Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Ja sam ti precizno odgovorio tačno na to pitanje. Nemoj biti bukvalan. Naravno da ne mislim doslovno na sebe i SaraFina.
Ali kako si povezao tjeranje tebe u brak sa nekom promiskuitetnom ženom sa ravnopravnošću žena? Normalno da te niko ne
može natjerati na to, niti se bilo ko zalaže za to.
Piše nebuloze. Posljedice Fikretove kradje su po cjelokupno bosanskohercegovačko drustvo, logično bi bilo da je napisao: to sto JA zelim ući u brak... ima posljedice iskljucivo po mene. Moj zivot, brak i potomstvo.
Govorimo o stigmi promiskuiteta. Samim tim, to što ja ne želim ući u brak sa promiskuitetnom ženom, odnosno što stigmatiziram njen promiskuitet...
Dakle, napisao sam kako je i trebalo. To što vas dvoje ne znate o čemu se priča, drugi je par opanaka.
Pojašnjeno u prvom postu zašto je promiskuitet stigmatiziran od strane muškaraca. Lakše je tebi da se vratiš na početak rasprave, nego da ja ponavljam.
Pobogu, riječ je o textbook primjeru mehanizma prirodne selekcije.
Primjenjenog na promiskuitet žena? Oh how smart.
Na evoluciju bilo kojeg genetičke varijacije. Dakle, da, uključujući i promiskuitet.
Ali ne možeš tek tako primjeniti čisto biološke evolucione genetičke varijacije zanemarujući socijalno društvene interakcije koje čine
ljudske odnose i ponašanje onim što jesu.
Ako već navodiš posljedice Fikretove kradje, NE u ovoj uvećanoj rečenici ti je suvisno. Ulazak u brak sa zenom koja se puca tj (sa mnom u primjeru) uokolo bi imalo posljedice iskljucivo po tebe. A ne po drustvo. Tvoju kuću i tvoj zivot.
Toliko si samodopadan s tim šovinjarskim pokušajem uvrede, da si ispao besmislen. Totalno.
Pa tačno to sam i ja rekao.
Žuriš kad si ljuta, pa ti promaknu važni detalji.
Ne laskaj si da me mozeš naljutiti. Eksperiment si. Da vidim dokle fakat mozeš ići. Idući put budi suvisao.
Ako Fikretovu kradju plaća BiH tj cjelokupno društvo, tvoj brak sa mnom bi jedino ti.
Logika.
ExNihilo wrote: ↑07/06/2020 22:31
Pojašnjeno u prvom postu zašto je promiskuitet stigmatiziran od strane muškaraca. Lakše je tebi da se vratiš na početak rasprave, nego da ja ponavljam.
Vidio sam da si iznosio neka istraživanja. Mene istraživanja ne zanimaju, već lična mišljenja, jesi li to negdje pisao da listam?
Na evoluciju bilo kojeg genetičke varijacije. Dakle, da, uključujući i promiskuitet.
Ali ne možeš tek tako primjeniti čisto biološke evolucione genetičke varijacije zanemarujući socijalno društvene interakcije koje čine
ljudske odnose i ponašanje onim što jesu.
Već sam pojasnio razliku, pobogu. De pročitaj ispočetka našu raspravu. Očito si ti pričao o jednom, a ja o drugom.
ExNihilo wrote: ↑07/06/2020 22:31
Pojašnjeno u prvom postu zašto je promiskuitet stigmatiziran od strane muškaraca. Lakše je tebi da se vratiš na početak rasprave, nego da ja ponavljam.
Vidio sam da si iznosio neka istraživanja. Mene istraživanja ne zanimaju, već lična mišljenja, jesi li to negdje pisao da listam?
Ali kako si povezao tjeranje tebe u brak sa nekom promiskuitetnom ženom sa ravnopravnošću žena? Normalno da te niko ne
može natjerati na to, niti se bilo ko zalaže za to.
Piše nebuloze. Posljedice Fikretove kradje su po cjelokupno bosanskohercegovačko drustvo, logično bi bilo da je napisao: to sto JA zelim ući u brak... ima posljedice iskljucivo po mene. Moj zivot, brak i potomstvo.
Govorimo o stigmi promiskuiteta. Samim tim, to što ja ne želim ući u brak sa promiskuitetnom ženom, odnosno što stigmatiziram njen promiskuitet...
Dakle, napisao sam kako je i trebalo. To što vas dvoje ne znate o čemu se priča, drugi je par opanaka.
Pa ok, kakve veze tom logikom ima Fikretov primjer koji si naveo?
