dok nađu stan, itd., tu istu energiju su mogli uložiti da nešto naprave od života u Bosni, i uspjeli bi Ima hiljadu sjajnih primjera gdje su ljudi uspjeli bez ikakve stranačke pozadine, bez štele, bez ičega...
Zamisli tek situaciju diplomiras, magistriras u BIH i ne mozes naci posao od kojeg mozes zivjeti jer poslova ima malo a ovi nizi kojih ima malo vise ne placaju ti dovoljno ni za osnovne potrebe a kamoli normalan zivot. Ponosno propadas.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#10177 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

Radio Sarajevo wrote:
konjislav wrote:
stakasa wrote:Kakvo nasladivanje sa ovim - peraci guzica!!! Ljudi rade, bore se, mnogima je to ulaznica u neko novo drustvo a dalje ce se dokvalifikovat, borit, mjenjat... A ako i ostanu, rade posten posao
Tako samo pišu ljudi koji žele da se osjećaju bolje zbog sebe, zato što oni nisu otišli u Njemačku. Ili su ovi drugi, koji jednostavno žele da ponižavaju nekoga ko se brine o starijim osobama, jer oni to ne rade.
To je njihov kompleks niže vrijednosti. Drago im je što nisu u tom poslu i zbog toga imaju veću vrijednost i mišljenje o sebi (A to je upravo zbog ovog kompleksa).
Normalnoj osobi je to sasvim normalan i pristojan posao, čak se i dobro plaća.

Ako ću kome prati guzicu, to će biti moja familija, i to samo uža. Nije naša krivica što Švabe odmah strpaju roditelje u dom, čim su malo bolesni.

Sasvim je legitimno reći da to nikad ne bih radio, i nemam nikakav kompleks zbog toga, štaviše, možda imam kompleks više vrijednosti, ali definitivno bih radije konobario, radio u hotelima, i slične druge poslove, a i to se može naći s preživljavajućom platom.

Kao što UglavnomJa reče, ljudi su se školovali za nešto sasvim drugo, prosuli godine i godine života, i sad bi neko da ih zaposli u Njemačkoj na poslovima koje Švabe ne žele raditi. To vrijeđa inteligenciju i jednostavno nije normalno. Ko to prihvati, svaka mu čast, ali meni ti ljudi nisu jasni.

Koliko energije ulože da završe vanredno medicinsku školu, ispolažu ispite iz njemačkog, dok nađu stan, itd., tu istu energiju su mogli uložiti da nešto naprave od života u Bosni, i uspjeli bi Ima hiljadu sjajnih primjera gdje su ljudi uspjeli bez ikakve stranačke pozadine, bez štele, bez ičega...
Ili izvrces teze ili si jednostavno glup!? Ne znam kako da ti drugacije kazem, svjestan da post moze izazvati reakciju moderatora. Ima upraznjeno radno mjesto i ljudi se prijavljuju, niko nikoga ne tjera, kovac svoje srece i tako dalje i tako blize. E sada, sto se svima nisu poklopile karte da mogu deceniju primat socijalnu pomoc u Norveskoj nakon sto su se udali za papire, to je vec nesto sasvim drugo...
I na kraju, izmedu nas dvojice, sto ti ne napravi nesto od zivota u Bosni nego si srecu potrazio u Holandiji a majku dole ostavio ko biciklo?
Mislim, spusti se na zemlju, najlakse je moralisati
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#10178 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic »

gidra wrote:
tuzlak1212 wrote:Koja je ovo pijaca od drzave, vidim sliku iz Mostara ja mislim, neko izaso iz auta u urinira na sred ceste u po bijela dana.

U 2 dana pronadjen ubijen stariji bracni par pa pronadjen konj sa svezanim nogama bacen u Bosnu da se udavi.

