Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#10151 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

amar1994 wrote:Licno ne savjetujem aditive koji ciste , uzmi onaj za podmazivanje , taj ne moze nastetit , ovaj moze ako imas metalni rezervoar goriva i taloga u njemu :thumbup:

Cuj filter goriva na svakom servisu :lol: , je li vama dobro , drzat se samo knjige i upustva , a opet ima onih ko moj tetak kojima su majstori rekli da se zamjeni kad se krene gasit i trzat auto :lol: :run:

@Tomahawk , koje je auto , pogledaj sta kaze knjiga kad i na koliko km se mijenja , sto se goriva tice , meni je najgori zadnji put EP bio :lol: :run:
Sto se tice filtera goriva, ja nemam tih briga... Nemam filter goriva koji je raspoloziv za zamjenu... :)))
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10152 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

amar1994 wrote:Licno ne savjetujem aditive koji ciste , uzmi onaj za podmazivanje , taj ne moze nastetit , ovaj moze ako imas metalni rezervoar goriva i taloga u njemu :thumbup:

Cuj filter goriva na svakom servisu :lol: , je li vama dobro , drzat se samo knjige i upustva , a opet ima onih ko moj tetak kojima su majstori rekli da se zamjeni kad se krene gasit i trzat auto :lol: :run:

@Tomahawk , koje je auto , pogledaj sta kaze knjiga kad i na koliko km se mijenja , sto se goriva tice , meni je najgori zadnji put EP bio :lol: :run:
Pa dobro, ima logike, to za mjenjanje filtera goriva svaki mali servis, ali kad bi sipali sirovu naftu :mrgreen:
Ma ovaj konj od majstora to nije mijenjao ko zna otkad, mada mu ja uvijek kažem da pogleda sve, ali hajde ti budi pametan.
Pogledam, pa ćemo vidjeti, mada je sad sve zamijenjeno, ko zna koliko sam prešao sa ovim filterom :-)
Fast Driver
Posts: 464
Joined: 09/01/2013 16:57

#10153 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Fast Driver »

amar1994 wrote:Licno ne savjetujem aditive koji ciste , uzmi onaj za podmazivanje , taj ne moze nastetit , ovaj moze ako imas metalni rezervoar goriva i taloga u njemu :thumbup:

Cuj filter goriva na svakom servisu :lol: , je li vama dobro , drzat se samo knjige i upustva , a opet ima onih ko moj tetak kojima su majstori rekli da se zamjeni kad se krene gasit i trzat auto :lol: :run:

@Tomahawk , koje je auto , pogledaj sta kaze knjiga kad i na koliko km se mijenja , sto se goriva tice , meni je najgori zadnji put EP bio :lol: :run:

Bome meni u uputstvu auta lijepo stoji da se filter goriva mjenja svakih 15.000 km ili godinu dana, a pogotovo to ima znacaj na nasim prostorima jer je na trzistu najgore gorivo u Evropi.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10154 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Fast Driver wrote:
amar1994 wrote:Licno ne savjetujem aditive koji ciste , uzmi onaj za podmazivanje , taj ne moze nastetit , ovaj moze ako imas metalni rezervoar goriva i taloga u njemu :thumbup:

Cuj filter goriva na svakom servisu :lol: , je li vama dobro , drzat se samo knjige i upustva , a opet ima onih ko moj tetak kojima su majstori rekli da se zamjeni kad se krene gasit i trzat auto :lol: :run:

@Tomahawk , koje je auto , pogledaj sta kaze knjiga kad i na koliko km se mijenja , sto se goriva tice , meni je najgori zadnji put EP bio :lol: :run:

Bome meni u uputstvu auta lijepo stoji da se filter goriva mjenja svakih 15.000 km ili godinu dana, a pogotovo to ima znacaj na nasim prostorima jer je na trzistu najgore gorivo u Evropi.
:thumbup:

Onda se drzis toga , meni pise 3god ili 60000km , a kosta izmedju 50 i 150KM :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10155 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

amar1994 wrote: :thumbup:

Onda se drzis toga , meni pise 3god ili 60000km , a kosta izmedju 50 i 150KM :D
Dizel, je li tako?
Baš sad čitam, to je za dizele.
Benzin 90 000 km.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10156 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Tomahawk11 wrote:
amar1994 wrote: :thumbup:

