Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#10101 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vectra B
Napunio klimu, krenem u vožnju i patim se sat vremena u autu u kojem klima puše samo toplo ili umjereno hladno.
Ugasim auto, ostavim 3 sata, upalim ponovo, klima radi samo što me ne zaledi koliko dobro.
Dva dana nisam vozio, ponovo sjednem u auto, klima ne radi. Nakon sat i pol vožnje, u sred vožnje proradi...
Kad auto miruje, osjetim kako se "nešto" svakih 7 sekundi upali i nakon sekunde ugasi. Pri tome obrtaji minimalno padnu.
Ima li neko iskustva s ovim?
Napunio klimu, krenem u vožnju i patim se sat vremena u autu u kojem klima puše samo toplo ili umjereno hladno.
Ugasim auto, ostavim 3 sata, upalim ponovo, klima radi samo što me ne zaledi koliko dobro.
Dva dana nisam vozio, ponovo sjednem u auto, klima ne radi. Nakon sat i pol vožnje, u sred vožnje proradi...
Kad auto miruje, osjetim kako se "nešto" svakih 7 sekundi upali i nakon sekunde ugasi. Pri tome obrtaji minimalno padnu.
Ima li neko iskustva s ovim?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#10103 Re: Pitamo Mehanicare ?
releAverus wrote:Vectra B
Napunio klimu, krenem u vožnju i patim se sat vremena u autu u kojem klima puše samo toplo ili umjereno hladno.
Ugasim auto, ostavim 3 sata, upalim ponovo, klima radi samo što me ne zaledi koliko dobro.
Dva dana nisam vozio, ponovo sjednem u auto, klima ne radi. Nakon sat i pol vožnje, u sred vožnje proradi...
Kad auto miruje, osjetim kako se "nešto" svakih 7 sekundi upali i nakon sekunde ugasi. Pri tome obrtaji minimalno padnu.
Ima li neko iskustva s ovim?
ili kompresor...
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#10104 Re: Pitamo Mehanicare ?
jbg ne znam... ja samo svabe gonjamamar1994 wrote:https://es.wikipedia.org/wiki/Rel%C3%A9Ned071 wrote:sta je rele?
kako ne znas francuski
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10105 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ned071 wrote:jbg ne znam... ja samo svabe gonjamamar1994 wrote:https://es.wikipedia.org/wiki/Rel%C3%A9Ned071 wrote:sta je rele?
kako ne znas francuski
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#10106 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala, ali ne kontam otkud odjednom da to počne raditi nakon punjenja, jer je doslovno sat ranije sve radilo bez problema...mad_max_ba wrote:releAverus wrote:Vectra B
Napunio klimu, krenem u vožnju i patim se sat vremena u autu u kojem klima puše samo toplo ili umjereno hladno.
Ugasim auto, ostavim 3 sata, upalim ponovo, klima radi samo što me ne zaledi koliko dobro.
Dva dana nisam vozio, ponovo sjednem u auto, klima ne radi. Nakon sat i pol vožnje, u sred vožnje proradi...
Kad auto miruje, osjetim kako se "nešto" svakih 7 sekundi upali i nakon sekunde ugasi. Pri tome obrtaji minimalno padnu.
Ima li neko iskustva s ovim?![]()
ili kompresor...
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#10107 Re: Pitamo Mehanicare ?
povečan pritisak i nemre špula ili nešto savladati...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10108 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja samo znam , da ako je na ovom suncu , mozes na 16 stepeni stavit , nista se ne desava prvih 10tak min

- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#10109 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima smisla... jbm... koliko će me to zaklati?mad_max_ba wrote:povečan pritisak i nemre špula ili nešto savladati...
ma vala ako je na skoro praznoj klimi radilo predobro, kad je puna trebalo bi da se baš fino rashladiamar1994 wrote:Ja samo znam , da ako je na ovom suncu , mozes na 16 stepeni stavit , nista se ne desava prvih 10tak min![]()
![]()
- SmoLe
- Posts: 4882
- Joined: 16/01/2014 13:16
#10110 Re: Pitamo Mehanicare ?