Dok svi kukaju sto moramo vize vadit za inostranstvo, ja se cudim kako nas primaju sa vizama uopste... Sramota me kakav smo narod i sta sebi dopustamo :sad:
toga ima više na zapadu nego kod nas 10 puta. Od ubistava, silovanja do pišanja po kojekavim haustorima i parkovima.
Al najjaca je ova logika ako tamo nedje ljudi pisaju po cesti, siluju i biju onda sto ne bi i mi mogli.
To ti sad fol odjednom bolje kad znas da se u americi 10 pita vise ljudi pobije i siluje nego kod nas?
Udje ti covjek u po bijela dana u kucu i ubije i tebe i zenu al dobro je to, na zapadu toga kolko hoces, suti dobro je :-) jebem ja nas i nas pogani mentalitet
komsinica_s_drugog
Posts: 890
Joined: 23/12/2018 19:16

#10179 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by komsinica_s_drugog »

Ja se pitam da li se zastide kad odu u posjetu u bolnicu nekome svome, a tamo medicinska sestra koja se brine za tog njima dragog.Ili joj se iskelje u facu, upere prst i kazu " peracice guzova"!
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#10180 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

tuzlak1212 wrote:Koja je ovo pijaca od drzave, vidim sliku iz Mostara ja mislim, neko izaso iz auta u urinira na sred ceste u po bijela dana.

U 2 dana pronadjen ubijen stariji bracni par pa pronadjen konj sa svezanim nogama bacen u Bosnu da se udavi.

Dok svi kukaju sto moramo vize vadit za inostranstvo, ja se cudim kako nas primaju sa vizama uopste... Sramota me kakav smo narod i sta sebi dopustamo :sad:
Kolegica isto tako mislila da niko nigdje ne piša van hale osim kod nas dok nije otišla u Hamburg i vidjela da seru u metrou. Sjebala se kao niko nikad.Mislim da je rat doživjela lakše.
Do tad je bilo: "piša iza grma u Bosni? ovo niđe na svijetu nema!"

Jebote pa imamo javnu halu već pesto godina.

A kad bi samo imao uvid koliko ovakvih slučajeva kao što si nabrojao ima za jedan dan u recimo USA, sjebo bi se tek.
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#10181 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by gidra »

DzordzHodzic wrote:
gidra wrote:
tuzlak1212 wrote:Koja je ovo pijaca od drzave, vidim sliku iz Mostara ja mislim, neko izaso iz auta u urinira na sred ceste u po bijela dana.

U 2 dana pronadjen ubijen stariji bracni par pa pronadjen konj sa svezanim nogama bacen u Bosnu da se udavi.

Dok svi kukaju sto moramo vize vadit za inostranstvo, ja se cudim kako nas primaju sa vizama uopste... Sramota me kakav smo narod i sta sebi dopustamo :sad:
toga ima više na zapadu nego kod nas 10 puta. Od ubistava, silovanja do pišanja po kojekavim haustorima i parkovima.
Al najjaca je ova logika ako tamo nedje ljudi pisaju po cesti, siluju i biju onda sto ne bi i mi mogli.
To ti sad fol odjednom bolje kad znas da se u americi 10 pita vise ljudi pobije i siluje nego kod nas?
Udje ti covjek u po bijela dana u kucu i ubije i tebe i zenu al dobro je to, na zapadu toga kolko hoces, suti dobro je :-) jebem ja nas i nas pogani mentalitet
:lol:
Upravo suprotno, njegov komentar je bio u fazonu da to samo kod nas ima a na zapadu med i mlijeko teče i kao zgrožava se nad situacijom.
Statistika kaže drugačije. Mi smo relativno mirna sredina sa par ubistava godišnje i to za svjetske okvire, dok je to na zapadu haman pa uobičajno, pogotovo sada sa ovim prilivom migranata, a da ne pričamo kako se u Americi Meksikanci i crnci tamame.

I koja logika? Gdje je iko spominjao neku logiku i da je ovo pravilo?
Last edited by gidra on 28/03/2019 11:16, edited 1 time in total.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#10182 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

komsinica_s_drugog wrote:Ja se pitam da li se zastide kad odu u posjetu u bolnicu nekome svome, a tamo medicinska sestra koja se brine za tog njima dragog.Ili joj se iskelje u facu, upere prst i kazu " peracice guzova"!
Da, tako nekako... Ovakve stvari prije svega pise balav (bez obzira na godine) svijet, ljudi koji u zivotu nisu auto pogurali. Sa mrvom zivotnog iskustva imas puno veci respekt prema tim "peracima"
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10183 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

DzordzHodzic wrote:
gidra wrote:
tuzlak1212 wrote:Koja je ovo pijaca od drzave, vidim sliku iz Mostara ja mislim, neko izaso iz auta u urinira na sred ceste u po bijela dana.