Povezi plaćanje drustva njegovom kradjom i tvoje odbijanje uci u brak sa zenom poput mene. Odbijes i neces placari danak mojim avanturama.
Slijed.
Last edited by SaraFina on 07/06/2020 22:35, edited 1 time in total.
Zenski promiskuitet stigmatiziraju cela drustva jer se pokazalo da vecinski monogamne veze i stabilna porodica cuvaju to samo drustvo od degeneracije i kasnijeg propadanja.
Ako su promiskuitetne jedinke sexualno aktivnije, što si upravo potvrdio, kako to onda da je kod nepromiskuitetnih jedinki koje su sexualno manje aktivne, prenos zapisa o nepromiskuitetnosti rasprostranjeniji
Last edited by cLo on 07/06/2020 22:35, edited 1 time in total.
saint_mirad wrote: ↑07/06/2020 22:30
Nije cela priča ni u darvinizmu, jer da je tako ne bi nijedna zemlja imala socijalni program, a sve po principu survival of the fittest.
Covek jeste životinja u 90% slučajeva, ali je u ostatku snagom duha i empatije sposoban da prevaziđe motive sebičnog gena i uradi nešto veće od sebe.
Reproduktivne prednosti kooperacije su, također, dio darvinizma.
Piše nebuloze. Posljedice Fikretove kradje su po cjelokupno bosanskohercegovačko drustvo, logično bi bilo da je napisao: to sto JA zelim ući u brak... ima posljedice iskljucivo po mene. Moj zivot, brak i potomstvo.
Govorimo o stigmi promiskuiteta. Samim tim, to što ja ne želim ući u brak sa promiskuitetnom ženom, odnosno što stigmatiziram njen promiskuitet...
Dakle, napisao sam kako je i trebalo. To što vas dvoje ne znate o čemu se priča, drugi je par opanaka.
Pa ok, kakve veze tom logikom ima Fikretov primjer koji si naveo?
Povezi plaćanje drustva njegovom kradjom i tvoje odbijanje uci u brak sa zenom poput mene. Odbijes i neces placari danak mojim avanturama.
Slijed.
Hajd polako i smireno pročitaj cijeli tok misli. Pa ako ti ne bude jasno, rado ću pojasniti. Nemoj hiperventilirati.
saint_mirad wrote: ↑07/06/2020 22:30
Nije cela priča ni u darvinizmu, jer da je tako ne bi nijedna zemlja imala socijalni program, a sve po principu survival of the fittest.
Covek jeste životinja u 90% slučajeva, ali je u ostatku snagom duha i empatije sposoban da prevaziđe motive sebičnog gena i uradi nešto veće od sebe.
Reproduktivne prednosti kooperacije su, također, dio darvinizma.
Jesu u smislu simbioze interesa kod dve ili vise strana. No, ljudski rod je sad u stanju u odredjenim okolnostima raditi nesebicne stvari za koje nema interes, iz ciste ljubavi i empatije.
Last edited by saint_mirad on 07/06/2020 22:38, edited 1 time in total.
Ako su promiskuitetne jedinke sexualno aktivnije, što si upravo potvrdio, kako to onda da je kod nepromiskuitetnih jedinki koje su sexualno manje aktivne, prenos zapisa o nepromiskuitetnosti rasprostranjeniji
saint_mirad wrote: ↑07/06/2020 22:30
Nije cela priča ni u darvinizmu, jer da je tako ne bi nijedna zemlja imala socijalni program, a sve po principu survival of the fittest.
Covek jeste životinja u 90% slučajeva, ali je u ostatku snagom duha i empatije sposoban da prevaziđe motive sebičnog gena i uradi nešto veće od sebe.
Reproduktivne prednosti kooperacije su, također, dio darvinizma.
Jesu u smislu simbioze interesa kod dve ili vise strana. No, ljudski rod je sad u stanju u odredjenim okolnostima raditi nesebicne stvari za koje nema interes, iz ciste ljubavi i interesa.
Da, govorio sam o tome. To nije sporno. Ali to ne znači da nam priroda nije to što jeste. Samo da smo joj sposobni prkositi.
ExNihilo wrote: ↑07/06/2020 22:31
Pojašnjeno u prvom postu zašto je promiskuitet stigmatiziran od strane muškaraca. Lakše je tebi da se vratiš na početak rasprave, nego da ja ponavljam.
Vidio sam da si iznosio neka istraživanja. Mene istraživanja ne zanimaju, već lična mišljenja, jesi li to negdje pisao da listam?
Mene ne zanimaju lična mišljenja, nego istine.
Iz teorije velikog praska. Ozbiljno si ti ono shvatio. S.L Kuper se obraća cimerovoj djevojci kao ti meni u primjeru.
