Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10101 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

mirsek wrote:
sumirprimus wrote:Dragi mirsek jes ti kad gledo diskaveri.ne bi ja ono radio nema tih para
Nisam citave epizode, dok listam kanale pa uhvatim koji minut. Od rodice mi brat radi na aljasci, e sad jel kamion il platforma ne sjecam se, znam da je pravo dobra lova ali da moraju jel po ugovoru ili zakonu praviti pauze svakih par mjeseci, valjda da ne bi otisli psihicki.
Pocnu se guzit sa medjedima :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10103 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

A kako funkcionise ono sa strancima koji odu u vojsku da dobiju papire?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10104 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Sliku aljaske mi je znacajno formirala serija malcom in the middle...tj. njegov stariji brat :skoljka:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#10105 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

detroit-mercy wrote:
mirsek wrote:
sumirprimus wrote:Dragi mirsek jes ti kad gledo diskaveri.ne bi ja ono radio nema tih para
Nisam citave epizode, dok listam kanale pa uhvatim koji minut. Od rodice mi brat radi na aljasci, e sad jel kamion il platforma ne sjecam se, znam da je pravo dobra lova ali da moraju jel po ugovoru ili zakonu praviti pauze svakih par mjeseci, valjda da ne bi otisli psihicki.
Pocnu se guzit sa medjedima :)
Da je samo do toga zar ne moze firma organizovati neko druzenje ?
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#10106 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

detroit-mercy wrote:
славянин wrote:Na drzavnim institucijama,bankama itd - isto tako po zakonu ne mozes po kaficima,trznim centrima i slicno mada oni ne lijepe naljepnice iako bi trebali.
Pa nije bas da ne moze po zakonu po npr. kafanama, nego private property, ti odgovaras za moju sigurnost :mrgreen: Dodje lola propuca me, ja ne tuzim lolu nego kafanu :mrgreen:, vidis razliku :mrgreen: .
(1) Zabranjeno je nošenje vatrenog, vazdušnog i hladnog oružja na javnim okupljanjima, u obrazovnim, zdravstvenim i drugim javnim ustanovama, u prostorijama državnih organa i institucija, ugostiteljskim objektima i prostorima koji se koriste za pružanje ugostiteljskih usluga.

(2) Građani su dužni pridržavati se pravila javno istaknutih zabrana o unošenju oružja i municije u određene prostore ili prostorije.

(3) Odredba iz st. (1) i (2) ovog člana ne odnosi se na sportsko oružje u slučaju kada se ono nosi radi takmičenja u gađanju.

(4) Zabranjena je upotreba oružja na javnim i drugim mjestima na kojima se može ugroziti sigurnost ljudi i imovine, naruštiti javni red i mir ili izazvati osjećaj ugroženosti ili uznemirenosti građana.

(5) Lovačko oružje se ne smije upotrebljavati suprotno od odredbi propisa o lovstvu i izvan lovišta, vježbališta ili civilnih strelišta.

(6) Sportsko oružje se ne smije upotrebljavati izvan civilnih ili sportskih strelišta ili drugih mjesta koja su određena za vježbe gađanja.

(7) Izuzetno od odredbe stava (6) ovog člana, vazdušno oružje i luk se smiju upotrebljavati i na mjestima koja su po svom položaju ili po preduzetim mjerama osiguranja takva da se ne može ugroziti sigurnost građana.

(8) Izuzetno, od odredbe stava (6) ovog člana, vazdušno oružje i luk mogu koristiti i djeca starija od 11 godina koji su članovi sportskih streljačkih organizacija na civilnim strelištima i na drugim mjestima određenim i uređenim za vježbe gađanja pod nadzorom trenera koji ispunjava opće i posebne uvjete iz člana 10. ovog zakona i uvjete propisane posebnim propisom o sportu.

(9) Oružje je zabranjeno dati na upotrebu djeci, osim prema odredbama ovog zakona.

