Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10126 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Slabo. Uglavnom negdje gdje ih covjek ne bi ocekivao.
- Truba
- Posts: 93799
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10127 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
znači kružni tok nije obična raskrnica 
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#10128 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Krenula vidim pjanska
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#10129 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kod nas je pravilo da vozila u kruznom toku imaju prvestvo prolaza OSIM ako znakovima nije drugacije odredjeno.
Vise ovdje: https://www.klix.ba/vijesti/bih/procita ... /151214109
Vise ovdje: https://www.klix.ba/vijesti/bih/procita ... /151214109
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#10130 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Đeste trkači sad haaaaaaaaaaa
Nema neg ležeći pred kružnim, džaba
Nema neg ležeći pred kružnim, džaba
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#10131 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Onda su kontradiktorni sami sebi. Imas pravo prvenstva ako si u kruznom ako znakom nije drugacije regulisano i onda stave znak na ulazu u kruzni da kruzni ima prvenstvo prolaza (a valjda ima i bez znaka?!?) 
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10132 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
znaci jos nismo misteriju kruznog toka rijesili 
- Truba
- Posts: 93799
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10133 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
u zabludi ste
- Truba
- Posts: 93799
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10134 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kružni tok i svjetla
3. Članom 50. osnovnog Zakona pravo prvenstva vozila koja se kreću u raskrsnici sa kružnim tokom saobraćaja nije bilo definisano, već je važilo pravilo „desne strane”. Ovom dopunom navedenog člana, ukoliko saobraćajnim znakom nije drugačije uređeno, vozila koja se kreću raskrsnicom sa kružnim tokom saobraćaja imaju prednost u odnosu na vozila koja prilaze raskrsnici sa namjerom prolaska kroz istu.
vidite da je pod navodnicima
i vidite koliko smo mi ispred vremena
SF

3. Članom 50. osnovnog Zakona pravo prvenstva vozila koja se kreću u raskrsnici sa kružnim tokom saobraćaja nije bilo definisano, već je važilo pravilo „desne strane”. Ovom dopunom navedenog člana, ukoliko saobraćajnim znakom nije drugačije uređeno, vozila koja se kreću raskrsnicom sa kružnim tokom saobraćaja imaju prednost u odnosu na vozila koja prilaze raskrsnici sa namjerom prolaska kroz istu.
vidite da je pod navodnicima
i vidite koliko smo mi ispred vremena
SF
- muha_sa
- Posts: 140385
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#10135 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
naši cobani (cast pravim cobanima) izmišljaju toplu vodu
valja opravdat radno mjesto a boMMe i radno vrijeme
umjesto da prepišu pravila iz zemalja koje su svjetlosnim godinama napredniji od nas
ma jok--đeŠ to
mi smo najpametniji, ne do bog priznat da griješiš
znam ja nas jebo nas
ma jok--đeŠ to
znam ja nas jebo nas
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#10136 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jel vi citate ono sto kacite po forumima ili kacite napamet samo da nesto okacite????xamp wrote:Kod nas je pravilo da vozila u kruznom toku imaju prvestvo prolaza OSIM ako znakovima nije drugacije odredjeno.
Vise ovdje: https://www.klix.ba/vijesti/bih/procita ... /151214109
Prvo link je na tekst iz 2015 i odnosi se Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o osnovama sigurnosti saobraćaja na putevima u BiH, koji je tek tad upućen u parlamentarnu proceduru, a stupio na snagu tek u februaru ove godine.
Drugo, taj clan 50 koji je u prijedlogu glasio da da vozila u kruznom toku imaju prvestvo prolaza OSIM ako znakovima nije drugacije odredjeno u zvanicnoj verziji iz februara 2017. glasi:
Clan/Clanak 50
(4) Prilikom regulisanja/reguliranja saobracja/prometa na raskrsnici/raskrizju sa kruznim tokom, potrebno je regulisati/regulirati tako da vozila vozila u kruznom toku imaju pravo prvenstva/prednost prolaska.
Znaci zakon nigdje ne propisuje da vozila u kruznom toku imaju prednost nego po zakonu kruzni tok sam po sebi po defaultu nema pravo prvenstva nego ga je potrebno regulusati tako, tj mora se staviti znak ukrstaja s putem s pravom prvenstva, da auta u kruznom toku imaju prednost, inace vrijedi pravilo desne strane!
To je sasvim logicno jer je osnovno pravilo u saobracaju svugdje u svijetu pravilo desne strane, a sve ostalo je "nadgradnja" koja moze biti drugacija od zemlje do zemlje i upravo za to sluze saobr. znakovi. Za nekog u cijem nacionalnom zakonu vrijedi iskljucivo pravilo desne strane (kako je kod nas bilo do prije 6 mjeseci) znak je neophodan jer bez znaka vrijede opsta pravila. Bez znaka = pravilo desne strane. Upravo zbog toga sam komentarisao da ne mozes tvrditi da je kod nas ispravno isto sto i u Svedskoj.