nesto mi se crno stvorilo oko felge ne moze se oprati, sta moze biti, i koliko je isplativo dati restauraciju felgi?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10111 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imaš u Bingu i slično sredstva za čišćenje felgi, jako agresivna (ja sam koristio od tešanjskog Belif-a i sasvim je ok za neke 3-4KM koliko košta ona šprica kao za stakla), probaj prvo s tim. Pročitaj uputstvo prvo, agresivna su, smrde puno i ne bi se smjela osušit na felgi... Možeš probat i nešto od Sonaxa il sličnog brenda al su dosta skuplji, da ne bacaš pare, ako ga onaj jeftiniji nimalo ne nagrize vjerovatno ni skuplji neće čuda uraditSmoLe wrote:nesto mi se crno stvorilo oko felge ne moze se oprati, sta moze biti, i koliko je isplativo dati restauraciju felgi?
Ja sam skidao ono crno što se polijepi od kočnica, dvaput našpricao i isprao pod pritiskom, sve spalo
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#10112 Re: Pitamo Mehanicare ?
?Daryl Dixon wrote:lokacije auto otpada u Sarajevu i okolini? hvala![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10113 Re: Pitamo Mehanicare ?
TARGET Vogosca (inace ako nemaju u V , ima u Zenici pa dobace) , a ostali u Kiseljaku , za opele pogotovoDaryl Dixon wrote:?Daryl Dixon wrote:lokacije auto otpada u Sarajevu i okolini? hvala![]()
sta ti treba ?
Last edited by amar1994 on 10/08/2017 17:53, edited 1 time in total.
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#10114 Re: Pitamo Mehanicare ?
neko je jednom prilikom stavio spisak otpada, sa brojevima telefonaDaryl Dixon wrote:?Daryl Dixon wrote:lokacije auto otpada u Sarajevu i okolini? hvala![]()
na kojoj temi i kada ne sjećam se, pa probaj potražiti
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#10115 Re: Pitamo Mehanicare ?
Donekle si u pravu.junior3 wrote:Ma fudo se prosuo, a nije znao da se na ovom pdfu takve greške ne praštaju.![]()
Vjerovatno da kod njega u Americi većina vozi benzince pa ga prenjelo.
Uglavnom, tacno je potrefio sta sam mu govorio i eto, popravio frajer...sta je?
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#10116 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvala raja, znam za taj u Vogošči prolazio sam milion puta tim putem, a ne treba mi nista sad za sad Amare
znam da je bio taj popis auto-otpada ne gumo da ga nađem 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10117 Re: Pitamo Mehanicare ?
1 JOLE ŠIROKI BRIJEG 039/703-302 063/326-206
2 ZLATAN-COM d.o.o. GRUDE 039/675-025
3 ALPINA GRUDE 063/329-098
4 RIZ GRUDE 063/329-533 063/444-764
5 AUTOKUĆA PALAC d.o.o. GRUDE 039/661-602 063/329-730
6 BABYLON GRUDE 039/661-602
7 BENZ GRUDE 063/329-395
8 BGL GRUDE 039/680-769 063/327-982
9 SAŠA BANJA LUKA 051/429-608 065/510-196
10 ĆOSIĆ BUSOVAČA 030/736-054
11 DEJO VITEZ 030/521-538
12 ITALIJA KISELJAK 063/339-827
13 PAPIĆ VITEZ 030/712-333
14 ZIGI KOBILJAČA 030/878-031
15 PUCE MOSTAR 061/154-140
16 ZIJO "lotus" MOSTAR 036/584-302
17 ŽELJO VITEZ 063/451-628 063/408-866
18 POINT KOBILJAČA 063/903-809
19 VOLAN SARAJEVO-Nedžarići 767 - 280
20 HADžIJA SARAJEVO-Reljevo 061/159-185
21 SPOJLER RAKOVICA 061/139-720 061/234-612
22 FANS KOBILJAČA 061/166-000 063/352-345
23 S & N LUKAVICA 065/524-141
