Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#10126 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sig_garret »

. :)
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#10127 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tyke »

Ima li neko dobar sajt sa prevodom svih sezona X Files?
Nedavno je neko postavio dobru stranicu filmovi.infopult al nakon 2 epizode sinoc sto sam odgledao, danas mi kaze moram clanarinu uplatiti svaki mjesec po 1 euro da nastavim gledati. Pff
User avatar
pepeljara
Posts: 7351
Joined: 22/08/2003 00:00

#10128 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by pepeljara »

1 euro puno? :)

Ako je HD i imas odlican prevod, 1 € = 1 kafa :)
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#10129 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Kinesko prkno »

Ako zna neko kako se zove serija,gledao zadnjih 20-tak minuta na HBO :
Tip u autu vozi curicu da je baci u bunar ,pa ga zaustavi na mostu neki tip sa spagom ,pa on nazor gurne curicu u bunar pa i on skoci ,kao da su neke paralelne dimenzije u pitanju ,tako nesto.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#10130 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by The 51st State »

Kinesko prkno wrote:Ako zna neko kako se zove serija,gledao zadnjih 20-tak minuta na HBO :
Tip u autu vozi curicu da je baci u bunar ,pa ga zaustavi na mostu neki tip sa spagom ,pa on nazor gurne curicu u bunar pa i on skoci ,kao da su neke paralelne dimenzije u pitanju ,tako nesto.
Leftovers?
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#10131 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Kinesko prkno »

The 51st State wrote:
Kinesko prkno wrote:Ako zna neko kako se zove serija,gledao zadnjih 20-tak minuta na HBO :
Tip u autu vozi curicu da je baci u bunar ,pa ga zaustavi na mostu neki tip sa spagom ,pa on nazor gurne curicu u bunar pa i on skoci ,kao da su neke paralelne dimenzije u pitanju ,tako nesto.
Leftovers?
Svaka cast,sad nadje na imdbu,ucini mi se vise nego gledljiva,kakvi su tvoji dojmovi?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#10132 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by The 51st State »

prva sezona onako cudna i zbunjujuca dok se neki kontekst kod gledaoca ne formira ali zato druga sezona se zbog toga i vise nego isplati, fenomenalno.
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#10133 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Kinesko prkno »

The 51st State wrote:prva sezona onako cudna i zbunjujuca dok se neki kontekst kod gledaoca ne formira ali zato druga sezona se zbog toga i vise nego isplati, fenomenalno.
Grazie :thumbup:
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#10134 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Zux »

Sta je sa Haven-om? Gledao prve dvije sezone, pa sam malo izgubio iz vida, isplati li se nastaviti? Malo su poceli seruckati pred kraj druge sezone.
User avatar
Boateng
Posts: 1409
Joined: 15/02/2011 00:10

#10135 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Boateng »

Kinesko prkno wrote:
The 51st State wrote:
Kinesko prkno wrote:Ako zna neko kako se zove serija,gledao zadnjih 20-tak minuta na HBO :
Tip u autu vozi curicu da je baci u bunar ,pa ga zaustavi na mostu neki tip sa spagom ,pa on nazor gurne curicu u bunar pa i on skoci ,kao da su neke paralelne dimenzije u pitanju ,tako nesto.
Leftovers?
Svaka cast,sad nadje na imdbu,ucini mi se vise nego gledljiva,kakvi su tvoji dojmovi?
http://www.serijala.com/izdvojeno/recen ... drametina/
User avatar
Njanjavi
Posts: 5019
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#10136 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Njanjavi »

http://www.imdb.com/title/tt4108134/

Image

London spy

Kontam veceras krenut gledat, jel ko gledo, jel chemu serija.
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#10137 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sig_garret »

:D ne pochinji :D
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10138 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Pandakonda »

Serija je prejaka, možda prvih par epizoda baca na "teenage flick" al poslje postaje zanimljivo :thumbup:

Image
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10139 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Pandakonda »

Tyke wrote:Jessica Jones - odgledah je nakon Daredevila, djasvi mi se, pogotovo kraj me je ispostov'o. Neko mi napisa da prvo odgledam Daredevil jer su nekako povezane ali nisam nista od DD nasao u JJ, cak DD nije ni produkt eksperimenta... kad krece 2. sezona?

Sad krecu nastavci Flasha, Arrova i ostalih serija, taman da se nakupi X files, a ne znam vrijedi li krenuti i sa Blindspot?
Ona medicinska sestra što se brine o njemu je ista ženska što je izvukla Cage-a iz bolnice i spasila ga, i radnja je smještena na istom mjestu ( Hell's Kitchen ) i u istom vremenu tako da su te dvije serije setup za The Defenders ( neka vrsta Avengersa isto rađeno po stripu ). A druga sezona DD ti kreće 18-og Marta, ja mislim da će odma čitava sezona bit dostupna na Netflixu.
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#10140 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tyke »

Pandakonda wrote:
Tyke wrote:Jessica Jones - odgledah je nakon Daredevila, djasvi mi se, pogotovo kraj me je ispostov'o. Neko mi napisa da prvo odgledam Daredevil jer su nekako povezane ali nisam nista od DD nasao u JJ, cak DD nije ni produkt eksperimenta... kad krece 2. sezona?

