Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10103 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »


Ugledni Foreign Policy: Hasanbegović je neprikriveni i ustrajni fašist

Najnovija članica Europske unije, Hrvatska, ima neprikrivenog i ustrajnog fašista u svojoj Vladi. Kraj njega desničari iz Poljske i Mađarske izgledaju kao mlakonje.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ugle ... 91806.aspx

Večernji list,
Svaka nova blamaža ove vlasti korak je prema izborima

Index
Saborska većina visi o koncu, HDZ i Most na korak od novih izbora

Jutarnji list
POTPREDSJENIK HDZ-a 'Most se u mnogim stvarima ne snalazi... Bude li jasno da to ide loše, novi izbori su uvijek opcija'

HDZ prvi put protiv svih: I predsjednice, i premijera i Mosta!

Drama u vrhu vlasti: ‘Počet će poštovati HDZ ili ćemo na izbore’

‘Nema preslagivanja. Ako ne počnu reforme, na jesen idemo na izbore!’

User avatar
sinuhe
Posts: 12590
Joined: 03/06/2011 11:33

#10104 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sinuhe »

Sad kad je Hasanbegovic ministar hoce li i IZ biti znacajnije predstavljena na blajburskom polju? Znam da je Sefko godinama isao.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#10105 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by krater »

U Zagrebu otvoreni Dani Šefika Pezerovića: Ne zaboraviti Bošnjake koji su Hrvatskoj dali slobodu (FOTO)

Danas su u Islamskom centru, polaganjem vijenaca u Spomen parku poginulim Bošnjacima i pripadnicima islamske vjeroispovijesti, gdje je uklesano 1.180 imena, započeli Memorijalni dani Šefika Pezerovića, prvog poginulog branioca Bošnjaka u Domovinskom ratu.

Image

Vijence su u Spomen parku poginulim Bošnjacima položili brojni ugledni pojedinci i delegacije, među kojima su bili prvi potpredsjednik Vlade Tomislav Karamarko, ministar branilaca Tomo Medved, gradonačelnik Zagreba Milan Bandić, izaslanik predsjednice Republike Hrvatske Ante Deur, muftija Aziz Hasanović, hrvatski generali, invalidi rata, saborski zastupnici te članovi porodica poginulih i saborci poginulih.

Tomislav Karamarko istakao je kako Domovinski rat nije bio vrijeme podjela, nego vrijeme borbe protiv zla i za domovinu.

– Vjere kojima mi pripadamo, islam i kršćanstvo, su vjere bogoljublja, domoljublja i čovjekoljublja i ništa više – kazao je Karamarko.

Dodao je da će se svima onima koji danas pokušavaju sotonizirati islam zbog nekih zbivanja u svijetu u Hrvatskoj reći “stop” i “ne”.

Karamarko je poručio kako je BiH zajednička domovina Hrvatska i Bošnjaka i kako je treba zajednički čuvati.

Image

Ministar branilaca Tomo Medved je poručio kako je Šefik Pezerović simbol stradanja svih 1.180 poginulih branilaca Bošnjaka i muslimana.

Muftija Hasanović je u svom govoru tokom tribine istakao kako se imena onih koji su Hrvatskoj dali slobodu nikada ne smiju zaboraviti. Ukazao je na činjenicu da je temeljni dio islamskog nauka ljubav prema domovini kao neizostavan dio vjere, javlja Anadolija.

Ovom prilikom, nakon tribine o značaju i doprinosu Bošnjaka u Domovinskom ratu, uručena su dva odličja Predsjednice RH za učestvovanje i doprinos Bošnjaka branitelja u stvaranju i odbrani Hrvatske.

Memorijalni dani se održavaju pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović i supokroviteljstvom Grada Zagreba.

U subotu, 7. maja, drugi dan Memorijalnih dana Šefika Pezerovića, u Osnovnoj školi Žitnjak održat će se sportska takmičenja u malom nogometu, šahu, stolnom tenisu i badmintonu za žene.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#10106 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by krater »

Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#10107 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

šta ako je većina th bošnjaka branilo domovinu,ne vjeru,pa im ne treba el fatiha,mozda su ateisti bili
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#10108 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by krater »

kakavdanakneiskustvu wrote:šta ako je većina th bošnjaka branilo domovinu,ne vjeru,pa im ne treba el fatiha,mozda su ateisti bili
Guraju ih u muslimane, neka tamo manjinska vjerska zajednica. Zanimljivo je da negiraju Bosnjake izbjegavaju postavljati ljiljane, a stavljaju mjesec i zvijezdu, grbove brigada na spomenike itd...ima veze i sa ovom ustaskom politikom hasanbegovica i HDZ-a.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#10109 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by studiorum_tuzlaensis »

krater wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:šta ako je većina th bošnjaka branilo domovinu,ne vjeru,pa im ne treba el fatiha,mozda su ateisti bili
Guraju ih u muslimane, neka tamo manjinska vjerska zajednica. Zanimljivo je da negiraju Bosnjake izbjegavaju postavljati ljiljane, a stavljaju mjesec i zvijezdu, grbove brigada na spomenike itd...ima veze i sa ovom ustaskom politikom hasanbegovica i HDZ-a.
Otkad su to ljiljani univerzalni simbol svih Bošnjaka?
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#10110 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Domaci izdajnik »

