Irak

Post Reply
User avatar
walter kurtz
Posts: 5918
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#10151 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by walter kurtz »

asurbanipal wrote:
japin_mutapi wrote:istina
asad je kriv za sve

Vjerovatno je kriv i za globalno zagrijavanje.
:lol:
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#10152 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Chisum »

Challenger__ wrote:Niniva, Irak:

Image

"Kultura" po mjeri ništavila.

Kulturna desavanja u sklopu festivala "Ljeto u Krmetnjaku 2015". Pardon, Kalifatu...

Dobro ovo je samo kontinuitet... po uzoru na svjetske trendove - Dan muzeja i slobodan upad za sve znatizeljne vec odavno funkcionise... da se sta pogleda, nauci... unisti.

Image

Image



Napalm majka.
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#10153 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Chisum »

dupli
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#10154 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by asurbanipal »

Chisum wrote:
Challenger__ wrote:Niniva, Irak:

Image

"Kultura" po mjeri ništavila.

Kulturna desavanja u sklopu festivala "Ljeto u Krmetnjaku 2015". Pardon, Kalifatu...

Dobro ovo je samo kontinuitet... po uzoru na svjetske trendove - Dan muzeja i slobodan upad za sve znatizeljne vec odavno funkcionise... da se sta pogleda, nauci... unisti.

Image

Image



Napalm majka.


U isto vrijeme, negdje, u nekoj drugoj dimenziji, u nekoj drugoj galaksiji:






















jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#10155 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by jastuk1 »

asurbanipal wrote:


U isto vrijeme, negdje, u nekoj drugoj dimenziji, u nekoj drugoj galaksiji:

Odlično zapaženje i kontrastiranje, s tim što se ne smije izgubiti iz vida činjenica da su se ti obrazovni centri od 60-tih potpuno odmetnuli, te u kod civilizacije koja ih je iznjedrila sada efikasno i sve brže ubrizgavaju kancerogene elemente.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#10156 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by asurbanipal »

jastuk1 wrote:
asurbanipal wrote:


U isto vrijeme, negdje, u nekoj drugoj dimenziji, u nekoj drugoj galaksiji:

Odlično zapaženje i kontrastiranje, s tim što se ne smije izgubiti iz vida činjenica da su se ti obrazovni centri od 60-tih potpuno odmetnuli, te u kod civilizacije koja ih je iznjedrila sada efikasno i sve brže ubrizgavaju kancerogene elemente.

Jest, kako da ne. Eto oni su krivi što ovi babuni ruše spomenike kulture. Do sada smo shvatili da su za stanje ummeta krivi Gadaffi, krivi Assad, krivi Židovi, krivo globalno zagrijavanje, krivi Kurdi, krive šijje, krivi ateisti, krivi budistički i antički spomenici, krivi su i mrtvi, budući da se ruše mezarovi i turbeta, evo sad su krivi i Univerziteti i centri obrazovanja. Mislim da će posljednja faza biti, a bojim se da nije daleko, kada će ummet okriviti da je za njihovo stanje najodgovorniji Allah...


Nego, da se malo vratimo u prošlost. Simbolična slika za vrijeme vladavine abasidskog halife, "vladara pravovjernih", Al-Mutawakkila (822. - 861.). Na slici je prikaz uništenja mezara Poslanikovog a.s. unuka, Husejina ibn Alija na Kerbeli, a uništenje je naredio upravo halifa Al-Mutawakkil koji je između ostalog otrovao i 10-og Imama, Ali-al Hadija.