24 BAKULA BRNJACI 030/874-268 063/447-137
25 GELA GRUDE 063/327-631
26 POPOVIĆ BANJA LUKA 051/585-339
27 SAKI BANJA LUKA 051/304-721 065/670-229
28 ŠIŠKE SREBRENIK 035/650-633 061/187-279
29 FAR RAJLOVAC 061/156-487
30 GAŠO ŽEPČE 063/352-134
31 ĆIPO VITEZ 063/335-905
32 BUZUK BRNJACI 030/874-249
33 KUBAT BUSOVAČA 030/876-302
34 MARUS BRNJACI 030/874-810
35 TARGA MOSTAR 036/325-679
36 S.V. MOKRO 065/944-449
37 INĐILOVIĆ GRUDE 039/680-324
38 IVICA GRUDE 039/675-029 063/329-730
39 AUTOCENTAR (Dragan) ŠIROKI BRIJEG 039/706-095 063/951-280
40 ILMA ŠIJE - DOBOJ 032/694-763
41 ILMA PILJUŽIĆI 032/668-856
42 AP SPORT (Bane) BEOGRAD 00381 64 1295888
43 BELI BEOGRAD 00381 63 333398
44 VOLVO FIAT (TALIĆ) ZENICA 032/446-012 063/795-796
45 VESELIN PODGRAB 065/530-637
46 BOŽO PODGRAB 065/524-829
47 TACO HADžIĆI 422- 867 061/598-180
48 MIRABEL VISOKO 032/740-390
49 SABE KOMERC ZENICA 032/243-257
50 HROMIRANJE DIJELOVA KONJIC 036/729-180
51 BOŠNJAK MOSTAR 036/334-212
52 BOŠNJAK ŠIROKI BRIJEG 039/705-990
53 ZIGI BUSOVAČA 030/736-231
54 BORO USORA 065/407-626
55 FR & JO ZENICA 063/462-659
56 SANELA ŽENSKA ZENICA 032/202-110
57 FORMULA TEŠANJ-KRAŠEVO 061/874-938
58 POLOVNJACI FRANCUZI ILIDžA 061/865-568
2 ZLATAN-COM d.o.o. GRUDE 039/675-025
3 ALPINA GRUDE 063/329-098
4 RIZ GRUDE 063/329-533 063/444-764
5 AUTOKUĆA PALAC d.o.o. GRUDE 039/661-602 063/329-730
6 BABYLON GRUDE 039/661-602
7 BENZ GRUDE 063/329-395
8 BGL GRUDE 039/680-769 063/327-982
9 SAŠA BANJA LUKA 051/429-608 065/510-196
10 ĆOSIĆ BUSOVAČA 030/736-054
11 DEJO VITEZ 030/521-538
12 ITALIJA KISELJAK 063/339-827
13 PAPIĆ VITEZ 030/712-333
14 ZIGI KOBILJAČA 030/878-031
15 PUCE MOSTAR 061/154-140
16 ZIJO "lotus" MOSTAR 036/584-302
17 ŽELJO VITEZ 063/451-628 063/408-866
18 POINT KOBILJAČA 063/903-809
19 VOLAN SARAJEVO-Nedžarići 767 - 280
20 HADžIJA SARAJEVO-Reljevo 061/159-185
21 SPOJLER RAKOVICA 061/139-720 061/234-612
22 FANS KOBILJAČA 061/166-000 063/352-345
23 S & N LUKAVICA 065/524-141
24 BAKULA BRNJACI 030/874-268 063/447-137
25 GELA GRUDE 063/327-631
26 POPOVIĆ BANJA LUKA 051/585-339
27 SAKI BANJA LUKA 051/304-721 065/670-229
28 ŠIŠKE SREBRENIK 035/650-633 061/187-279
29 FAR RAJLOVAC 061/156-487
30 GAŠO ŽEPČE 063/352-134
31 ĆIPO VITEZ 063/335-905
32 BUZUK BRNJACI 030/874-249
33 KUBAT BUSOVAČA 030/876-302
34 MARUS BRNJACI 030/874-810
35 TARGA MOSTAR 036/325-679
36 S.V. MOKRO 065/944-449
37 INĐILOVIĆ GRUDE 039/680-324
38 IVICA GRUDE 039/675-029 063/329-730
39 AUTOCENTAR (Dragan) ŠIROKI BRIJEG 039/706-095 063/951-280
40 ILMA ŠIJE - DOBOJ 032/694-763
41 ILMA PILJUŽIĆI 032/668-856
42 AP SPORT (Bane) BEOGRAD 00381 64 1295888
43 BELI BEOGRAD 00381 63 333398
44 VOLVO FIAT (TALIĆ) ZENICA 032/446-012 063/795-796
45 VESELIN PODGRAB 065/530-637
46 BOŽO PODGRAB 065/524-829
47 TACO HADžIĆI 422- 867 061/598-180
48 MIRABEL VISOKO 032/740-390
49 SABE KOMERC ZENICA 032/243-257
50 HROMIRANJE DIJELOVA KONJIC 036/729-180
51 BOŠNJAK MOSTAR 036/334-212
52 BOŠNJAK ŠIROKI BRIJEG 039/705-990
53 ZIGI BUSOVAČA 030/736-231
54 BORO USORA 065/407-626
55 FR & JO ZENICA 063/462-659
56 SANELA ŽENSKA ZENICA 032/202-110
57 FORMULA TEŠANJ-KRAŠEVO 061/874-938
58 POLOVNJACI FRANCUZI ILIDžA 061/865-568
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#10118 Re: Pitamo Mehanicare ?