(10) Zabranjena je upotreba i nošenje starog oružja, izuzev kada se isto koristi za umjetničke, kulturne i druge slične priredbe ili čini sastavni dio narodne nošnje, kao i nabavljanje, držanje i pravljenje municije za to oružje.

(11) Zabranjena je upotreba i nošenje trofejnog oružja, kao i nabavljanje, držanje i pravljenje municije za to oružje.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10107 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

insomnia78 wrote:A kako funkcionise ono sa strancima koji odu u vojsku da dobiju papire?
Ne znam, izgleda da ima nacin ali moras prvo dogiljat u US da bi se prijavio u vojsku. Nemam veze, vojska nije bas nesto popularna medju bosanskim pucanstvom :mrgreen: .
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#10108 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

detroit-mercy wrote:
insomnia78 wrote:A kako funkcionise ono sa strancima koji odu u vojsku da dobiju papire?
Ne znam, izgleda da ima nacin ali moras prvo dogiljat u US da bi se prijavio u vojsku. Nemam veze, vojska nije bas nesto popularna medju bosanskim pucanstvom :mrgreen: .
Green card - sa green card mozes se prijaviti u vojsku (cesto i poticu na to sa obecanjem da ces lakse dobiti drzavljanstvo :D )
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10109 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

славянин wrote:
detroit-mercy wrote:
славянин wrote:Na drzavnim institucijama,bankama itd - isto tako po zakonu ne mozes po kaficima,trznim centrima i slicno mada oni ne lijepe naljepnice iako bi trebali.
Pa nije bas da ne moze po zakonu po npr. kafanama, nego private property, ti odgovaras za moju sigurnost :mrgreen: Dodje lola propuca me, ja ne tuzim lolu nego kafanu :mrgreen:, vidis razliku :mrgreen: .
(1) Zabranjeno je nošenje vatrenog, vazdušnog i hladnog oružja na javnim okupljanjima, u obrazovnim, zdravstvenim i drugim javnim ustanovama, u prostorijama državnih organa i institucija, ugostiteljskim objektima i prostorima koji se koriste za pružanje ugostiteljskih usluga.

(2) Građani su dužni pridržavati se pravila javno istaknutih zabrana o unošenju oružja i municije u određene prostore ili prostorije.

(3) Odredba iz st. (1) i (2) ovog člana ne odnosi se na sportsko oružje u slučaju kada se ono nosi radi takmičenja u gađanju.

(4) Zabranjena je upotreba oružja na javnim i drugim mjestima na kojima se može ugroziti sigurnost ljudi i imovine, naruštiti javni red i mir ili izazvati osjećaj ugroženosti ili uznemirenosti građana.

(5) Lovačko oružje se ne smije upotrebljavati suprotno od odredbi propisa o lovstvu i izvan lovišta, vježbališta ili civilnih strelišta.

(6) Sportsko oružje se ne smije upotrebljavati izvan civilnih ili sportskih strelišta ili drugih mjesta koja su određena za vježbe gađanja.

(7) Izuzetno od odredbe stava (6) ovog člana, vazdušno oružje i luk se smiju upotrebljavati i na mjestima koja su po svom položaju ili po preduzetim mjerama osiguranja takva da se ne može ugroziti sigurnost građana.

(8) Izuzetno, od odredbe stava (6) ovog člana, vazdušno oružje i luk mogu koristiti i djeca starija od 11 godina koji su članovi sportskih streljačkih organizacija na civilnim strelištima i na drugim mjestima određenim i uređenim za vježbe gađanja pod nadzorom trenera koji ispunjava opće i posebne uvjete iz člana 10. ovog zakona i uvjete propisane posebnim propisom o sportu.

(9) Oružje je zabranjeno dati na upotrebu djeci, osim prema odredbama ovog zakona.