Image


Isti vladar je nemuslimanima spriječio pristup državnoj upravi i natjerao ih je da nose posebnu odjeću kako bi se razlikovali od muslimana. Njegov brat al-Wathiq je s druge strane provodio klasičnu inkviziciju (Mihna) prema mu'tezilijskom pokretu i njihovom uđenju. Mnoge mu'tezilije su bile ubijene, linčovane po ulicama halifata, a onima kojima se "posrećilo" su osuđeni i bačeni su u tamnice ili su izgnani.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#10157 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by jastuk1 »

asurbanipal wrote:......
Daj ba šta ti je. Ni u najparalelnijem univerzumu nisam aludirao na to što ti daješ u svom odgovoru. :lol: Pročitaj malo pažljivije, pa ćeš vidjeti da se moj komentar odnosio isključivo i samo na "stanje u toj kući," bez ikakve veze sa "drugim kućama."
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#10158 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by asurbanipal »

jastuk1 wrote:
asurbanipal wrote:......
Daj ba šta ti je. Ni u najparalelnijem univerzumu nisam aludirao na to što ti daješ u svom odgovoru. :lol: Pročitaj malo pažljivije, pa ćeš vidjeti da se moj komentar odnosio isključivo i samo na "stanje u toj kući," bez ikakve veze sa "drugim kućama."

Pa mora da je dobro i sređeno stanje u toj kući, čim im izbjeglice mahom iz "islamskih" zemalja dolaze. Vidim satraše se ovi bježeći u druge "islamske" zemlje. Dok se u ummetu i dan danas koplja lome koliko će se puta dignuti ruke u namazu, treba li skraćivati pantale i brijati brkove i kolika je dužina brade, drugi odoše, odletješe. Današnje stanje me najviše podsjeti na stanje u Konstantinopolju uoči pada 1453. godine. Dok su Fatih i Osmanlije već dobrano načeli zidove Carigrada, bizantski ortodoksni sveštnici (ulema) su se okupili u jednoj crkvi da raspravljaju o prirodi anđela, da li anđeli imaju krila i kojeg su spola... :run:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17551
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#10159 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by JohnnyS »

asurbanipal wrote:
jastuk1 wrote:
asurbanipal wrote:......
Daj ba šta ti je. Ni u najparalelnijem univerzumu nisam aludirao na to što ti daješ u svom odgovoru. :lol: Pročitaj malo pažljivije, pa ćeš vidjeti da se moj komentar odnosio isključivo i samo na "stanje u toj kući," bez ikakve veze sa "drugim kućama."

Pa mora da je dobro i sređeno stanje u toj kući, čim im izbjeglice mahom iz "islamskih" zemalja dolaze. Vidim satraše se ovi bježeći u druge "islamske" zemlje. Dok se u ummetu i dan danas koplja lome koliko će se puta dignuti ruke u namazu, treba li skraćivati pantale i brijati brkove i kolika je dužina brade, drugi odoše, odletješe. Današnje stanje me najviše podsjeti na stanje u Konstantinopolju uoči pada 1453. godine. Dok su Fatih i Osmanlije već dobrano načeli zidove Carigrada, bizantski ortodoksni sveštnici (ulema) su se okupili u jednoj crkvi da raspravljaju o prirodi anđela, da li anđeli imaju krila i kojeg su spola... :run:

Pametni svećenici, Konstantinopol je bio i prošao, i danas je pod okupacijom, a da se više na to nitko i ne obazire, dok će njihovi zaključci o spolu anđela ostati za vječnost :D
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#10160 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by jastuk1 »

asurbanipal wrote:
jastuk1 wrote:
asurbanipal wrote:......
Daj ba šta ti je. Ni u najparalelnijem univerzumu nisam aludirao na to što ti daješ u svom odgovoru. :lol: Pročitaj malo pažljivije, pa ćeš vidjeti da se moj komentar odnosio isključivo i samo na "stanje u toj kući," bez ikakve veze sa "drugim kućama."