Oklen ja znam šta je.Fudo387 wrote:Donekle si u pravu.junior3 wrote:Ma fudo se prosuo, a nije znao da se na ovom pdfu takve greške ne praštaju.![]()
Vjerovatno da kod njega u Americi većina vozi benzince pa ga prenjelo.
Uglavnom, tacno je potrefio sta sam mu govorio i eto, popravio frajer...sta je?
Samo tomi objasnio stanje, drugi te čovjek prozv'o, njega pitaj šta je.
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#10119 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znaju ljudi da su spark plugs i glow plugs skoro pa jedna te ista stvar.junior3 wrote:Oklen ja znam šta je.Fudo387 wrote:Donekle si u pravu.junior3 wrote:Ma fudo se prosuo, a nije znao da se na ovom pdfu takve greške ne praštaju.![]()
Vjerovatno da kod njega u Americi većina vozi benzince pa ga prenjelo.
Uglavnom, tacno je potrefio sta sam mu govorio i eto, popravio frajer...sta je?![]()
Samo tomi objasnio stanje, drugi te čovjek prozv'o, njega pitaj šta je.
A ti jedva docekao, evo ga Fudo se napenalio.
Da si mi blize, tacno bih te montiracem zvekno.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#10120 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fudo387 wrote:
Ne znaju ljudi da su spark plugs i glow plugs skoro pa jedna te ista stvar.![]()
A ti jedva docekao, evo ga Fudo se napenalio.![]()
Da si mi blize, tacno bih te montiracem zvekno.![]()
Ma zajebancija fudara.
Rekoh ja da te vjerovatno prenjelo pošto se kod tebe tamo više benzinci vozaju.
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#10121 Re: Pitamo Mehanicare ?
Throttle wrote:1 JOLE ŠIROKI BRIJEG 039/703-302 063/326-206
2 ZLATAN-COM d.o.o. GRUDE 039/675-025
3 ALPINA GRUDE 063/329-098
4 RIZ GRUDE 063/329-533 063/444-764
5 AUTOKUĆA PALAC d.o.o. GRUDE 039/661-602 063/329-730
6 BABYLON GRUDE 039/661-602
7 BENZ GRUDE 063/329-395
8 BGL GRUDE 039/680-769 063/327-982
9 SAŠA BANJA LUKA 051/429-608 065/510-196
10 ĆOSIĆ BUSOVAČA 030/736-054
11 DEJO VITEZ 030/521-538
12 ITALIJA KISELJAK 063/339-827
13 PAPIĆ VITEZ 030/712-333
14 ZIGI KOBILJAČA 030/878-031
15 PUCE MOSTAR 061/154-140
16 ZIJO "lotus" MOSTAR 036/584-302
17 ŽELJO VITEZ 063/451-628 063/408-866
18 POINT KOBILJAČA 063/903-809
19 VOLAN SARAJEVO-Nedžarići 767 - 280
20 HADžIJA SARAJEVO-Reljevo 061/159-185
21 SPOJLER RAKOVICA 061/139-720 061/234-612
22 FANS KOBILJAČA 061/166-000 063/352-345
23 S & N LUKAVICA 065/524-141
24 BAKULA BRNJACI 030/874-268 063/447-137
25 GELA GRUDE 063/327-631
26 POPOVIĆ BANJA LUKA 051/585-339
27 SAKI BANJA LUKA 051/304-721 065/670-229
28 ŠIŠKE SREBRENIK 035/650-633 061/187-279
29 FAR RAJLOVAC 061/156-487
30 GAŠO ŽEPČE 063/352-134
31 ĆIPO VITEZ 063/335-905
32 BUZUK BRNJACI 030/874-249
33 KUBAT BUSOVAČA 030/876-302
34 MARUS BRNJACI 030/874-810
35 TARGA MOSTAR 036/325-679
36 S.V. MOKRO 065/944-449
37 INĐILOVIĆ GRUDE 039/680-324
38 IVICA GRUDE 039/675-029 063/329-730
39 AUTOCENTAR (Dragan) ŠIROKI BRIJEG 039/706-095 063/951-280
40 ILMA ŠIJE - DOBOJ 032/694-763
