
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10126 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ka’e sta’š u AmeriKi


-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10127 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Mislim da je vecini trenutno bolje i ovo od fudbala heheheinsomnia78 wrote:Ka’e sta’š u AmeriKi
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10128 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma ko ce gledati sadala naciju
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10129 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
To su ljubqvi to je bosna u srcu to je srce ko majevica, prije 2 sata.
Sad redom krenuli s vrha planine od a prema z
Pjana od saha kralja do supka seljacine
Sad redom krenuli s vrha planine od a prema z
Pjana od saha kralja do supka seljacine
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#10130 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Radi sa mene sta hoces, samo me ne jebi.detroit-mercy wrote:Cim ko Muha samo lize a ne umacesumirprimus wrote:Prije poguzijanema nist od njeg
. Nit ga jebat nit kuci vodit
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10131 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Dobro je ba i lizanje. Otac bude mokar do izavrat
Ne mores bradu poslije heftu rascesljati
Ne mores bradu poslije heftu rascesljati
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#10132 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kakvu crnu bradu? Pa brijem se svake sedmice.insomnia78 wrote:Dobro je ba i lizanje. Otac bude mokar do izavrat![]()
Ne mores bradu poslije heftu rascesljati
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10133 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jel ti i menga redovna
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10134 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Cuj kaku. Vaku roćko


-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#10135 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Njemačka više ne priznaje vanredno završenu srednju medicinsku školu/prekvalifikaciju za medicinara.
http://www.klix.ba/biznis/njemacka-izmi ... /190327081
http://www.klix.ba/biznis/njemacka-izmi ... /190327081
- Matijevic_Vlado
- Posts: 3491
- Joined: 03/10/2012 14:27
- Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..
#10136 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Hvala Avdi Avdicuespn wrote:Njemačka više ne priznaje vanredno završenu srednju medicinsku školu/prekvalifikaciju za medicinara.
http://www.klix.ba/biznis/njemacka-izmi ... /190327081
Taman sam se prepao da mi nece imati ko guzicu prati ovdje kad ostarim, kad eto neki ce nam peraci i ostati.
-
Suzie Q
- Posts: 1359
- Joined: 08/04/2010 10:54
#10137 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Službeno je objavljeno da u Njemackoj momentalno ima 3,5 mil. osoba kojima je potrebna njega. Sto ce reci, po jedna njemacka guzica na svakog bosanca i hercegovca.
Upravo sam u bolnici upoznala med.sestru iz Palestine. Prije 4 mjeseca je dosla, aplicirala za posao iz svoje zemlje. Odlicno je naucila jezik i sve s osmijehom radi, nije jos nista tesko, preljubazna i posvecena. A svoj posao zna odlicno. Nijemcu je svejedno odakle je radnik koji mu treba ako zna svoj posao. A naši su s ovim diplomama sami sebe ukopali.
Upravo sam u bolnici upoznala med.sestru iz Palestine. Prije 4 mjeseca je dosla, aplicirala za posao iz svoje zemlje. Odlicno je naucila jezik i sve s osmijehom radi, nije jos nista tesko, preljubazna i posvecena. A svoj posao zna odlicno. Nijemcu je svejedno odakle je radnik koji mu treba ako zna svoj posao. A naši su s ovim diplomama sami sebe ukopali.
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#10138 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa normalno..vazno je da radi svoj posao..Suzie Q wrote:Službeno je objavljeno da u Njemackoj momentalno ima 3,5 mil. osoba kojima je potrebna njega. Sto ce reci, po jedna njemacka guzica na svakog bosanca i hercegovca.
Upravo sam u bolnici upoznala med.sestru iz Palestine. Prije 4 mjeseca je dosla, aplicirala za posao iz svoje zemlje. Odlicno je naucila jezik i sve s osmijehom radi, nije jos nista tesko, preljubazna i posvecena. A svoj posao zna odlicno. Nijemcu je svejedno odakle je radnik koji mu treba ako zna svoj posao. A naši su s ovim diplomama sami sebe ukopali.
nema veze odakle dolazi i kojem se Bogu klanja..