Mislim, serija je snimljena i ima znanstvenih podataka i to provjerenih. No ti si studiju u glavi izgradio od nje. I tvrdis jos da argument neki.
ExNihilo wrote: ↑07/06/2020 22:38
Da, govorio sam o tome. To nije sporno. Ali to ne znači da nam priroda nije to što jeste. Samo da smo joj sposobni prkositi.
Apsolutno, covek je zivotinja u svom normalnom nacinu ponasanja. Treba specijalne okolnosti da se izdigne iznad svoje prirode.
Vidio sam da si iznosio neka istraživanja. Mene istraživanja ne zanimaju, već lična mišljenja, jesi li to negdje pisao da listam?
Mene ne zanimaju lična mišljenja, nego istine.
Iz teorije velikog praska. Ozbiljno si ti ono shvatio. S.L Kuper se obraća cimerovoj djevojci kao ti meni u primjeru.
Mislim, serija je snimljena i ima znanstvenih podataka i to provjerenih. No ti si studiju u glavi izgradio od nje. I tvrdis jos da argument neki.
Kakva ba Teorija velikog praska. Ne gledam smeće, a pogotovo se ne educiram kroz isto.
Ako su promiskuitetne jedinke sexualno aktivnije, što si upravo potvrdio, kako to onda da je kod nepromiskuitetnih jedinki koje su sexualno manje aktivne, prenos zapisa o nepromiskuitetnosti rasprostranjeniji
O čemu pričaš? Ne razumijem te.
Promiskuitetne jedinke su sexualno aktivnije, što znači imaju više šansi za prenos promiskuitetnog genetskog zapisa. je li tako? ili nije?
Iz teorije velikog praska. Ozbiljno si ti ono shvatio. S.L Kuper se obraća cimerovoj djevojci kao ti meni u primjeru.
Mislim, serija je snimljena i ima znanstvenih podataka i to provjerenih. No ti si studiju u glavi izgradio od nje. I tvrdis jos da argument neki.
Kakva ba Teorija velikog praska. Ne gledam smeće, a pogotovo se ne educiram kroz isto.
Prekopirano ponašanje. Glavni glumac je i homoseksualac u R.L. Pa eto, da ne prejudiciram.. ali... uzore ljudi traze obično u nekom s kim se poistovjete.
Jesi li? Zato ti je odbojna pomisao na brak? sa zenom. Bilo kojom?
Na evoluciju bilo kojeg genetičke varijacije. Dakle, da, uključujući i promiskuitet.
Ali ne možeš tek tako primjeniti čisto biološke evolucione genetičke varijacije zanemarujući socijalno društvene interakcije koje čine
ljudske odnose i ponašanje onim što jesu.
Već sam pojasnio razliku, pobogu. De pročitaj ispočetka našu raspravu. Očito si ti pričao o jednom, a ja o drugom.
Problem je u čitavom tvom pristupu ovoj temi koji pokušava da stvar svede na čisto naučni aspekat zanemarujući ljudski elemenat
i međusobne odnose i interakcije koji se ne mogu svesti na brojeve i teorije.
Ako su promiskuitetne jedinke sexualno aktivnije, što si upravo potvrdio, kako to onda da je kod nepromiskuitetnih jedinki koje su sexualno manje aktivne, prenos zapisa o nepromiskuitetnosti rasprostranjeniji
O čemu pričaš? Ne razumijem te.
Promiskuitetne jedinke su sexualno aktivnije, što znači imaju više šansi za prenos promiskuitetnog genetskog zapisa. je li tako? ili nije?
Ne, ako su seksualno stigmatizirane. To sve vrijeme i govorim.
Iz teorije velikog praska. Ozbiljno si ti ono shvatio. S.L Kuper se obraća cimerovoj djevojci kao ti meni u primjeru.
Mislim, serija je snimljena i ima znanstvenih podataka i to provjerenih. No ti si studiju u glavi izgradio od nje. I tvrdis jos da argument neki.
Kakva ba Teorija velikog praska. Ne gledam smeće, a pogotovo se ne educiram kroz isto.
Prekopirano ponašanje. Glavni glumac je i homoseksualac u R.L. Pa eto, da ne prejudiciram.. ali... uzore ljudi traze obično u nekom s kim se poistovjete.
Jesi li? Zato ti je odbojna pomisao na brak? sa zenom. Bilo kojom?
Samo sa tobom, ljubavi.
Nego, ne valja ti to što LGBT zajednicu koristiš za niske udarce. Nije lijepo stigmatizirati drugačije.