- Truba
- Posts: 93799
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10137 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
prilagodite se vizionarima
- arslanica
- Posts: 292256
- Joined: 22/07/2008 07:48
- Location: pod stolom :D
#10138 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
pravilo desne strane postoji svuda u svijetu ... samo NE kod nas ... u nekih 20ak godina, koliko vozim po ovim cestama, samo su me dva puta pustili, jer sam bila sa desne strane ...
-
mco
- Posts: 234
- Joined: 20/06/2012 09:56
#10139 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Zar nema kakav forum "kruzni tok i ostale gluposti i pravila u kruznom" (ako nema zivi bili pa napravite) i tamo se nadjebajite. Stalno se ponavljate i poredite neuporedivo a to je BiH i svijet...
- Truba
- Posts: 93799
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10140 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
znači sve što dolazi sa zapada valja 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10141 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
po deafultu da , meni nije
kad je tako dobar kruzni , sto ga ne koriste amerikanci
doduse Amerika je svjet. god ispred Europe just sayin'
kad je tako dobar kruzni , sto ga ne koriste amerikanci
doduse Amerika je svjet. god ispred Europe just sayin'
Last edited by amar1994 on 19/05/2017 13:28, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93799
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10142 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
to je đavolji produkt
vrzino kolo
vrzino kolo
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#10143 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Seljacine odvaljene uvijek misle da smiju proci kad je zeleno upaljeno na semaforu.. .....pa shodno tome kako veze sa razumom seljackim u glavi nemaju onda kad naprave problem jos se i kurce
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#10144 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ispucaj ih po koljenima vješalice momentalno 
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#10145 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kad sam bio u emiratima ne sjecam se da sam raskrsnicu vidio sve kruzni tokovi. Na hiljade ih ima. I extra funkcionise mada nisu neki vozaci a policiju haman dane mozes vidjetiamar1994 wrote:po deafultu da , meni nije![]()
kad je tako dobar kruzni , sto ga ne koriste amerikanci
doduse Amerika je svjet. god ispred Europe just sayin'
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10146 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Francuska ih ima najvise u Evropi. Preko 40 000
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#10147 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mene je tako jucer iznervirao i ujedno prepao vozac hitne da sebi nisam mogao pola sata doci.
U centru Tuzle, trebam da se ukljucim u kruzni tok, u kruznom toku ima vozilo koje prolazi i taman lagano pusta kvacilo da krenem kad odjednom se zacu sirena Hitne i obicna sirena (truba sto bi rekao), i kako pogleda na retrovizor samo sam vidio farove od hitne, mozda za 10cm do mene, toliko me trznulo da su mi se kola uspjela ugasiti i tako dam blokirao vozilo hitne jedno 10 sekundi, kasnije ne mozes voziti, noge sam drhte.
Ne kontam zasto nije konstatno drzao upaljenu svirenu tako da covjek moze cuti dosta ranije i uociti vozilo hitne, pa da se moze na vrijeme skloniti, a ne ovo paljenje sirene pola metra od kola ispred.
U centru Tuzle, trebam da se ukljucim u kruzni tok, u kruznom toku ima vozilo koje prolazi i taman lagano pusta kvacilo da krenem kad odjednom se zacu sirena Hitne i obicna sirena (truba sto bi rekao), i kako pogleda na retrovizor samo sam vidio farove od hitne, mozda za 10cm do mene, toliko me trznulo da su mi se kola uspjela ugasiti i tako dam blokirao vozilo hitne jedno 10 sekundi, kasnije ne mozes voziti, noge sam drhte.
Ne kontam zasto nije konstatno drzao upaljenu svirenu tako da covjek moze cuti dosta ranije i uociti vozilo hitne, pa da se moze na vrijeme skloniti, a ne ovo paljenje sirene pola metra od kola ispred.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#10148 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hitnoj se žurilo a ti nemaš iskustva u vožnji, auto ne treba da ti se gasi i u retrovizor trebaš gledati redovno, bez obzira na sirene.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10149 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
koliko ima kako si polozio ?axe22 wrote:Mene je tako jucer iznervirao i ujedno prepao vozac hitne da sebi nisam mogao pola sata doci.
U centru Tuzle, trebam da se ukljucim u kruzni tok, u kruznom toku ima vozilo koje prolazi i taman lagano pusta kvacilo da krenem kad odjednom se zacu sirena Hitne i obicna sirena (truba sto bi rekao), i kako pogleda na retrovizor samo sam vidio farove od hitne, mozda za 10cm do mene, toliko me trznulo da su mi se kola uspjela ugasiti i tako dam blokirao vozilo hitne jedno 10 sekundi, kasnije ne mozes voziti, noge sam drhte.
Ne kontam zasto nije konstatno drzao upaljenu svirenu tako da covjek moze cuti dosta ranije i uociti vozilo hitne, pa da se moze na vrijeme skloniti, a ne ovo paljenje sirene pola metra od kola ispred.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10150 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Eh ko se juce naso oko pola 8 na raskrsnici kod ali pasine i dole valtera perica i obale.....
Dotova ima a ko da ih i nema
Dotova ima a ko da ih i nema