Onda se drzis toga , meni pise 3god ili 60000km , a kosta izmedju 50 i 150KM :D
Dizel, je li tako?
Baš sad čitam, to je za dizele.
Benzin 90 000 km.
jeste :)
Fast Driver
Posts: 464
Joined: 09/01/2013 16:57

#10157 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Fast Driver »

Tomahawk11 wrote:
amar1994 wrote: :thumbup:

Onda se drzis toga , meni pise 3god ili 60000km , a kosta izmedju 50 i 150KM :D
Dizel, je li tako?
Baš sad čitam, to je za dizele.
Benzin 90 000 km.
I to bi bilo uredu da sipas kvalitetno gorivo, ali ti sipas gorivo na pumpama BIH, ne mozes ocekivati da ti filter toliko dugo potraje.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10158 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Filter benzina 8KM, može se mijenjat vala na svakom servisu
Fast Driver
Posts: 464
Joined: 09/01/2013 16:57

#10159 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Fast Driver »

Fast Driver wrote:Imam problem sa Opel Insignia 2.0 CDTI 2010. godiste, naime u leru (znaci mirovanje), a pogotov na nizbrdici ili uzbrdici osjetim jake vibracije u unutrasnjosti vozila preko sjedista pa i volana. Na ravnom na semaforu se ponekad osjeti i slabije su vibracije, ali na nizbrdici kao da ce motor iskociti. I da kazem da se problem pojavio postepeno kroz recimo dva-tri mjeseca. Sta bi moglo biti? Nosaci motora? Nosac mjenjaca? Ne daj Boze kvačilo ili zamajac? Hvala
UPDATE: Kaze majstor nosac mjenjaca i nosac motora desni riknuli, kaze jos malo da sam vozio ostetio bi ili aspuh ili nesto od transmisije zbog tih vibracija. Ceh cca. 250 KM. Stoga:

OGLAS: PRODAJEM OPEL INSIGNIU.... :D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10160 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Peugeot 207 1.4 vti motor lanac, na koliko se mijenja spaner itd... ??? Kolega bio u Peugeotovom servisu i rekli mu da bi trebao to uraditi i kosta 300-400KM. Auto preslo 125.000km :)
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10161 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Pitanje nije za mehanicare, ali se mozda nadje neko ko mi moze objasniti :D

Ukoliko izgubim vlasnicki list od auta koja je procedura da izvadim novi? Koliko traje? Koliko kosta?
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10162 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

dgL_ wrote:
amar1994 wrote:Licno ne savjetujem aditive koji ciste , uzmi onaj za podmazivanje , taj ne moze nastetit , ovaj moze ako imas metalni rezervoar goriva i taloga u njemu :thumbup:

Cuj filter goriva na svakom servisu :lol: , je li vama dobro , drzat se samo knjige i upustva , a opet ima onih ko moj tetak kojima su majstori rekli da se zamjeni kad se krene gasit i trzat auto :lol: :run:

@Tomahawk , koje je auto , pogledaj sta kaze knjiga kad i na koliko km se mijenja , sto se goriva tice , meni je najgori zadnji put EP bio :lol: :run:
Sto se tice filtera goriva, ja nemam tih briga... Nemam filter goriva koji je raspoloziv za zamjenu... :)))

Ti spule mjenjas ko filtere, tako da, na isto ga dodjes. :mrgreen:
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#10163 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zavezata-vreca »

Cujem punpe sipaju vodu u gorivo. .. Kontam na 30 l nasut vode 10 l ... Jebes ga trajace duze neg 30 l .. Sta mislite?
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#10164 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

zavezata-vreca wrote:Cujem punpe sipaju vodu u gorivo. .. Kontam na 30 l nasut vode 10 l ... Jebes ga trajace duze neg 30 l .. Sta mislite?
Ne možeš, jer su ti na punpi već nasuli 10 l u tih tvojih 30 l. Omjer gorivo-voda ne smije biti veći od 3:1, inače more gumigeling nastradat. A može ostaviti posljedice i po mehanizam za podizanje stakla na suvozačevim vratima. Ja ne bi, a ti kako hoš.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#10165 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

Pošto na beMzin vozim rijetko (nikad) danas primjetim da moj autobus ima nemiran rad na benzinu, rekao bih da su detonacije u leru ali kad dodam gas imam osjećaj da ide na tri cilindra...e sad to ne bi bio problem da kad se prebaci na plin ne radi savršeno (prede).