Pa mora da je dobro i sređeno stanje u toj kući, čim im izbjeglice mahom iz "islamskih" zemalja dolaze. Vidim satraše se ovi bježeći u druge "islamske" zemlje. Dok se u ummetu i dan danas koplja lome koliko će se puta dignuti ruke u namazu, treba li skraćivati pantale i brijati brkove i kolika je dužina brade, drugi odoše, odletješe. Današnje stanje me najviše podsjeti na stanje u Konstantinopolju uoči pada 1453. godine. Dok su Fatih i Osmanlije već dobrano načeli zidove Carigrada, bizantski ortodoksni sveštnici (ulema) su se okupili u jednoj crkvi da raspravljaju o prirodi anđela, da li anđeli imaju krila i kojeg su spola... :run:
Pa sjatavaju se u ogromnom i višemilionskom broju i u zemlje zaliva, ne kao izbjeglice, već kao imigranti. Gledaj koliko eksplodira zadnjih godina broj stanovnika UAE, Omana, Jordana (kažu sa izbjeglicama prešao 10 miliona) Katara, Kuvajta pa i same SA koja je izgleda zadnjih par godina drastično smanjila deportovanje crnaca!

Nemoj misliti da se ne slažem da dobrim postotkom tvojih ispoljenih mišljenja - slažem se, ali imam i šire poglede, pa se onda dijelom i ne slažem. Vjerovatno je razlog to što nisam opterećen aspektima kao što su šija, suni, vahabi, sufi, dufi, tufi, itd. I nisam opterećen istorijom - odnosno interesantni su mi "samo trendovi i uzročno-posljedične veze" koje su se dešavale kroz istoriju, u ostale aspekte istorije i moralisanje ne ulazim jer nikad za nikad ne možemo imati uvid u sve okolnosti oko nekog isktoriskog događaja, PA ONDA FAKINSKI, BEZVEZE, I U PRAVOM PRIKAZU INTELEKTUALNE TRULEŽI obično donesemo pogrešne zaključne jer nismo imali uvid u sve aspekte tog vremena.

Ne vidim svrhu u crno-bijelom rezonovanju. Te aspurdnosti oko "kozmetičkih aspekata" koje iznošiš su upravo to što jesu i tu se slažem s tobom, ali ih ni blizu, ni blizu ne doživljavam tako tragično, tako katastrofično kao ti. Oni koji će raspravljati o dužini pantola - raspravljat će o tome jer to žele i ni ti ni ja to nećemo nikavim našim "ohavizavanjem" njih to promijeniti.

Šta hoću da kažem - lično smatram da je najveći civilizacijiski napredak bilo koje civilizacije kada uspjeva da ima sredinu - odnosno kada ima i one super-napredne i super-nazadne ali i super-srediničare. Kada je dinamički izraz (kao u pjevanju) najizraženiji. Tada je civilizacija najmanje dosadna i "živi." I vole je i mrze je i preziru je i dive joj se.

Želim i ovo prokomentarisati:

"Današnje stanje me najviše podsjeti na stanje u Konstantinopolju uoči pada 1453. godine."


Yok yani, sad je stanje i sa svim idijotlucima mnogo bolje, a to stanje (kako porediš) je bilo takvo prije ravno 100 i nešto godina. Odnosno i mnogo gore od toga, odnosno najgore u istoriji civilizacija ikad zabilježeno. I tada je izgleda upravo propast Osmanskog carstva, ma koliko to izgledalo kontraintuitivno, spasila "Islamsku civilizaciju" odnosno opstojanje Muslimana. Istorija je puna najvećih apsurda. :mrgreen:
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#10161 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

asurbanipal wrote:
jastuk1 wrote:
asurbanipal wrote:


U isto vrijeme, negdje, u nekoj drugoj dimenziji, u nekoj drugoj galaksiji:

Odlično zapaženje i kontrastiranje, s tim što se ne smije izgubiti iz vida činjenica da su se ti obrazovni centri od 60-tih potpuno odmetnuli, te u kod civilizacije koja ih je iznjedrila sada efikasno i sve brže ubrizgavaju kancerogene elemente.

