Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#10127 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ja1977 »

Molim pomoc,

nigdje ne mogu da nadjem test zimskih guma u dimenziji 215/55/18.

Da li je neko slucajno naletio na taj test?
Koje gume preporucujute?

hvala
Seawolf
Posts: 9160
Joined: 14/06/2012 22:59

#10128 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Seawolf »

ja1977 wrote:Molim pomoc,

nigdje ne mogu da nadjem test zimskih guma u dimenziji 215/55/18.

Da li je neko slucajno naletio na taj test?
Koje gume preporucujute?

hvala
Goodyear UltraGrip Performance GEN-1 215/55 R18 99V XL, SUV:

https://www.reifendirekt.de/cgi-bin/rsh ... p=R-358043
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#10129 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ja1977 »

Seawolf wrote:
ja1977 wrote:Molim pomoc,

nigdje ne mogu da nadjem test zimskih guma u dimenziji 215/55/18.

Da li je neko slucajno naletio na taj test?
Koje gume preporucujute?

hvala
Goodyear UltraGrip Performance GEN-1 215/55 R18 99V XL, SUV:

https://www.reifendirekt.de/cgi-bin/rsh ... p=R-358043
hvala,

Najsira ponuda je Makbelu
http://makbel.ba/auto-gume/?filters=sir ... |sezona[48]

Dvoumim se izmedju MIshlelina i Goodyear.
Conti bas odskace ciijenim, a nism siguran da je toliko bolji.
Prelayim nekih 7000 zimi, mozda malo vise. Koja se brze trosi?
User avatar
ami8
Posts: 489
Joined: 23/05/2010 19:01

#10130 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ami8 »

Ima li neko iskustva sa gumama "Hankook Winter i*cept "?
User avatar
Optimist
Posts: 15517
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#10131 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

ami8 wrote:Ima li neko iskustva sa gumama "Hankook Winter i*cept "?
Imam ih u dimenziji 205-55R16 i mogu reci da je jako dobra guma. Na mokrom sto je po meni jedan od vaznijih faktora drze odlicno.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10132 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

I na Petrolu je izašao novi cjenovnik zimskih guma pa možda nekom posluži. Ja sam prošle godine kod njih kupio gume, vratili su mi i, mislim, 3% od iznosa na Zlatnu karticu. Jedino nema montaže, oni su samo prodaja al obzirom da nisam imao nekog prevelikog izbora, kod njih sam završio
http://www.petrol.ba/sites/www.petrol.b ... %20(1).pdf
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#10133 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

michelin a6 195 65 15 ili nesto bolje? gume iskljucivo kao zimski set ne kao sto oni koriste m+s all season ljeto-zima
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#10134 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

ami8 wrote:Ima li neko iskustva sa gumama "Hankook Winter i*cept "?
Od vise zadovoljnih korisnika sam cuo da je guma dobra.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#10135 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

ja1977 wrote:
Dvoumim se izmedju MIshlelina i Goodyear.
Conti bas odskace ciijenim, a nism siguran da je toliko bolji.
Prelayim nekih 7000 zimi, mozda malo vise. Koja se brze trosi?
Michelin je svakako uvijek bila trajnija guma.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#10136 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

noviclan wrote:michelin a6 195 65 15 ili nesto bolje? gume iskljucivo kao zimski set ne kao sto oni koriste m+s all season ljeto-zima
Nova zimska guma michelina. A5 im je bila podbačaj, a o ovoj se još ništa ne zna.
Da se razumijemo, ne moze to biti losa guma, samo je pitanje jel vrijedi tih para.
Mozda da ipak ides sa Continetalom koji je potvrdjen i isporban, ako vec zelis vrhunsku gumu.
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#10137 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by zekoslav85 »