U 2 dana pronadjen ubijen stariji bracni par pa pronadjen konj sa svezanim nogama bacen u Bosnu da se udavi.

Dok svi kukaju sto moramo vize vadit za inostranstvo, ja se cudim kako nas primaju sa vizama uopste... Sramota me kakav smo narod i sta sebi dopustamo :sad:
toga ima više na zapadu nego kod nas 10 puta. Od ubistava, silovanja do pišanja po kojekavim haustorima i parkovima.
Al najjaca je ova logika ako tamo nedje ljudi pisaju po cesti, siluju i biju onda sto ne bi i mi mogli.
To ti sad fol odjednom bolje kad znas da se u americi 10 pita vise ljudi pobije i siluje nego kod nas?
Udje ti covjek u po bijela dana u kucu i ubije i tebe i zenu al dobro je to, na zapadu toga kolko hoces, suti dobro je :-) jebem ja nas i nas pogani mentalitet
Ne. Pogani memtalitet je kad ides onom kako se to samo u Bosni desava
Suzie Q
Posts: 1359
Joined: 08/04/2010 10:54

#10184 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

Medicinu i zavrsavaju oni koji smatraju da to mogu raditi i vole taj posao. Njima nije nista tesko i odvratno. Susjeda mi pricala kako je nedavno u hitnu primljen beskucnik našikan drogama i alkoholom, sav usran i upisan na svu prljavstinu i morala ga okupati od glave do pete i obuci u cistu odjecu.

Ali kad vidim onog novog nargila ministra babinog sina privlacnije mi izgleda i gerijatrija nego rad za takve kretene.

A ovog sto se olaksao u Mostaru su trebali zatući na licu mjesta umjesto sto su slikali. Ima onaj jedan video kad je lik iz auta bacao smece pored puta pa mu vozac iz auta iza sve vratio unutra
User avatar
Bluemore
Posts: 4379
Joined: 18/06/2010 21:18

#10185 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bluemore »

Je l Vam sta govori red velicina
3 miliona/ 300 miliona :-)

Ili ovo u USA Zivi 325 miliona ljudi vise nego kod nas
Last edited by Bluemore on 28/03/2019 11:23, edited 1 time in total.
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#10186 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by gidra »

insomnia78 wrote: Ne. Pogani memtalitet je kad ides onom kako se to samo u Bosni desava
tako je roćko, samo nek je sa zapada pa makar i govno bilo.
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#10187 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by gidra »

Bluemore wrote:Je l Vam sta govori red velicina
3 miliona/ 300 miliona :-)
postoji nešto što se zove statistika, pa guglaj ili računaj bez obzira na 3 ili 300 miliona.
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#10188 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic »

gidra wrote:
DzordzHodzic wrote:
gidra wrote: Al najjaca je ova logika ako tamo nedje ljudi pisaju po cesti, siluju i biju onda sto ne bi i mi mogli.
To ti sad fol odjednom bolje kad znas da se u americi 10 pita vise ljudi pobije i siluje nego kod nas?
Udje ti covjek u po bijela dana u kucu i ubije i tebe i zenu al dobro je to, na zapadu toga kolko hoces, suti dobro je :-) jebem ja nas i nas pogani mentalitet
:lol:
Upravo suprotno, njegov komentar je bio u fazonu da to samo kod nas ima a na zapadu med i mlijeko teče i kao zgrožava se nad situacijom.
Statistika kaže drugačije. Mi smo relativno mirna sredina sa par ubistava godišnje i to za svjetske okvire, dok je to na zapadu haman pa uobičajno, pogotovo sada sa ovim prilivom migranata, a da ne pričamo kako se u Americi Meksikanci i crnci tamame.