Sad krecu nastavci Flasha, Arrova i ostalih serija, taman da se nakupi X files, a ne znam vrijedi li krenuti i sa Blindspot?
Ona medicinska sestra što se brine o njemu je ista ženska što je izvukla Cage-a iz bolnice i spasila ga, i radnja je smještena na istom mjestu ( Hell's Kitchen ) i u istom vremenu tako da su te dvije serije setup za The Defenders ( neka vrsta Avengersa isto rađeno po stripu ). A druga sezona DD ti kreće 18-og Marta, ja mislim da će odma čitava sezona bit dostupna na Netflixu.
OK za Hell's Kitchen, ali ni u kojem momentu nisu nagovijestili njihov susret, konekciju uzajamnog pomaganja i tih fazona pa zato sam i spomenuo nepovezanost. Ocito nesto ostavljaju i za naredne sezone (poput Arrowa i Flasha).

Al fakat to za doktoricu nisam ni razmisljao da je ista osoba. Svaka cast. :thumbup:
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10141 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Pandakonda »

Tyke wrote:
Pandakonda wrote:
Tyke wrote:Jessica Jones - odgledah je nakon Daredevila, djasvi mi se, pogotovo kraj me je ispostov'o. Neko mi napisa da prvo odgledam Daredevil jer su nekako povezane ali nisam nista od DD nasao u JJ, cak DD nije ni produkt eksperimenta... kad krece 2. sezona?

Sad krecu nastavci Flasha, Arrova i ostalih serija, taman da se nakupi X files, a ne znam vrijedi li krenuti i sa Blindspot?
Ona medicinska sestra što se brine o njemu je ista ženska što je izvukla Cage-a iz bolnice i spasila ga, i radnja je smještena na istom mjestu ( Hell's Kitchen ) i u istom vremenu tako da su te dvije serije setup za The Defenders ( neka vrsta Avengersa isto rađeno po stripu ). A druga sezona DD ti kreće 18-og Marta, ja mislim da će odma čitava sezona bit dostupna na Netflixu.
OK za Hell's Kitchen, ali ni u kojem momentu nisu nagovijestili njihov susret, konekciju uzajamnog pomaganja i tih fazona pa zato sam i spomenuo nepovezanost. Ocito nesto ostavljaju i za naredne sezone (poput Arrowa i Flasha).

Al fakat to za doktoricu nisam ni razmisljao da je ista osoba. Svaka cast. :thumbup:
Bio je jedan moment kad joj je sestra ponudila da zovne svog "posebnog" (DD) da joj pomogne samo što je ova rekla da neće ničiju pomoć, to je ja mislim prije nego što ide na zadnji fight sa kilgrave-om.

https://twitter.com/JessicaJones/status ... 8509936640

Evo ovaj promo je valjda neki teaser da bi mogao biti neki crossover u drugoj sezoni.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#10142 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

The Shield :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Hvala svima koji me nagovoriše da opet počnem gledat je, kakva serija !!!
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10143 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Jimmy McNulty wrote:The Shield :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Hvala svima koji me nagovoriše da opet počnem gledat je, kakva serija !!!
Jesi li samo nastavio ili si prije pregledao do kraja?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#10144 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

zomri wrote:
Jesi li samo nastavio ili si prije pregledao do kraja?
Gledao prvu sezonu nekad davno, pa nastavio na preporuku forumaša ovdje. Drugu pregledo za 3 dana, sad sam na trećoj.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#10145 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Raigor Stonehoof »

sta vi ljudi radite po citav dan, cuj sezonu za 3 dana :shock:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11653
Joined: 15/01/2010 18:31

#10146 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

Sasvim normalno. Problem je kada pogledas citavu seriju od 5 sezona u roku 3-4 dana :D

Prije sam to mogao izvesti kada su serije imale taj smek da su kao film, samo bolje jer traju 13 sati po sezoni. 2005te prvi put podigao prve tri epizode Sopranosa i u cugu pogledao, vratio se u videotoku i podigao sve sto su imali da bi gledao citavu noc i slijedece jutro. Pa onda Wire, Six Feet Under, Deadwood...a sada tih serija na svakom koraku, kvalitet opao, nema vise ono da ti oduzme dah i da moras sjediti pred TV-om.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#10147 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Jimmy McNulty wrote:
zomri wrote:
Jesi li samo nastavio ili si prije pregledao do kraja?
Gledao prvu sezonu nekad davno, pa nastavio na preporuku forumaša ovdje. Drugu pregledo za 3 dana, sad sam na trećoj.
uh, kako ti zavidim! :thumbup:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#10148 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

Raigor Stonehoof wrote:sta vi ljudi radite po citav dan, cuj sezonu za 3 dana :shock:
Iskreno i nemam neki život pa mi se može :mrgreen:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#10149 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sizifinho »

Raigor Stonehoof wrote:sta vi ljudi radite po citav dan, cuj sezonu za 3 dana :shock:
sta je problem jedan dan sjesti, odvojiti i pregledat 10-13 epizoda?
Kakve to veze ima sa tim sta oni rade po.citav dan
Pa ne gledaju pet sezona u pet dana, i da gledaju to je njihov posao a ne tvoj pa da sudis, jer da se ne lazemo transkript ovog napisanog je - a jeste besposlicari

Ja sam breakibg bad trecu i cetvrtu sezonu za tri dana pregledao jbg.
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#10150 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Kinesko prkno »

Sam da pofalim leftoverse i krivo ostavljene :-)
Post Reply