(10) Zabranjena je upotreba i nošenje starog oružja, izuzev kada se isto koristi za umjetničke, kulturne i druge slične priredbe ili čini sastavni dio narodne nošnje, kao i nabavljanje, držanje i pravljenje municije za to oružje.

(11) Zabranjena je upotreba i nošenje trofejnog oružja, kao i nabavljanje, držanje i pravljenje municije za to oružje.
https://www.gunstocarry.com/gun-laws-st ... -gun-laws/

Check out the latest updated guide on Michigan gun laws. Everything you need is here with quick facts on important laws you need to know and a more in depth ... Carry In Restaurant YES ...... Prohibiting employees from bringing weapons to work is among the many commonsense precautions many employers have taken
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10110 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

славянин wrote:
detroit-mercy wrote:
insomnia78 wrote:A kako funkcionise ono sa strancima koji odu u vojsku da dobiju papire?
Ne znam, izgleda da ima nacin ali moras prvo dogiljat u US da bi se prijavio u vojsku. Nemam veze, vojska nije bas nesto popularna medju bosanskim pucanstvom :mrgreen: .
Green card - sa green card mozes se prijaviti u vojsku (cesto i poticu na to sa obecanjem da ces lakse dobiti drzavljanstvo :D )
Pa sa green card nakon 4 godine dobijas drzavljanstvo svakako :mrgreen:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#10111 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

detroit-mercy wrote:
Pa sa green card nakon 4 godine dobijas drzavljanstvo svakako :mrgreen:
Path to U.S. Citizenship

This page describes the most common path to U.S. citizenship, which allows a green card holder (permanent resident) of at least 5 years to apply for naturalization. Other paths include:

Green card holders married to U.S. citizens
Green card holders in the military and their family
Citizenship through parents

Eligibility Requirements

If you are a green card holder of at least 5 years, you must meet the following requirements in order to apply for naturalization:

Be 18 or older at the time of filing
Be a green card holder for at least 5 years immediately preceding the date of filing the Form N-400, Application for Naturalization
Have lived within the state, or USCIS district with jurisdiction over the applicant’s place of residence, for at least 3 months prior to the date of filing the application. Students may apply for naturalization either where they go to school or where their family lives (if they are still financially dependent on their parents).
Have continuous residence in the United States as a green card holder for at least 5 years immediately preceding the date of filing the application
Be physically present in the United States for at least 30 months out of the 5 years immediately preceding the date of filing the application
Reside continuously within the United States from the date of application for naturalization up to the time of naturalization
Be able to read, write, and speak English and have knowledge and an understanding of U.S. history and government (civics).
Be a person of good moral character, attached to the principles of the Constitution of the United States, and well disposed to the good order and happiness of the United States during all relevant periods under the law.

Ako iskljucimo stavku u vezi vojske a koju sam ti gore prvo boldao :D Imas pravo bez toga naravno da apply for naturazation.. i ovamo ti fini ciko kaze znas mnogo su vece sanse da ce ti aplication biti approved ako si serve in the military :wink: :D
Last edited by славянин on 26/03/2019 19:51, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#10112 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

detroit-mercy wrote: https://www.gunstocarry.com/gun-laws-st ... -gun-laws/

Check out the latest updated guide on Michigan gun laws. Everything you need is here with quick facts on important laws you need to know and a more in depth ... Carry In Restaurant YES ...... Prohibiting employees from bringing weapons to work is among the many commonsense precautions many employers have taken
Ja sam govorio o BiH zakonu..
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10113 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

славянин wrote:
detroit-mercy wrote: https://www.gunstocarry.com/gun-laws-st ... -gun-laws/

Check out the latest updated guide on Michigan gun laws. Everything you need is here with quick facts on important laws you need to know and a more in depth ... Carry In Restaurant YES ...... Prohibiting employees from bringing weapons to work is among the many commonsense precautions many employers have taken
Ja sam govorio o BiH zakonu..
Ja mislio ti se zado pa preveo ovaj nas na nas :mrgreen:.
Btw, mi Bosanci smo tako lahko dolazili do US drzavljanstva, dobro su nam kroz prste progledali :mrgreen:.
Ljudima uzme godina i godina da dodju do regularnih papira a neki i nikada.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10114 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