I koja logika? Gdje je iko spominjao neku logiku i da je ovo pravilo?
Jaraniko na tebe i tvoju logiku sam ciljo. Zaboli me karina sto se u americi ili bilo dje vani tamame il pisaju po parkovima i ulicama.
Nikakvo to opravdanje nije. Ubistava i kradja treba da je nula. To sto se vani tamame, siluju i kradu apsolutno nikako ne znaci da to treba i kod nas da se desava, u bilo kojoj mjeri.
To tvoje su samo jeftini izgovori i realtiviziranje.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10189 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Bluemore wrote:Je l Vam sta govori red velicina
3 miliona/ 300 miliona :-)

Ili ovo u USA Zivi 325 miliona ljudi vise nego kod nas
Racuna se stopa na 100 000 tako da to nema veze
User avatar
Bluemore
Posts: 4379
Joined: 18/06/2010 21:18

#10190 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bluemore »

Aha. A ova prica iz metroa je statistika Ili
Nije
:sax:
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#10191 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by gidra »

DzordzHodzic wrote: Jaraniko na tebe i tvoju logiku sam ciljo. Zaboli me karina sto se u americi ili bilo dje vani tamame il pisaju po parkovima i ulicama.
Nikakvo to opravdanje nije. Ubistava i kradja treba da je nula. To sto se vani tamame, siluju i kradu apsolutno nikako ne znaci da to treba i kod nas da se desava, u bilo kojoj mjeri.
To tvoje su samo jeftini izgovori i realtiviziranje.
Pročitaj ponovo njegov komentar pa moj. I nigdje nisam naveo da je ovo izgovor neki niti opravdavam takvo ponasanje.
Slažem se sa tobom i mene boli k. šta se na zapadu dešava jer ne planiram ići odavde i volio bih da je ovo što ti spominješ 0, ali to je nemoguće.
Last edited by gidra on 28/03/2019 11:27, edited 1 time in total.
komsinica_s_drugog
Posts: 890
Joined: 23/12/2018 19:16

#10192 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by komsinica_s_drugog »

Suzie Q wrote:Medicinu i zavrsavaju oni koji smatraju da to mogu raditi i vole taj posao. Njima nije nista tesko i odvratno. Susjeda mi pricala kako je nedavno u hitnu primljen beskucnik našikan drogama i alkoholom, sav usran i upisan na svu prljavstinu i morala ga okupati od glave do pete i obuci u cistu odjecu.
:thumbup:
Jedino mi se gadi podrigivanje.Nedavno mi je pacijent podrignuo u facu, a prethodno se najeo tunjevine i luka.Kad drob ne povratih :lol: :run:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#10193 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

komsinica_s_drugog wrote:
Suzie Q wrote:Medicinu i zavrsavaju oni koji smatraju da to mogu raditi i vole taj posao. Njima nije nista tesko i odvratno. Susjeda mi pricala kako je nedavno u hitnu primljen beskucnik našikan drogama i alkoholom, sav usran i upisan na svu prljavstinu i morala ga okupati od glave do pete i obuci u cistu odjecu.
:thumbup:
Jedino mi se gadi podrigivanje.Nedavno mi je pacijent podrignuo u facu, a prethodno se najeo tunjevine i luka.Kad drob ne povratih :lol: :run:
Sta bi da je kljuc bacio :D
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#10194 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic »

insomnia78 wrote: Ne. Pogani memtalitet je kad ides onom kako se to samo u Bosni desava
Desava se svuda, normalno, a jel to sad treba da bude opravdanje sto se i u tvojoj avliji desava?
Nemojte ba jeftinih izgovora i opravdanja.
komsinica_s_drugog
Posts: 890
Joined: 23/12/2018 19:16

#10195 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by komsinica_s_drugog »

stakasa wrote:
komsinica_s_drugog wrote:
Suzie Q wrote:Medicinu i zavrsavaju oni koji smatraju da to mogu raditi i vole taj posao. Njima nije nista tesko i odvratno. Susjeda mi pricala kako je nedavno u hitnu primljen beskucnik našikan drogama i alkoholom, sav usran i upisan na svu prljavstinu i morala ga okupati od glave do pete i obuci u cistu odjecu.
:thumbup:
Jedino mi se gadi podrigivanje.Nedavno mi je pacijent podrignuo u facu, a prethodno se najeo tunjevine i luka.Kad drob ne povratih :lol: :run:
Sta bi da je kljuc bacio :D
To mi se ne gadi, mogu jesti kraj osobe koja povraca :lol:
Samo podrigivanje :run:
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#10196 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by edo_79 »

Trebala si mu šamar spucat komšinice :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
komsinica_s_drugog
Posts: 890
Joined: 23/12/2018 19:16