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10139 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa cuj. Neznanje u poslu se ne moze sakriti. Dovoljan je dan, i manje al eto da odmah vidis o cemu se radi
-
Suzie Q
- Posts: 1359
- Joined: 08/04/2010 10:54
#10140 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nego, kad cujem ovu riječ "prekvalifikacija" odmah mi naumpadne Badema iz Kuduza.
- deer_hunter
- Posts: 1268
- Joined: 28/09/2012 15:46
#10141 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
ne uzdaj se u ove sa diplomom iz Travnika, Širokog, umrijet ćeš u.s.r.a.n i upi.šanMatijevic_Vlado wrote:Hvala Avdi Avdicuespn wrote:Njemačka više ne priznaje vanredno završenu srednju medicinsku školu/prekvalifikaciju za medicinara.
http://www.klix.ba/biznis/njemacka-izmi ... /190327081
Taman sam se prepao da mi nece imati ko guzicu prati ovdje kad ostarim, kad eto neki ce nam peraci i ostati.
-
Hendrix
- Posts: 5286
- Joined: 27/02/2004 00:00
#10142 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Gledaj ministra...ekspert za nargile, i ko kaze da se ne moze zivjeti dobro u Bosni?
https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /190327135
https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /190327135
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#10143 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Za usrane I upisane ti bas i ne treba neko pretjerano znanje, nemojmo sad pravit rocket science od kupanja i brisanja gujicadeer_hunter wrote:ne uzdaj se u ove sa diplomom iz Travnika, Širokog, umrijet ćeš u.s.r.a.n i upi.šanMatijevic_Vlado wrote:Hvala Avdi Avdicuespn wrote:Njemačka više ne priznaje vanredno završenu srednju medicinsku školu/prekvalifikaciju za medicinara.
http://www.klix.ba/biznis/njemacka-izmi ... /190327081
Taman sam se prepao da mi nece imati ko guzicu prati ovdje kad ostarim, kad eto neki ce nam peraci i ostati.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10144 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Svabo kaze da treba
- muha_sa
- Posts: 140459
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10146 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Trebal plahnuti
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#10148 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Meni je krivo oko ovoga sto Svabe ne priznaju medicinske diplome ovih prekvalifikovanih,sto je godinama radjen silni kriminal kojim su se mnogi okoristili pa preko noci stekli zvanje peraca guzica. I tako je islo dok moze,svi su znali da ce Svabe jednom dohakati i da je to pitanje dana. I dohakase tako da ce najebati mnogi koji mjesecima cekaju vize a mozda su regularni i savjesni a ovi sto su neregularni i nesavjesni a upadose u zadnji voz su dobro prosli. Previse toga ovisi o cistoj sreci. Isto kao sto su nekad postojale vize i upadnes u dan kada odobre recimo 50 viza i ti budes pedeset prvi i odbiju te. Ili sto narod kaze:koga uhvatise toga jebase.
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#10149 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Drugim rijecima,Svabe imaju uvijek los smisao za humor,tako da nisu nalazili za smijesan nas vic: "vise ce Svabama dohakati medicinske sestre sa kupljenim diplomama nego svi partizani u II sv.ratu". Mi smo se tome smijali ali njima ne samo da nije bilo smijesno nego im je i pukao film. Tako da ces imati situaciju da recimo mali Idriz sa kupljenom diplomom u Sirokom Brijegu, u kojem nije bio niti ga zna naci na karti, pere guzice u Njemackoj sa osmijehom,uspio u zivotu,rijesio sve probleme,vec planira sta ce u penziji kad se vrati,dok njegov haver Sifet regularno se prekvalifikovao, ucio,praksu radio, jezik savladao, ostade da se valja u zivom blatu bosanske svakodnevnice sa tugom na licu. Oj zivote,truli paradajzu. Pa ti imaj posla sa narodom koji nema smisla za humor.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10150 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Elem otaj rad



