Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
ja1977
- Posts: 642
- Joined: 10/06/2008 11:56
#10127 Re: Dolazi zima - zimske gume
Molim pomoc,
nigdje ne mogu da nadjem test zimskih guma u dimenziji 215/55/18.
Da li je neko slucajno naletio na taj test?
Koje gume preporucujute?
hvala
nigdje ne mogu da nadjem test zimskih guma u dimenziji 215/55/18.
Da li je neko slucajno naletio na taj test?
Koje gume preporucujute?
hvala
-
Seawolf
- Posts: 9160
- Joined: 14/06/2012 22:59
#10128 Re: Dolazi zima - zimske gume
Goodyear UltraGrip Performance GEN-1 215/55 R18 99V XL, SUV:ja1977 wrote:Molim pomoc,
nigdje ne mogu da nadjem test zimskih guma u dimenziji 215/55/18.
Da li je neko slucajno naletio na taj test?
Koje gume preporucujute?
hvala
https://www.reifendirekt.de/cgi-bin/rsh ... p=R-358043
-
ja1977
- Posts: 642
- Joined: 10/06/2008 11:56
#10129 Re: Dolazi zima - zimske gume
hvala,Seawolf wrote:Goodyear UltraGrip Performance GEN-1 215/55 R18 99V XL, SUV:ja1977 wrote:Molim pomoc,
nigdje ne mogu da nadjem test zimskih guma u dimenziji 215/55/18.
Da li je neko slucajno naletio na taj test?
Koje gume preporucujute?
hvala
https://www.reifendirekt.de/cgi-bin/rsh ... p=R-358043
Najsira ponuda je Makbelu
http://makbel.ba/auto-gume/?filters=sir ... |sezona[48]
Dvoumim se izmedju MIshlelina i Goodyear.
Conti bas odskace ciijenim, a nism siguran da je toliko bolji.
Prelayim nekih 7000 zimi, mozda malo vise. Koja se brze trosi?
- ami8
- Posts: 489
- Joined: 23/05/2010 19:01
#10130 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ima li neko iskustva sa gumama "Hankook Winter i*cept "?
- Optimist
- Posts: 15517
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#10131 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imam ih u dimenziji 205-55R16 i mogu reci da je jako dobra guma. Na mokrom sto je po meni jedan od vaznijih faktora drze odlicno.ami8 wrote:Ima li neko iskustva sa gumama "Hankook Winter i*cept "?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10132 Re: Dolazi zima - zimske gume
I na Petrolu je izašao novi cjenovnik zimskih guma pa možda nekom posluži. Ja sam prošle godine kod njih kupio gume, vratili su mi i, mislim, 3% od iznosa na Zlatnu karticu. Jedino nema montaže, oni su samo prodaja al obzirom da nisam imao nekog prevelikog izbora, kod njih sam završio
http://www.petrol.ba/sites/www.petrol.b ... %20(1).pdf
http://www.petrol.ba/sites/www.petrol.b ... %20(1).pdf
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#10133 Re: Dolazi zima - zimske gume
michelin a6 195 65 15 ili nesto bolje? gume iskljucivo kao zimski set ne kao sto oni koriste m+s all season ljeto-zima
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10134 Re: Dolazi zima - zimske gume
Od vise zadovoljnih korisnika sam cuo da je guma dobra.ami8 wrote:Ima li neko iskustva sa gumama "Hankook Winter i*cept "?
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10135 Re: Dolazi zima - zimske gume
Michelin je svakako uvijek bila trajnija guma.ja1977 wrote:
Dvoumim se izmedju MIshlelina i Goodyear.
Conti bas odskace ciijenim, a nism siguran da je toliko bolji.
Prelayim nekih 7000 zimi, mozda malo vise. Koja se brze trosi?
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10136 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nova zimska guma michelina. A5 im je bila podbačaj, a o ovoj se još ništa ne zna.noviclan wrote:michelin a6 195 65 15 ili nesto bolje? gume iskljucivo kao zimski set ne kao sto oni koriste m+s all season ljeto-zima
Da se razumijemo, ne moze to biti losa guma, samo je pitanje jel vrijedi tih para.
Mozda da ipak ides sa Continetalom koji je potvrdjen i isporban, ako vec zelis vrhunsku gumu.
-
zekoslav85
- Posts: 115
- Joined: 24/11/2015 19:21
#10137 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imam savine 4 ljetne gume s dimenzijama 185 60 R 14 prosle godine kupljene red su dosle i zimske. Ima nekakva akcija za zimske ove moje dimenzije bila reklama na forumu nekom mozda iskocila
ispade mi tu guma jedna meni se cini oko 69 maraka ? Valjal to sta? Dal da uzmem i zimske s tim velicinama ili?
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10138 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vozim i na Cee'd-u u 205/55-16'' i na SX4 u 195/65-15'' dimenziji. Guma je odlicna, nema govora, ali kada kazes "podbacaj" tu ima istine. Prije toga sam vozio Alpin 4. Bolja guma od od A5.drug_profi wrote:Nova zimska guma michelina. A5 im je bila podbačaj, a o ovoj se još ništa ne zna.noviclan wrote:michelin a6 195 65 15 ili nesto bolje? gume iskljucivo kao zimski set ne kao sto oni koriste m+s all season ljeto-zima
Da se razumijemo, ne moze to biti losa guma, samo je pitanje jel vrijedi tih para.
Mozda da ipak ides sa Continetalom koji je potvrdjen i isporban, ako vec zelis vrhunsku gumu.
- nepass1
- Posts: 14668
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10139 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakvi su ovi u unitrade? Ima nakih akcija, ja do sad u makbel isao. Jesu li salabajzeri ili?
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10140 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ozbiljna firma. Ozbiljnija od Makbela.nepass1 wrote:Kakvi su ovi u unitrade? Ima nakih akcija, ja do sad u makbel isao. Jesu li salabajzeri ili?
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#10141 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zna li neko gdje mogu googyear ultra urip 9 195 65 15 uzeti.
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10142 Re: Dolazi zima - zimske gume
Unitrade, Sava....addem wrote:Zna li neko gdje mogu googyear ultra urip 9 195 65 15 uzeti.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10143 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja prošle gume uzimao kod njih. Nemam zamjerki.nepass1 wrote:Kakvi su ovi u unitrade? Ima nakih akcija, ja do sad u makbel isao. Jesu li salabajzeri ili?
- Truba
- Posts: 93779
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10144 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja promenio u subotu
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#10145 Re: Dolazi zima - zimske gume
Đes pozurio?Black swan wrote:ja promenio u subotu
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10146 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pozurio na vikendicu 
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10147 Re: Dolazi zima - zimske gume