Ljiljani nisu izvorni simbol Bosne i Bošnjaštva. Ljiljani su hriščanski simbol svetog trojstva u evropskoj heraldici.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#10111 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by krater »

Prije hriscana, muslimana, jevreja niko nije koristio simbole mjeseca, zvijezde, krstove, ljiljane, sokole... :mrgreen:
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#10112 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Domaci izdajnik »

Zvijezde, orlove, sokole i lavove bogOmi jesu ;-)
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#10114 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by vivaldi »

julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#10118 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by julisiz es grant »

Hrvatska se, na žalost, vraća jedinoj stvari koja ju je "proslavila" u 20. stoljeću.
Desne i "europske" snage su pravilno shvatile blagonaklon stav Evrope prema svim antikomunističkim pokretima iz prošlosti i samo nastavile putem kojim su krenule 1991. Ili 1941. Svejedno.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10119 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

cuj ovo jedino po cemu se proslavila? pa ne bi da se nije desio turisticki bum, domlvinski rat, sportski uspjesi itd. al eto bih je gledala to sa strane. pocev od pavelica pa nadalje...

koliko god nervirale spodobe ala hasanbegovic ili bujanec, ne znaci da je hrvatska fasisticka. to je problem ove vlade no daleko veci je kriminal. hdz kakav je takav je ipak pripada demokrscanskoj struji europskih stranaka, dakle nekakvoj umjerenoj desnici. u hrvatskom saboru nema nekakvih zlatnih zora i slicnih ekstremno desnih stranaka.

mene jebe zasto cemo npr medicinsku marihuanu uvoziti iz kanade. nema li to veze s tim sto nam premijer dolazi kako iz kanade, tako i iz farmaceutske industrije? ili je u kanadi, za razliku od hrvatske, klima pogodna? jebe me privatizacija javnih poduzeca koja slijedi, poskupljenje zdravstva koje je korak ka privatizaciji istog itd

jasno mi je da vas ne brinu nasi ekonomski problemi ali previse se zamarate fasizmom. nekad mi se cini da se samo njim i zamarate
User avatar
sinuhe
Posts: 12590
Joined: 03/06/2011 11:33

#10120 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sinuhe »

Cudne su vam te price za jednu etnicki homogenu zemlju. Istim stvarima se bavite kao i u Bosni.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10121 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

trenutno medijima dominiraju teme raskola mosta u hdz-a te raspustanja st ogranka sdp-a. na sto ciljas?
User avatar
gonič zmajeva
Posts: 325
Joined: 11/06/2009 13:50
Location: Letovanić Hr.

#10123 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by gonič zmajeva »

štovateljice crvenih koljača nemaš moralnu osnovu da dijeliš lekcije kako to ne shvatš???

kako ti to nije jasno[/quote]

Crveni su bili antifašisti, ne koljači - to je bila Hasnabegovićeva raja - crveni su oni zahvaljujući kojima se Hrvatska vidi i malo dalje od Sljemena, koji su joj pripojili Istre i Dalmacije, koji su Hrvatsku i Hrvate, uprkos zločinačkoj, kvislinškoj endehaziji, upisali u listu evropskih naroda antifašista, osloboditelja od nacističkih i fašističkih sila i režima.
Lekcije ne dijelim, tek ostajem osupnuta :D tvojom preobrazbom ... :([/quote]
:thumbup: :thumbup:[/quote]


Crveni su klali, to je dokazano.
Hrvatska je puno starija od previranja u 20. stolječu. Naobrazbu širiš, vidi se iz napisanog. :napoleon:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38019
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#10125 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

gonič zmajeva wrote:štovateljice crvenih koljača nemaš moralnu osnovu da dijeliš lekcije kako to ne shvatš???

kako ti to nije jasno
Crveni su bili antifašisti, ne koljači - to je bila Hasnabegovićeva raja - crveni su oni zahvaljujući kojima se Hrvatska vidi i malo dalje od Sljemena, koji su joj pripojili Istre i Dalmacije, koji su Hrvatsku i Hrvate, uprkos zločinačkoj, kvislinškoj endehaziji, upisali u listu evropskih naroda antifašista, osloboditelja od nacističkih i fašističkih sila i režima.
Lekcije ne dijelim, tek ostajem osupnuta :D tvojom preobrazbom ... :([/quote]
:thumbup: :thumbup:[/quote]


Crveni su klali, to je dokazano.
Hrvatska je puno starija od previranja u 20. stolječu. Naobrazbu širiš, vidi se iz napisanog. :napoleon:[/quote]

WOW...zamisli, jedan od osnivača sadašnje RH i HDZ CRO, general JNA i sudionik antifašističkog pokreta je bio crveni...Franjo Tudjman :D.
Post Reply