#10197 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by komsinica_s_drugog »

edo_79 wrote:Trebala si mu šamar spucat komšinice :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
da se vadim na refleksnu radnju :evil:

:lol:
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#10198 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

uglavnomja wrote::-)

ljudi koji su potrosili decenije zivota na obrazovanje su nenormalni zato sto ne zele da rade zamalo pa nk posao :-) i jos imaju kompleks NIZE vrijednosti :D

da ne pricam da postoje ljudi kojima se gadi medicina generalno, a ljudske izlucevine posebno, koji nikada rodjenom djetetu nisu pelenu promijneili ...


i to pise ni manje ni vise nego konjo koji se ubi hvaljenjem svojim obrazovnim, intelektualnim i ostalim referansama
Kompleks niže vrijednosti je medicinsko osoblje zvati peračima guzica, bez obzira šta radiš, odakle dolaziš, kojeg si obrazovanja, koje si vjere, boje, itd.

I ja sam kao student radio u Švabiji u hotelu, čistio sobe. To je uključivalo i pranje wc šolje pored svega ostalog.
Je li uredu da se taj posao nazove perač wc-ova? To je još i kulturno, imam bolji prijedlog. Je li uredu da se taj posao nazove perač ćanife?
O tome se radi.
uglavnomja wrote::-)
i to pise ni manje ni vise nego konjo koji se ubi hvaljenjem svojim obrazovnim, intelektualnim i ostalim referansama
Upravo to pise Konjislav, jer sam i ja u životu radio svakakve poslove i još bitnije nemam taj kompleks. Ne moram ga nekome spustiti da bih se ja osjećao vrijednijim. To samo duševni i moralni bijednici rade.
Last edited by konjislav on 28/03/2019 11:37, edited 3 times in total.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#10199 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by edo_79 »

komsinica_s_drugog wrote:
edo_79 wrote:Trebala si mu šamar spucat komšinice :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
da se vadim na refleksnu radnju :evil:

:lol:
jašta nego .... snađi se jbmumišove ... ne moram ti ja neke stvari objašnjavat .... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#10200 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Radio Sarajevo »

stakasa wrote: Ili izvrces teze ili si jednostavno glup!? Ne znam kako da ti drugacije kazem, svjestan da post moze izazvati reakciju moderatora. Ima upraznjeno radno mjesto i ljudi se prijavljuju, niko nikoga ne tjera, kovac svoje srece i tako dalje i tako blize. E sada, sto se svima nisu poklopile karte da mogu deceniju primat socijalnu pomoc u Norveskoj nakon sto su se udali za papire, to je vec nesto sasvim drugo...
I na kraju, izmedu nas dvojice, sto ti ne napravi nesto od zivota u Bosni nego si srecu potrazio u Holandiji a majku dole ostavio ko biciklo?
Mislim, spusti se na zemlju, najlakse je moralisati
Nije mi jasno zašto odmah vrijeđaš. Ja samo iznosim svoje mišljenje, i ne mora se svako slagati sa mnom. Činjenica je da se ipak neki koji su živjeli ili žive vani sa mnom slažu, a oni su ipak relevantniji od ljudi koji nisu nikad živjeli vani.

Ako su se školovali, i ne mogu naći posao s tom školom, znači da su negdje zajebali. Ima i prekvalifikacija.

Eno jedan primjer, moj bivši kolega Almir Mukača je bio SDA-ovac na fakultetu, bio vrlo aktivan u studentskim organizacijama, i lizao se sa svima. Kasnije mu dokurčilo da to radi i odjednom je postao nepodoban.

Danas je uspješan privatnik, ali radi mnogo. I uspijeva fino živjeti.

Evo link...

http://www.6yka.com/novosti/almir-mukac ... cijelu-bih

Dakle, završio je FPN, skontao da se zajebao i počeo raditi nešto drugo.

Ja sam magistrirao u Holandiji, ali mi je struka marketing i komunikacije, a radim nešto deseto, što nije baš mnogo povezano s tim. To je život, ideš dalje, a ne kukaš kako "nemaš posao u struci".

Što se tiče mene, ja sam imao posao u Bosni, i to prilično dobro plaćen, i ja sam radio, ali sam otišao iz drugih razloga. I stalno se vraćam, te i dalje radim između ostalog i u Bosni. To sam objasnio jedno dvjesto puta.
Post Reply