OEM TPMS senzori i matice tu, Borbetice tu, Michelinke tu. Treba jos spariti i onda cekamo 15.11.
Inace, ova cetiri OEM senzora sa OEM maticama su me izasla nesto malo manje od 200KM ukupno. U Rajlovcu su za samo jedan senzor trazili 240KM.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10148 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sve se nema a od Genesisa se dijelovi ugrađuju
Fina ušteda
Fina ušteda
-
Gray
- Posts: 4037
- Joined: 14/06/2005 02:47
#10149 Re: Dolazi zima - zimske gume
NediM17 wrote:Vozim i na Cee'd-u u 205/55-16'' i na SX4 u 195/65-15'' dimenziji. Guma je odlicna, nema govora, ali kada kazes "podbacaj" tu ima istine. Prije toga sam vozio Alpin 4. Bolja guma od od A5.drug_profi wrote:Nova zimska guma michelina. A5 im je bila podbačaj, a o ovoj se još ništa ne zna.noviclan wrote:michelin a6 195 65 15 ili nesto bolje? gume iskljucivo kao zimski set ne kao sto oni koriste m+s all season ljeto-zima
Da se razumijemo, ne moze to biti losa guma, samo je pitanje jel vrijedi tih para.
Mozda da ipak ides sa Continetalom koji je potvrdjen i isporban, ako vec zelis vrhunsku gumu.
I meni je bila na Ceedu, ali je prošlu zimu bila katastrofa, nisam se mogao popeti na onu malu uzbrdicu iza OHR-a, dođe neki lik sa Felicijom i uredno prođe
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10150 Re: Dolazi zima - zimske gume
@Throttle
Svi Hyundai i KIA dijelovi koji su isti, automatski nose i isti OEM broj i mogu doci u Hyundai ili KIA kesicama.
Svejedno je, unutra je ista roba.
Hyundai:

KIA:


@Gray
Michelin nije neka pljacka u dubljem snijegu. Tu je Sava S3 ponajbolja guma.
Svi Hyundai i KIA dijelovi koji su isti, automatski nose i isti OEM broj i mogu doci u Hyundai ili KIA kesicama.
Svejedno je, unutra je ista roba.
Hyundai:

KIA:


@Gray
Michelin nije neka pljacka u dubljem snijegu. Tu je Sava S3 ponajbolja guma.