To izbacuje svjećice, bonbinu, a ubacuje mi najvjerovatnije začepljenu jednu od dizni....benzin se poprilično čuje na izduv pa sad nisam siguran Jel propišala ili je začepljena....

Kontam bil pomogao aditiv jer sam danas baš zbog toga više vozio na benzin i čini mi se da se u vožnji motor smirio ali u leru još uvijek štuca i smrdi izduv kao da je bogata smjesa....Kontam aditiv će možda pročistiti dizne....

Na instrument tabli nema nikakvih znakova upozorenja
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10166 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nece ti ni bit upozorenje nikakvo,mislim da samo testiranje sve 4 i ultrazvucno ciscenje pomaze ,aditivi i slicno je bacanje para...vrlo moguce da je i oslabio pritisak goriva(pumpa),to treba prvo izmjeriti
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#10167 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

bitanga_sa_otesa wrote:nece ti ni bit upozorenje nikakvo,mislim da samo testiranje sve 4 i ultrazvucno ciscenje pomaze ,aditivi i slicno je bacanje para...vrlo moguce da je i oslabio pritisak goriva(pumpa),to treba prvo izmjeriti
A znaš da smo pumpu mijenjali nedavno tako da sa manje-više sigurnosti smijem da je isključim iz jednačine.....

Mislim da je jedna od dizni i da curi...taman neki dan dobio ono čudo za ultrazvučno čišćenje nakita i ostalih hakurijeka :D kontam koji će mi đavo :lol: eto taman da čistim dizne....:D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10168 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

hahaha skini dizne pa potopi 24h nek se otkrave :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10169 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#10170 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

Da li je preporuka ukinuti egr, ili ipak opravka/zamjena? Turbina ciscena prije godinu dana, odnedavno auto jako čadi, gubi snagu na oko 3k obrtaja, doduše ne uvijek, ali odmah izbaci i onu emissions garage gresku .. Kad izgubi snagu, poslije ponovnog starta sve uredno .. da li bi ukidanje egr-a rijesilo ove zajebancije?
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#10171 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ne mora biti da je EGR.

U svakom slucaju vrijedi ga probati prvo ocistiti ako postoji ta mogucnost.

Dovucen je pun q dizelgejt VW-a, ljudi se griju na gume, voze se dvice koje puse kao termoelektrana, tako da sto se mene licno tice, slobodno i DPF i EGR OFF + remap. Neka prodise dizelcina punim plucima.

Jedinu posljedicu koju ces imati ako ukines EGR-a, da ce masini zimi trebati nijasna duze da se zagrije.
Last edited by NediM17 on 21/08/2017 00:05, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10172 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Revolucionar ★ wrote:Da li je preporuka ukinuti egr, ili ipak opravka/zamjena? Turbina ciscena prije godinu dana, odnedavno auto jako čadi, gubi snagu na oko 3k obrtaja, doduše ne uvijek, ali odmah izbaci i onu emissions garage gresku .. Kad izgubi snagu, poslije ponovnog starta sve uredno .. da li bi ukidanje egr-a rijesilo ove zajebancije?
ko zna , prvo provjeri sta je uzrok takvog ponasanja :thumbup:

sto se tice egr , zamjena novim , nisam ljubitelji ukidanja bilo cega :zjev:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#10173 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

bitanga_sa_otesa wrote:hahaha skini dizne pa potopi 24h nek se otkrave :lol:
Da'l u tom slučaju koristiti Vanish ili Domestos?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10174 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

O'zone wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:hahaha skini dizne pa potopi 24h nek se otkrave :lol:
Da'l u tom slučaju koristiti Vanish ili Domestos?
varikina samo i jednu kasikicu sode bikarbone
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#10175 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

bitanga_sa_otesa wrote:
O'zone wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:hahaha skini dizne pa potopi 24h nek se otkrave :lol:
Da'l u tom slučaju koristiti Vanish ili Domestos?
varikina samo i jednu kasikicu sode bikarbone
Hvala, veliki ste strućnjak i gospodin :thumbup:

Poyyy
Post Reply