Imam savine 4 ljetne gume s dimenzijama 185 60 R 14 prosle godine kupljene red su dosle i zimske. Ima nekakva akcija za zimske ove moje dimenzije bila reklama na forumu nekom mozda iskocila :-) ispade mi tu guma jedna meni se cini oko 69 maraka ? Valjal to sta? Dal da uzmem i zimske s tim velicinama ili?
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#10138 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

drug_profi wrote:
noviclan wrote:michelin a6 195 65 15 ili nesto bolje? gume iskljucivo kao zimski set ne kao sto oni koriste m+s all season ljeto-zima
Nova zimska guma michelina. A5 im je bila podbačaj, a o ovoj se još ništa ne zna.
Da se razumijemo, ne moze to biti losa guma, samo je pitanje jel vrijedi tih para.
Mozda da ipak ides sa Continetalom koji je potvrdjen i isporban, ako vec zelis vrhunsku gumu.
Vozim i na Cee'd-u u 205/55-16'' i na SX4 u 195/65-15'' dimenziji. Guma je odlicna, nema govora, ali kada kazes "podbacaj" tu ima istine. Prije toga sam vozio Alpin 4. Bolja guma od od A5.
User avatar
nepass1
Posts: 14668
Joined: 06/07/2017 07:35

#10139 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

Kakvi su ovi u unitrade? Ima nakih akcija, ja do sad u makbel isao. Jesu li salabajzeri ili?
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#10140 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

nepass1 wrote:Kakvi su ovi u unitrade? Ima nakih akcija, ja do sad u makbel isao. Jesu li salabajzeri ili?
Ozbiljna firma. Ozbiljnija od Makbela.
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#10141 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by addem »

Zna li neko gdje mogu googyear ultra urip 9 195 65 15 uzeti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#10142 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

addem wrote:Zna li neko gdje mogu googyear ultra urip 9 195 65 15 uzeti.
Unitrade, Sava....
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10143 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Tomahawk11 »

nepass1 wrote:Kakvi su ovi u unitrade? Ima nakih akcija, ja do sad u makbel isao. Jesu li salabajzeri ili?
Ja prošle gume uzimao kod njih. Nemam zamjerki.
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10144 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

ja promenio u subotu
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#10145 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by golfiista »

Black swan wrote:ja promenio u subotu
Đes pozurio?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10146 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Pozurio na vikendicu :mrgreen:
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#10147 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Image

OEM TPMS senzori i matice tu, Borbetice tu, Michelinke tu. Treba jos spariti i onda cekamo 15.11. :-D

Inace, ova cetiri OEM senzora sa OEM maticama su me izasla nesto malo manje od 200KM ukupno. U Rajlovcu su za samo jedan senzor trazili 240KM.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10148 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Sve se nema a od Genesisa se dijelovi ugrađuju :mrgreen:
Fina ušteda :thumbup:
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#10149 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Gray »

NediM17 wrote:
drug_profi wrote:
noviclan wrote:michelin a6 195 65 15 ili nesto bolje? gume iskljucivo kao zimski set ne kao sto oni koriste m+s all season ljeto-zima
Nova zimska guma michelina. A5 im je bila podbačaj, a o ovoj se još ništa ne zna.
Da se razumijemo, ne moze to biti losa guma, samo je pitanje jel vrijedi tih para.
Mozda da ipak ides sa Continetalom koji je potvrdjen i isporban, ako vec zelis vrhunsku gumu.
Vozim i na Cee'd-u u 205/55-16'' i na SX4 u 195/65-15'' dimenziji. Guma je odlicna, nema govora, ali kada kazes "podbacaj" tu ima istine. Prije toga sam vozio Alpin 4. Bolja guma od od A5.

I meni je bila na Ceedu, ali je prošlu zimu bila katastrofa, nisam se mogao popeti na onu malu uzbrdicu iza OHR-a, dođe neki lik sa Felicijom i uredno prođe :D
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#10150 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

@Throttle

Svi Hyundai i KIA dijelovi koji su isti, automatski nose i isti OEM broj i mogu doci u Hyundai ili KIA kesicama.
Svejedno je, unutra je ista roba.

Hyundai:
Image

KIA:
Image
Image

@Gray
Michelin nije neka pljacka u dubljem snijegu. Tu je Sava S3 ponajbolja guma.
Post Reply