41 ILMA PILJUŽIĆI 032/668-856
42 AP SPORT (Bane) BEOGRAD 00381 64 1295888
43 BELI BEOGRAD 00381 63 333398
44 VOLVO FIAT (TALIĆ) ZENICA 032/446-012 063/795-796
45 VESELIN PODGRAB 065/530-637
46 BOŽO PODGRAB 065/524-829
47 TACO HADžIĆI 422- 867 061/598-180
48 MIRABEL VISOKO 032/740-390
49 SABE KOMERC ZENICA 032/243-257
50 HROMIRANJE DIJELOVA KONJIC 036/729-180
51 BOŠNJAK MOSTAR 036/334-212
52 BOŠNJAK ŠIROKI BRIJEG 039/705-990
53 ZIGI BUSOVAČA 030/736-231
54 BORO USORA 065/407-626
55 FR & JO ZENICA 063/462-659
56 SANELA ŽENSKA ZENICA 032/202-110
57 FORMULA TEŠANJ-KRAŠEVO 061/874-938
58 POLOVNJACI FRANCUZI ILIDžA 061/865-568
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#10122 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bitango, imas li iskustva... kod grand cherokee wj 4,7 kada se mijenjaju hidropodizaci ventila... da li se moraju skidati bregaste ili je moguce zamijeniti ih bez skidanja bregaste? Navodno da moze bez skidanja ali nisam siguran.
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#10123 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene bila ista situacija. Ispostavilo se da je bilo do kvacila kompresora. Majstor skinuo, ocistio i vratio i od tada radi kako treba. Vise se ne desava da kompresor stalno pali-gasi.Averus wrote:Vectra B
Napunio klimu, krenem u vožnju i patim se sat vremena u autu u kojem klima puše samo toplo ili umjereno hladno.
Ugasim auto, ostavim 3 sata, upalim ponovo, klima radi samo što me ne zaledi koliko dobro.
Dva dana nisam vozio, ponovo sjednem u auto, klima ne radi. Nakon sat i pol vožnje, u sred vožnje proradi...
Kad auto miruje, osjetim kako se "nešto" svakih 7 sekundi upali i nakon sekunde ugasi. Pri tome obrtaji minimalno padnu.
Ima li neko iskustva s ovim?
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#10124 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala puno družepreludezalude wrote:Kod mene bila ista situacija. Ispostavilo se da je bilo do kvacila kompresora. Majstor skinuo, ocistio i vratio i od tada radi kako treba. Vise se ne desava da kompresor stalno pali-gasi.Averus wrote:Vectra B
Napunio klimu, krenem u vožnju i patim se sat vremena u autu u kojem klima puše samo toplo ili umjereno hladno.
Ugasim auto, ostavim 3 sata, upalim ponovo, klima radi samo što me ne zaledi koliko dobro.
Dva dana nisam vozio, ponovo sjednem u auto, klima ne radi. Nakon sat i pol vožnje, u sred vožnje proradi...
Kad auto miruje, osjetim kako se "nešto" svakih 7 sekundi upali i nakon sekunde ugasi. Pri tome obrtaji minimalno padnu.
Ima li neko iskustva s ovim?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10125 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze ako imas alatku ...preludezalude wrote:Bitango, imas li iskustva... kod grand cherokee wj 4,7 kada se mijenjaju hidropodizaci ventila... da li se moraju skidati bregaste ili je moguce zamijeniti ih bez skidanja bregaste? Navodno da moze bez skidanja ali nisam siguran.