Jest, kako da ne. Eto oni su krivi što ovi babuni ruše spomenike kulture. Do sada smo shvatili da su za stanje ummeta krivi Gadaffi, krivi Assad, krivi Židovi, krivo globalno zagrijavanje, krivi Kurdi, krive šijje, krivi ateisti, krivi budistički i antički spomenici, krivi su i mrtvi, budući da se ruše mezarovi i turbeta, evo sad su krivi i Univerziteti i centri obrazovanja. Mislim da će posljednja faza biti, a bojim se da nije daleko, kada će ummet okriviti da je za njihovo stanje najodgovorniji Allah...


Nego, da se malo vratimo u prošlost. Simbolična slika za vrijeme vladavine abasidskog halife, "vladara pravovjernih", Al-Mutawakkila (822. - 861.). Na slici je prikaz uništenja mezara Poslanikovog a.s. unuka, Husejina ibn Alija na Kerbeli, a uništenje je naredio upravo halifa Al-Mutawakkil koji je između ostalog otrovao i 10-og Imama, Ali-al Hadija.
Interesantno zapazanje nekoga ko u gotovo svakom neistomisljeniku vidi Jevreja ili kriptojevreja, dolmeh i ostale pm.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#10162 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Avetinho »

I ja sam taman pomislio da mu je neko ukrao avatar.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10163 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Zanimljiv dokument
Pocetak se odnosi na pad Mosula
http://www.foreign.senate.gov/imo/media ... EVISED.pdf
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10164 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Amateri, a vjerovatno i izdajice
Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10165 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Image
User avatar
walter kurtz
Posts: 5918
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#10166 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by walter kurtz »

Iranski isil :zoka:
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#10167 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

Irak, 18.08.2015:

Image
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#10168 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

Stanje u Baijiju:

Image
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10169 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Novak20 »

.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10170 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Chmoljo »

Novak20 wrote:.
a što pobrisa glupost koju si napisao?

pade teorija zavjere u sekundi... :-)
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10171 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Novak20 »

Chmoljo wrote:
Novak20 wrote:.
a što pobrisa glupost koju si napisao?

pade teorija zavjere u sekundi... :-)
Vidio sam zaključanu temu... Mislio sam da si poslušao onu daj leba ti...pa šta? Pogriješio ...pa šta? Glupost koju sam napisao objavi ili ponovi ti ako ti je ćeif. Ipak si ti glavni ovde ali ne u smislu da me javno pitaš to što pitaš.

Gledam svoja posla. O teorijama zavjere nisam pisao.

Možda bih trebao ???
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10172 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Chmoljo »

što ne bih javno pitao za nešto što si ti JAVNO napisao?

šta si poletio da insinuiraš? da neki vehabijski krugovi utiču na uredništvo klixa? da klix finansiraju sumnjivi tokovi novca, a? :D tako ide taj spin...

da nije bila glupost, ne bi je brže bolje brisao.

no dosta o ovome, imate temu, pičite lagano. a te teorije i insinuacije ostavite za svoja sijela.
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10173 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Truba »

srusise jednu od najstarijih crkava

svinje im pojele prste i ostali zivi gledati kako im kceri karaju cafiri
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#10174 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Ludzak »

Evo ga ! Jedan od najvećih CIA špijuna i cionist u bejha ...



Meni pravo baca na cionista i Amera, ne znam da li vama.


Meni nije problem ovaj 'jedan', jedan ko ni jedan. Ali mene zabrinjavaju lajkovi na njegovim klipovima. Znači da u svojim redovima i te kako imamo onih koji podržavaju ISIL i njihova zlodjela.
solar7
Posts: 955
Joined: 28/10/2013 12:32

#10175 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by solar7 »

Ludzak wrote:Evo ga ! Jedan od najvećih CIA špijuna i cionist u bejha ...



Meni pravo baca na cionista i Amera, ne znam da li vama.


Meni nije problem ovaj 'jedan', jedan ko ni jedan. Ali mene zabrinjavaju lajkovi na njegovim klipovima. Znači da u svojim redovima i te kako imamo onih koji podržavaju ISIL i njihova zlodjela.
Cuj jedan od najvecih cia spijuna i cionist.Kakve sve gluposti neces cuti ovdje
Post Reply