Pa kako vi zavrsiste gore?
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#10115 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

muha_sa wrote:
sumirprimus wrote:Blago vama bar umocite :mrgreen: :skoljka:
ja poklopce ližem, jal od jogurta jal kefira
I ja isto. Jesam li kokuz? :D
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#10116 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

muha_sa wrote:
detroit-mercy wrote:
mirsek wrote:Nisam znao je dm u Njemackoj jeftiniji od naseg dm-a na vecini artikala, u nekim stvarima i 30%. A nisu ni restorani toliko preskupi, njihovi osrednji restorani su na nivou nasih najskupljih po cijenama.
Ma ja davno reko, kad uporedis odnos cijena i primanja nisu restorani bas ni jeftini kod nas. Raja ode na 10tku cevapa i onda vazi kako je jeftino.
Odi u malo bolji restoran u BiH i da vidis koliko procenat prosjecne plate suknes :mrgreen:
Ili najvise poredjenje cevapi kod nas vs. resoran u Americi ili Svabiji.
Ja kupim tepsiju sirnice za $11 ovdje, jel u odnosu na primanja jeftinija u BiH ili USA ili cevapi $7-8 desetka.
Kad odem u ŠveCku šta radim vec šnjuham po cjenama :lol: sredstva za licnu higijenu jeftinija nego kod nas u SA :-) onda stanem pored polica sa mlijekom i mlijecnim proizvodima--iste cijene kao kod nas il za bogdu skuplje :-) jedino im je meso skuplje neg u nasKE

što se restorana tice pojma nemam jer tamo nisam jeo :D jesam par kafa popio i koji kolač i sladoled pojeo--ništa strašno

budalaština je poredit primanja tamo i ovdje :-)
Svedska je jos bogatija od Njemacke. I ja se sjebo kada sam bio prosle godine za prvi maj kod neke rodbine nekoliko dana.
Samo im je klima ne daj boze, jos smo mi bili u dobro vrijeme, samo 2 dana padala kisa od 5-6.
Last edited by konjislav on 26/03/2019 20:04, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10117 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

Prije poguzija
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10118 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

Muha skupo Žara..
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#10119 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

pustopoljina wrote: Uh brate odvadi..to jos pises ti iz salzburga...mos' ga pretrcati. Kakav kriminal?
Da imam love imala bih i stan u gradu i kucu na attersee...
Ali ovako...jedino da sam domacica i presla pedestu...onda bih radije na attersee...ne volim osjecaj izoliranosti.
Pa ok, ja kod kuce volim mir i prostor, to u gradu nemam.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10120 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

sumirprimus wrote:Prije poguzija
Cim ko Muha samo lize a ne umace :mrgreen: nema nist od njeg :mrgreen:. Nit ga jebat nit kuci vodit :roll:
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10121 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

sumirprimus wrote:Pa kako vi zavrsiste gore?
Imo neke rodjake, oni poslali papire (tad se moglo) i reko hajd da vidim nista me ne kosta.
I prodje otad iha Bajrama :mrgreen: .
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#10122 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

insomnia78 wrote: Ja bih u USA jedino zbog oruzja
De ba, pored glock i stg ti bi americki sund :-)
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10123 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

detroit-mercy wrote:
sumirprimus wrote:Pa kako vi zavrsiste gore?
Imo neke rodjake, oni poslali papire (tad se moglo) i reko hajd da vidim nista me ne kosta.
I prodje otad iha Bajrama :mrgreen: .
Jao magarqc jedan kazni se :-) :-)
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10124 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

Nije ti ba sam sebe :-)
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10125 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

sumirprimus wrote:Nije ti ba sam sebe :-)
Bas su ti slali papire?
Post Reply