Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10126 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Ka’e sta’š u AmeriKi
Image
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10127 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

insomnia78 wrote:Ka’e sta’š u AmeriKi
Image
Mislim da je vecini trenutno bolje i ovo od fudbala hehehe
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10128 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Ma ko ce gledati sadala naciju
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10129 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

To su ljubqvi to je bosna u srcu to je srce ko majevica, prije 2 sata.
Sad redom krenuli s vrha planine od a prema z :lol: :lol:
Pjana od saha kralja do supka seljacine :lol:
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#10130 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

detroit-mercy wrote:
sumirprimus wrote:Prije poguzija
Cim ko Muha samo lize a ne umace :mrgreen: nema nist od njeg :mrgreen:. Nit ga jebat nit kuci vodit :roll:
Radi sa mene sta hoces, samo me ne jebi.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10131 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Dobro je ba i lizanje. Otac bude mokar do izavrat :lol:
Ne mores bradu poslije heftu rascesljati
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#10132 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

insomnia78 wrote:Dobro je ba i lizanje. Otac bude mokar do izavrat :lol:
Ne mores bradu poslije heftu rascesljati
Kakvu crnu bradu? Pa brijem se svake sedmice.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10133 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Jel ti i menga redovna
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10134 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Cuj kaku. Vaku roćko
Image
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#10135 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Njemačka više ne priznaje vanredno završenu srednju medicinsku školu/prekvalifikaciju za medicinara.

http://www.klix.ba/biznis/njemacka-izmi ... /190327081
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3491
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#10136 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Matijevic_Vlado »

espn wrote:Njemačka više ne priznaje vanredno završenu srednju medicinsku školu/prekvalifikaciju za medicinara.

http://www.klix.ba/biznis/njemacka-izmi ... /190327081
Hvala Avdi Avdicu :mrgreen:
Taman sam se prepao da mi nece imati ko guzicu prati ovdje kad ostarim, kad eto neki ce nam peraci i ostati.
Suzie Q
Posts: 1359
Joined: 08/04/2010 10:54

#10137 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

Službeno je objavljeno da u Njemackoj momentalno ima 3,5 mil. osoba kojima je potrebna njega. Sto ce reci, po jedna njemacka guzica na svakog bosanca i hercegovca.

Upravo sam u bolnici upoznala med.sestru iz Palestine. Prije 4 mjeseca je dosla, aplicirala za posao iz svoje zemlje. Odlicno je naucila jezik i sve s osmijehom radi, nije jos nista tesko, preljubazna i posvecena. A svoj posao zna odlicno. Nijemcu je svejedno odakle je radnik koji mu treba ako zna svoj posao. A naši su s ovim diplomama sami sebe ukopali.
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#10138 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

Suzie Q wrote:Službeno je objavljeno da u Njemackoj momentalno ima 3,5 mil. osoba kojima je potrebna njega. Sto ce reci, po jedna njemacka guzica na svakog bosanca i hercegovca.

Upravo sam u bolnici upoznala med.sestru iz Palestine. Prije 4 mjeseca je dosla, aplicirala za posao iz svoje zemlje. Odlicno je naucila jezik i sve s osmijehom radi, nije jos nista tesko, preljubazna i posvecena. A svoj posao zna odlicno. Nijemcu je svejedno odakle je radnik koji mu treba ako zna svoj posao. A naši su s ovim diplomama sami sebe ukopali.
Pa normalno..vazno je da radi svoj posao..
nema veze odakle dolazi i kojem se Bogu klanja..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10139 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Pa cuj. Neznanje u poslu se ne moze sakriti. Dovoljan je dan, i manje al eto da odmah vidis o cemu se radi
Suzie Q
Posts: 1359
Joined: 08/04/2010 10:54

#10140 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

Nego, kad cujem ovu riječ "prekvalifikacija" odmah mi naumpadne Badema iz Kuduza.
User avatar
deer_hunter
Posts: 1268
Joined: 28/09/2012 15:46

#10141 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by deer_hunter »

Matijevic_Vlado wrote:
espn wrote:Njemačka više ne priznaje vanredno završenu srednju medicinsku školu/prekvalifikaciju za medicinara.

http://www.klix.ba/biznis/njemacka-izmi ... /190327081
Hvala Avdi Avdicu :mrgreen:
Taman sam se prepao da mi nece imati ko guzicu prati ovdje kad ostarim, kad eto neki ce nam peraci i ostati.
ne uzdaj se u ove sa diplomom iz Travnika, Širokog, umrijet ćeš u.s.r.a.n i upi.šan :mrgreen:
Hendrix
Posts: 5286
Joined: 27/02/2004 00:00

#10142 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Hendrix »

Gledaj ministra...ekspert za nargile, i ko kaze da se ne moze zivjeti dobro u Bosni? :mrgreen:

https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /190327135
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10143 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

deer_hunter wrote:
Matijevic_Vlado wrote:
espn wrote:Njemačka više ne priznaje vanredno završenu srednju medicinsku školu/prekvalifikaciju za medicinara.

http://www.klix.ba/biznis/njemacka-izmi ... /190327081
Hvala Avdi Avdicu :mrgreen:
Taman sam se prepao da mi nece imati ko guzicu prati ovdje kad ostarim, kad eto neki ce nam peraci i ostati.
ne uzdaj se u ove sa diplomom iz Travnika, Širokog, umrijet ćeš u.s.r.a.n i upi.šan :mrgreen:
Za usrane I upisane ti bas i ne treba neko pretjerano znanje, nemojmo sad pravit rocket science od kupanja i brisanja gujica :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10144 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Svabo kaze da treba
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10145 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

pratim
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10146 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Trebal plahnuti
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#10148 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Meni je krivo oko ovoga sto Svabe ne priznaju medicinske diplome ovih prekvalifikovanih,sto je godinama radjen silni kriminal kojim su se mnogi okoristili pa preko noci stekli zvanje peraca guzica. I tako je islo dok moze,svi su znali da ce Svabe jednom dohakati i da je to pitanje dana. I dohakase tako da ce najebati mnogi koji mjesecima cekaju vize a mozda su regularni i savjesni a ovi sto su neregularni i nesavjesni a upadose u zadnji voz su dobro prosli. Previse toga ovisi o cistoj sreci. Isto kao sto su nekad postojale vize i upadnes u dan kada odobre recimo 50 viza i ti budes pedeset prvi i odbiju te. Ili sto narod kaze:koga uhvatise toga jebase.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#10149 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Drugim rijecima,Svabe imaju uvijek los smisao za humor,tako da nisu nalazili za smijesan nas vic: "vise ce Svabama dohakati medicinske sestre sa kupljenim diplomama nego svi partizani u II sv.ratu". Mi smo se tome smijali ali njima ne samo da nije bilo smijesno nego im je i pukao film. Tako da ces imati situaciju da recimo mali Idriz sa kupljenom diplomom u Sirokom Brijegu, u kojem nije bio niti ga zna naci na karti, pere guzice u Njemackoj sa osmijehom,uspio u zivotu,rijesio sve probleme,vec planira sta ce u penziji kad se vrati,dok njegov haver Sifet regularno se prekvalifikovao, ucio,praksu radio, jezik savladao, ostade da se valja u zivom blatu bosanske svakodnevnice sa tugom na licu. Oj zivote,truli paradajzu. Pa ti imaj posla sa narodom koji nema smisla za humor.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10150 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Elem otaj rad
Image
Post Reply